wariat

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
wariat
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 21 sty 2015, 12:50
Krótko o sobie: Jestem wysoki, niskiego wzrostu, z długą brodą bez zarostu... :)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny

Post autor: wariat »

Witajcie wszyscy sympatycy %%% wszelkiej mocy :)

To mój pierwszy post, zatem na wstępie pragnę wszystkich przywitać. ;)

Po krótce o mnie...
Moja przygoda z trunkami własnego wyrobu trwa od ładnych kilku lat, aczkolwiek nie jest to regularna produkcja - sporadycznie bawię się jedynie w nastawy winne (głównie owocowe i ryżowe). Ostatnio (w zasadzie ok rok temu) miałem okazję skorzystać z bardzo prostego bimbrownika (samoróba) typu pot-still no i co... spodobało mi się to! (czyt. "posmakowało" :))) Po tym incydencie zapadła decyzja o zrobieniu lub nabyciu gotowego takowego sprzęcicha no i machina ruszyła.

Obecnie jestem na etapie poszukiwania odpowiedniego sprzętu do swoich potrzeb - chcę wszystko na spokojnie przemyśleć, przeanalizować poszczególne typy aparatur, przekalkulować finanse itp. Nie zamierzam iść "po kosztach" i kupować nieefektywnego bubla, ale nie zamierzam też ładować kasy w niepotrzebne bajery. Ma to być taki zakup w stylu "najlepszy w rozsądnej cenie".

Od kilku miesięcy wczytuję się w tematy forum - zasób wiedzy mamy tutaj ogromny, więc mam świadomość, że zanim zapytam, to warto poczytać, aby nie dublować pytań i tematów. Nieskromnie dodam, że chyba nie jestem już totalnym laikiem w "tych trunkach" - sądzę, że stan mojej wiedzy o "psoceniu" pozwoli mi już niebawem na sfinalizowanie zakupu. Obecnie moje przemyślenia "za i przeciw" skłaniają mnie do nabycia sprzętu typu aabratek na kegu 50l z elektryką. To chyba optymalne rozwiązanie, choć kilka miesięcy temu celowałem raczej w jakiegoś taniego pot-stilla, ale z drugiej strony jak kupić to już coś porządnego. Mam jeszcze kilka "wątków niejasności", o które pewnie niebawem Was dopytam.

No to tyle o mnie, pozdrawiam! :odlot:
...alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach...
promocja
Awatar użytkownika

herbata666
1100
Posty: 1108
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Podziękował: 169 razy
Otrzymał podziękowanie: 497 razy
Re: wariat

Post autor: herbata666 »

Witamy, nowego Kolegę na forum, polecam dużo czytać :D

PS.
Wiem że na początku niektóre kwestie to czarna magia, ale wszystko po jakimś czasie będzie oczywiste :D.
Abratek do tego elektryka to idealny zestaw na początek. Tylko pamiętaj żeby wrzucić sprzęt który będziesz kupował na forum, no bo jest niestety szansa, że możesz trafić na aabratka prawie dobrego. A prawie do duża różnica, jak wiadomo :D.
[linia][/linia][i]Pozdrawiamy
SztukaDestylacji

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: wariat

Post autor: PETER29 »

Super że najpierw czytasz a dopiero planujesz zakup. Czytaj, analizuj i pytaj a na pewno osiągniesz %%%. Witamy następnego pozytywnie zakręconego.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: wariat

Post autor: Lootzek »

Witaj pomyleńcze :D no to wpadłeś.. w zacne towarzystwo! A i widać że głowę masz nie tylko do noszenia czapki, więc dasz sobie tu z nami radę ;). Gdybyś przybliżył kwotę jaką planujesz przeznaczyć na sprzęt będzie nam łatwiej zaproponować Ci najlepiej wyposażony sprzęt, bo może okazać się że jakieś "niepotrzebne" a jakże przydatne bajery w budżecie się zmieszczą :)

Autor tematu
wariat
2
Posty: 3
Rejestracja: środa, 21 sty 2015, 12:50
Krótko o sobie: Jestem wysoki, niskiego wzrostu, z długą brodą bez zarostu... :)
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Re: wariat

Post autor: wariat »

herbata666 pisze:Tylko pamiętaj żeby wrzucić sprzęt który będziesz kupował na forum, no bo jest niestety szansa, że możesz trafić na aabratka prawie dobrego. A prawie do duża różnica, jak wiadomo :D.
Przeglądałem już tematy, w których polecacie fachmanów/konstruktorów/sprzedawców, więc zapewne moja transakcja zakupu pozostanie "wśród swoich", potrzebuje jeszcze trochę czasu na sprecyzowanie moich oczekiwań i skalkulowanie funduszy.
PETER29 pisze:Super że najpierw czytasz a dopiero planujesz zakup.
Przyznam, że to taka moja naturalna cecha w przypadku "większych" zakupów (coś w stylu "świadomy konsument/nabywca") - zwyczajnie chcę być pewien, że za wydane pieniądze dostanę dokładnie to czego potrzebuje w możliwie najlepszej jakości. Wiem, że są pewne rzeczy/elementy, który zwyczajnie swoje kosztują, ale wiem też, że mogą pojawić się zbędne akcesoria, które tylko "podniosą cenę zabawy"...
Lootzek pisze:Gdybyś przybliżył kwotę jaką planujesz przeznaczyć na sprzęt będzie nam łatwiej zaproponować Ci najlepiej wyposażony sprzęt, bo może okazać się że jakieś "niepotrzebne" a jakże przydatne bajery w budżecie się zmieszczą :)
Ależ proszę - jak wyjdzie 1100 za całość to byłoby pięknie. Kolumnę aabratka napewno będę kupował gotową, ale kega być może przygotuję i uzbroję we własnym zakresie, no chyba, że uda się kupić na raz cały komplet w podobnych pieniądzach...
...alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”