Strona 1 z 1

jacoslaw

: wtorek, 14 lis 2017, 18:03
autor: jacoslaw
Dobry wieczór Państwu,
ostatnie parę tygodni myśli mam zaprzątnięte tylko jednym tematem, mianowicie psoceniem :lol: .
Nabyłem sprzęt Aabratek od kolegi z forum i dzisiaj jestem po trzecim seansie (na razie lecę z cukrówką). Pierwszym razem nie zalałem kolumny pod wziernik tylko odebrałem przedgon na otwartym zaworku i przełączyłem się na jedna grzałkę, stabilizacja godzinę, i odbiór całkiem zacnego spirytusiku ok 97%. Ale zgłębiam dalej temat i jednak można lepiej ale niestety przegiąłem i sprężynki dostały mi się do jeziorka hehe. Destylacja nie wyszła najlepiej 90-92% i ciężka regulacja odbioru, 12 godzin przesiedziane :| . Wyczyściłem kolumnę i sprężynki w gorącej wodzie z kwaskiem cytrynowym (do miedzianych wlałem jeszcze pół butelki wody utlenionej) i tak z przygotowaną aparaturą zrobiłem dzisiaj poprawkę i w końcu mam zadowalający produkt (tak mi się wydaje ale jeszcze nikt postronny nie próbował). Zalanie pod wziernik, grzałki stop na 10min, stabilizacja 25min na 2kW i 30min odbioru przedgonów kropelkowo. Na koniec odebrałem jeszcze tak ze 300ml wstępnych pogonów do następnego gotowania. Jeśli robię nie do końca dobrze to proszę o wskazówki, chodź obiecuje zgłębiać dalej wiedzę czytając to przebogate forum.
jeszcze raz dziękuje i życzę zdrówka!
Za sobą mam już kilka winek, 1 cydr i 1 piwo z kita ale najlepsze jest ogrzewanie się przy kegu :lol:

Re: jacoslaw

: środa, 15 lis 2017, 08:02
autor: Qba
Witaj!

Re: jacoslaw

: środa, 15 lis 2017, 08:09
autor: Doody
Witaj!

Re: jacoslaw

: środa, 15 lis 2017, 12:18
autor: jaro11043
Witamy serdecznie.

Re: jacoslaw

: środa, 15 lis 2017, 12:22
autor: gadaka
Witaj ;)

Re: jacoslaw

: środa, 15 lis 2017, 23:41
autor: Pierro
Witaj.

Re: jacoslaw

: czwartek, 16 lis 2017, 13:41
autor: dzozef
Witaj na forum.