Strona 1 z 1

Zacier bananowy

: wtorek, 18 maja 2010, 10:04
autor: Wędrowycz
Witam, wstawiłem zacierek z bananów, jest to wymyślony przeze mnie przepis, a że wymyślony więc mało, żeby nie było lipy jak się nie uda..... Ciekaw jestem bardzo co z tego będzie (czy ów alkohol który wypsoce będzie miał zapach i posmak bananowy) A może ktoś już z psotników forumowych sprawdzał coś takiego?
Wymyślony przepis wygląda tak:
1kg. Cukru
1kg.Zblenderowanych bananów
1Mała torebeczka drożdży winiarskich "biowin" akturat te miałem....
1 Paczuszka rodzynek 100g
4,5l Wody
Po ok. 3-5 dni mam zamiar jeszcze dołożyć trochę słodu pszenicznego

Myśle że gotowy zacierek powinien w smaku przypominać delikatnie piwo pszeniczne ale to tylko takie moje skojarzenie!!! Pozdrawiam i czekam na komentarze :geek:

Re: Zacier bananowy

: wtorek, 18 maja 2010, 10:34
autor: Zygmunt
Banany zawierają dużo pektyn, wypadałoby je potraktować pektopolem. Wiem, że winiarze przy robieniu wina bananowego najpierw banany rozgotowują...
Posmak jakiś nikły zapewne będzie, ale to bardziej taka cukrówka z małym dodatkiem..

Re: Zacier bananowy

: wtorek, 18 maja 2010, 10:40
autor: Wędrowycz
Ok, a czy mogę już nastawiony zacier potraktować owym pektopolem? Bo wstawiłem go wczoraj, a że jestem początkującym psotnikiem to jeszcze nie znam tych metod.

Re: Zacier bananowy

: wtorek, 18 maja 2010, 15:11
autor: Zygmunt
Możesz. 3 krople na taką ilość wystarczą.

Re: Zacier bananowy

: sobota, 9 gru 2017, 22:30
autor: czamnian
Jak masz większego kruka to dodaj więcej bananów i soku z cytryny zeby był wtedy bardziej aromatyczny ale sam pomysł ciekawy :klaszcze:

Re: Zacier bananowy

: sobota, 9 gru 2017, 23:43
autor: rosjan
@czamnian, dobra interwencja... chyba jednak trochę się spóźniłeś ... o jakieś 7,5 roku

Re: Zacier bananowy

: niedziela, 10 gru 2017, 02:31
autor: Doody
No cóż dla czamniana archeologa nagroda złotego szpadla ;)
złota łopata.jpg

Re: Zacier bananowy

: niedziela, 10 gru 2017, 14:04
autor: czamnian
Pisząc z telefonu nie widziałem daty ale nie spodziewałem się że ten temat to aż taki staruszek he he :)