Strona 1 z 1

Nastaw z agawy

: piątek, 8 mar 2013, 20:32
autor: marcin_ek6
Cześć!
Mam agawę, zajmuje za dużo miejsca i zamiast pozbyć się zielska pomyślałem żeby zrobić z niej zacier. Problem polega tym,że nie mam przepisu a i nie bardzo mogę coś ciekawego znaleźć. Szkoda wyrzucić roślinkę skoro można zrobić z niej mezcala lub coś w stylu tequili. Jakby ktoś, coś, kiedyś to czekam na wskazówki.

Re: Nastaw z agawy

: sobota, 9 mar 2013, 09:51
autor: klodek4
Jaki to rodzaj agawy??????
Zapodaj foto!!!!!
Ps. Ja za oknem mam lasy tego :mrgreen:
temat kiedys poruszany ............

Re: Nastaw z agawy

: sobota, 9 mar 2013, 10:20
autor: Zbyszek T
Nie każda agawa ma słodki sok i nadaje się na tequile.

Ale próbuj :D Może coś ciekawego wyjdzie :D

Liście pokrój, do wiadra, blender albo mieszadło, pektopol, drożdże - może coś z tego wyjdzie :respect:

Re: Nastaw z agawy

: sobota, 9 mar 2013, 10:42
autor: klodek4
Generalnie tu masz o tequili http://pl.wikipedia.org/wiki/Tequila ważny jest gatunek agawy, nie wspomnę o procesie, ale warto próbować :ok:

Re: Nastaw z agawy

: czwartek, 20 mar 2014, 07:58
autor: gonzo5
Czy kolega marcin_ek6 próbował coś zrobić z agawy? Jakie były efekty?

Re: Nastaw z agawy

: sobota, 22 mar 2014, 19:19
autor: marcin_ek6
Jeszcze nie, cały czas jestem na etapie przeróbki maszynki do psocenia smakówek, ale już niedługo. Będę informował jak i co.

Re: Nastaw z agawy

: środa, 17 cze 2015, 08:57
autor: Czarny79
Czy ktoś już spróbował zrobić destylat z agawy. Kolega ma wielką agawę 26 letnią . Co jakiś czas usuwa dolne liście . Szkoda wyrzucać - lepiej przefermentować . Tylko co z tego wyjdzie ?

Re: Nastaw z agawy

: środa, 17 cze 2015, 09:14
autor: Zygmunt
Liście zawsze się wyrzuca, sok pozyskuje się z rdzenia ("pinia"). Musiałbyś mieć kilkudziesięciu kolegów gotowych poświecić swoje roślinki, żeby zebrać sensowna ilość...

Re: Nastaw z agawy

: środa, 17 cze 2015, 10:41
autor: radius
@Czarny79, tutaj masz trochę więcej wiadomości - http://fatcat.ftj.agh.edu.pl/~bproniews ... ukcja.html

Re: Nastaw z agawy

: środa, 17 cze 2015, 10:57
autor: Czarny79
No to tequili nie zrobię :-) .

Re: Nastaw z agawy

: środa, 17 cze 2015, 11:05
autor: Kamal
Będzie mezcal :-)
K.

Re: Nastaw z agawy

: środa, 17 cze 2015, 11:15
autor: Czarny79
Ale mezcal też z pnia się robi ? Ja mam do dyspozycji tylko liście .

Re: Nastaw z agawy

: środa, 17 cze 2015, 12:43
autor: Lootzek
Nie. Mezcal też z serca agawy, ale dopuszcza się inne gatunki (głównie espadon) niż tylko agawa niebieska - jedyna właściwa do tequili. Poza tym troszkę inaczej przygotowany jest surowiec. Ale popróbuj, może coś ciekawego wyjdzie. :)

Re: Nastaw z agawy

: piątek, 26 lip 2019, 13:49
autor: matahari
Czy ktoś mogł by napisać co wyszło z w tym temacie. Też mam możliwość dostać za friko 2 szt 30 letnich, ale nie wiem czy to ma sens.

Re: Nastaw z agawy

: piątek, 26 lip 2019, 19:20
autor: Kamal
Musi być najlepiej agawa z której pozyskuje się cukier, i tylko Cię środek interesuje, liście nic dobrego nie dadzą.
K.