Strona 1 z 1

Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 18 kwie 2009, 16:55
autor: skipi
Witam
j.w. mam keg coca-cola 19l i problem z dopasowaniem grzałki do niego, moc i kształt.
Jeśli ktoś wie gdzie mogę kupić odpowiednią grzałkę to proszę o pomoc :help:

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: niedziela, 19 kwie 2009, 16:16
autor: mydlo
Pomysl nad taboretem gazowym. A co do grzalek to gdzies na forum jest fajny link do stronki producenta grzalek. Poszukaj dobrze pozdrawiam

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: wtorek, 21 kwie 2009, 00:20
autor: skipi
Taboret gazowy zdecydowanie odpada ponieważ keg po koli ma gumową podstawę.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: środa, 22 kwie 2009, 14:31
autor: Calyx
skipi pisze:Witam
j.w. mam keg coca-cola 19l i problem z dopasowaniem grzałki do niego, moc i kształt.
Jeśli ktoś wie gdzie mogę kupić odpowiednią grzałkę to proszę o pomoc :help:
Witaj Skipi
Uzywam dokladnie takiego kega o jakim piszesz.
Zamocowalem w nim grzalke 1500W do bojlera.
Zerknij w galerii, jest tam kilka fotek z moimi instrumentami.
Przy destylacji nie uzywam regulacji mocy grzania.
Przy rektyfikacji moc zmniejszam.
Zamocowanie tego typu grzalki jest banalne.
Dwa otwory i uszczelki silikonowe zalatwiaja sprawe.
Ten typ dostaniesz w kazdym sklepie z czesciami AGD,
mozesz tez poszukac na Allegro lub w sklepach internetowych
z elektro-bebechami np tu:
http://www.selfa.pl/index.php/pl/g/5/Ru ... acze_wody/

Pozdrawiam Calyx

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: czwartek, 23 kwie 2009, 23:51
autor: skipi
Dziękuję Mr. Calyx :) :poklon;

Reszta aparatury będzie szklana, zastanawiam się jeszcze nad połączenie kega z deflegmatorem...
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: piątek, 24 kwie 2009, 11:17
autor: Calyx
W prosty sposob mozna polaczyc deflegmator z kegiem.
Wystarczy korek silikonowy i uzyskacz proste w wykonaniu
i szczelne polaczenie elementow.
Musisz poswiecic tylko chwile na rozwiercenie zaworu
wiertlem fi 9.

Pozdrawiam Calyx

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: niedziela, 26 kwie 2009, 11:27
autor: skipi
Ciekawy i prosty sposób :)
Ja w moim kegu zauważyłem inne możliwości

Dziękuję za podpowiedź i pozdrawiam

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: środa, 24 lut 2010, 23:32
autor: kedziorek91
Jeśli bym chciał ogrzewać kega grzałką bez regulacji do rektyfikacji to jakiej mocy grzałki urzyć?

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: czwartek, 25 lut 2010, 10:04
autor: baybronek
Grzałka produkcji SELFY do destylarki
też zakupiłem sobie keg od coli i myś zastosować dwie grzałki dwie będą szybko doprowadzać do odpowiedniej temperatury po czym jedna wyłącze

http://www.selfa.pl/index.php/pl/g/1/El ... estylarek/


Typ Napięcie [V]230 Moc [kW] 1.2Rodz. rury Cu/Ni Wymiar [mm]
wymiary
ø[mm] 56
L 134
A 56
model 18.161

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: czwartek, 25 lut 2010, 13:03
autor: kedziorek91
Czyli mam rozumieć ze jedna grzałka o mocy 1,2 KW bedzie odpowiedinia do rektyfikacji bez regulacji?

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 13 mar 2010, 15:18
autor: kedziorek91
Witam! zamówiłem grzałkę 1500W taką jak Calyx pokazał na zdjęciu i pisze na załączonej do grzałki karteczce "grzałka jest wyłącznie przystosowana do ogrzewania wody, stosowanie elementu do innych celów jest niedopuszczalne" i na dole napis "UWAGA! Nie stosować grzałek w bojlerach ze stali nierdzewnej!" I tu moje pytanie czy się przejmować czy nie?

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: niedziela, 14 mar 2010, 00:20
autor: Zygmunt
Chodzi o korozje elektrochemiczną. Nie przejmuj się- ja w kegu mam właśnie taką grzałkę i jest luzik.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: piątek, 26 mar 2010, 20:09
autor: Chops
Zygmuncie(albo ktokolwiek) masz jakiś pomysł na grzałkę bez takiego nieciekawego ostrzeżenia? Co prawda nie podważam doświadczenia ale nie znam się na korozji elektrochemicznej a mam w dobrym zwyczaju nie brać się za coś na czym się nie znam.
Też mam taki keg, deflegmator i chłodniczkę i za cholerę nie wiedziałem właśnie jak to grzać(wykręciłem wstępnie dwie grzałki pod 400W z samowarów ruskich do utrzymania temp) jak kolega, zaizolować i przede wszystkim jak połączyć keg z resztą ?

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: wtorek, 1 lis 2011, 19:34
autor: kfas666
Calyx pisze:W prosty sposob mozna polaczyc deflegmator z kegiem.
Wystarczy korek silikonowy i uzyskacz proste w wykonaniu
i szczelne polaczenie elementow.
Musisz poswiecic tylko chwile na rozwiercenie zaworu
wiertlem fi 9.

Pozdrawiam Calyx
Podepnę się do tematu. Calyx czy korek, którego użyłeś to zwykły mały korek do rurki fermentacyjnej ?
I jeszcze pytanko ogólne dotyczące tego typu kega. Czy to że jego dół jest gumowany nie przeszkadza w żadem sposób przy grzaniu ? Chodzi mi o to czy ta guma się nie topi przy grzaniu ?

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: wtorek, 1 lis 2011, 22:58
autor: Wald
Korek silikonowy : http://alkohole-domowe.pl/product-pl-38 ... 54-50.html
Gumiaki dobrze znoszą grzanie. Nic się nie topi, nic nie śmierdzi. Do tego nie ma strat ciepła. Te ładne, polerowane trzeba ocieplać.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: środa, 2 lis 2011, 07:51
autor: radius
Oczywiście chodzi o grzanie elektryczne. Nie próbuj grzać pepsi kega na gazie bez zdarcia gumy, bo na pewno odwiedzą cię chłopcy spod numeru 998 :mrgreen:

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 28 sty 2012, 09:30
autor: raczysko
Witam wszystkich.
Troszkę odświeżę temat. Jakiś czas temu kupiłem grzałkę 2kW z myślą o zamontowaniu jej w kegu 30l. Kupiłem jednak keg pepsi ok 19l. Na początek chciałbym zrobić prostą aparaturę post still, a z czasem doinwestować i zrobić coś w stylu instrumentu clayxa.... Moje pytanie czy mogę grzać kega tą grzałką bez regulatora mocy???(chodzi mi o metodę pot still).
I drugie pytanie, czy taki regulator nada się do mojej maszyny zagłady????
http://allegro.pl/plynny-regulator-mocy ... 50110.html

Pozdrawiam raczysko

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 28 sty 2012, 12:20
autor: pokrec
Kędziorek, rektyfikacji bez regulacji mocy przeprowadzić się nie bardzo da, chyba, że masz fuksa i akurat ta moc grzałki podziała z dana kolumną. Ale co zrobisz, jak Ci zaleje kolumnę a Ty nie będziesz mógł zmniejszyć mocy grzania?
Tak czy owak - regulator na grzaniu jest przy rektyfikacji konieczny, inaczej ta zabawa nie bardzo ma sens.
Do pot-stilla można jeszcze używac grzałki bez regulacji, zgadzam się, ale nie pod kolumną.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 28 sty 2012, 17:33
autor: raczysko
Nim zastosuję kolumnę jeszcze minie sporo czasu (brak kasy), na razie chciałbym korzystać post stilla i zastanawiam się, jak się ma moja grzałka do kega po pepsi, nie chciałbym żeby wszystko mi wysadziło....
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam raczysko

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 28 sty 2012, 17:56
autor: Zygmunt
2kW+ regulator.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 28 sty 2012, 20:01
autor: raczysko
Ok. w takim razie ponowie pytanie, czy ten regulator z linku będzie ok???

http://allegro.pl/plynny-regulator-mocy ... 50110.html

Cena myślę że nie jest straszna, a przyznam że zależy mi na niskich kosztach....

Dzięki za odpowiedzi:)

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: poniedziałek, 30 sty 2012, 10:54
autor: Zygmunt
Tak, ale musisz do niego dokupić radiator, odseparować potencjometr od 230V i dodać obudowę.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: piątek, 29 lis 2013, 13:12
autor: Histon
Witam!
Wszedłem w posiadanie 20l wysokiego kega.
Zastanawiam się właśnie jaką grzałkę wybrać żeby obyło się bez gięcia i wiercenia wielki dziur w kegu.
Wlew ma średnicę jakiś 48mm, wysokość kega 49 cm a średnica 22.
Najprostszym pomysłem wydaje mi się montaż standardowej 30 cm grzałki pionowo w dnie.
Co o tym myślicie?

Pozdrawiam

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: piątek, 29 lis 2013, 20:38
autor: ta_moko
Złe rozwiązanie. Nie będziesz mógł gotować mniejszych wsadów, bo spalisz wystającą ponad ciecz grzalkę.
Najlepiej zamontować na tyle krótką, by weszła, przy dnie w poziomie.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: piątek, 29 lis 2013, 21:42
autor: Pretender
Proponuję wspawać mufę 5/4'', do tego wkręcana grzałka, znajdziesz krótką, taką aby weszła. Nie kupuj takich zwykłych grzałek, zakończonych dwoma nyplami. Problem ze szczelnością, a przynajmniej u mnie.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: piątek, 29 lis 2013, 23:55
autor: Histon
To postaram się znaleźć krótszą...
Serio tych grzałek z dwoma nyplami nie da się zamontować szczelnie?
Widziałem już w niejednej konstrukcji takie rozwiązanie...

Re: Odp: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 30 lis 2013, 09:52
autor: Pretender
Da się zamontować, jednak wg mnie lepszym wyjściem jest mufa i wkręcana grzałka.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 30 lis 2013, 14:32
autor: radius
Histon pisze:Serio tych grzałek z dwoma nyplami nie da się zamontować szczelnie?
Oczywiście, że się da, tylko przy twoim zbiorniku o średnicy 22 cm jest zbyt duża krzywizna ścianki, aby uszczelka pod kołnierzem grzałki nie przeciekała :(

Re: Odp: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 30 lis 2013, 21:07
autor: Pretender
Da się szczelnie, jednak wymaga to sporo cierpliwości....

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: sobota, 30 lis 2013, 21:36
autor: andreas1807
Ja teraz do bańki po mleku 10 litr, średnicy 22cm wstawiłem grzałkę 1.5 kw na dwa otwory pojedyncze,
nakrętki nietypowe 14mm, lekko sklepałem blachę, uszczelnienie na teflon i jest ok.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: niedziela, 6 mar 2016, 19:34
autor: magius
Witam!
Jako, że sprzedałem swoja aparaturę na kegu 50l, wpadłem na pomysł, aby zrobić sobie koljnego pot stilla, ale na konwi po mleku od dojarki20l, jaką posiadam. W kegu mialem grzanie 2x2kW. Po rozgrzaniu kotła odłączona jedna grzałka a druga skręcona na 45% mocy na regulatorze prd1+ czyli około 900W. Chcę zrobić totalnie po kosztach. Zamierzam uzbroić ten kociołek 20l w jedna grzałkę 2kW + druga grzalka na pracę po zagotowaniu. No i meritum, jaką moc tej drugiej grzałki dobrać, aby obyło się bez kupna regulatora mocy? Zamierzam nad konwie dać deflegmator około 1500mm długi, średnica w okolicy 40mm.
Proszę o poradę.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: niedziela, 6 mar 2016, 21:10
autor: radius
Na moim mini stillu o średnicy wewnętrznej 39 mm (rura Cu 42), pracowałem bez regulatora, na grzałce 1400 W. Zero zalewania czy innych problemów :ok:

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: poniedziałek, 7 mar 2016, 12:49
autor: magius
1,4kW na pracę, czy aby taka moc nie jest zbyt duża? Z tego co policzyłem wychodzi mi na poprzednim sprzęcie 900W na pracę i byłem zadowolony z produktu. Chociaż destylacja kotła 50l trwała około siedmiu bądź sześciu godzin (nie pamiętam już dokładnie a nastaw zawsze robiłem z 10kg cukru i dolewałem 40l wody). Tak się zastanawiałem, że w przypadku tak małego kociołka i małej średnicy rury przy destylacji prostej nie wstawić grzałki o mocy 500W, tylko właśnie boję się, że dobiorę zbyt słabą grzałkę :)
W deflegmator jak w poprzedni wepchałbym trochę zmywaków co by powierzchnię rozwinąć i jazda.
Ma może ktoś tak zaprojektowany sprzęt, że nie używa regulatora i tylko odpina grzałki, przy podobnej objętości kotła?

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: poniedziałek, 7 mar 2016, 16:28
autor: radius
magius pisze:1,4kW na pracę, czy aby taka moc nie jest zbyt duża
Mini stilla miałem wypełnionego zmywakami i taka moc była idealna. Być może rzeczywista mogła być ok. 10% mniejsza, wtedy tego nie mierzyłem :)

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: wtorek, 8 mar 2016, 06:23
autor: magius
radius a powiedz mi, Twój mini still to jest aparat do destylacji prostej, czy już na nim rektyfikowałeś? :)

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: wtorek, 8 mar 2016, 06:36
autor: radius
Mini stilla używałem do rektyfikacji. Jeszcze raz wróciłem do początkowego twojego pytania i doczytałem, że pytasz o grzałkę typowo do pracy z pot stillem, w tym wypadku ja celowałbym w grzałkę ok. 1000 W.

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: wtorek, 8 mar 2016, 09:19
autor: magius
No właśnie chodzi mi o pot stilla :)
Na poprzednim sprzęcie pracowałem z mocą 900W (keg 50l), tylko teraz chciałbym nie używać regulatora do kociołka 20l tylko grzałkę o odpowiednio dobranej mocy. Stąd te 1400W wydawało mi się zbyt duże. A co powiesz na grzałkę 600 do max 800W? Ten 1kW wciąż mi się za duże wydaje, aczkolwiek może się tylko wydawać...
Taka moc podtrzyma wrzenie w tym kotle?

Re: Jaka grzałka do kega coca-coli 19l ???

: czwartek, 10 mar 2016, 10:58
autor: Roger
radius pisze: doczytałem, że pytasz o grzałkę typowo do pracy z pot stillem, w tym wypadku ja celowałbym w grzałkę ok. 1000 W.
Traktując krótką kolumnę jak pot stilla moc grzania w zależności od napięcia sieci oscylowała przeważnie miedzy 900 a 1100W , zakładając pracę bez regulatora też celowałbym w grzałkę na poziomie 1000W - one przeważnie i tak są "niedoszacowane" więc realna moc będzie ciut niższa od deklarowanej ;)