Strona 1 z 1

Prośba o pomoc

: niedziela, 30 paź 2011, 16:44
autor: marioromani
Witam. Proszę o odpowiedz co robię źle.
Alkohol o mocy 55 procent, schłodzony przepuszczam przez filtr o długości 1 metr, wewnątrz węgiel cobra. Tragedia w skutkach moc spada do 35 procent co robić.

Re: Prosba o pomoc

: niedziela, 30 paź 2011, 21:45
autor: galt
Jak przygotowałeś węgiel?

Re: Prosba o pomoc

: poniedziałek, 31 paź 2011, 08:38
autor: artaks
Uuu, a jeżeli te brakujące % to faktycznie syfki wyłapane przez węgiel?

Re: Prosba o pomoc

: poniedziałek, 31 paź 2011, 09:30
autor: remogg
A jaką temperaturę miał destylat jak dokonywałeś pomiaru % ?
Zbyt niska/wysoka temperatura destylatu może dać fałszywy odczyt alkoholomierza.
Najlepsza temp. do pomiaru to 20* C.

Re: Prośba o pomoc

: poniedziałek, 31 paź 2011, 12:56
autor: pokrec
No dobrze, skoro moc spada o 20% z 55%, to tak z grubsza 10% destylatu zostało na węglu. Porównywałes objętośc wlaną i uzyskaną? Bo jesli dostajesz z grubsza te same objętości, to oznacza, że syfki, co je węgiel wyłapał tak potwornie fałszuja odczyt (choć nie bardzo chce mi się w to wierzyć).
I kontroluj temperaturę w czasie pomiaru, jesli np. mierzysz w 40 stopniach, to będziesz miał wyniki stężenia sporo zawyzone.

Re: Prośba o pomoc

: poniedziałek, 31 paź 2011, 13:26
autor: Zygmunt
Raz- schłodzony destylat "pokaże" mniej procent na alkoholomierzu. Dwa jak się robi filtr węglowy, to się węgiel układa wodą- i ta woda zostaje w złóżu, a co za tym idzie rozcieńcza alkohol. Jest tak tylko przy 1wszym użyciu filtra, potem i tak zastawia się go zalanego alkoholem.

Re: Prośba o pomoc

: poniedziałek, 31 paź 2011, 13:52
autor: marioromani
Witam ponownie, alkohol był wyjęty z zamrażarki węgiel wypłukany 2 razy w gorącej wodzie resztki wody spłynęły przed wlaniem destylatu psota wypływała dość ciepła z filtra ponieważ węgiel jeszcze był ciepły od płukania gorąca wodą .
kolumna wypełniona 20 cm pierścieniami z miedzi i 1 metr kwasówką .
Tak to wygląda http://allegro.pl/destylator-kolumna-14 ... 37043.html destylat kapiący bezpośrednio z niej nie śmierdzi i ma 96 procent .
Nie wiem po co go filtrować ale postanowiłem by był perfekcyjny i masz , spadek mocy .