Strona 1 z 1

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 11 mar 2013, 18:11
autor: Crooatoon
Natknąłem się na stronę gdzie opisane jest, że owi posłowie chcą pozwolić na produkcje i sprzedaż wyrobów własnych przez rolników. Nie jestem na bieżąco, więc proszę o opinię kolegów bardziej na czasie. Czy to działa?

link
http://www.strefabiznesu.dziennikwschod ... 27817.html

znalazłem jeszcze coś takiego, o produkcji wina z winorośli

http://wiadomosci.radiozet.pl/Gospodark ... sny-bimber

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 11 mar 2013, 18:16
autor: pokrec
Działa tak, jak wszystko w Polsce. Prawo sobie, życie sobie a rząd ciężko kombinuje, jakby tu dowalić jeszcze wyższe podatki i kreatywnie obniżyć koszt obsługi długu zagranicznego metodą utwardzenia złotówki, najlepiej przez związanie złotówki z euro na sztywno co się przekłada na przyjęcie euro czym prędzej. Ideały, Europa, czy uniknięcie ryzyka kursowego w handlu to tylko preteksty.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 11 mar 2013, 18:21
autor: Bimbel
Ziemniaki po 2zł, marchew po 2zł... Rolnicy nie mają źle. Ale cydr z jabłek z pewnością pozwolą robić i wprowadzać do sprzedaży w sklepach.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 11 mar 2013, 18:26
autor: lesgo58
Bimbel pisze:Ziemniaki po 2zł, marchew po 2zł... Rolnicy nie mają źle...
Jakimi kategoriami myślisz? Wiesz ile rolnik dostaje za kg ziemniaków?
25 groszy...Ledwo za to wiąże koniec z końcem.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 11 mar 2013, 18:57
autor: Bimbel
lesgo58 pisze:
Bimbel pisze:Ziemniaki po 2zł, marchew po 2zł... Rolnicy nie mają źle...
Jakimi kategoriami myślisz? Wiesz ile rolnik dostaje za kg ziemniaków?
25 groszy...Ledwo za to wiąże koniec z końcem.
Sprzedaje wtedy setki ton. Producent popularnego u nas soku marchwiowego płaci za kg marchwi jeszcze mniej a i tak rolnicy pchają się do niego. Pisałem o cenach sklepowych, na bazarze rolnik sprzedaje ziemniaki nie po 25groszy ale po 1,30zł. Do warzywniaków dostarcza po 1zł.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 11 mar 2013, 20:12
autor: Crooatoon
Setki ton? nnie sądzę, mój brat jest rolnikiem i nie jest miodowo. Dzień zaczyna o 5-6 rano a kończy o 22, a jak coś się dzieje ze zwierzakami to całodobowa warta.
Na straganach sprzedają BO MOGĄ. Zawsze lepiej zarobić odrobinę więcej.
Ale wracając do tematu.
Wielu ludzi produkują dobre trunki (wierzę w to :) ) i sądzę, że fajnie by było czasem móc legalnie kupić bimberek od Pana "Stasia".
Ale za to mogą go zamknąć...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 11 mar 2013, 22:38
autor: wolan
Ogólnie im ktoś bardziej struga biednego tym więcej ma :) Według mnie na wsi nie jest źle wystarczy, że ma ktoś głowę na karku to ma lepiej niż w mieście :)
Ale fakt faktem jest taki, że niektórzy rolnicy z ceną potrafią dowalić, byłem w Sandomierzu na giełdzie w wakacje, sprzedawali brzoskwinie po dwa razy tyle co w spożywczym na rogu ;/, fakt, że w spożywczym może polskie nie były ale i droga z Hiszpanii kosztuje, tam pryskać też muszą, i musiał zarobić rolnik, przewoźnik, importer i sklepikarz, a tutaj bidny rolnik płakał, że i tak na tym nic nie zarabia ;/ ręce opadają ;/

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 12 mar 2013, 09:22
autor: arkadiuszcz
wolan pisze:byłem w Sandomierzu na giełdzie w wakacje, sprzedawali brzoskwinie po dwa razy tyle co w spożywczym na rogu ;/, fakt, że w spożywczym może polskie nie były ale i droga z Hiszpanii kosztuje, tam pryskać też muszą, i musiał zarobić rolnik, przewoźnik, importer i sklepikarz, a tutaj bidny rolnik płakał, że i tak na tym nic nie zarabia ;/ ręce opadają ;/
W Hiszpanii, Grecji czy Maroko, jest trochę inny klimat, tam brzoskwinie zbiera się już w kwietniu, i zbiory są dużo większe niż u nas. Faktem jest, że chemia dostarczana jest już do korzeni, do tego opryski itd, ale tam produkcja jest dużo bardziej opłacalna, dlatego cena brzoskwiń z importu jest niższa od ceny krajowych.
Druga sprawa to dopłaty dla rolnictwa, Polacy jeszcze nie spełniają wymagań unijnych, przez co nie każdemu one się należą, co automatycznie przekłada się na cenę produktu.
No i najważniejsza rzecz, skala produkcji. W Polsce najpopularniejsze są małe gospodarstwa, średnia wielkość gospodarstwa rolnego w Polsce, wynosi 10,38 ha (dane z 2012r), gospodarstwa powyżej 15 ha to niecałe 10%, w UE średnia to około 20 ha na gospodarstwo. Mój sąsiad co roku jeździ na zbiory do Niemca, który ma łącznie 700 ha gospodarstwo, i zatrudnia w sezonie 1200 osób, u nas gospodarstwa na taką skalę można policzyć na palcach, a jak wiadomo wielkość produkcji przekłada się bezpośrednio na cenę produktu.

Wracając do tematu, co jakiś czas, któryś z polityków przypomina sobie o bimberku, opowiada o legalizacji, i na opowieściach się kończy, ostatni był chyba Gowin http://www.sfora.pl/Bimber-bedzie-legal ... awo-a43337 ,
ale pewnie niedługo ktoś znowu sobie przypomni, coś powie na ten temat, i zapomni.
Po za tym, najczęściej mowa jest o legalizacji produkcji na własny użytek, a kupno flaszki śliwowicy od rolnika dalej będzie przestępstwem, zakładając że ktoś kiedyś w ogóle zalegalizuje produkcję na własny użytek.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 12 mar 2013, 10:26
autor: Crooatoon
Oto Polska właśnie...
troszkę żal mi tego całego przedstawienia, mówią, przekonują wyborców, że są fajni, bo chcą zająć się problemami szarych obywateli (nie bez powodu, bo takich jest najwięcej co daje najwięcej głosów). Obietnice są, i... niestety tylko one będą :bezradny:

Jeśli, by zalegalizowali produkcję bimberka na własny użytek, to już by było dobrze.
Bez strachu będzie się produkować wódkę na własne wesele :punk: a tego wtedy potrzeba... :D

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 19 mar 2013, 08:45
autor: maf1
A mi się wydaje, że produkcja bimberku jest legalna. Dlaczego tak myślę? Ponieważ istnieje to forum, ponieważ istnieją sklepy internetowe, w których można kupić wszystko do wytwarzania alkoholu. I można by tak wymieniać i wymieniać...
Polska to dziwny kraj. ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 19 mar 2013, 09:48
autor: lesgo58
Produkcja bimbru jest nielegalna...Ty pędzisz bimber?
Bo ja destyluję wodę i wytwarzam olejki eteryczne. :mrgreen:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 19 mar 2013, 10:32
autor: shady
maf1 pisze:A mi się wydaje, że produkcja bimberku jest legalna. Dlaczego tak myślę? Ponieważ istnieje to forum, ponieważ istnieją sklepy internetowe, w których można kupić wszystko do wytwarzania alkoholu. I można by tak wymieniać i wymieniać...
Polska to dziwny kraj. ;)
Legalnie można kupować i sprzedawać także nasiona marihuany natomiast uprawa jest nielegalna... tak samo jak w przypadku alkoholu... dziwne to prawo...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 19 mar 2013, 11:14
autor: mtx
Ponieważ istnieje to forum, ponieważ istnieją sklepy internetowe, w których można kupić wszystko do wytwarzania alkoholu.
Forum ma charakter edukacyjny, a sklepy internetowe sprzedają artykuły kolekcjonerskie :ok:
A to w jaki sposób Ty wykorzystasz tą wiedzę z forum i zakupione artykuły kolekcjonerskie, to już Twoja sprawa ;)

Pozdrawiam :piwo:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 19 mar 2013, 12:14
autor: arkadiuszcz
mtx1985 pisze:Forum ma charakter edukacyjny, a sklepy internetowe sprzedają artykuły kolekcjonerskie :ok:
A to w jaki sposób Ty wykorzystasz tą wiedzę z forum i zakupione artykuły kolekcjonerskie, to już Twoja sprawa ;)

Pozdrawiam :piwo:
Wszystko ok, tylko to co wyprodukujesz nie jest produktem edukacyjnym, ani kolekcjonerskim, i sprzedaż flaszki śliwowicy to przestępstwo, za które można mieć nawet 2 lata nieplanowanych wakacji.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 19 mar 2013, 12:40
autor: mtx
A kto Ci każe coś produkować i tym bardziej sprzedawać?
Dlatego pisalem:
mtx pisze:A to w jaki sposób Ty wykorzystasz tą wiedzę z forum i zakupione artykuły kolekcjonerskie, to już Twoja sprawa ;)
W razie czego Ciebie zamkną za produkcję, a nie nas forumowiczów, "władze" forum czy włascicieli sklepów
sprzedających drożdże gorzelnicze - nikt nikomu nie każe używać ich do nastawów przeznaczonych pod destylację...
Poza tym w samym użyciu drożdży (czyli zrobieniu nastawu) nie ma nic nielegalnego, nielegalna jest destylacja
przefermentowanego nastawu...

Zdrówko :piwo:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 19 mar 2013, 12:59
autor: jhmm
W najbliższej przyszłości nie ma szans na zalegalizowanie w Polsce produkcji bimberka. Gdyby jakaś opcja polityczna chciała to zrobić podniósł by się straszny harmider wszelkich komisji antyalkoholowych. Nikt nie zaryzykuje starcia z tego powodu z konserwatywną częścią społeczeństwa, która to antyalkoholowe poglądy dziedziczy z czasów PRL. Każda władza niechętnie pozbywa się monopolu, a jeśli już będzie się go pozbywać to stworzy mechanizm finansowy skutecznie odstraszający. Tak więc czeka nas jeszcze długie wytwarzanie olejków eterycznych. Ja tam robię tylko wodę destylowaną ... do żelazka.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 19 mar 2013, 23:12
autor: Crooatoon
mtx1985 pisze:A kto Ci każe coś produkować i tym bardziej sprzedawać?
Dlatego pisalem:
mtx pisze:A to w jaki sposób Ty wykorzystasz tą wiedzę z forum i zakupione artykuły kolekcjonerskie, to już Twoja sprawa ;)
W razie czego Ciebie zamkną za produkcję, a nie nas forumowiczów, "władze" forum czy włascicieli sklepów
sprzedających drożdże gorzelnicze - nikt nikomu nie każe używać ich do nastawów przeznaczonych pod destylację...
Poza tym w samym użyciu drożdży (czyli zrobieniu nastawu) nie ma nic nielegalnego, nielegalna jest destylacja
przefermentowanego nastawu...

Zdrówko :piwo:

To jest chyba to samo jak z dopalaczami, czyli są dostępne ale kolekcjonersko. Kupić możesz, ale broń cię panie ich używać. Czyli, drożdże kupimy ale po to by czekały do momentu ,aż zalegalizują destylację, a teraz na półkę :smiech:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 20 mar 2013, 09:37
autor: Kula
Możesz kupić drożdże, możesz zrobić nastaw i przeprowadzić fermentację.
Nie możesz destylować przefermentowanego nastawu.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 20 mar 2013, 10:04
autor: Andrzej77
A to jednak dobrze robię: zawsze żłopię sam nastaw. ZAWSZE!!! (nawet nie wiedziałem, że możnaby to przedestylować...).

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 20 mar 2013, 13:50
autor: Crooatoon
Fakt nasze prawo ma wiele dziur... Po co komu nastaw z cukru lub zacier zbożowy jak nie można go destylować. A nie sądzę by ktoś był amatorem picia cukrówek :womit:

No ale to są fakty o których mówi się już długo i bez efektu. Z tego co się orientuję to w Rosji można dla siebie produkować. No ale to ojczyzna wódki, to co się dziwic :punk:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 20 mar 2013, 16:14
autor: lesgo58
Crooatoon pisze:... A nie sądzę by ktoś był amatorem picia cukrówek...
A próbowałeś...? Dodajesz CO2 i jest lepsze jak ruski szampan... :lol:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 20 mar 2013, 17:07
autor: Andrzej77
Crooatoon pisze:Fakt nasze prawo ma wiele dziur... Po co komu nastaw z cukru lub zacier zbożowy jak nie można go destylować. A nie sądzę by ktoś był amatorem picia cukrówek
A to całkiem jak z seksem: uprawiać można od 15 roku życia, ale oglądać dopiero od 18 :shock:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 21 mar 2013, 18:25
autor: Crooatoon
hahahahah... Dobre to jest, nie znałem tego :smiech:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 23 mar 2013, 10:35
autor: maf1
Kula pisze:Możesz kupić drożdże, możesz zrobić nastaw i przeprowadzić fermentację.
Nie możesz destylować przefermentowanego nastawu.
Nie wiem jak jest teraz ale w latach 80'tych "szło się siedzieć" juz za samo posiadanie zacieru. Nawet za posiadanie aparatury. Nawet taki dowcip powstał: pozwali do sądu bacę za pędzenie bimbru, bo znaleziono u niego aparaturę. Baca na rozprawie do wysokiego sądu zwrócił się z wnioskiem o zarzut za gwałt. Sędzia pyta o przyczynę...wysoki sądzie bo aparaturę też mam.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 23 mar 2013, 19:55
autor: mtx
W takim wypadku "szło (by) się siedzieć" za nastawienie wina ;) czy miodu, czy nawet
piwa z brewkita - nie ma opcji i to by w życiu nie przeszło teraz, jest jak pisałem wcześniej
(i kula też) - nastaw możesz śmiało robić, ale nie możesz go destylować i tyle w temacie legalności.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 23 mar 2013, 20:01
autor: Zygmunt
Destylatora kiedyś tez nie można było mieć, a teraz można go sobie nawet w koszty w firmie włożyć :)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 23 mar 2013, 21:50
autor: Winiarek5
mtx1985 pisze:...nie możesz go destylować i tyle w temacie legalności.
Nie do końca tak jest.
Odsyłam do lektury ustawy w Dzienniku Ustaw z 2006r. Nr 208, poz. 1539.
Ustawa z dnia 18 października 2006 r. o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych.
Rozdział 1, artykuł 1, ustęp 2 oraz ustęp 3.

:idea:

Kluczem a w zasadzie wytrychem jest technologia.

Poprzednia ustawa z 2001 r. była trudniejsza do "nagięcia" w dodatku mowa była nie tylko o destylacji ale i odwadnianiu. W ustawie była mowa o tym, że nie stosuje się jej do wyrobów winiarskich robionych n własny użytek i nie przeznaczonych do obrotu ale już destylację czy odwadnianie traktowane było jednoznacznie. Ponieważ ustawa mówiła o działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania alkoholu, dopatrywano się tu furtki dla tych co nie prowadzą działalności gospodarczej, tylko robią to w domu na własne potrzeby ale interpretacja Sądu Najwyższego szybko sprowadziła na ziemię optymistów.

Jak robię na własne potrzeby, to jest mi zupełnie obojętnym fakt, że robię to niby nielegalnie. Skoro państwo się uparło i nie chce mi dać tego komfortu legalności to mam to gdzieś, dla siebie i tak będę robił.
Mówimy tu o legalności wytwarzania bez możliwości sprzedawania.
W tej kwestii to nawet nie ma sensu się z nimi szarpać, bo to nic nie da, robić i tak będziemy, wszystkich nie zamkną, hobby tym zajmuje się cały przekrój społeczeństwa - wszystkie zawody można znaleźć wśród hobbystów.

Problem jest w tym aby zalegalizować "rzemieślniczy" wyrób alkoholi w celu ich sprzedaży. Małe legalne wytwórnie, u rolników przydomowe, mogłyby być z jednej strony dodatkowymi miejscami pracy, dochodu ale i również zysków dla państwa.
Te małe wytwórnie, są w stanie wyprodukować dużo większy asortyment różnorodnych trunków, likierów, wódek, rosolisów itp. co przyciąga z kolei turystów, turyści przyjeżdżają i wydają kasę nie tylko na alkohole w małych wytwórniach ale i na inne rzeczy co generuje kolejne miejsca pracy oraz wpływy do budżetu.
Mała wytwórnia, jeśli ma kilka świetnych przepisów na nalewki to jest skazana na sukces - reklama szeptana może nie działa błyskawicznie ale jest najlepsza i najskuteczniejsza i nawet może sprzedawać swoje wyroby drożej od "monopolowych" bez obawy o konkurencję z ich strony.
To jest jednak u nas niemożliwe ponieważ rządzą nami idioci i debile lub skorumpowana zgraja pasożytów.
Dlaczego niemożliwe oraz dlaczego idioci i debile można przeczytać tu:
http://alkohole-domowe.com/forum/post72088.html#p72088

Pozdrawiam

Winiarek

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 16 kwie 2013, 22:00
autor: reepcak
W Polsce jakiekolwiek "uwolnienie prawne" procesu destylacji prędko nie nastąpi np. na dobry początek rolnicy.Druga sprawa "organy" jakoś specjalnie nie ścigają jeśli ktoś działa hobbystycznie ewentualnie rodzinka. Lata temu byłem na "robotach" w Szwajcarii i rolnicy mieli przydziały produkcji sznapsa do hektara. Sobota niedziela koledzy starsi stażem biegali do sąsiada 12pln za 100ml ale pyszny był(80 volt)!

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 17 kwie 2013, 19:56
autor: barkas4
Uwolnienie nie nastąpi dopóki nie nastąpi jakieś trzęsienie ziemi w systemie politycznym. Tak jak w wielu kwestia nasi "umiłowani" przywódcy nas traktują jak dojne krowy tak i w tej. Produkcja energii, alkoholu, reglamentacja dostępu do zawodów itd. to łakome kąski bo można je rozdawać jako przywilej który wiąże się z profitami dla dającego. Temat rzeka... A wolni ludzie i tak będą robić/pędzić swoje 8-)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 18 kwie 2013, 00:30
autor: arturo278
Witam, byłem ostatnio na szkoleniu z norm i wzajemnej zgodności dla gospodarstw ubiegających się o płatności bezpośrednie i tak sobie rozmawiając z panem zeszliśmy na temat zalegalizowania naszej produkcji. Okazuje się ,że jednak zalegalizować chcą produkcje i to nawet nie mało bo 100 litrów na gospodarstwo czystego produktu na własny użytek. Nic nie było by w tym dziwnego nawet było by to zadowalające i nie jeden się ucieszy ale jak zawsze jest ALE. Nastaw, zacier a i owszem jak najbardziej, a destylacja przez osoby do tego uprawnione, bo niby ma to zapobiec zatruciem (tym szkodliwym), nasuwa sie też pytanie ile by taka usługa kosztowała.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 19 kwie 2013, 15:02
autor: pogezan
Na dzień dzisiejszy to wygląda tak, że jak nikt nie doniesie na policje, to policjanci sami z siebie nie przyjadą. Jest donos, to muszą podjąć działania wyjaśniające i tyle. Wniosek z tego prosty; nie afiszować się ze swoim hobby wśród sąsiadów. Sąsiady mściwe potrafią być.

Mam nadzieję, że w końcu na własny użytek będzie można produkować alkohol wysokoprocentowy, podobnie jak wino, nalewki czy piwo.

Może również zaczną działać małe gorzelnie przy gospodarstwach rolnych. Taki mały rodzinny biznes. O ile się nie mylę, w Serbii wystarczy zatrudnić gorzelnika do nadzoru nad produkcją. I to by była wymierna korzyść; dodatkowy dochód dla gospodarstw, pole do popisu dla rodzimych producentów i importerów sprzętu dla małych gorzelni, oraz nowe miejsca pracy dla absolwentów uczelni o specjalizacji gorzelniczej.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 21 kwie 2013, 13:53
autor: marcinlary
Powinien znaleźć się jakiś prawniczyna na forum co założyłby swój temat i tam ludzie w razie czego mieliby pomoc. Jakby nie patrzeć mamy swoją aktywną społeczność, która potrzebuje pomocy prawników. A aferzystów nie brakuje w tym kraju.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 21 kwie 2013, 14:08
autor: Zygmunt
Może jeszcze ten- jak się wyraziłeś- prawniczyna- miałby za darmo to robić? Pomagać idiotom, którzy zwietrzyli łatwą gotówkę? Nie było chyba w ostatnich 10 latach przypadku, żeby ktoś, kto nie sprzedawał poszedł za kraty lub dostał grzywnę.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 21 kwie 2013, 15:20
autor: versusap
W UK w którym goszczę, sprawa jest pięknie rozwiązana. Jeśli się nie mylę, do 5 litrów, na potrzeby własne (home&domestic) można robić. Wystarczy licencja z urzędu skarbowego. Licencja jest DARMOWA, na co bym raczej w polskich warunkach nie liczył, bo jak wiadomo, fiskus wszystko musi w PL opodatkować. Tak że pasjonaci i hobbyści mają tu łatwo. Muszę jeszcze zbadać temat jak to wygląda gdy chce się legalnie produkować i sprzedawać.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 22 kwie 2013, 09:07
autor: pogezan
Ten zakaz produkcji na potrzeby własne to chyba pewien anachronizm. Bez problemu mogłem kupić wiatrówkę, która jest bardziej niebezpieczna (co roku media donoszą o postrzelaniach, a były też postrzelania z wiatrówki ze skutkiem śmiertelnym), a nie mogę produkować psotki do własnego barku. Paradoks.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 22 kwie 2013, 11:40
autor: versusap
Bo to tak jak z filmami. Bez trudu obejrzysz choćby i w publicznej tv jak się zabija nawet w bardzo okrutny sposób, nasłuchasz się przekleństw, ale filmów o miłości (że tak to ujmę hehe) to nie zobaczysz, chyba że wykupisz specjalny kanał filmowy :D

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 26 kwie 2013, 19:48
autor: pogezan
I gostka sprzęt zarekwirowali:
http://www.elblag24.pl/fakty/85153-zlik ... ewnie.html

2 lata zagrożenia karą to chyba za produkcję i sprzedaż? Za samą produkcję chyba rok? Dobrze pamiętam?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 1 maja 2013, 10:59
autor: maf1
No wiesz...67 litrów to chyba nie do własnego barku :lol:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 1 maja 2013, 13:10
autor: Emiel Regis
U mnie znalazłoby się o wiele więcej a traktuję to tylko i wyłącznie jako hobby, nie zarobiłem na tym nigdy ani złotówki.
Tak to jest, jeśli lubi się destylować i szuka nowych smaków, a ze spożyciem już gorzej.
Nawet sklepowych alkoholi różnych gatunków już nie mam gdzie wkładać, z reguły kupuję ciekawy nowego smaku, a po napoczęciu butelka potrafi stać nawet kilka lat.
Mogę się tak pochwalić tymi ''zakazanymi zbiorami', bo to wszystko ma miejsce poza granicami kraju :D

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 3 maja 2013, 14:09
autor: marcinlary
Co oznacza słowo "Tusk" po Estońsku ?

Wybierz "tłumacza" w Google i język estoński.
Wpisz "Tusk" i podaj, jako język docelowy, język polski ...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 6 maja 2013, 01:02
autor: Wald
Ja tam nie mam żadnych zmartwień.
Emiel Regis pisze: ze spożyciem już gorzej.
Mogę się pochwalić, bo to wszystko poza granicami kraju :D
I myślisz, że Cię nie znajdziemy :?: Wpadam z ekipą na tydzień i będziesz żałował,
bo nie będzie miało się co starzeć.

A na poważnie, znam nie jedno "archiwum" z nalewami po 20 lat.
Zasobność 100 litrów to konieczne minimum żeby to z 10 lat stało.
Moje miody jak zliczę z winami, to też 100 dobiję.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 6 maja 2013, 23:41
autor: Emiel Regis
Wald pisze:I myślisz, że Cię nie znajdziemy :?: Wpadam z ekipą na tydzień i będziesz żałował,
bo nie będzie miało się co starzeć.
Emiel Regis pisze:...jeśli wcześniej Ciebie lub kogoś z Bractwa drogi zaprowadzą w okolice Paryża to zapraszam do siebie na małą degustację związaną z poruszeniem kilku istotnych kwestii z punktu widzenia naszej egzystencji i jej miejsca we wszechświecie ;)
:D
Pisane rok temu, ale wciąż aktualne, dotyczy każdego aktywnego członka forum.
Dodam, że ekipa musiałaby być spora, mnóstwo zaległości zagraca mi półki.
Trza by to opróżnić- potrzebuję pustych butelek :mrgreen:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 10 maja 2013, 11:01
autor: pogezan
Emiel Regis pisze:
Pisane rok temu, ale wciąż aktualne, dotyczy każdego aktywnego członka forum.
Dodam, że ekipa musiałaby być spora
Nijaki Zbyszko Szatowski w roku pańskim 1789 wysłał przez gońca list o podobnej treści, z Paryża do kolegów z Mazowsza. Koledzy przybyli, impreza była udana.... przeszła do historii pod nazwą Wielka Rewolucja Francuska :) Wiadome siły przekłamały genezę tego wydarzenia... ale MY wiemy jak TO się zaczęło :) Miało być świętowanie dzień później (15 lipca), ale to już szczegół :) Francois Hollande mógłby być zaniepokojony. :)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 13 maja 2013, 11:50
autor: Crooatoon
Tusk po estońsku znaczy ZMARTWIENIE !!!!
uśmiałem się jak to zobaczyłem :D
ale tu niema nic do śmiacia.... tu trzeba płakać...

A w sprawie Francuskiej rewolucji, może by zrobić polską rewolucję??

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 14 maja 2013, 12:56
autor: kobuszki
Witam szanowne bractwo
Z tego co pamiętam zakazana jest destylacja produktów od 22% wzwyż. Możemy to inaczej obejść. Teoretycznie kupujemy w sklepie alkohol z opłaconą akcyzą. Następnie ponieważ jakość jego nam nie odpowiada,rozcięczamy go z wodą i poddajemy go dstylacji na naszym sprzęcie. Otrzymany produkt służy nam do sporządzanie wódek czy nalewek. Wedlug mnie prawa nie łamiemy. Akcyza została opłacona, a my tylko uszlachetniliśmy wcześniejszy produkt. Mamy też wytłumaczenie dla naszych zbiorów. Pomysł zaczerpnięty z sąsiedniego forum.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 14 maja 2013, 13:00
autor: lesgo58
A jak to prawnie wygląda? Bo język prawniczy potrafi być kręty i zawiły...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 14 maja 2013, 13:43
autor: Zygmunt
Bzdura, zabroniona jest destylacja po fermentacji. Akcyza na wino jest zupełnie inna, niż ta na spirytus, poza tym wytwarzanie w/w bez koncesji i składu podatkowego jest nielegalne.

http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0062081539

Jakby nie kombinować, w domu sie nie da. Uzyskanie zezwolenia od Ministerstwa Gospodarki jest możliwe i jest do przejścia, ale jako firma (firmy biotechnologiczne znają ścieżkę)- jest to proces długi i kosztowany, ale wykonalny.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 14 maja 2013, 17:30
autor: major
Zgodnie z uzasadnieniem projektu ustawy oraz oceną skutków regulacji, przepisy odnoszą się wyłącznie do przedsiębiorców i działalności gospodarczej. Zresztą sama określenie "bezpośrednio w wyniku destylacji po fermentacji alkoholowej" jest dyskusyjne.

Moim zdaniem, w państwie prawa nie ma możliwości ścigania obywatela zajmującego się hobbystyczną produkcją napojów spirytusowych.

Niestety, praktyka pokazuje, że jest inaczej. Sąd Najwyższy już raz pokazał, że ma w głębokim poważaniu tradycję (nie mylić z gnojeniem ludzi przez różnych zaborców) i wolności obywatelskie.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 21 maja 2013, 23:41
autor: pogezan
Cosik ta nasza Policja uaktywniła się w mojej Pogezanii. Kilkanaście dni temu Pasłęk, dzisiaj Rychliki.
http://www.portel.pl/artykul.php3?i=65471
Znowu czuję w tym mały donosik obywatelski.
Najlepsze są komentarze do tego newsa.
ps. sprzęt na zdjęciu trochę syfiasty, i za to reprymenda się należy, ale żeby odrazu sądy w to angażować?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 22 maja 2013, 13:24
autor: maf1
Na bank "życzliwy" ;)
Sprzęt faktycznie "druciarstwo" ale może dobry trunek robił? A może ten "życzliwy" dla tego doniósł, bo mu nie smakowało? :lol:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 28 cze 2013, 13:41
autor: marcinlary
Cześć Zygmunt :) A może by tak jako podwykonawca :) pozdrawiam

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 wrz 2013, 22:13
autor: pogezan
:smiech: Dwa liczące się fora branżowe, a ONI podejrzewają że ktoś zajumał 1,2 mld zł.!

"Ale według producentów spożycie nie spada, tylko coraz więcej Polaków kupuje wódkę produkowaną nielegalnie. Z tego powodu nasz budżet traci rocznie 1,2 mld zł."
http://niezalezna.pl/45795-rzad-da-zarobic-bimbrowniom

Kto to taki obrotny i do tego milczący skromniś? :smiech:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 wrz 2013, 01:43
autor: Winiarek5
Zygmunt pisze:...zabroniona jest destylacja po fermentacji.
I to jest wskazówka :idea:

http://finanse.wp.pl/kat,1033823,title, ... omosc.html
Trunki smakują niemal identycznie jak te z alkoholem, bo proces dezalkoholizacji odbywa się mechanicznie. W takim wypadku gotowe wino alkoholowe wlewane jest do kolumny wirujących stożków (SCC - Spinning Cone Column), która w nieszkodzącej napojowi niskiej temperaturze odseparowuje alkohol poprzez odwirowywanie.
Teraz, wystarczy poszukać na starociach albo w internecie, wirówki do śmietany :mrgreen:

W takiej wirówce, są właśnie wirujące stożki...

I nie będzie już nielegalnej destylacji po fermentacji tylko wirowanie :idea:

Destylację można zrobić po wirowaniu.

Swoją wirówkę kupiłem kilka lat temu na starociach, na targu, za 50,- zł.
W pierwszej chwili jak usłyszałem, że 50,- zł to myślałem, że się przesłyszałem ale nie, faktycznie sprzedawca chciał za nią 50,- zł - nie zastanawiałem się ani przez chwilę.

Pozdrawiam

Winiarek

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 wrz 2013, 02:25
autor: grzesieksz7
Wódka sklepowa też może być produkowana nielegalnie. Sam np nie kupuję wódki z popularnej sieci sklepów z czerwonym owadem w czarne kropki. Kilka razy próbowałem - nie da się pić. Wódka zamiast być słodkawa w posmaku, była ostra, nie przechodziła przez gardło, przypominała mi wódkę z Ukrainy-ciężko przez gardło przechodziła, ale miała jednorazowy korek, także trzeba było dopić. Problem podrabianej wódki jest dość pospolity, nie wiem czy tylko w moich okolicach, czy w całej Polsce.
Pamiętam jak kilka lat temu SG zrobiła akcje w gorzelni podrabiających sklepową wódkę...Robili ją z rozpuszczalników, pasty do butów itd...Jak coponiektórzy się o tej akcji dowiedzieli, to masowo wywozili swoją wódkę niby "oryginalną" z Barów ;)
Także nie tylko bimberek jest wódką nielegalną.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 wrz 2013, 12:11
autor: PETER29
Dzisiaj na jednym z portali wyczytałem i tu cytat.
Zaplanowano także 15-proc. podwyżkę akcyzy na wyroby spirytusowe. Rostowski nazwał ją "urealnieniem akcyzy", bowiem podatek ten nie rósł przez ostatnie pięć lat. - Myślę, że to racjonalna decyzja, choć nie dla wszystkich, także dla mnie, niekoniecznie przyjemna - zaznaczył. Główny ekonomista MF Ludwik Kotecki obliczył, że 15-proc. wzrost akcyzy może przełożyć się na podwyżkę ceny butelki wódki czystej o ok. 1,7-1,8 zł.
Przecież tu nie idzie normalnie żyć. Tylko pędzić i nie patrzeć na oszołomów z wiejskiej.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 wrz 2013, 12:36
autor: lesgo58
Nie zaplanowano - ona już realnie jest uchwalona.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 wrz 2013, 12:46
autor: PETER29
lesgo58 pisze:Nie zaplanowano - ona już realnie jest uchwalona.
Masz rację lesgo, jest uchalona i wejdzie w życie w 2014r.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 wrz 2013, 22:56
autor: Partyzant
Trzeba będzie się przygotować na nową dostawę świeżych psotników :mrgreen:

Ps. Czym więcej psotników, tym większe ceny na Polmos. Bilans musi się wyrównać :bezradny: :evil:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 17 gru 2013, 18:06
autor: maakay

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 17 gru 2013, 18:59
autor: Trener
Też chcę taką żonę :D

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 17 gru 2013, 19:29
autor: Ryba64
Żona fajna, ale kto by u nas kupił flaszkę dżinu za 400 zł ? Nawet dedykowaną odbiorcy ?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 17 gru 2013, 20:43
autor: olo 69
Każdy by chciał ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 17 gru 2013, 23:06
autor: gr000by
To chyba marzenie każdego destylera - własny, legalny biznesik, na którym można i zarobić i dobrze się bawić :).

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 17 gru 2013, 23:12
autor: Trener
Szczerze powiedziawszy, to chętnie zacząłbym pracować nawet dla kogoś, kto taki biznesik już ma. Choćby dla jakiejś gorzelni niedaleko Poznania. Ale niestety nie ma ich zbyt wiele i jak na razie zero odpowiedzi na kilka wysłanych listów.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 18 gru 2013, 07:15
autor: szfagir
Myślę, że każdy z nas chciałby, aby hobby było też możliwością czerpania zysków:)
Praca w gorzelni - ciekawa sprawa. Mógłbym być testerem produktu końcowego i wydawać certyfikat jakości:D

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 18 gru 2013, 10:47
autor: Trener
Zastanawiam się, czy praca testera nie wymaga od razu dwóch etatów... Jednego dla testera, a drugiego dla kierowcy, który odwozi testera do domu po skończonym dniu pracy :D
Mimo wszystko, raczej wolałbym pracować na różnych etapach produkcji, bo po miesiącu testowania, nie mógłbym już chyba na końcowy wyrób patrzeć ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 18 gru 2013, 10:55
autor: Zygmunt
Odwidziało by Wam się po tygodniu. Kiedyś tak myślałem o dorywczej, hobbystycznej pracy w browarze. To jednak zupełnie co innego, niż warzenie dla siebie- już sama papierologia to mordęga, niemała jest też odpowiedzialność: za surowce, za całą warkę, za fermentację, za utrzymanie parametrów. Niektóre rzeczy powinny pozostać hobby, chyba, że chcecie to znienawidzić.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 18 gru 2013, 19:00
autor: pokrec
Oj, Zygmunt, masz rację. U mnie jest tak samo. Jak tylko coś staje się moją pracą zawodową, to przestaje być hobby, choćbym wcześniej się temu z namiętnością oddawał. Odpowiedzialność, presja czasu i pracodawcy klienta powodują, że z zabawy zostaje harówka...
Dla siebie mogę zrobić tak jak lubię albo polubić tak, jak zrobię. W pracy, jak się trafi na wybrzydzającego klienta, "ni ma letko". Musi być tak, jak klient sobie zażyczy, choćbyś robił "po kosztach" i przy zerowym zysku...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 18 gru 2013, 23:53
autor: ta_moko
No nie wiem czy macie rację... Panowie Kozuba podejrzewam nie podzielają waszej opinii. Z pracy można uczynić pasję i odwrotnie. Decyduje o tym zakres i swoboda zajęcia. Trzeba "być na swoim" i nie zawsze łapać klienta za wszelką cenę za nogawki. Wiem, zaraz ktoś napisze, że mogą sobie na to pozwolić tylko bogaci.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 19 gru 2013, 07:04
autor: szfagir
Zygmunt, pokrec zgodzę się z Wami, że robiąc dla kogoś może być to zapie..ol i niestety znienawidzenie hobby, ale na swoim jak pisze ta_moko może być to całkiem przyjemna praca. Ale obecnie na takie coś mogą sobie pozwolić nasi koledzy z Czech ze swoimi przydomowymi destylarniami:)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 19 gru 2013, 18:56
autor: Bimbel
ta_moko pisze:...Z pracy można uczynić pasję i odwrotnie. Decyduje o tym zakres i swoboda zajęcia. Trzeba "być na swoim" i nie zawsze łapać klienta za wszelką cenę za nogawki. Wiem, zaraz ktoś napisze, że mogą sobie na to pozwolić tylko bogaci.
Miałem tak kiedyś. Moja praca była moja pasją; rozkwitała.... do czasu, kiedy weszła niezdrowa konkurencja. I dzisiaj moja własna praca (firma) i pasja już nie istnieją:(

A wracając do linka z domową destylarnią i produkcją spersonalizowanego ginu, to jaka to produkcja 150 butelek w roku? Licząc nawet 200 funtów za butelkę to daje 30000 funtów rocznie minus koszty i podatki. Oni muszą mieć inne dochody, chyba że zaczną produkować na większą skalę kosztem jakości, co może mieć odwrotny skutek.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 21 gru 2013, 23:22
autor: Trener
Jakiś czas temu naszła mnie pewna myśl. Ale zacznijmy od początku.
Miałem ostatnio okazję uczestniczyć w zebraniu wspólnoty mieszkaniowej z zarządcą nieruchomości. Nie wszyscy mogą wiedzieć o co chodzi, więc już wyjaśniam.
Stając się właścicielem mieszkania w większym budynku (bloku lub wieżowcu), wszelkie sprawy np. administracyjne, związane z finansami, remontami, itp, itd, spadają osobiście na każdego nabywcę mieszkania. Lecz grupa nabywców może być sprytna i wynająć prywatną firmę, tzw. zarządcę nieruchomości, która to firma zajmuje się wszystkimi sprawami grupy właścicieli i przed tymi właścicielami odpowiada.
Wszelkie propozycje i działania zarządcy, muszą być zatwierdzone na drodze głosowania przez właścicieli i przechodzą tylko większością głosów. Co więcej zarządca liczy się z każdym głosem i nie traktuje właścicieli mieszkań jak półgłówków (mimo, iż niektórzy mogliby nawet na to miano zasłużyć). Zarządca wie, że jeśli nie będzie działał zgodnie z wolą właścicieli i w ich najlepszym interesie, to właściciele zrezygnują z usług firmy, a na jego miejsce czeka już kolejka chętnych. Czyli dokładnie jak w prawdziwej demokracji (demos kratos – władza ludu).
Skoro więc demokracja sprawdza się w tym wydaniu, dlaczego by nie sprywatyzować rządu?

Patrząc na to z perspektywy wspólnoty mieszkaniowej, obecny rząd to jakiś dziwny, żyjący twór (a właściwie nowotwór), który z ustrojem demokratycznym – poza nazwą - ma niewiele wspólnego.
Co to za demokracja w której rząd reprezentujący Naród, nie zgadza się na referenda i nie chce słuchać głosu Obywateli? Co więcej podejmuje działania bez zgody, a często nawet wbrew interesom Narodu, którego woli powinien być przedstawicielem.
Idąc dalej tym tropem, zaprojektowane prawo oraz instytucje państwowe, powinny chronić interesów Obywateli i Państwa, a nie rządu oraz podmiotów z nim powiązanych.
Rzetelne media powinny informować Obywateli o każdym posunięciu poczynionym przez rząd, być w stosunku do rządu krytyczne, a nie go wspierać i do tego walczyć z opozycją.
Zresztą patrząc z tej perspektywy, nie ma większego znaczenia to, czy rządzi akurat PO, PiS, PSL, SLD, Ruch Palikota, czy inne "dzikie węże", ponieważ wszystkie obecnie istniejące partie stanowią ten sam "stan chorobowy".

Doszło do jakiegoś potwornego odwrócenia pojęć.
To Obywatele w powszechnym referendum powinni zadecydować, czy chcą legalizacji możliwości powszechnego wytwarzania wyrobów alkoholowych (jak i w każdej innej kwestii), a nie czekać z podkulonym ogonem na łaskawe pozwolenie wydane przez rząd. Przez rząd, który powinien służyć NAM, a nie MY jemu.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 22 gru 2013, 01:44
autor: panta_rei
Miałem kiedyś nauczyciela fizyki, który zawsze powtarzał, że demokracja to taki ustrój, w którym głupi mają rację... Większość (ci głupi) nie mają pojęcia o sprawach, o których chcieliby decydować.
Teraz po wielu latach dochodzę do wniosku, że ten człowiek miał całkowitą rację.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 22 gru 2013, 02:45
autor: Trener
Nie zauważyłem by w rządzie przybyło intelektualistów. Można by ich za to określić mniej pochlebnymi epitetami. Twój nauczyciel fizyki nie wziął pod uwagę jednej zmiennej, a mianowicie mediów. Gdyby pełniły one funkcję informacyjną, a nie dezinformacyjną i propagandową, wtedy faktycznie mógłby przyrównywać ludzi do stada baranów, które trzeba prowadzić na łańcuchu. Jak na ironię, poprzez różne medialne socjotechniki, tak się właśnie dzieje. Rozpowszechnianie błędnych informacji, prowadzi do wyciągania błędnych wniosków oraz podejmowania błędnych wyborów. A nawet te wybory które pozostały, tak naprawdę mogą być tylko wyborami pozornymi.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 22 gru 2013, 07:23
autor: lesgo58
@trener to co piszesz to po prostu Utopia. Zwłaszcza w naszym kręgu kulturowym, w którym czynnik ludzki jest najbardziej zawodny i korupcjogenny.
Spójrz na Szwajcarię. Tam jest prawie to o czym piszesz. Tylko, że u nas taki ustrój się nie przyjmie.
A największą winę ponosi Ordynacja Wyborcza. Napisana w sposób mało demokratyczny, bo pisana przez tych samych ludzi ,którzy dorwali się do rządzenia.
Długo by pisać - ja jestem tylko pikuś aby to wszystko objąć - i też wylano już morze atramentu opisując nasze bolączki i dewiacje.
Jednak gdyby przykład i sposób rządzenie poszedł od dołu to może doczekalibyśmy się w końcu tego o czym piszesz. Ale niestety natura Polaka i jego mentalność na to nie pozwala. Na swoim podwórku potrafi zarządzić i zadbać o swoją własność, ale już za płotem zmienia się tylko w użytkownika rzeczy "niczyjej', a więc nie ma skrupułów aby śmiecić, niszczyć czy uprawiać korupcję...Nie ma skrupułów aby kraść, oszukiwać, kłamać. Byleby moje było na wierzchu.
Ale dość tej polityki - Idą Święta
A bimbrownictwo jest już zalegalizowane. Wystarczy opłacić akcyzę i podatki, i można pędzić do woli...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 26 gru 2013, 22:03
autor: Partyzant
A dlaczego trzeba płacić podatki za pędzenie? Ja się z tym nie zgadzam... Poczekajcie jeszcze trochę, jestem w trakcie organizacji, legalny bimber na własny użytek... Jesli chodzi o sprzedaż to jak najbardziej jestem za tym aby były kontrole takiego produktu. A z tym to chyba każdy się zgodzi.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 27 gru 2013, 21:49
autor: Trener
Partyzant pisze:Poczekajcie jeszcze trochę, jestem w trakcie organizacji, legalny bimber na własny użytek...
Rozwiniesz nieco ten wątek? Bo brzmi całkiem zachęcająco.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 15 kwie 2014, 20:52
autor: amon
Czytam wasze posty i ręce opadają.
Zagłosujmy jeszcze raz na Tuska, to Polska będzie zieloną (bezludną )wyspą jak wielokrotnie zapowiadał.
Tusk w Brukseli dostał najmniejsze dotacje, w tym dla rolnictwa i po przyjeździe do Polski powiedział, że jest szczęśliwy, że dostał tak mało. Tusk jest szczęśliwy, że polacy są biedni i dostają jałmużne z Brukseli.
Zagłosujmy jeszcze raz na Tuska, a będziemy eksponowani w ZOO w krajach europy i świata jako wymierający gatunek.
Chcecie legalnego wyrobu bimbru, popieram inicjatywę jedynie jeżeli to będzie wyrób na własny użytek, bez prawa zbytu.
jeżeli chcesz produkować na sprzedaż, to załóż działalność.
Przepisy prawne muszą być jasne i wspierające polskiego przedsiębiorce, a nie przeciw niemu.
Musi być dopuszczony polski sprzęt do produkcji a nie europejski.
I tu zaczynają się schody. Za sprawą polskich debili za biurkami w polskich urzędach, jako bardzo bogate społeczeństwo musimy wnieść bardzo wysokie opłaty za koncesje, jeśli uda nam się przejść całą drogę w biurokracji, to może dostaniesz koncesje.
W tej sytuacji dokładamy się ze swoim grosikiem do tworzenia i wspierania miejsc pracy w bardzo bogatych firmach niemieckich.
bo tylko taki sprzęt możesz używać.
No cuż, Polak to jest wielki gość. Przez dwadzieścia pięć lat demokracji nasze rządy konsekwentnie pomagają w tworzeniu miejsc pracy w bogatej unii europejskiej, zamykając nasze przedsiębiorstwa, rozgrabjając nasz majątek narodowy i eksportując półdarmową siłę roboczą.
W takim układzie społeczno-gospodarczym nigdy nie będzie normalnie. Wybrani przez nas samorządowcy i politycy, zaraz po obięciu stołków pokazują nam co oni potrafią i jak krótko będą nas trzymać za mordę, a wy chcecie legalnie pędzić bimber.
Najpierw trzeba zmienić władze i prawo, aby działało w interesie państwa i społeczeństwa, a nie w interesie unii europejskiej.
Nie stety, marsjanie dla nas tego nie zrobją , sami musimy to zrobić. Jeżeli nadal będziemy tylko chcieć, to w takim układzie legalnie produkować bimber będziemy mogli dopiero za jakieś dwa i półtysiącz lat.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 16 kwie 2014, 00:02
autor: oli123
Witam coś dla optymistów http://wiadomosci.onet.pl/swiat/trybuna ... ohol/5phmv nawet jak coś ,się zmieni w PL to UE wprowadzi "porządek".

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 16 kwie 2014, 18:52
autor: amrs
Moim zdaniem to jest istny cyrk żeby nie można było sobie robić alkoholu na własny użytek .
USTAWA
z dnia 18 października 2006 r.
o wyrobie napojów spirytusowych oraz o rejestracji i ochronie oznaczeń geograficznych napojów spirytusowych.
Dziwie się jeszcze tylko, że nie wprowadzili zakazu picia dykty :)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 29 kwie 2014, 07:32
autor: pawgin
A tak zapytam? Czy psotnicy chodzą na wybory. Proszę pisać tak lub nie. Tylko nie pisać na kogo głosujecie, bo zaraz wojna na forum wybuchnie. :-D

Piszę z telefonu więc przepraszam za gramatykę :-)

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 29 kwie 2014, 09:45
autor: forbik
A tak odpowiem... Czy przy obecnej beznadziejnej sytuacji politycznej (wręcz żałosnej), chodzenie na wybory ma jakikolwiek sens... Bo nawet idąc na wybory i w głosowaniu wybiera się większego lub jeszcze większego bandytę(czyt. polityk), a w przypadku nie pójścia do urny nie wybierając żadnego z nich... To mnie osobiście nasuwa się pytanie: Na cholerę tracić swój cenny czas???!!! Może jak nikt nie pójdzie, to wtedy ktoś zwróci uwagę, że coś w tym naszym dziwnym społecznie kraju jest coś nieteges. Ale zawsze znajdzię się grupa wyborców, którym politycy przed wyborami wejdą bez mydła w dupę, wyzbywając się wszelakich zahamowań, już nie wspomnę o honorze, którego i tak nie mają. Takie jest życie, bo korytko jest korytko, i są tacy co zrobią wszystko albo i więcej żeby przy nim trwać.

Oczywiście nie było moim zamiarem obrażać tych, którzy na wybory chodzą. Każdy ma wybór i robi jak uważa. Ja tylko uważam, że to sensu nie ma.

Pozdrawiam.

[Mod.]
Nie cytujemy postu poprzedzającego w całości!

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 29 kwie 2014, 11:22
autor: lesgo58
Amen.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 29 kwie 2014, 12:28
autor: wawaldek11
Mimo, że od wielu lat nie mam faworytów na wybory chodzę.
I staram sie wybrać mniejsze zło. A wychodzi jak zwykle :bardzo_zly:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 29 kwie 2014, 13:05
autor: Trener
Moim zdaniem to "mniejsze zło" i tak jest z góry ustawione. Wszystko dograne jest w taki sposób by ludzie myśleli, że dokonują jakiegoś wyboru, a tak naprawdę jest to jedynie wybór pozorny. Innymi słowy bez względu na "wybraną" opcję i tak realizowany będzie plan opracowany przez szare eminencje rządzące poprzez swoje kukiełki zwane politykami. Z tej perspektywy nie jest ważne czy politycy są rozgarnięci, znają się na wykonywanych obowiązkach, czy są zwyczajnie uczciwi. Wystarczy, że są BMW - bierni, mierni ale wierni. I jeśli się przyjrzeć, to z takich właśnie głównie wybieramy.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 29 kwie 2014, 13:27
autor: Zygmunt
Jaki syf by nie był, to kto nie chodzi, ten wg. mnie nie ma czego krytykować. To szansa, żeby zwykły obywatel wyraził opinie, jest raz na n lat i trzeba z niej korzystać. Dwie godzinki na studiowanie programów oraz wypowiedzi samych kandydatów i głos oddany choćby na ostatniego szaraka na liście, byleby poglądami zgodnego z nami- i to już nie jest zmarnowany czas.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 29 kwie 2014, 13:38
autor: pawgin
Uważam jak Zygmunt. Ale wydaje mi się że Polski Naród powinien raz się dogadać i wybrać tak aby którakolwiek partia miała większość w parlamecie. Może wtedy miała by szansę zrobić coś dla Narodu

Piszę z telefonu więc przepraszam za gramatykę :-)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 29 kwie 2014, 19:19
autor: JASIEK522
Uważam jak Zygmunt. @pawgin, są kraje gdzie partia ma większość i jak to wygląda? Naród mają w d...ie.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 30 kwie 2014, 22:30
autor: Partyzant
Trener pisze:
Partyzant pisze:Poczekajcie jeszcze trochę, jestem w trakcie organizacji, legalny bimber na własny użytek...
Rozwiniesz nieco ten wątek? Bo brzmi całkiem zachęcająco.
Jestem w trakcie... .

Ps. A tak przy okazji, chciałbym zapytać AD czy mogę zabrać głos w jego imieniu i forumowiczów którzy chcą legalną destylacje?

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 08:55
autor: forbik
Ps. A tak przy okazji, chciałbym zapytać AD czy mogę zabrać głos w jego imieniu i forumowiczów którzy chcą legalną destylacje?
Ja się podpisuję i masz moją osobistą zgodę. Myślę że koledzy z forum też będą ZA. Ale niech każdy się wypowie osobiście.

Pozdrawiam.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 09:04
autor: pawgin
Ja to mogę nawet podpisy zbierać pod petycją. Np. pt. "Legalizacja tradycji wytwarzania własnych napojów wysoko alkoholowych"

Piszę z telefonu więc przepraszam za gramatykę :-)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 10:05
autor: HomoChemicus
Sądzę, że nie ma nawet co komentować. Każdy z nas chce legalnie robić.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 10:36
autor: Crooatoon
W Angli prywatne osoby mogą produkować dla siebie maks 5l destylatu. w sensie jak będzie "kontrola" państwowa, to właśnie tyle możemy mieć w domu. Może u nas by się udało coś takiego wprowadzić? Jak sądzicie?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 14:49
autor: Trener
Co do Forum, to chyba powinien wypowiedzieć się Qba.
Jeśli o mnie chodzi to jasne, że chciałbym legalizacji. Choć szczerze powiedziawszy wolałbym najpierw wiedzieć w jaki sposób chcesz cel osiągnąć.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 16:37
autor: pokrec
Gdyby to miała byc legalizacja w typie tej, jaką mamy na wino i piwo - w porządku, jeśli jednak wymagałaby formalności urzędowych, rejestracji, etc, etc, to wolę się w to nie bawić.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 17:23
autor: JanOkowita
forbik pisze:
Ps. A tak przy okazji, chciałbym zapytać AD czy mogę zabrać głos w jego imieniu i forumowiczów którzy chcą legalną destylacje?
Ja się podpisuję i masz moją osobistą zgodę. Myślę że koledzy z forum też będą ZA. Ale niech każdy się wypowie osobiście.

Pozdrawiam.
Wypowiedzi na Forum służą prezentacji własnych poglądów, a nie poglądów w czyimś imieniu. Jeżeli chcesz wypowiadać się w imieniu ogółu to warto założyć stowarzyszenie, zarejestrować je, zebrać składkę od chętnych członków i następnie zbierać podpisy pod petycją.

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 17:57
autor: forbik
Wypowiedzi na Forum służą prezentacji własnych poglądów, a nie poglądów w czyimś imieniu. Jeżeli chcesz wypowiadać się w imieniu ogółu to warto założyć stowarzyszenie, zarejestrować je, zebrać składkę od chętnych członków i następnie zbierać podpisy pod petycją.
Janku z całym szacunkiem dla Twojej osoby, nie pisałem tego w imieniu wszystkich forumowiczów i nie mam zamiaru wypowiadać się też w imieniu ogółu. Napisałem tak tylko dlatego, iż podejrzewam, podkreślam podejrzewam, że każdy pragnąłby żyć w kraju trochę bardziej nastawionym na dobro szarego obywatela.
Wnioskuję jednak, że moje myślenie jest błędne, więc obiecuję już nie myśleć :odlot:

Pozdrawiam.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 21:15
autor: pokrec
Forbik, przecież politycy chcą wyłacznie naszego dobra i na nie są nastawieni! Tylko nam tego dobra już tak niewiele zostało...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 22:44
autor: Partyzant
Aby zalegalizować prywatną destylacje na własny użytek BEZ OGRANICZEŃ, potrzebne jest wsparcie zainteresowanych... 100% forumowiczów na pewno 100% jest na tak.

Potrzeba zgody QBA, chyba że to forum jest rządowe!? W co wątpię :respect:

Mam możliwość dialog z pewnym politykiem, ale potrzebne jest oficjalne wsparcie , w tym przypadku AD. Wystarczy zezwolenie odpowiadając w tym temacie na tak.

Ps. Janek! Tu nie chodzi o składki. :piwo: a o wspólne dobro, a i ty zarobisz sprzedając więcej drożdży ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 1 maja 2014, 23:00
autor: grzesiekpioro
A ja uważam, że jeszcze należałoby poczekać z legalizacją. Jak na razie nie ścigają nas póki nikt ich do tego nie zmusi, inaczej nie byłoby tu nas. Gdyby zalegalizowali nie byłoby hamulców, szczególnie wśród idiotów, którzy nie widzieliby sensu nawet zajrzeć na to lub inne szanujące się forum, bo jedyne co by ich interesowało to to, żeby na tym zarobić.
Dzięki temu, że jest to nielegalne jesteśmy (przynajmniej Wy) pewnego rodzaju elitą. Nie wyrządzamy wielkich szkód dla siebie i innych, jedynie właściciele wielkich koncernów muszą wybierać odrzutowce w pakiecie bez tancerek lub jacuzzi. Niech tak pozostanie przez najbliższe parę lat, dopóki nasz naród się nie wzbogaci bo zostaniemy zepchnięci w szary kąt.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 3 maja 2014, 22:54
autor: Partyzant
A ja uważam, że jeszcze należałoby poczekać z legalizacją.
Rajcuje Cie nielegalna destylacja?
Jak na razie nie ścigają nas póki nikt ich do tego nie zmusi, inaczej nie byłoby tu nas.
Nie ścigają, bo jak na razie jest większa kasa za wlepianie mandatów... A istniejemy tylko dlatego bo nie weszła cenzura w internet.
Gdyby zalegalizowali nie byłoby hamulców, szczególnie wśród idiotów, którzy nie widzieliby sensu nawet zajrzeć na to lub inne szanujące się forum, bo jedyne co by ich interesowało to to, żeby na tym zarobić.
Idiota wyprodukuje, a drugi idiota kupi! Gdzie jest problem? Ale ten co produkuje i sprzedaje niezgodnie z zasadami to ma przeje.ane przez prawo.
Dzięki temu, że jest to nielegalne...
Dzięki czemu? Bez jaj kolego, pierdolisz jak byś szczawiu pojadł!
...jesteśmy (przynajmniej Wy) pewnego rodzaju elitą.
Jesteśmy? przynajmniej Wy? Pewnego rodzaju elitą? Mam wrażenie ze jesteś trollem.
Niech tak pozostanie przez najbliższe parę lat, dopóki nasz naród się nie wzbogaci bo zostaniemy zepchnięci w szary kąt.
Polska jest w szarym kącie od dekad i tak pozostanie, dopóki ludzie nie zaczną upominać się o prywatną wolność i o prawo jakie mamy do istnienia bezpłatnego na tej ziemi - będziemy żyć w mękach i strachu, bo pare wypasionych nie tylko EUżydowskich polityków wymyśliło sobie na widzi misie co można a czego nie.
Jesli nie będzie związanych rąk niewolniczym prawem i podatkami, to będzie życie w dobrobycie.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 5 maja 2014, 18:28
autor: grzesiekpioro
forbik pisze: (...). Myślę że koledzy z forum też będą ZA. Ale niech każdy się wypowie osobiście.

Pozdrawiam.
Ja się wypowiedziałem i uzasadniłem.
Nie rajcuje mnie nielegalna destylacja, ale się nie przejmuję, bo się z tym nie obnoszę. To nie jest jazda po pijanemu, sumienie mam czyste.
Co do internetu to z tego co wiem policja bardzo aktywnie działa w sieci. Jakoś muszą łapać na przykład pedofilów, którzy tam znajdują swoje ofiary.
Niewolnicze prawo i podatki? EUżydowcy politycy? Wolę tych polityków i te prawo z zachodu, niż ze wschodu naszego kraju.
Do reszty Twoich zdań Partyzant to się nie mam zamiaru zniżać.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 5 maja 2014, 19:00
autor: lesgo58
Ta dyskusja jest jałowa, bo państwo w całej tej biedzie jaka jest wokół i szerzącemu się w sposób drapieżny neokolonializmowi w naszym kraju musi czymś łatać dziury w budżecie i nigdy nie odda tego monopolu na wolny rynek. Zresztą nie tylko tego.
Aha nie spytałem się - a wiecie co to jest neokolonializm?
P.S. To jest to co dzieje się obecnie w Polsce.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 5 maja 2014, 23:34
autor: Trener
Tak czy siak, jak nie spróbujemy, to się nie dowiemy.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 17 maja 2014, 21:41
autor: Takeda
grzesiekpioro pisze:A ja uważam, że jeszcze należałoby poczekać z legalizacją. ... Gdyby zalegalizowali nie byłoby hamulców, szczególnie wśród idiotów, którzy nie widzieliby sensu nawet zajrzeć na to lub inne szanujące się forum, bo jedyne co by ich interesowało to to, żeby na tym zarobić.
.
Hmm momencik ja widzę same plusy. Wzrost produkcji samogonu, to większa konkurencja to spadek cen i tych paru idiotów jak zauważasz momentalnie zniknie z rynku bo zysk musi się odbić na jakości, a tym szybciej zniknie im powszechniejszy będzie nieskrępowany dostęp. 90% populacji przejawia zdroworozsądkowość w każdej dziedzinie, 5% zostaje nałogami i kolejne 5% mówi, że to narzędzie szatana i to obojętnie czy chodzi o alkohol, narkotyki, kościół, pracę czy kto tam co jeszcze sobie wymyśli.

Nie liczyłbym na legalizację, nigdy żadna władza nie odda choćby ułamka swej potęgi, zwłaszcza teraz gdy wszelkie regulacje wchodzą coraz głębiej w nasze życie przybliżając nam orwellowski 1984 rok.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 18 maja 2014, 21:22
autor: Partyzant
500 000 podpisów to minimum na zmianę prawa, w tym przypadku w Polsce to chyba nie będzie trudno zebrać to minimum... Rządy mają pracować dla nas, a nie na odwrót.
Mi się wydaje że jest to do wykonania, każdy destyluje legalnie w domu - sprzedaż to osobna sprawa...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 19 maja 2014, 07:48
autor: lesgo58
Partyzant pisze:... Rządy mają pracować dla nas, a nie na odwrót.
W ostatnim 25-leciu wskaż mi chociaż jeden rząd, który tak się zachowywał.
A monopolu na alkohol tak łatwo nie wypuszczą z rąk. Z dwóch powodów. Mają czym łatać dziury budżetowe, które sami prokurują i drugi - chyba ważniejszy - jako źródło dochodów dla spolegliwych urzędników i towarzyszy walki o utrzymanie stołków.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 19 maja 2014, 17:37
autor: Pretender
Ja określiłbym to troszku inaczej - pracujemy NA NICH, a nie dla nich ;D

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 20 maja 2014, 16:18
autor: Partyzant
Zgadzam się 100% panowie z wami, nie nawet 120. Jesli zorganizujemy podpisy, to tak czy siak muszą się zgodzić i zmienić prawo, Dlatego myślę założyć temat , o legalnej destylacji domowej. Z tego co widać forum AD jest neutralne, w tym przypadku trzeba zacząć budować maszynę legalizacji, a to wszystko tylko w naszych rękach... I czy podoba nam się czy nie, musimy zahaczyć o politykę... Nas interesuje osoba która przedstawi nas jako zwolenników wolnej destylacji i będzie walczyła w tym przypadku o nasz wspólny interes.

I nie ważne jest w moim przekonaniu czy to prawica, lewica, piekło, niebo i co tam tylko jeszcze istnieje na Rzymskiej arenie.

A parę niepodważalnych argumentów jest aby zalegalizować nasze hobby.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 20 maja 2014, 20:58
autor: JanOkowita
Partyzant, załóż sobie partię w UE. Może być Hiszpania ?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 20 maja 2014, 21:18
autor: Takeda
@Partyzant
Te nasze podpisy to wiesz możemy sobie, dla parlamentu maja takie znaczenie jak obrazki na papierze toaletowym. Gdzieś tam swego czasu poparłem inicjatywę "Obywatele decydują", wiec mam na bieżąco info co robią funkcyjni w tym kraju z inicjatywą oddolną. Chociaż by była najlepsza z zasady odrzucają,bo podpisy tylko zmuszają sejm do głosowania nie do przyjęcia projektu.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 20 maja 2014, 23:03
autor: Partyzant
Janku, nie zamierzam otwierać żadnej partii ani wchodzić w politykę. Ale mając okazje mieć politycznego przedstawiciela, to jest okazja na uregulowanie naszego hobby - dlaczego nie można destylować legalnie?
Bez jaj!

Jesli pozwolimy sobie aby związek Zdradziecki UE dyktował... To wracamy do czasów komuny w Polsce... Tyle że teraz jest coraz gorzej, czyli kontynuacja CCCP , bo na przykład w Madrycie jeśli posadzisz pomidory na balkonie to musisz zgłosić, albo trzymanie kur. Więcej jak 3 sztuki to do urzędu skarbowego, ba to nie koniec. Wczoraj Tele5 w Hiszpanii, podali że za każdego zebranego "dzikiego czyli naturalnego" ślimaka, kara jednego euro od sztuki... A w sprzedażny jest pełno LEGALNYCH chemika-li na ich wykończenie...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 21 maja 2014, 17:48
autor: Pretender
Taaaa....z tą różnicą, że wtedy narzucili nam to, a UE sami wzięliśmy.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 21 maja 2014, 23:11
autor: Partyzant
Amigo!
Strategie się zmieniają!
Obiecują gruszki na wierzbie, a my w to wierzymy i akceptujemy! Jest dużo taniej obiecać, jak narzucić dyktatorską wole, a my sami wybieramy dyktatora...

Ps. Nie możemy sobie pozwolić na to,aby zaglądali nam do "kuchni". Bo jakiś krawat tak sobie ustanowi, bo to on jest właśnie "panem".

Ps.2 Kiedyś Partyzanci byli bohaterami - A dzisiaj są nazywani terrorystami i rebeliantami!... I nie będę wchodził głębiej w ten temat. Mnie interesuje swobodna destylacja, na mój użytek i kropka.

Re: Odp: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 23 maja 2014, 08:52
autor: michal278
A pamiętacie PPP? Działacze z niej po dzisiejszy dzień mają problemy.. Rywiński powiedział że nigdy więcej tego syfu.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 23 maja 2014, 09:05
autor: soltys
Mógłbyś napisać coś więcej? Z jakiego tytułu mają problemy? I o jaki syf chodziło Rewińskiemu? Byłem wtedy nastolatkiem więc nie za bardzo kojarzę...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 24 maja 2014, 07:25
autor: radius
michal278 pisze:A pamiętacie PPP?
Tamta partia już nie istnieje, ale mamy nową PPP - Polską Partię Piratów. Też fajni jegomoście :D

Re: Odp: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 24 maja 2014, 08:59
autor: michal278
Powiedzmy, że temat dość drażliwy z mafią w tle, służbami specjalnymi, hakami. Ogólnie zdelegalizowano ich. A tak na marginesie pamiętacie kpn i piersi? Radius krasnale są ok.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 24 maja 2014, 13:35
autor: radius
michal278 pisze: Radius krasnale są ok.
Jasne, że tak :) Zwłaszcza te w pomarańczowych czapeczkach :ok:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 25 maja 2014, 23:16
autor: Trener
Pretender pisze:Taaaa....z tą różnicą, że wtedy narzucili nam to, a UE sami wzięliśmy.
Odnoszę wrażenie, że tu można znaleźć wytłumaczenie tego fenomenu :)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 26 maja 2014, 22:27
autor: kochanek Kranei
Kiedy Kolonko nagle zniknął z TVN zastanawiałem się dlaczego. Teraz już wiem. Gość nic nie tłumaczy. Przede wszystkim nie odrobił zadania domowego. Dotrwałem do ogórków. Ledwie przebrnąłem przez Polskę od morza do morza. My Polacy lubim nie tylko sielanki ale też mity. I takimi karmi Kolonko naiwny ludek lub głupi jak kto woli i wybiera. Od lat słyszę o tych ogórkach od niedoinformowanych durni, którzy coś tam usłyszą, nie sprawdzą i podają dalej, jak nasz Max. Trenerze kochany, to nie znudzony brukselski urzędniczy te proste Gurken wymyślał żeby nam życie skomplikować lub do żartów pobudzić a lobbyści wielkich sieci hadlowych na EU wymogli. Chodziło o to by oszczędzić na miejscu i kosztach transportu i wpakować jak najwięcej ogórków do jednej skrzynki. Zresztą tej dyrektywy już nie ma. Została zniesiona. Dawno już nikt nie wymaga kupowania prostych ogórków. Ja od lat kupuję a arabsko-rosyjsko-tureckim samie krzywe ogórki. Po pierwsze smakują, po drugie są tanie. A Kolonko kit wciska i jeszcze z tego rechocze.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 27 maja 2014, 00:49
autor: Trener
Kochany Kochanku, myślę że akurat sprawa ogórków jest tu najmniej istotna. Po lekcji historii, przechodzi do ważniejszych i ciekawszych kwestii. Chciałbym poznać Twoją opinię o tym co mówi po obejrzeniu całości, nie tylko wyrywka. Tym bardziej, iż podobają mi się Twoje spostrzeżenia dotyczące wielu tematów poruszanych na forum.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 27 maja 2014, 07:15
autor: rastro
Ja wymieniłem jak tłumaczył dlaczego sondaż był źle skonstruowany... sugerując również że pytanie w referendum było źle zadane. Inna sprawa to zapowiada się niezły cyrk ze względu na wejście Korwina do PE.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 27 maja 2014, 08:35
autor: lesgo58
Żadnego cyrku nie będzie. W Parlamencie Europejskim jest kilku podobnych JKM - i co? I nic. A siły rządzące i tych kilku ludzi co pociąga za sznurki traktują takich jak kontrolowany folklor polityczny.
Zmiany nigdy nie nastąpią z inicjatywy polityków.
Powinny rozpocząć się oddolnie. Tylko, że w Polsce w tej chwili nie ma żadnej woli zmian.
Co można było zobaczyć na tych wyborach. Frekwencja na poziomie 1/4 zdolnych do głosowania. Toż to śmiech z demokracji.
Polska jest za bardzo podzielona aby się cokolwiek wydarzyło w sensie pozytywnym. I to dodatkowo podzielona w obrębie tych 25% wyborców co poszli do urn. Reszta czyli większość 75% ma wszystko w d***e . Tylko narzeka i nic nie robi. A moim zdaniem nie ma prawa narzekać. Bo jakie ma do tego prawo skoro pozostała w domu zamiast iść do urn oddając chociażby nieważny głos.
Zmiany czas najwyższy zacząć. I najlepiej od siebie i swojej mentalności.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 27 maja 2014, 08:49
autor: rastro
Lesgo niby zgoda, ale jest chyba gorzej... światem zaczynają rządzić korporacje - nie ma co się oszukiwać kompanie wyborcze kosztują takie pieniądze że żadna partia nie jest ich w stanie pozyskać ze składek czy darowizn. Politycy są sponsorowani przez firmy, ale przecież nie dlatego że prezes sympatyzuje z partią ale dlatego że taki polityk jest dobrą inwestycją. Może u nas jeszcze nie doszło to do tego stopnia dzięki temu że kampanie są sponsorowane z kieszenie podatnika. Ale to też ma swoją cenę bo dopłaty zależą od liczby mandatów (niby sprawiedliwe dajemy kasę na utrzymanie tych co sami ich wybraliśmy).

PS. Swoją drogą nie poszedłem do wyborów PE, bo były tak rozreklamowane że jak się zorientowałem że to już... to podliczali wyniki :(

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 27 maja 2014, 14:11
autor: lesgo58
rastro pisze: Może u nas jeszcze nie doszło to do tego stopnia dzięki temu że kampanie są sponsorowane z kieszenie podatnika.
Jest gorzej - politycy są pociągani za sznurki z zewnątrz. i to niezależnie od opcji jaką reprezentują.
Ten kto wymyślił globalizację miał łeb na karku.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 27 maja 2014, 22:01
autor: Partyzant
Aby iść na głosowanie, to muszą nas zachęcić.
Jesli nie jestem za jednym lub drugim ugrupowaniem, to dlaczego muszę iść na wybory? A to z tym narzekaniem... Bo ktoś nie glosował, schowajmy sobie ten argument w kieszeń.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 27 maja 2014, 22:59
autor: Emiel Regis
Może wystarczy?
Tytuł tematu jest jasno sprecyzowany, a jeśli chodzi o światowe spiski i inne tego typu, to przecież mamy od tego inne działy.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 28 maja 2014, 05:33
autor: lesgo58
Co ma globalizacja do spisków? :shock:
A dyskusja jak najbardziej w temacie. (jeśli już Ci nie pasuje to przeniósłbym raczej cały temat)
Bo żeby coś się zmieniło w legalności naszego hobby potrzebna jest nasza i tylko nasza inicjatywa. Bo biernym staniem z boku nic nie zdziałamy. I właśnie nie pójście na wybory jest takim biernym staniem z boku. I typowym oczekiwaniem na cud. A później krytykowaniem wszystkiego i wszystkich.
W ten sposób dajemy sobą rządzić 2 mln wyborców, którzy to właśnie poszli zagłosować na tych co są u steru.
Nie wiem czy pamiętacie ale 2 mln w 35 milionowym Państwie w minionej tak krytykowanej epoce też nami rządziło. I do czego to doprowadziło?
P.S.Jeśli już Ci nie pasuje ta dyskusja to przeniósłbym raczej cały temat.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 28 maja 2014, 18:08
autor: radius
lesgo58 pisze: biernym staniem z boku nic nie zdziałamy. I właśnie nie pójście na wybory jest takim biernym staniem z boku. I typowym oczekiwaniem na cud. A później krytykowaniem wszystkiego i wszystkich.
A najwięcej krytykują i mają do powiedzenia ci, co wyjechali za granicę i w dupie mają to co się dzieje w kraju ojców :mrgreen:
P.S.
@Emiel, to nie było personalne odniesienie :) Piszę o innych "emigrantach" :twisted:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 30 maja 2014, 13:10
autor: Takeda
Gdyby wybory cokolwiek zmieniały, dawno byłyby już zakazane.
Prosta sprawa, ludzie nie widza sensu chodzić na wybory bo to nic nie zmienia i jakby nie patrzeć od lat 80 widać ciągle te same mordy. Gdyby były okręgi jednomandatowe to człowiek z czystym sumieniem mógłby olewać tą szopkę, a tak trzeba oddawać nieważny głos bo w obecnym systemie to w skróci jeśli nie pójdę na parlamentarne to tak jakbym głosował na zwycięska partie.
Miara sprzeciwu ludności byłaby frekwencja na poziomie 1%.

Tak nawiasem mówiąc to demokracja jest tylko tyranią mniejszości pod płaszczykiem większości, gdzie administracja rządowa to dziedziczna burżuazja urzędnicza w dużym stopniu. I niestety dla takowej żywotne jest wprowadzanie ustawicznie kolejnych niepotrzebnych regulacji by uzasadnić swoje istnienie. Tylko, ze dla tych wszystkich którzy twierdza, że należy zmniejszyć etaty urzędnicze, to problem jest jeden, poleca ci którzy pracują bo oni nie mają pleców i będzie jeszcze gorzej ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 30 maja 2014, 22:18
autor: Partyzant
...a tak trzeba oddawać nieważny głos bo w obecnym systemie to w skróci jeśli nie pójdę na parlamentarne to tak jakbym głosował na zwycięska partie.

Jesli wrzucimy do urny kopertę, w której NIE ZAZNACZYLIŚMY żadnego kandydata, to automatycznie jest jak piszesz. ALE NIE TO że jeśli nie idziesz na wybory, to jest jakiś głos... NIE MA głosu!

Aby głos był nie ważny to trzeba glosować na wszystkich, czyli "krzyżyk" dla każdego. A większość ludzi o tym nie wie, i puszczają pustą kartkę bez skreślenia.

A kulisy wyborów to jest też "kontrola" nad nami...
Wszyscy mamy numer dowodu, imię, nazwisko itd. A czy glosowaliśmy czy nie, na drugi dzień Burmistrz wie, że Kowalski z takiej i takiej ulicy, i pod takim i takim numerem glosował czy nie! A co za tym idzie?... Podumajcie sami :piwo:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 31 maja 2014, 07:50
autor: radius
Partyzant pisze: czy glosowaliśmy czy nie, na drugi dzień Burmistrz wie, że Kowalski z takiej i takiej ulicy, i pod takim i takim numerem glosował czy nie! A co za tym idzie?...
Nic nie idzie. Partyzant, byłeś chociaż raz w komisji wyborczej :?: Nie pisz więc bzdur.
Partyzant pisze:Aby głos był nie ważny to trzeba glosować na wszystkich, czyli "krzyżyk" dla każdego. A większość ludzi o tym nie wie, i puszczają pustą kartkę bez skreślenia.
To też nieprawda. Jeżeli odebrałeś kartę do głosowania, to twój głos jest zarejestrowany i czy wrzucisz pustą bez skreśleń, czy też skreślisz wszystkich, to jest to zawsze głos nieważny.

No, dobra, ale skończmy o głosowaniach bo temat nie o tym ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 31 maja 2014, 08:27
autor: lesgo58
Amen

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 31 maja 2014, 08:42
autor: Partyzant
No dobra na zakończenie!

Za każdym razem jeśli ktoś głosuje, musi podać dowód osobisty, a w komisji wyborczej zaznaczają pod nazwiskiem, a dokładniej po prawej stronie haczyk, na te osoby które głosowały. Po głosowaniach taka lista idzie do urzędu miasta i do archiwum... Chyba że co kraj to obyczaj, to już się nie mieszam.

Mój ojciec w 86-roku otworzył w Polsce warsztat wyrabiania szyldów, no i oczywiście jak to za komuny wszędzie przeszkody, i wyobraź sobie kiedy poszedł do urzędu po definitywne pozwolenie to przed jego oczami jescze sprawdzili czy głosował czy nie, oczywiście nic nie muwiac. Urzędnik po prostu myślał głośno a ojciec wychwycił - A tak był na glosowaniu . Nie raz wspomina o tym wydarzeniu, mówiąc że gdyby nie był na glosowaniu to nigdy by nie miał zezwolenia.

A jak jest w Polsce to się dowiem na drugi tydzień i opisze, znam kogoś kto mnie poinformuje dokładnie, chociaż w necie też to musi być gdzieś opisane.

A co do tematu o swobodnym bimberku, to już pracuje nad tym :piwo:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 1 cze 2014, 08:51
autor: Takeda
Partyzant pisze:
...a tak trzeba oddawać nieważny głos bo w obecnym systemie to w skróci jeśli nie pójdę na parlamentarne to tak jakbym głosował na zwycięska partie.
ALE NIE TO że jeśli nie idziesz na wybory, to jest jakiś głos... NIE MA głosu!
Nie zrozumiałeś, w wielkim uproszczeniu, osoba nie idącą na wybory głosuje na zwycięską partie, gdyż to wynika z systemu większościowego i wychodzi przy podziale mandatów, gdzie zwycięska partia dostaje bonus z tytułu frekwencji nie wynoszącej 100%. Ale to w wielkim uproszczeniu.

Co do kontroli, nie burmistrz nie wie kto na niego głosował, wie tylko ile głosów dostał. Swego czasu Heniek Stokłosa w swojej firmie niedaleko mnie zwolnił losowego pracownika po wyborach, by pasowało mu do liczby oddanych głosów z tego okręgu.


Tak ostatnio my się nasunęło wracając do tematu. Jak to jest, że władze polskie jakie by nie były zawsze się zasłaniają, że coś muszą lub nie mogą wprowadzi bo przepisy unijne nakazują, lub zabraniają. No ale w kwestii pędzenia bimbru, produkcji i sprzedaży piwa czy wina przepisy UE są mniej restrykcyjne niż to co nam serwuje RP.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 1 cze 2014, 10:24
autor: lesgo58
Takeda pisze: Tak ostatnio my się nasunęło wracając do tematu. Jak to jest, że władze polskie jakie by nie były zawsze się zasłaniają, że coś muszą lub nie mogą wprowadzi bo przepisy unijne nakazują, lub zabraniają. No ale w kwestii pędzenia bimbru, produkcji i sprzedaży piwa czy wina przepisy UE są mniej restrykcyjne niż to co nam serwuje RP.
Też zauważyłem tę prawidłowość. Tam gdzie jest to na rękę "władzom" to przepis wprowadzają. A gdzie już nie - to milczą. Wręcz go omijają.
Tak samo - jak słusznie zauważyłeś - ma się sprawa pędzenie własnego alkoholu.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 5 cze 2014, 03:41
autor: Ryspitus Human
No bo jak nie kupisz wódki w sklepie to nie zapłacisz akcyzy - źle dla Państwa.
Jak ktoś nie pije tanich siarkowych eliksirów typu byk itp - jest zdrowszy, żyje dłużej - źle dla ZUS.
Podobnie jak z elektronicznymi papierosami, walka była, że to złe, paskudne itd.

Każdy powinien mieć możliwość wyboru czy chce kupić wódkę w sklepie, czy samemu coś zmajstrować - bez konsekwencji prawnych

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 7 cze 2014, 07:37
autor: rozrywek
Ja byłem dwukrotnie w komisji wyborczej. Prawo wyborcze, zasada tajności,ordynacja wyborcza, wolne żarty, hmm szczególnie działania buraków z pod znaku koniczyny...menele ściągani busami z całego okręgu, skrzynki z winem rozdawane wprost z busa, oczywiście zaraz po oddaniu głosu na właściwą partię, sprawdzanie kart do głosowania zaraz w korytarzu, Teoretycznie prawo zakazuje opuszczenia sali do głosowania po pobraniu karty do głosowania, niestety w praktyce jest ciut inaczej, jak wszystko w Polsce. A ile starowinek przychodzi z zapytaniem " czy może mi pan skreślić bo ja niedowidzę" oraz " niech pan skreśli za mnie bo ja nie wiem który kandydat to dobry człowiek" To jest masakra. O zasadzie istnienia list wyborczych można napisać niezłą trylogię. Jeśli prawo wyborcze się nie zmieni, ja nie widzę sensu uczestnictwa w wyborach. Ja chciałbym oddać głos na konkretne nazwisko, nie na partię oraz pierwszego z tej listy.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 7 cze 2014, 17:49
autor: maf1
No i przyszła pora się pożegnać.
W ubiegłym tygodniu miałem ciekawą wizytę. Przyjechało trzech Panów z ze Służby Celnej z listą zakupów alembików u Pana Jana. Oczywiście na tej liście byłem i ja. No i po alembiku i po 6 litrach rozcieńczonego alkoholu (akurat czekał na filtrowanie) i teraz czekam na konsekwencje prawne.
Kto to w tym temacie pisał, że policja tu nie wchodzi?
Nadmieniam, że tego dnia byłem trzeci w Gdańsku. Kto następny?
I tak sobie Tusk z Palikotem rozmawiają o legalności produkcji alkoholu na własne potrzeby.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 7 cze 2014, 22:43
autor: Partyzant
25 lat wolnej Polski? :hahaha:

maf1 spokojnie, Niech się teraz martwi pan Jan. Jest prawo o danych osobowych. Z tego co widać, to mało kto kupi cokolwiek z forum :bardzo_zly: A od kiedy wyjechał Tytus z Polski, trąbią i dają nagrody rzekomo zasłużonym. Polska jest wolna :?: :fuckyou: A nawet nie można kupić alembiku na dekoracje :hahaha:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 00:21
autor: wawaldek11
Ciekawe skąd mieli namiary?
Napiszesz co dalej będzie się działo?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 08:27
autor: rastro
Miałem z policją kilkakrotnie do czynienia w innych sprawach. Żaden nawet nie pomyślał o wejściu do mieszkania. Muszą mieć naprawdę dobry powód żeby wejść. Sama lista klientów sklepu ich do tego nie upoważnia.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 08:53
autor: lesgo58
maf1 pisze:W ubiegłym tygodniu miałem ciekawą wizytę... Nadmieniam, że tego dnia byłem trzeci w Gdańsku. Kto następny?...
Przy całej powadze sytuacji - cała sytuacja wydaje mi się mało prawdopodobna. No chyba, że ta sprawa wypłynęła przy okazji innej.
Post ten bardziej wygląda na działanie konkurencji. A już napisany na tym forum to cios poniżej pasa. :bardzo_zly:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 09:18
autor: Pretender
Nie nakręcajcie się, poczekajmy na komentarz Janka.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 09:50
autor: Emiel Regis
maf1 pisze:z listą zakupów alembików u Pana Jana. Oczywiście na tej liście byłem i ja.
Zapoznali Cię ze swoimi dokumentami operacyjnymi? Ciekawe..
maf1 pisze:Kto to w tym temacie pisał, że policja tu nie wchodzi?
Wchodzi, wchodzi. Im też zależy na tym, żeby pić dobry alkohol, a dużego wyboru nie ma jeśli chodzi o miejsca, gdzie można uzyskać pomoc w jego przygotowaniu :D
Poczekamy, zobaczymy. Jeśli to prawda, a ciężko w to uwierzyć, wtedy powinny pojawić się jakieś informacje na ten temat.
Partyzant pisze:Polska jest wolna :?: :fuckyou: A nawet nie można kupić alembiku na dekoracje :hahaha:
Jedź do Korei, albo innej Rosji, tam Ci pokażą co to wolność. Dziwi Cię nagłe odkrycie że ktoś może egzekwować obowiązujące prawo?
Dziwnie wygląda ta sytuacja. Poczekamy, zobaczymy.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 10:23
autor: JanOkowita
Poniżej fragment z Regulaminu sklepu AD:

1.3. Administratorem bazy danych osobowych przekazywanych przez klientów sklepu internetowego www.alkohole-domowe.pl w związku z zakupami jest firma UPS-Usługi Profesjonalnej Sprzedaży Małgorzata Bura, zarejestrowana w bazie GIODO pod numerem księgi 126701.

Dane osobowe wykorzystywane są wyłącznie w celu realizacji umów sprzedaży, w związku z tym mogą być przekazywane podmiotom odpowiedzialnym za dostawę zakupionych produktów do klienta. Klienci mają prawo dostępu do treści swoich danych oraz do ich poprawiania. Dane są przekazywane dobrowolnie.

--------------------------

Poza tym połączenie internetowe jest szyfrowane protokołem SSL zgodnie z wymogami GIODO. Przypominam, że klient ma zawsze prawo poprosić o usunięcie jego danych z bazy przesyłając pismo lub mail.

Natomiast zawsze warto znać obowiązujące prawo. I nie tylko jedną ustawę, ale co najmniej kilka w zakresie uprawnień odpowiednich służb w Polsce.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 10:44
autor: radius
Emiel Regis pisze:Dziwnie wygląda ta sytuacja
Bardzo dziwnie i mało prawdopodobne, a już zapoznanie "podejrzanego" z dokumentami operacyjnymi to kompletna farsa :o
@maf1, a w ogóle powiedzieli dlaczego "odwiedzają" kupujących alembiki :?:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 11:09
autor: Emiel Regis
radius pisze: zapoznanie "podejrzanego" z dokumentami operacyjnymi to kompletna farsa
Goście byli po prostu ugodowi, chcieli żeby poznał nazwiska innych 'podejrzanych' (tych, których jeszcze nie odwiedzili też?), żeby mogli razem ustalić zeznania ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 11:16
autor: Trener
maf1 pisze:No i przyszła pora się pożegnać.
W ubiegłym tygodniu miałem ciekawą wizytę. Przyjechało trzech Panów z ze Służby Celnej z listą zakupów alembików u Pana Jana.
Z tego co piszesz, słowo klucz w tym przypadku to nie Policja, a Służby Celne. Być może namierzyli duży transport alembików (które poza ozdobą, wiadomo do czego służą) i poszli za tropem. Inną sprawą jest, skąd mieli listę klientów…
Na Twoim miejscu skonsultowałbym całą sytuację z Radcą Prawnym. Wiem z autopsji, że potrafią odnajdywać ciekawe paragrafy i luki w tym jakże często chorym prawie, a wcale nie są tak drodzy, jak to się wielu wydaje.

Przy okazji, w kwestii anonimowości i bezpieczeństwa w internecie, do przeglądania stron proponuję korzystać z TORa. Wygląda to i działa jak zwykła przeglądarka internetowa, prosto się instaluje i niczego nie trzeba konfigurować. Z tą różnicą, że absolutnie NIKT nie jest w stanie poznać naszej fizycznej lokalizacji po adresie IP (zgodnie z moją najlepszą wiedzą, na tę chwilę, żadnej agencji rządowej nie udało się jak dotąd złamać zabezpieczeń TORa, choć NSA usilnie nad tym pracuje).
Przeglądarka do ściągnięcia i zainstalowania pod adresem https://www.torproject.org/ (również w polskiej wersji językowej).
Krótkie i przejrzyste wyjaśnienie jak to działa dostępne tutaj https://www.torproject.org/dist/manual/ ... l_pl.xhtml

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 11:42
autor: lesgo58
Naprawdę myślicie, że jesteście w stanie być anonimowi w sieci?
Naprawdę wierzycie w zapewnienia firm posiadających Wasze dane, że sa one bezpieczne i tylko do ich wyłącznego użytku?
No to dalej tak myślcie i wierzcie... :) A z pędzeniem to jest jak z piractwem w sieci i na drogach. Jak będą chcieli to Was namierzą i ukarają. To tylko kwestia ile im brakuje to dobrej statystyki wykrywalności. A z karaniem to już inna bajka.

Re: Odp: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 14:17
autor: klodek4
A mi ta niby policyjna "obława" po prostu śmierdzi, lepszy prawnik i sprawa załatwiona, aczkolwiek mieszkam poza granicami naszego kraju już ponad 12 lat, więc mogło się zmienić jeszcze na gorsze:mrgreen:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 20:38
autor: Szlumf
Obecnie jesteśmy państwem "policyjnym". Największa w Europie liczba podsłuchów, Jak dobrze policzyć ze 2x albo i 3x więcej niż za tej złej "komuny" służb uprawnionych do gnojenia za byle co. Przywileje emerytalne, immunitety itp. dla "strażników demokracji". A jak za chwilę zabraknie kasy by to opłacić to zabiorą się i za nas bo nie potrafią liczyć - myślę, że koszt takiej akcji przewyższa ewentualne wpływy pewnie ze dwa razy.
Prężna młodzież wyjechała i ma w d...pie to co się tu dzieje. Zabetonowana ordynacja wyborcza niedługo wprowadzi dziedziczenie funkcji posła czy senatora. Tworzone prawo sprzyja złodziejstwu - ze zgrozą przeczytałem o pomyśle ustawy zakazującej podawanie danych nieuczciwych wierzycieli do wiadomości publicznej bo biedaki nie będą mogli zaciągać następnych pożyczek czy rżnąć podwykonawców.
Co robić nie wiem. Piszę po grilu z okazji moich 60-tych urodzin więc może zbyt emocjonalnie ale powoli dojrzewam do "Majdanu" emerytów.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 20:55
autor: lesgo58
No to pod te "siątki" :piwo:
Wszystkiego najlepszego.
P.S. Daj spokój z tym Majdanem. To już nie dla nas.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 21:31
autor: herbata666
To Sto Lat :piwo:, może dotrzymasz do emerytury w naszym Pięknym Kraju.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 cze 2014, 21:49
autor: Partyzant
Mam starego kolegę, który pracuje w recepcji Hotelu a dokładniej, w Hotel Cuzco w Madrycie... . Któregoś dnia przyszła tajna policja o informacje, pytając o jakiegoś klienta... Odpowiedział, że nie ma prawa dawać żadnych informacji klientów hotelu. Psy jak to psy skulili ogony i wyszli.

Z tym alembikiem od Jana też mnie trochę dziwi, ale nie wykluczam czegoś po drodze...

Ps. Ja osobiście muszę mieć, niszczarkę do dokumentów i cd.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 cze 2014, 18:11
autor: maf1
Szanowni koledzy!
Odpowiem hurtem na wszystkie posty.
Otóż nie jest to żadna wroga robota konkurencji a jedynie przypadek, jaki może trafić się każdemu. akurat padło na mnie, cóż. Lista jaką mi przedstawili funkcjonariusze Urzędu Celnego nie była dowodem w sprawie a jedynie listą, z którą owi funkcjonariusze "odwiedzali z wizytą po kolędzie" nieszczęśników, którzy nabyli alembiki. Nie było to "pokazanie" w sensie stricto. Panowie mieli listę, którą widziałem ale nie na tyle, aby odczytać nazwiska. Z tej właśnie listy odczytano moje nazwisko i datę, kiedy kupiłem alembik.
A dla czego Służba Celna? Otóż brak akcyzy na wyroby alkoholowe i tytoniowe to właśnie ich zakres. Ja takich właśnie znaków akcyzy niestety nie miałem. Nie rozumiem niektórych kolegów, którzy domyślają się "czegoś po drodze". Niczego "po drodze nie było". Lista, wizyta, zarekwirowanie i koniec kropka.
Czekam teraz na decyzję o wymiarze kary. Uszy wziąłem po sobie bo wiem, że popełniłem czyn karalny.
Na forum oczywiście możemy pogadać ale nie chcę włączać się w rozmowy "pozaforumowe".
Pozdrawiam

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 cze 2014, 18:32
autor: wawaldek11
Kiedy kupiłeś ten alembik?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 cze 2014, 18:48
autor: panta_rei
To "z jakiego paragrafu" Cię oskarżają?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 cze 2014, 19:16
autor: Zygmunt
No ale zaraz, bez nakazu wpuściłeś ich do domu na podstawie listy zakupu legalnego przedmiotu?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 cze 2014, 19:24
autor: Kula
Smutni Panowie mieli nakaz przeszukania czy wpuściłeś ich dobrowolnie?? Jak Cię przekonali, że wpuściłeś ich do domu??

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 cze 2014, 20:51
autor: rastro
Tak mam w szafce nalewkę żurawinową. Nie ma na niej znaku akcyzy, i co też mam nielegalny alkohol? Akurat o aparatura dopiero czytam i staram się zaprojektować coś z sensem i ta nalewka jest na alkoholu zakupionym w sklepie czyli legalnym.

Wysłane z mojego SM-G350 przy użyciu Tapatalka

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 cze 2014, 22:01
autor: Partyzant
To powiedz od początku!
Zapukali do drzwi, przedstawili się i zarekwirowali alembik kupiony od pana Jana? Tak!

scalone

A i jeszcze jedno, podaj na forum fotokopie kwitka,dokumentu jaki Ci wystawili, kiedy zabrali Alembik etc... .

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 cze 2014, 22:49
autor: grzewo1
Przecież widać ,że to wielka ściema.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 cze 2014, 23:15
autor: Zygmunt
W maju na pewno były spore kontrole sprzedawców allegro bez "kwitków", poszło kilka domiarów podatkowych, może któryś z Panów w ramach próby złagodzenia wysokich (po kilkadziesiąt tysięcy) kar rzucił jakimiś nazwiskami? Nasz forumowy sklepik ma bazę danych zarejestrowana w GIODO, danych stamtąd nie można wyciągnąć ot tak, a sprzedawanie LEGALNYCH przedmiotów nie stanowi żadnej podstawy do uzyskania nakazu wydania danych.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 cze 2014, 18:15
autor: maf1
Alembik kupiłem 13 lutego ubiegłego roku.
Nakazu przeszukania nie mieli, jednak na podstawie legitymacji służbowej można dokonać przeszukania. Oczywiście mogłem ich nie wpuścić. Trochę by się wydłużyło ale wrócili by z nakazem. Oczywiście z przeprowadzonego hmmm...."przeszukania" sporządzili protokół, zatwierdzenia którego przez prokuratora mogłem żądać. Nie żądałem bo po co? Za zatrzymane przedmioty mam pokwitowanie.
Jeszcze raz piszę, że jestem świadom popełnienia czynu karalnego i dla tego nie mam zamiaru kombinować, przeciągać, szukać adwokatów lub radców prawnych. A czeka mnie odpowiedzialność za wytwarzanie alkoholu bez znaków skarbowych akcyzy.
Kolego @grzewo1! Nie rozumiem w którym miejscu jest "wielka ściema"?
Nie interesuje mnie skąd mieli listę. Na pewno nie weszli w jej posiadanie nielegalną metodą. Ktoś im dostarczył, najprawdopodobniej, zaznaczam najprawdopodobniej, na zasadzie żądania uprawnionego organu ścigania.
Napisałem hmmm..."przeszukania" bo takowego stricte nie było. Alembik stał sobie na komodzie a na podłodze dwie butle z alkoholem. Nie było czego szukać. Z drugiej strony istnieje coś takiego jak dobrowolne wydanie przedmiotów.
Pozdrawiam

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 cze 2014, 18:29
autor: lesgo58
maf1 pisze:A czeka mnie odpowiedzialność za wytwarzanie alkoholu bez znaków skarbowych akcyzy.
Nie rozumiem jednego - to nie wolno zaprawiać kupnego spirytusu. Robić nalewek itp. Przecież nie destyluję tego. Przelewam do innych butelek, które już nie mają znaków akcyzy, bo nie mogą mieć - gdyż były wcześniej umyte. I gdzie tu jest przestępstwo? No chyba, że coś umyka mojej percepcji. Albo sam potwierdziłeś ich przypuszczenia, że znaleziony alkohol był destylowany przez Ciebie. W takim układzie powinni zamykać też za wino itp. Przecież butelki po winie też nie mają znaków akcyzy.
Pamiętam podobne wydarzenie - tylko, że miało to miejsce 30 lat temu. Weszli do kolegi szukać dowodów, że działa w Solidarności. Takowych dowodów nie znaleźli ale znaleźli w zastępstwie czajnik którego używał do destylacji bimbru. Śmierdział jeszcze bimbrem (był pusty) I za to że pędził bimber skazali go na 6 miesięcy. Oczywiście wyrok był typowo poszlakowy na zasadzie dajcie człowieka a artykuł się na niego znajdzie.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 cze 2014, 19:04
autor: maf1
Być może umknęło Twojej uwadze to, że skonfiskowali mi około 6 litrów alkoholu rozcieńczonego, przygotowanego do filtrowania. Tego raczej nie można podciągnąć pod spirytus kupiony w sklepie. Zresztą, skonfiskowany alkohol będzie badany w laboratorium.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 cze 2014, 19:28
autor: rozrywek
Wątpię czy ta przykra sprawa miała związek z alembikiem, oraz źródłem jego pochodzenia, dostawcy itp...
Ktoś z sąsiadów, pseudo-kolegów, życzliwy znajomy, mogłeś się niejednokrotnie komuś niechcący pochwalić, w tę stronę bym kierował podejrzenia. Nikt nie złapał cię za rękę w trakcie destylacji. Alembik służy do wielu rzeczy nie tylko do wódy. Olejki eteryczne, perfumowane wody kwiatowe, zastosowań jest mnóstwo, a także jako ozdoba na przysłowiową komodę. Zarekwirowany alkohol też mogłeś kupić na bazarze, a zresztą byłem kiedyś na imprezie, bardzo fajny jarmark kultywowania wiejskich swojskich wyrobów. I tam oprócz dżemów, soków, kiełbasiny i szynek były nalewki, sprzedawane ze stołu!
Domowe nalewki na normalnym spirytusie robi prawie co druga gospodyni domowa, małych ilościach i celach typowo leczniczych ale robią
Tyle w kwestii doradzenia co do linii obrony.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 10 cze 2014, 21:02
autor: Zygmunt
na podstawie legitymacji służbowej można dokonać przeszukania
Może, ale widząc opór ustąpi- bo nakaz później musi klepnąć prokurator, a kupno LEGALNEGO sprzętu nie daje podstaw do wydania nakazu. Wpuszczając ich do domu dałeś im podstawy i teraz nakaz zostanie zatwierdzony ze względu na fakt znalezienia alkoholu bez znaków akcyzy. Powód wątły, aczkolwiek wystarczający.

Tutaj popełniłeś drugi błąd, składając jakiekolwiek wyjaśnienia- trzeba było milczeć, masz do tego prawo. Wdając się w dyskusję szkodzisz na tym etapie sobie.

Następnie dobry adwokat- jego rolą będzie udowodnienie zakupu LEGALNEGO sprzętu, a następnie podważenie wyników analiz- alkohol będzie prawdopodobnie badany w CLK Policji, w przypadku jak nie będą się przykładać będzie miało to taką postać (dokładnie taką, hehe):
https://dl.dropboxusercontent.com/u/423 ... _00000.jpg

Jak widzisz nic poza stężeniem tutaj nie ma, do stripchartu będzie dołączona opinia, że badana próbka ma taką i taką zawartość alkoholu etylowego i mogła być wyprodukowana przy użyciu zarekwirowanego sprzętu.

Od opinii odwołujesz się żądając pełnego badania jakościowego i stwierdzenia, czy podobnego składu nie może mieć np. nalewka zrobiona na legalnie zakupionym spirytusie, do którego nie masz dowodów zakupu, bo prawo nie wymaga ich kolekcjonowania. Oczywiście nikt nie jest w stanie tego stwierdzić, dlatego wielką role odgrywa tu adwokat- musi przekonać sąd, że nie ma jednoznacznych dowodów. Tłumacząc się samemu nie masz szans wygrać. Kładzenie uszu po sobie nie jest rozwiązaniem, bo prawo w tej materii jest wyjątkowo uwstecznione względem choćby reszty EU, ale przy tym jest też kiepsko napisane.

Nie żałuj pieniędzy na adwokata, bo zasądzona grzywna (prawdopodobnie 5000zł) będzie i tak wyższa, niż jego koszt.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 11 cze 2014, 07:45
autor: radius
Potwierdzam słowa Zygmunta :ok: Dobry adwokat (1500zł - jestem na bieżąco :) ) przemiele w sądzie wszystkie "dowody" na papier toaletowy. Jeżeli w ogóle dojdzie do rozprawy.
Po drugie - to co się gadało podczas przeszukania i co spisali smutni panowie jako zeznanie na miejscu "przestępstwa", przed sądem ma niewielkie znaczenie. Zaznaczam - ma, ale niewielkie. Przed sądem można mówić zupełnie co innego i te zeznania będą kluczowe dla sądu do rozstrzygnięcia sprawy.
A co do przeszukania bez nakazu to czytaj:
Prawo dopuszcza przeszukanie mieszkania bez wymaganego postanowienia. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, policjant dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania.

( art. 219 par.1 kpk )
Przeszukanie mieszkania może zostać przeprowadzone w celu wykrycia lub zatrzymania albo przymusowego doprowadzenia osoby podejrzanej, a także w celu znalezienia rzeczy mogących stanowić dowód w sprawie lub podlegających zajęciu w postępowaniu karnym (art. 219 § 1 kpk)

Takie postanowienie sądu lub prokuratora o zatwierdzeniu należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, i to w terminie 7 dni od daty czynności na zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. Każdorazowo dana osoba powinna być pouczona o prawie zgłoszenia takiego żądania. Jeżeli w ciągu 7 dni od dnia czynności nie nastąpiło jej zatwierdzenie, zatrzymane rzeczy zwraca się niezwłocznie osobie uprawnionej, chyba że nastąpiło dobrowolne wydanie, a osoba ta nie złożyła wniosku o zwrotne wydanie jej tych rzeczy. Osobie uprawnionej powinny też zostać zwrócone rzeczy niezwłocznie po stwierdzeniu ich zbędności dla postępowania karnego (art. 230 § 1 i 2 KPK).

W trakcie przeszukania mieszkania ma prawo być obecna osoba, u której przeszukanie jest przeprowadzane oraz osoba przybrana przez organ prowadzący to przeszukanie. (art. 224 § 3 kpk). Z przeszukania powinien zostać sporządzony protokół.
Jak widzisz, jeżeli nie dostarczyli ci postanowienia prokuratora, to żądaj wydania alembika i to niezwłocznie.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 11 cze 2014, 19:17
autor: Pretender
Przeszukanie zatwierdzane jest zawsze, niezależnie od tego czy osoba życzy sobie doręczenie jego zatwierdzenia czy też nie.

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 12 cze 2014, 07:37
autor: forbik
maf1

Za zatrzymane przedmioty mam pokwitowanie.
Witam.

Czy kłopotem byłoby wrzucić na forum przez kolegę maf1 skanu tego pokwitowania? Bo mimo, że jestem wierzący, to jakoś tak niespecjalnie łykam tę historyjkę. Być może nie mam racji, ale taki scan rozwiałby wszelkie moje i może innych kolegów wątpliwości.

Pozdrawiam.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 13 cze 2014, 14:22
autor: maf1
forbik pisze:
maf1

Za zatrzymane przedmioty mam pokwitowanie.
Witam.

Czy kłopotem byłoby wrzucić na forum przez kolegę maf1 skanu tego pokwitowania? Bo mimo, że jestem wierzący, to jakoś tak niespecjalnie łykam tę historyjkę.
Ponoć napisane jest "...błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli..." (cytat z pamięci)
forbik pisze:Być może nie mam racji, ale taki scan rozwiałby wszelkie moje i może innych kolegów wątpliwości.

Pozdrawiam.
Ja dalej nie rozumiem, jakie koledzy mają wątpliwości? Że niby sobie wymyśliłem historyjkę?

Nie mam skanera a fotokopii nie chce mi się robić, zatem odtworzę ten druk: Druk ścisłego zarachowania-Seria PL/MF/AK (i tu numer), Urząd Celny w Gdańsku, POKWITOWANIE przyjęcia od (nazwisko i imię nr pesel), określenie rodzaju sprawy -karnej - skarbowej, podstawa prawna art 217 kpk, no i tu następuje wyszczególnienie zatrzymanych przedmiotów. Data wystawienia (i tu data), podpis i stempel imienny funkcjonariusza celnego (i tu stempel "Urząd Celny w Gdańsku Młodszy Ekspert Służby Celnej imię i nazwisko"), potwierdzenie odbioru pokwitowania (i tu mój podpis).

Starczy?

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 13 cze 2014, 18:12
autor: forbik
Takie coś to też sobie mogę zalukać na necie i przepisać. Chodziło mi o autentycznie wypełnione Twoje kolego pokwitowanie.

Co do skanu bądź zdjęcia tegoż to dokumentu, to wolałeś go przepisać niż cyknąć fotkę, zamazać dane osobowe i wrzucić.

Ale nie wnikam, Twoja sprawa, mnie nie przekonujesz. Bo skoro zaczynasz pisać na tym forum takie rzeczy, do tego oskarżasz sprzedawcę o wyciek danych osobowych, to bądź gotów to w jakiś wiarygodny sposób udokumentować. Ciekaw jestem, czy po wizycie U. Celnego skontaktowałeś się ze sklepem, gdzie nabyłeś towar, aby dowiedzieć się o co chodzi. Skoro twierdzisz, że to wyszło właśnie stamtąd.

Pozdrawiam.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 12:34
autor: Pretender
Nikt nikogo nie oskarża. Każdy podmiot na wniosek np Policji ma obowiązek udzielić odpowiedzi, w tym i tej dotyczącej np klientów.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 13:24
autor: rozrywek
Maf1 ta drobna nagonka i oskarżenia o zmyśleniu historii może wynikać z insynuacji z twojego pierwszego postu, jakoby sprzedawca ujawnił twoje dane osobowe, to tyle.
A z drugiej strony, może warto z opisów alembików z naszego sklepiku, usunąć wszelakie wzmianki o alkoholu,pozostawiając resztę opisu. Wtedy teoretycznie Alembik staje się jako towar, artykułem do destylacji olejków eterycznych itp...
A że każdy wie do czego służą to inna sprawa..... to jak z papierosami, wszyscy wiedzą że szkodzą, ale nie było informacji na opakowaniu. Zamknęło by to buzię wielu osobom i uchroniło na przyszłość od takich przypadków.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 17:56
autor: maf1
Kolego @forbik! Jeszcze raz pytam, czy uważasz,że dla jakiejś idei wymyśliłem sobie tę sytuację?
Przejrzyj sobie moje wszystkie posty od momentu zarejestrowania na forum i będziesz miał chociaż częściowa odpowiedź na nurtujące Cię pytanie. Kupiłem alembik, wykorzystywałem go do nielegalnej produkcji spirytusu i teraz ponoszę tego konsekwencje. W co jeszcze nie wierzysz?
Zresztą, chcesz? uwierz, nie chcesz? wolna wola.
Ja nikogo w błąd nie wprowadzam a post napisałem jedynie informacyjnie, że taki fakt zaistniał.
Pozdrawiam

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 19:18
autor: forbik
Pretender
Nikt nikogo nie oskarża. Każdy podmiot na wniosek np Policji ma obowiązek udzielić odpowiedzi, w tym i tej dotyczącej np klientów.
Tu masz odpowiedź:
No i przyszła pora się pożegnać.
W ubiegłym tygodniu miałem ciekawą wizytę. Przyjechało trzech Panów z ze Służby Celnej z listą zakupów alembików u Pana Jana. Oczywiście na tej liście byłem i ja.
Według mnie, to jest publiczne wskazanie na winę sprzedawcy sprzętu. Bo gdyby zapukali do mnie w takiej sprawie, to pierwsze co bym zrobił to skontaktowałbym się ze sprzedawcą z zapytaniem co się dzieje, a nie pisał pierdół na forum.

Kolego maf1, szczerze powiem że mam to gdzieś, tylko skoro opisujesz taką sytuację na publicznym forum, i nie potrafisz poprzeć tego dowodami, to może następnym razem pomyśl co piszesz, albo wymyśl to lepiej.

Już piszę dlaczego uważam, że to bajeczka.
Według mnie, policja, służba celna i inne służby pilnujące naszego dobra ( ;) ) gdyby naprawdę chciały skończyć ten proceder, to wystarczyłoby wejść na allegro, olx i inne podobne strony i zacząć nagonkę od producentów. Tak samo jak mogli zapukać do domku Jana Okowity, a nie jakiegoś szaraczka co kupił u niego alembik. Nawet każdy ogłaszający się, sprzedający używany sprzęt, powinien być już odwiedzony i potraktowany tak jak to ty opisałeś.

Powodów jest wiele niewiarygodności twej cienkiej historyjki, ale pisanie tego i tak nic nie zmieni.

Udowodnij mi, że faktycznie otrzymałeś jakiś wiarygodny dokument tego najścia, a publicznie na forum powiem : "PRZEPRASZAM, MYLIŁEM SIĘ"

Pozdrawiam.

P.S. A tu taka ciekawostka, z dawnego posta kolegi maf1 z którego wynika, że temat nie jest mu obcy ;)
http://alkohole-domowe.com/forum/nie-be ... t8313.html
I co ty na to MARKU ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 19:51
autor: Zygmunt
Według mnie, policja, służba celna i inne służby pilnujące naszego dobra ( ;) ) gdyby naprawdę chciały skończyć ten proceder, to wystarczyłoby wejść na allegro, olx i inne podobne strony i zacząć nagonkę od producentów.
Przecież wchodzą. Od marca trwają szeroko zakrojone kontrole sprzedawców, którzy nie odprowadzali podatków i sypią się gęsto domiary podatkowe i kary- po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Może niektórzy w ramach "złagodzenia" kary podzieli się listą klientów?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 19:53
autor: forbik
Zygmunt, skoro od marca są naloty, to powiedz czemu na allegro i olx widzę dalej tych samych producentów ?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 19:55
autor: Zygmunt
Popatrz lepiej ilu zniknęło.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 20:23
autor: gr000by
Porównując z tym co było 3 lata temu jak zaczynałem to teraz jest ich sporo mniej. Pamiętam jak szukałem sprzętu, to było tyyyleee ofert - a teraz jest tyle samo ofert, ale od dużo mniejszego grona sprzedawców...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 20:31
autor: ufik666
Czyli jeżeli kupuje drożdże przez internet to tez mam się bać ?.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 20:41
autor: forbik
gr000by według mnie, to dowód na to, że producenci kiepskich aparatów destylacyjnych zaprzestają produkcji. A przyczyną tego może być większa wiedza na temat destylacji ludzi zajmujących się domowym wyrobem wszelkiego rodzaju alkoholu.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 20:47
autor: gr000by
Ale modele widzę praktycznie te same, więc wielkiej różnicy nie ma :/.

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 20:53
autor: forbik
ufik666
Czyli jeżeli kupuje drożdże przez internet to tez mam się bać ?.
Nawet jak kupisz butelkę wody niegazowanej, jest obawa, że zapukają odpowiednie służby do drzwi, z wiadomością że sprzedana tobie mineralna była wcześniej kradziona i posądzą cię o paserstwo. W Polsce jest tak, że jak ktoś chce cię udupić, to udupi.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 22:25
autor: Kamal
Wątpię czy za wodę mineralną by ganiali. Jest takie coś jak niska szkodliwość czynu. (Wynosi ona chyba do 200zł). To wątpię czy by chciało im się ruszyć, żeby szukać butelki wody.
Pozdrawiam Kamal

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 22:46
autor: tomeks
Bardzo ciekawe Postprzez maf1 » Środa, 27 Mar 2013, 20:19

Eeee, ja używam do gotowego produktu butelek z naklejkami akcyzy. Oczywiście są przerwane ale...kto mi zabroni odkręcić butelkę po kupnie, powąchać i zakręcić? :lol:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 14 cze 2014, 23:49
autor: stranger
Szanowni Koledzy "Psotnicy"

Teoretycznie Każdy może kupić wszelkie elementy teoretycznie niezbędne do destylacji alkoholu jest to dozwolone, zakazana jest sama czynność destylacji.

Na szczęście wino, miodek pitny czy piwo robić wolno, a czy robimy to udolnie (urywając drożdży odpowiednich do procesu) czy nieudolnie (używając drożdży gorzelnianych) to już nasza sprawa.

Z opisu Kolegi wynika, że panowie podczas odwiedzin trafili na sprzęt "alembik"(sprzęt jak najbardziej legalny) i rozcieńczony "alkohol" bez tzw. akcyzy(tym się podłożył), co było dalej Kolega opisywał.
Dlatego gdy ktoś ten nieudolny produkt posyła na rurki to wynik powinien trzymać w innym miejscu a sprzęt dobrze wypłukany jako dekoracja.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 15 cze 2014, 08:23
autor: maf1
Kolego @forbik, niczego nie zamierzam udowadniać, ponieważ tu nie dowody chodzi a o mój problem, z którym muszę sobie poradzić.
W kwestii dowodów, boga też nie widziałeś a wierzysz, że istnieje.

Jak sprawa dobiegnie końca napiszę jaki był finał.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 15 cze 2014, 09:23
autor: rozrywek
Destylacja doskonała - minifelieton

Durni się nie sieje, durni się orze. W świetle obowiązującego w Polsce prawa destylacja jest nielegalna, przy dobrym adwokacie można się z tego wywinąć.
Destylacja zakupionego legalnego ze znakami akcyzy alkoholu jest dozwolona, ale najlepiej by to wyglądało jakby zabrać urzędnika skarbowego do sklepu, zakupić karton (bo skrzynek już nie ma) legalnego spirytusu, i przy nim rozpocząć destylację.
Ewentualnie proces aromatyzowania, ekstrakcji, produkcji dobrego, prawdziwego domowego napitku.
A potem napoić porządnie pogonem niech się porzyga tak, aby mu się na rok odechciało kontroli.

Tematem sprawy nie jest ściema,typu olejki eteryczne, wyciąg z pyłków kwiatowych, sezon na misia,oraz MIŚ.
MIŚ pisany nie bez przekory z dużej litery. Jest to w pewnym sensie ukłonem, wyrazem szacunku dla reżysera, autora scenariusza, dla aktorów, którzy bezapelacyjnie osiągnęli wyżyny aktorskiej destylacji, miś wiszący nad głowami przechodniów jest absurdalnie prostym rozwiązaniem, na które reżyser filmu w swojej genialności wpadł. Geniusz absurdów.
Nikt nie wpada na absurdalnie proste rozwiązania, a odpowiedź jest tylko jedna, banalna i genialna w swej prostocie:

Nie wychylaj się, nie błyszcz, nie chwal, nie destyluj drugiemu co tobie niemiłe, , nie fałszuj, i przede wszystkim nie handluj.

Absurd, słowo klucz parokrotnie przewijające się w temacie, absurd czyli polskie ustawodawstwo.
Absurd jako światełko w tunelu, promyk nadziei na legalizację produkcji domowego alkoholu wysokoprocentowego.
Żyjcie w tej świadomości że kiedyś to nastąpi, ale ja jakem Rozrywek powiadam wam iż aż nie nastąpi to nigdy, oczywiście chciałbym się mylić.
Drugie słowo klucz – durnota, tak durnota, idiotyzm, szczeniactwo, kozaczenie oraz pokazywanie swojego męskiego ego. To jest wyjaśnieniem kłopotów związanych z prawem. A najbardziej handel oraz hurtowa produkcja.

KTOŚ WAS ZAKAPOWAŁ, to jest wyjaśnienie kłopotów z prawem, na własne życzenie zapraszacie do siebie policję, służby celne, urzędy skarbowe. Obecne tzw bimbrownictwo jest procederem o tak niskiej szkodliwości społecznej czynu, że nikt na siłę nalotów nie robi.
Chwalicie się wszem i wobec jakie to nie jesteście kozaki i jakich to spirytusów wy nie robicie.
Oczywiście nie mam na myśli forum, tylko prawdziwe kontakty międzyludzkie.

Czy wiecie że…. o moim hobby wie naprawdę bardzo wąskie grono najbliższych mi osób?
Czy wiecie że….rzesze faworytów moich wyrobów wie że to co piją to od mojego kolegi? Kolega nie istnieje.

Czy wiecie że…nawet moja ex nie wie gdzie ja uprawiam swoje hobby?
Gdzie mam sprzęt, gdzie znikam na 12-15 godzin czasem.
W domu posiadam jedynie gotowe wyroby, w razie tzw policyjnego kotła, mogą wszyscy naskoczyć mi na pyndzel, zresztą o wpuszczeniu ich do domu bez nakazu nie byłoby mowy.

I cóż zostałoby znalezione? Otóż parę butelek nieokreślonych substancji z zawartością alkoholu.
Nawet znajdując flaszę prawdziwego bimbru którym z rozkoszą się raczę mogę powiedzieć:
„lubię taki napój, to jest drożdzówa, staropolski napój, sklepowy spirytus zalewany drożdżami oraz zaprawiany karmelem. Rachunku nie mam bo mieć nie muszę.
Podstawiam pyndzel i skaczcie sobie panowie….

Oczywiście niewiele osób ma możliwości przeniesienia hobby daleko od domu, rozumiem także iż jest to kłopotliwe, ale za to bezpieczne.
Skromność, brak rozgłosu, cichutkie miarowe kapanie i wystarczy. Nam naprawdę nic nie grozi ze strony władz. Jedynie róbmy to z rozwagą i mądrze.

Namierzenie naszych IP nie stanowi problemu, znalezienie adresu również, ale nie popadajcie od razu w panikę.
Najpierw to musi być zgoda prokuratora, następnie mozolne trzepanie klientów.
Tylko po co? Komu się chce łapać gościa który coś tam w malutkich ilościach w domciu sobie destyluje, jest to bezcelowe.
Opowieści o władzach państwowych które w ręku miały listę klientów sklepu internetowego? Bajki to trzeba umieć pisać. I jeszcze tę ową listę pokazali??? Żenada.

Korwin Mikke i jego sukces, równie dobrze można się zwrócić do Mickey Mouse, efekt taki sam.
Już prędzej pierdolnięcie Palikotowym odłamkowym prędzej by coś dało.
Ziomal Lubliniak przynajmniej siedział w temacie, na alkoholu przecież majątek zbił, a nawet potrafił pociągnąć z gwinta publicznie. Ale na jego pomoc też bym zbytnio nie liczył.

Tytuł Destylacja doskonała – czym jest?
Jest dla hobbystów, ludzi dorosłych, dojrzałych emocjonalnie i nie wychylających się zbytnio w społeczeństwie, tym właśnie jest.

Durni się nie sieje, durni się orze…a kto kłapie dziobem pędzić nie może.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 15 cze 2014, 11:41
autor: Pretender
Popieram, z tym że Prokuratura i nakazów nie potrzebują aby "coś" ujawnić. Idźmy dalej, destylacja jest zabroniona, ale zawsze mogłeś kupić na rynku/bazarze/targowisku o bliżej nieznanego Ci/Tobie osobnika. Takie ryzyko, nie lubisz wiedzieć co pijesz, a co nie można?

Kończmy Waszmości ....

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 15 cze 2014, 13:54
autor: Dunkel
Zygmunt pisze: Przecież wchodzą. Od marca trwają szeroko zakrojone kontrole sprzedawców, którzy nie odprowadzali podatków i sypią się gęsto domiary podatkowe i kary- po kilkadziesiąt tysięcy złotych. Może niektórzy w ramach "złagodzenia" kary podzieli się listą klientów?
No waśnie robią naloty z powodu niepłacenia podatku za towar/usługę, a nie za to, że robią sprzęt do produkcji alkoholu. No chyba, że naloty są robione w producentów pod pretekstem niepłacenia podatków. Ale w takim przypadku bezpieczni mogą być producenci którzy mają zalegalizowaną działalność.

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 15 cze 2014, 14:18
autor: forbik
Kolego maf1 nie będę cię już męczyć, bo jak masz udowodnić coś, czego prawdopodobnie nie było.
Ale po przeczytaniu Twoich postów od początku Twojej obecności na tym forum, zrodziło się jedno malutkie pytanko, na które jeśli potrafisz, chciałbym żebyś odpowiedział szczerze i krótko : TAK lub NIE.

A pytanie brzmi: - Czy obecnie jesteś emerytowanym policjantem ?

Proste pytanie i liczę na szczerą i krótką odpowiedź.

Pozdrawiam.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 15 cze 2014, 15:34
autor: maf1
forbik pisze:Kolego maf1 nie będę cię już męczyć,
Męczyć? :shock: :lol:
forbik pisze:bo jak masz udowodnić coś, czego prawdopodobnie nie było.
A możesz mi to udowodnić? To raz a dwa: jaki byłby cel tego ""nie było"?
forbik pisze:Ale po przeczytaniu Twoich postów od początku Twojej obecności na tym forum, zrodziło się jedno malutkie pytanko, na które jeśli potrafisz, chciałbym żebyś odpowiedział szczerze i krótko : TAK lub NIE.

A pytanie brzmi: - Czy obecnie jesteś emerytowanym policjantem ?

Proste pytanie i liczę na szczerą i krótką odpowiedź.

Pozdrawiam.
Dzięki temu, że zaatakowałeś mnie za teoretycznie nieprawdziwe informacje o zajęciu przedmiotów i wszczęciu postępowania przez Urząd Celny za przestępstwo karno-skarbowe, odpowiem krótko...obecnie jestem gościem, któremu zarekwirowali sprzęt do produkcji alkoholu.
A z racji tego, że jestem niewierzący (w jakiegokolwiek boga) Tobie również nie wierzę. W cokolwiek. Tak dla zasady.
No bo jak udowodnisz, że informacje które zbierasz (czy jestem emerytowanym policjantem na przykład) służą dla dobra społeczeństwa? I nie wykorzystasz ich do "niecnych" celów?
A to, że napisałem o interwencji Urzędu Celnego u mnie nie służy niczemu niecnemu. Może niektórzy, którzy zanabyli taki sam sprzęt będą mieć na uwadze ewentualną "wizytę?
Chociaż, z drugiej strony nie widzę na the forum odzewu nabywców alembików. Cóż.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 15 cze 2014, 16:19
autor: pawgin
Wiec tak. Rozmawiałem z prawnikiem. Teoretycznie sprawy nie ma. Jeżeli nie złapią nas na goracym "kapaniu-uczynku" każdy prawnik obali zarzut pedzenia bimbru. Sprzęt każdy może posiadać, bimber (to alkohol kupiony na targu od nieznanego pana nie trzeba posiadać dowodu zakupu lub pomieszany przez nas kupny spirytus. Oczywiście dowodu też nie musimy posiadać. Takie naloty są spowodowane podkablowaniem kogoś lub jezeli do slużb doszły informacje o handlowaniu. Ale sąd musi mieć dowody na to. Więc sam sprzęt plus jakiś alkohol w piwnicy to nie jest żaden dowód przestepstwa.
Pozdrawiam i chetnie odpowiem jeszcze na pytania.

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 15 cze 2014, 17:29
autor: forbik
Kolego maf1, z całym szacunkiem do twojej osoby, nie mam złych zamiarów w kierunku Twojej osoby. Zapytałem tylko z czystej ciekawości. Wcześniej napisałeś mi, abym spojrzał na twoje wcześniejsze posty na forum i trafiłem na dwa które pobudziły moją ciekawość.

Oto one:

Kłaniam się nisko!

Postprzez maf1 » Sobota, 16 Lut 2013, 09:09
Już od kilku lat zastanawiałem się nad robieniem własnych spirytualiów aż do...ubiegłego tygodnia. Decyzja zapadła i kupiłem alembik i kilka rzeczy niezbędnych do rozpoczęcia. A czy czegoś mi brakuje to już poszukam na forum.
Na imię mam Marek, mam 59 lat i dużo czasu do dyspozycji.
Pozdrawiam!

Re: Nie będzie bimbru na święta!!!

Postprzez maf1 » Środa, 27 Mar 2013, 20:24

pawel-bob napisał(a):Kolejna ciekawostka jest taka, ze mam w dalekiej rodzinie emerytowanego policjanta. Pędzi bimber na sprzęcie.... zarekwirowanym na służbie ;)



Mówią "kradzione nie tuczy" ale w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, samo posiadanie zacieru bądź aparatury do produkcji było już karalne. Gdy jednak np. został znaleziony u kogoś zacier, należało zwrócić się do laboratorium kryminalistycznego z wnioskiem o opinię sądową "czy z dostarczonego do badań produktu można otrzymać alkohol?". No i panowie laboranci na profesjonalnej aparaturze pędzili pyszny bimberek i jak myślicie? Wylewali go? :lol: Znam to z autopsji :ok:
Wiesz, mogę się mylić, ale tak z ciekawości pomyślałem, że z pierwszego zacytowanego postu można by wywnioskować, że mając 59 lat i dużo czasu, to Jesteś emerytem, a w takim wieku to tylko mundurowi są emerytami. Zaś drugi zacytowany post zaciekawił mnie, bo piszesz co robi się z zarekwirowanym sprzętem i jak to napisałeś: "Znasz to z autopsji". Oczywiście napewno się mylę, ale pomyślałem, że pracowałeś w laboratorium albo jako policjant.

I tylko tyle, zwykła ciekawość, nic osobistego.

Pozdrawiam.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 16 cze 2014, 01:22
autor: wawaldek11
Forbik - wyluzuj!
Jakbym słyszał/czytał Antka policmajstra ;)
Jesli właściciel sklepu - który na takim zamieszaniu najwięcej może stracić - nie bierze udziału w dyskusji ( poza lakonicznymi cytatami), to nie ma co bić piany :)
Poczekajmy na rozwój wydarzeń.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 16 cze 2014, 02:08
autor: Szlumf
wawaldek11 pisze:Forbik - wyluzuj!
Jakbym słyszał/czytał Antka policmajstra ;)
Sorry, że oprócz " dzięki" jeszcze piszę komentarz ale udało Ci się kulturalnie napisać to co od paru dni minie męczy - mi trochę mocniej wychodziło i nie publikowałem.
A Pan Jan Okowita powinien wprost napisać - wypisujcie się z mojej bazy danych a zakupy róbcie jednorazowym logowaniem się.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 17 cze 2014, 22:43
autor: Partyzant
Pan Jan został, bezpodstawnie i bez dowodów oskarżony publicznie. Tak że ma prawo się odwołać do sądu. Z tego co czytamy w tym temacie, teksty które padły na pana Jana, ma prawo do odszkodowania.

Re: Odp: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 21 cze 2014, 12:23
autor: Pretender
Szlumf pisze:A Pan Jan Okowita powinien wprost napisać - wypisujcie się z mojej bazy danych a zakupy róbcie jednorazowym logowaniem się.
Nic to nie da, dane i tak są, adres do wysyłki jest.

Dobra, chopy, czas już przestać bić pianę, szkoda nerwów. Mamy lepsze i ciekawsze rzeczy do robienia, czyż nie?
Janek nie komentuje tego, bo nie ma co.
Tak czy siak to taka "akcja" celników powinna być opisana w prasie, jakoś nic nie zauważyłem.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 21 cze 2014, 12:26
autor: rozrywek
Pretender określił to idealnie, zajmijmy się pędzeniem, a nie pier........niem.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 22 cze 2014, 19:29
autor: ufik666
I do czego doszlismy ?.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 22 cze 2014, 20:19
autor: Pretender
Do tego, że mamy inne, ciekawsze zajęcia niż bezcelowe bicie piany ;D

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 24 cze 2014, 22:24
autor: Partyzant
Dziwi mnie, że to wszystko nagle ucichło. Któraś ze stron jest poszkodowana i jest cisza... .
Nie możemy sobie pozwolić aby na tym forum, coś tak poważnego zostało bez odpowiedzi. :hmm:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 25 cze 2014, 07:26
autor: forbik
maf1

Kolego @forbik, niczego nie zamierzam udowadniać, ponieważ tu nie dowody chodzi a o mój problem, z którym muszę sobie poradzić.
W kwestii dowodów, boga też nie widziałeś a wierzysz, że istnieje.

Jak sprawa dobiegnie końca napiszę jaki był finał.
Czekamy cierpliwie na finał wielkiej draki w Gdańskiej dzielnicy :o

P.S. No chyba, że kolega już jest po drugiej stronie muru :cry:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 25 cze 2014, 07:28
autor: pawgin
Dostał wyrok i zakaz aktywności ma forum. I jeszcze podał nasze nicki oraz link do mapy bimbrowników :-D

Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 26 cze 2014, 21:50
autor: maf1
Spokojnie! Napisałem, że dam znać jak sprawa dojdzie do końca. A jeszcze końca nie widać ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 9 lip 2014, 20:13
autor: ufik666
Miałem wizytę Panów z policji w związku z innym incydentem i Pan powiedział mi ze on sam pędzi :) i takich malutkich psotników to nawet jak ktoś doniesie na nich to przychodzą i umarzane sprawy są.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 9 lip 2014, 21:10
autor: forbik
Policjant nie wielbłąd i napić tyż się musi. A że dużo kasy idzie na inne przyjemności, to i wódeczkę tańszą(domową) wolą :freak:

Ale czekamy cierpliwie na finał opowieści dziwnej treści :bezradny:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 10 lip 2014, 19:14
autor: tomhas
ufik666 pisze:Pan powiedział mi ze on sam pędzi
W takie rzeczy to ja nie uwierzę. Wyobrażacie sobie policjanta na służbie, który się chwali, że pędzi bimber?

Re: Odp: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 10 lip 2014, 20:42
autor: klodek4
Ba! Ja też miałem "przyjemność" poznać takich... :-(

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 10 lip 2014, 21:48
autor: forbik
W takie rzeczy to ja nie uwierzę. Wyobrażacie sobie policjanta na służbie, który się chwali, że pędzi bimber?
Mam szwagra byłego policjanta. Razem pędziliśmy jeszcze na moim starym prostym sprzęcie. A tak w tajemnicy to ci powiem, że w policji i podobnych służbach najwięcej jest ludzi łamiących prawo. Tylko nikomu nie mów że ci powiedziałem ;) . A robią to dlatego, że wiedzą jak się tłumaczyć i unikać kary.

Pozdrawiam.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 10 lip 2014, 22:20
autor: Pretender
Jasne, dawno tak się nie uśmiałem ;P
Większość z nas ma znajomego/kolegę/rodzinę w Policji. Niech każdy sobie z nim porozmawia na ten temat. Tu nie chodzi o tłumaczenie, bo w obecnych czasach to nie działa. Może kiedyś, za PRL.... ehhh ;D . Bo albo łamie się prawo albo nie.
Miałem się nie odzywać w tym temacie, bo nie warto, ale nie wytrzymałe czytając wątek (wyświetla mi sie każdorazowo w "nieprzeczytanych").


ps
przestańcie bić pianę, bo nie warto. Policja sama do Was nie przyjdzie, kontrola będzie po pod..........u przez "życzliwego". Więc lepiej skupić się na czymś przyjemniejszym, a nie klepaniu bez sensu w klawiaturę


HOWG!

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 10 lip 2014, 23:34
autor: forbik
Pretender
Jasne, dawno tak się nie uśmiałem ;P

Miałem się nie odzywać w tym temacie, bo nie warto, ale nie wytrzymałe czytając wątek (wyświetla mi się każdorazowo w "nieprzeczytanych").
No szkoda, że nie spełniłeś postanowienia.
A pisząc posta w stylu : "Co wy ludziska wiecie o życiu, ja przecie wiem lepiej!!!" , tym bardziej nie wnosisz nic do tematu.

P.S. Pozostali choć ciut Cię rozbawili ;) a po Twoim poście zostaje jedynie jakiś niemiły smrodek.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: piątek, 11 lip 2014, 00:35
autor: Pretender
Przeczytałem swój post kilka razy, ale nigdzie nie mogę doszukać się Twojego stwierdzenia, że niby "wiem lepiej".

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 29 lip 2014, 21:30
autor: ufik666
Denerwują mnie takie artykuły jak piszą, że znaleźli aparaturę i zacier i grozi do 2 lat , nie złapali na gorącym to wg mnie nic nie grozi. http://www.tvp.pl/kielce/aktualnosci/be ... k/13669711

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 30 lip 2014, 00:21
autor: kolpaw
Jeśli go postraszą więzieniem i się przyzna to dostanie pewnie zawiasy. Ale jak się nie przyzna to nie mają żadnych dowodów. Można powiedzieć że cukrówka to wino, a aparatura do destylacji wody do akumulatora i tyle. Jeśli miałby bimber w domu to trudniej to wyjaśnić, można próbować tłumaczyć że to nalewka z legalnego spirytu (wsadzić jedną wiśnie wystarczy). Do nalewek akcyza nie potrzebna ani dowód zakupu spirytusu. Jeśli będzie czysty bimber to mogą dać jakieś pouczenie za alko bez akcyzy. Tak czy inaczej gościu by wygrał.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: środa, 30 lip 2014, 23:07
autor: forbik
Zabezpieczone substancje trafiły do policyjnego laboratorium.
Oj będzie BAL nad BALE ;)

Ale to tylko teoria, bo w praktyce to NAS ni ma :hahaha:

A artykuł - żenada i nabijanie statystyki, dodatkowo niewielki straszak :ok:

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 11 wrz 2014, 21:31
autor: ufik666
Koniec już tematu ?.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: czwartek, 11 wrz 2014, 22:42
autor: piotricz
Takich akcji jest w sieci jest dużo. Nas też to może czekać :)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 22 wrz 2014, 07:49
autor: maf1
No i po sprawie.
W sobotę byłem na przesłuchaniu w charakterze podejrzanego o przestępstwo z art. 12a ust. 1 Ustawy o produkcji alkoholu i wyrobów tytoniowych (jakoś tak się ta ustawa nazywa).
Po przedstawieniu zarzutów drobne przesłuchanko i Pani prokurator zadysponowała grzywnę w wysokości 100 stawek dziennych po 10 zł, przepadek zabezpieczonych dowodów rzeczowych i koszty postępowania.
Czyli? Można ten temat zakończyć.

Aha! Alkoholomierz nie jest dokładny ;) Po rozcieńczeniu surówki pokazywał 40% a w laboratorium wyszło 44%. Ale to tak na marginesie ;)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 23 wrz 2014, 13:31
autor: W_TG
Nie dawno wróciłem z Chorwacji.
Do tej pory na większości chałup był tabliczki z napisem
Wino
Prosek
Rakija
Zauważyłem ze jakimś dziwnym trafem zniknęła Rakija Choć nadal jest dostępna.
W rozmowie z włąścicielem kwater, i piwniczki w której zaopatrywałem się w miejscowe specjały, dowiedziałem się:
- wina mogą robić do woli
- gorzej z Rakiją.
Rakija dozwolona jest tylko wytwarzana na własne potreby.
Ponadto w ilości nie większej niż 20 litrów na rok.
Obowiązkowo muszą wykupić zezwolenie w cenie 50€ za dozwolone 20l
Jeśli ktoś chce napędzić sobie więcej niz 20 l, to wykupuje dodatkowe zezwolenie i za każdy litr płaci taką kwotę ze w sumie to dopłaci do interesu.
A jeśli juz ma wykupione zezwolenie to obowiązkowo musi zgłosić dzień w którym będzie pędził.
Tak aby mógł zostać skontrolowany podczas pędzenia.
I tak dziadek zakończył
Aparat wywiozłem do dobrego przyjaciela w góry.
I tam w nocy sobie pędzimy.

Re: Odp: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 23 wrz 2014, 14:46
autor: michal278
To samo słyszałem i potwierdzam. Jedynie na wyspach (Hvar i Brać) widziałem napisy raki i loza. A prosec gorąco polecam. Ta unia..

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 20 paź 2014, 12:10
autor: szatajoh
Wczoraj byłem w okolicy Norymbergi w tzw Szwajcari -Frankonskiej na dniu otwartych gorzelni domowych. W niektórych wsiach byly nawt po 4 gorzelnie. Miejscowi rolnicy przerabiają całą nadprodukcje owoców na smakowite trunki. Oczywiście testowalem i to bardzo pilnie dochodząc do wniosku że moja produkcja jest na dobrym poziomie. Co mnie bolało to dlaczego inne nacje potrafią pędzić legalnie i nie mieć np problemu nadmiaru jabłek.
Co do sprzętu wiekszość to 100 l kotły opalane drewnem czapą miedzianą i równoległą koluną.
http://www.schnaps-brennerei.com/

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 20 paź 2014, 19:58
autor: ufik666
A Palikot znowu biega po sejmie z szybkowarem widać wybory zapasem ...

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 17 lis 2014, 00:09
autor: grzewo1

Re: Odp: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 17 lis 2014, 06:17
autor: pawgin
" Mieli informację, że właściciel domu zajmuje się pędzeniem alkoholu"
Z sąsiadem się nie podzielił

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 17 lis 2014, 06:29
autor: Lootzek
Kiepsko się dzieje.. 25 litrów psoty i 15 zacieru i już gorzelnia! Ilości wskazują na poważną wytwórnię w postaci kany na mleko, miedzianej rurki i beki z wodą, a jak już nie daj licho miał szklaną chłodnicę.. :-o Ze trzy okoliczne gwałty też mu pewnie przypną, bo i aparat do tego niechybnie też posiada!

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 20 kwie 2015, 22:38
autor: Trener

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 20 kwie 2015, 23:31
autor: Zbynek80
Aż nie chce mi się wierzyć aby weszło ale jak wejdzie to nie robi mi to różnicy. Piwo też robię sam.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 21 kwie 2015, 07:11
autor: kochanek Kranei
Szczęśliwy, kto blisko zachodniej granicy mieszka. Kiedy byłem na święta w Polsce chciałem kupić 6 piw Żywca w kartonie. Podzieliłem przez 4 i wyszło mi równie drogo jak importowane piwa w Niemczech. Co oni jeszcze chcą podwyższać? Przecież tak można zarżnąć brażę piwowarską. Holendrzy chcą wydobywać gaz łupkowy a niemieccy browarnicy trzepią portkami, że jakość wody w regionach przygranicznych się pogorszy i spadnie popyt na piwo. Też eksport. Rzeczywiście albo samemu robić albo raz w miesiącu na zakupy do Czech lub Niemiec jechać.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 21 kwie 2015, 10:29
autor: rozrywek
Dlatego trzeba sobie ze wszystkim dać siana i po cichu robić dalej swoje, kap, kap.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 21 kwie 2015, 11:55
autor: Dunkel
Totaj sprawa z podwyższa akcyzy szerzej jest opisana
http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... zlote.html

Jak te "genialne" pomysły wejdą w życie, to już widzę jak spadają dochody z akcyzy i podatków, a szara strefa będzie się bogacić. Oby Czesi byli mądrzejsi od naszych włodarzy i nie wprowadzali tak głupich pomysłów. Bo na szczęście mam blisko do Czeskiego Cieszyna, tylko niecałe 70 km.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 11 maja 2015, 20:17
autor: pete67
Nie miałem czasu przeczytać całego wątku.... ale przypominam sobie jak pewien sss...syn namawiał ludzi aby nie płacic abonamentu za TV i radyjko bo to haracz i bandyctwo....
Było tez aby zawieszać firmę na nieokreślony czas i to sami pracownicy ZUS mówili co i jak...
i jak to się skończyło????
Jeszcze mi brakuje aby jakiś zakichany buc na stanowisku namawiał mnie do pędzenia i zarejestrowania maszynki, mimo że tak naprawdę nie wolno...
Potem przyjdzie kontroler i dowali tak że dwa pokolenia pracujące nie zdołają splacić długu wobec państwa.
Tak postrzegam politykę obecnego rządu i uzędasów....

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 8 lis 2015, 23:45
autor: damian_w202
Czy jest w PL choć jedna mała powiedzmy rodzinna legalna destylarnia?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 05:20
autor: przemu87
Jest. Ostatnio czytałem nawet o nich Kazuba i synowie się nazywa.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 09:16
autor: HomoChemicus
Jest też "Manufaktura Maurera".

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 10:27
autor: jurek1978
Kozuba i synowie na facebooku dają zdjęcia że maszyny do USA przewieźli czyli się chyba wycofują z rodzimej produkcji :)
https://www.facebook.com/kozubadistillery/?fref=ts

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 11:06
autor: przemu87
Widać wszędzie dobrze tylko nie w naszym kraju. Zresztą co sie dziwić teraz po wyborach to może nawet takich jak nas hobbystow będą ścigać.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 11:15
autor: damian_w202
Szkoda, że nie ma nigdzie opisanych kosztów i wszystkich spraw jakie potrzeba pozałatwiać aby otworzyć takie cudo.

A kozuba chyba zwęszył nowy rynek, tańszy. Może bardziej opłaca mu się rozsyłać po świecie, niż płacić u nas podatki i akcyzy? Ciekawe co ich skłoniło?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 14:26
autor: HomoChemicus
U maurera na stronie są artykuły o jego walce z polskim prawem. Kiedyś był o nim filmik, ale nie mogę go znaleźć.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 15:08
autor: zielonka
To Franz Maurer wódę robi ? ha zawsze lubiał wypić. Nie to co Kondrat, ten tylko winami handluje i ściska kasę w banku. Czarek na posterunek pewnie ma darmowe dostawy i dlatego Maurera nie zamyka. :)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 16:58
autor: JanOkowita
@HomoChemicus & zielonka

Coś Panom przeszkadza ? http://www.manufakturamaurera.pl/index2.html

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 17:29
autor: HomoChemicus
A co niby miałoby mi przeszkadzać?

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 9 lis 2015, 20:47
autor: zielonka
Hmm Komu by mogły tak zacne trunki przeszkadzać ?
ja tam lubię Franza Maurera z filmu "Psy" i po prostu zażartowałem, nie sądziłem że nie wolno.
Wiem, teraz Franz mnie odstrzeli jak Kondrata w pierwszym odcinku.
Żal będzie umierać bom dopiero śliwowicy popróbował z tego linka a wino też lubię.
Wypijcie za mnie niech Maurer ma choć taki ze mnie pozytek. :)

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: sobota, 12 mar 2016, 18:26
autor: Kamal
W dobie prywatności przyszły komunikatory lepiej lub słabiej szyfrowane. Najlepszą apką do bezpiecznego pisania jest chyba teraz Sicher. Ma nawet blokowanie przed wejściem, w połączeniu z blokowaniem applock mamy dobrze zabezpieczone wiadomości, nawet jak zgubimy telefon.
http://www.dobreprogramy.pl/Wlasnie-wys ... 55392.html
K.

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: poniedziałek, 11 kwie 2016, 13:01
autor: Chlniencie
Nie słyszałem o tym komunikatorze. Mam za to zainstalowane Signal, Telegram i Surespot. Wszystkie są open source, więc można sprawdzić, że zastosowany algorytm szyfrowania nie umożliwia producentowi uzyskania dostępu do wiadomości, oraz że aplikacja nie wykrada danych, których użytkownik nie chciał wysyłać. Signal i Telegram są podobne do WhatsApp (closed source) - identyfikatorem użytkownika jest jego numer telefonu. Surespot zapewnia większą anonimowość, bo w jego przypadku wystarczy wymyślić sobie jakiś login. Jest jeszcze SMSSecure, w którym klucze publiczne i szyfrogramy są wymieniane przez zwykłe SMSy, bez konieczności dostępu do Internetu.
Sicher jest szwabską aplikacją, a w angielskiej Wikipedii można o nim przeczytać: "Because Sicher is a closed source proprietary application, it is not possible to verify whether the claimed encryption standards are properly used and well implemented.".

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: wtorek, 5 lip 2016, 10:36
autor: seneka

Re: Palikot z Tuskiem o swobodnej produkcji bimberka

: niedziela, 28 sie 2016, 20:25
autor: budyn
Przeczytałem cały wątek i hmmm troche mnie strach oblecial. Dopiero drugi raz destyluje wodę do żelazka, czyli nowicjusz ze mnie, a tu taki temat. Ludzie to najgorszy gatunek, a juz polak polakowi to nie wilkiem jest a hieną. Będę musial dzis nerwy koiić. I się przed sąsiadami ukrywać ehhh...