Strona 1 z 1

Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: wtorek, 22 paź 2013, 21:14
autor: kamil.ww
Witam, na forum jest dużo działów dla różnych osób, pomyślałem że można by założyć dział typowo dla pszczelarzy.
Co sądzicie o tym?? może są jacyś pszczelarze wśród nas?? ;)

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: wtorek, 22 paź 2013, 21:34
autor: Trener
Pomysł przedni :) Powiem Ci, że gdybym miał kawałek ziemi, to na 100% postawiłbym przynajmniej z dwa ule. Robić własny miód to brzmi dumnie :) Niestety mieszkam w mieście i do tego w bloku :(
Mimo wszystko, gdyby znaleźli się tu pszczelarze, to z miłą chęcią pouczyłbym się od praktyków.

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: wtorek, 22 paź 2013, 21:49
autor: panta_rei
Ha! A nie słyszałeś o pasiekach na dachach bloków? nawet w NY hodują pszczoły ;-)
http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/pasi ... zoly/06pd8

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: wtorek, 22 paź 2013, 21:57
autor: Trener
Myślę, że do 14-tego pietra (dach) byłoby im trudno dolecieć :) Do tego na dachu znajduje się nadajnik telefonii komórkowej, wiec raczej nie byłyby to dla pszczół "komfortowe warunki" ;)
Ten hotel wydaje się być niższy, no i jest czyjąś wyłączną własnością, w przeciwieństwie do wieżowca.

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: wtorek, 22 paź 2013, 22:08
autor: ta_moko
Pomysł na dział trafiony. Może nawet uda się stworzyć własną akcję miodową.

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: wtorek, 22 paź 2013, 22:28
autor: kamil.ww
heheh ;) sam zakładam mini pasiekę z dwoma ulami ;)
Mam nadzieję ze na wiosnę będę miał rójki ;)
Właśnie składam "zgrzewarkę" do węzy ;)

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: wtorek, 22 paź 2013, 23:15
autor: Partyzant
Jestem za, nawet znam goscia co to lubi(i "zna" się na tym) i zaproponował mi coś takiego. Ale pierw potrzebuje trochę teorii.

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: wtorek, 22 paź 2013, 23:36
autor: kamil.ww
Takiego działu brakuje na AD ;)) sam zakładam pasiekę i chciałbym mieć informację pod ręką ;)) mam nadzieje że znajdziemy poparcie u administratorów i moderatorów ;) oraz chętnych ludzi do utworzenia takiego działu

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: środa, 23 paź 2013, 08:01
autor: Emiel Regis
Pomysł dobry, sam chętnie poznałbym podstawy pszczelarstwa; na 'naszym' forum, bez szukania w sieci.
Do założenia osobnego działu trzeba chociaż 2-3 osób, które będą miały dobrą wiedzę w temacie i będą chciały się nią dzielić, inaczej nowy dział będzie się składał z samych pytań i być może nie zawsze trafionych odpowiedzi. Mamy tutaj takich fachowców?

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: środa, 23 paź 2013, 09:51
autor: grzewo1
Mam dwóch znajomych którzy z wielką pasją oddają się pszczelarstwu. Posiadają ogromna wiedzę na ten temat. Zawsze mogę przekazać im pytania z tego forum?

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: środa, 23 paź 2013, 15:17
autor: kamil.ww
Na pewno by się znalazło kilku chętnych do utworzenia takiego działu ;))

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: środa, 23 paź 2013, 15:30
autor: Trener
Może więc na próbę niech pierwszym tematem będzie w ogóle zakładanie ula? Całkowicie od podstaw, czyli skąd sprzęt, pszczoły, jak się nimi opiekować, itp., itd. Jeśli przynajmniej trzy biegłe osoby wezmą udział w dyskusji wtedy, jeśli dobrze zrozumiałem, powstanie dział :)

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: środa, 23 paź 2013, 17:50
autor: Agneskate
Dokładnie - pustego działu nie ma co otwierać. W dziale o miodach pitnych można oddzielny dział dla pszczelarzy i zobaczymy jak będzie się temat rozwijał.

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: środa, 23 paź 2013, 22:38
autor: kamil.ww
W dziale "Miody pitne" założyłem nowy temat, o tematyce pszczelarskiej ;)) można podpatrzeć, zamieściłem kilka podstawowych informacji ;)

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: czwartek, 24 paź 2013, 08:28
autor: leon24_36
Witam

Świadom praw i obowiązków podlisuję się pod pomysłem stworzenia działu poświęconego pszczelarstwu. Chętnie podzielę się swoim doświadczeniem oraz nauczę czegoś nowego od innych.

Pozdrawiam

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: czwartek, 24 paź 2013, 10:03
autor: Trener

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: czwartek, 24 paź 2013, 10:11
autor: Agneskate
I mamy nowy dział:Pszczelarstwo. :) Prośba o info jakie tematy tam przerzucić z działu o miodach pitnych. Temat o zakładaniu pasieki jest już przeniesiony.

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: czwartek, 24 paź 2013, 12:15
autor: Trener
Bardzo dziękujemy :)
Po przejrzeniu tematów o miodach wydaje mi się, że chyba żaden nie nadaje się do przeniesienia. Wszystkie one dotyczą fermentacji gotowego produktu, a dział Pszczelarstwo osobiście widziałbym bardziej jako kompendium dotyczące choćby uzyskiwania miodu (np. do późniejszej fermentacji), opieki nad pszczołami bądź problemów z tym związanych, sprzętu pszczelarskiego i tym podobnych zagadnień.
Zaznaczam, że to oczywiście tylko mój osobisty punkt widzenia.

Re: Dział dla pszczelarzy? Czy warto założyć

: czwartek, 24 paź 2013, 16:43
autor: kamil.ww
Widzę że mój pomysł przyjął się ;) Dzięki za utworzenie nowego działu ;) teraz trzeba "rozgłosić" info że na forum jest nowy dział ;) i zobaczymy co z tego wyjdzie ;))