Strona 1 z 1

Nietypowe odczyt temperatury.

: środa, 2 sie 2017, 01:02
autor: robert4you
Dzisiaj podczas procesu mój sprzęt trochę mnie zaskoczył.
Po godzinnej stabilizacji rozpocząłem odbiór. Ku mojemu zdziwieniu temperatura na 10p zaczęła spadać. Jeszcze dziwniej zachował się bufor gdzie też temperatura gwałtownie spadła.


Oto ekrany sterownika



ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek

Wysłane z mojego LG-K220 przy użyciu Tapatalka

Re: Nietypowe odczyt temperatury.

: środa, 2 sie 2017, 03:41
autor: masterpaw2
Robercie, a masz odizolowane/ocieplone porty termometru?
Też miałem jazdy ze skokami temperatur, a od momentu "ocieplenia" żadnych gwałtownych skoków.
Ja zrobiłem to tak:

Re: Nietypowe odczyt temperatury.

: środa, 2 sie 2017, 06:57
autor: lesgo58
robert4you pisze:Dzisiaj podczas procesu mój sprzęt trochę mnie zaskoczył.
Logicznym powodem może być zanik napięcia w sieci. Np. na jednej z faz.
@masterpaw2 sugerował brak ocieplenia na końcówkach sond. To też, ale nie wydaje mi się, żeby aż w tak dużym zakresie. U mnie kiedyś jak nie miałem odizolowanych sond, to temperatura trochę skakała, ale takich spadków nie zauważałem.

Nietypowe odczyt temperatury.

: środa, 2 sie 2017, 08:41
autor: jozzek666
Robert, powiedz coś więcej o tym programie, bo wygląda mega. W czym pisane, czy było trudno itd.


Wysłane z równoległego uniwersum gdzie jestem gwiazdą bluesa :)

Re: Nietypowe odczyt temperatury.

: środa, 2 sie 2017, 15:29
autor: robert4you

Re: Nietypowe odczyt temperatury.

: środa, 2 sie 2017, 16:00
autor: Szlumf
Wygląda mi to na korek zalania, który spłynął gdy zacząłeś odbiór bo zmniejszyłeś zasilający go refluks. Pomiaru ciśnienia pewnie nie masz?

Re: Nietypowe odczyt temperatury.

: środa, 2 sie 2017, 16:19
autor: robert4you
Czujniki ciśnienia mam zamontowane tylko jeszcze walczę z oprogramowaniem. Ale zalanie to mógłby być trop. Zobaczę przy następnym procesie, jak sytuacja się powtórzy to sprężynki do przesypania.

PS
Ach te pomiary do trzech miejsc po przecinku - same problemy których wcześniej człowiek nie dostrzegał.

Re: Nietypowe odczyt temperatury.

: środa, 2 sie 2017, 18:54
autor: jozzek666
Czyli jest to łatwiejsze niż myślałem, bardzo chętnie pobawię się w wolnej chwili :)