Strona 1 z 1

GMINA GMINĘ WSPIERA ....... ?

: czwartek, 17 mar 2016, 19:31
autor: AN-KA
Witam....
Ostatnio przekroczyłem autem "50-tkę" w mieście i oczywiście, ".... za zakrętem stali ......", mandacik wlepili " :).
Ale nie to jest najważniejsze. Dzisiaj chcąc zapłacić "DANINĘ" :bardzo_zly: , wygrzebałem otrzymany przekaz. Ku mojemu zdziwieniu "Właścicielem" numeru konta jest I US w Opolu, natomiast mieszkam na Mazowszu (RADOM).
Kurcze, "mam" u siebie trzy US, czemu aż tam ? :o
Pozdrawiam

Re: GMINA GMINĘ WSPIERA ....... ?

: czwartek, 17 mar 2016, 22:05
autor: herbata666
Hehe, u mnie Kolega aż był na posterunku dowiedzieć się o co chodzi z tym mandatem ponieważ znalazł u syna, i myślał że małolat wybrał się aż do Opola :D. Usłyszał tam informację, że jest to wyrównanie-oddanie "Janosikowego".

Re: GMINA GMINĘ WSPIERA ....... ?

: czwartek, 17 mar 2016, 22:33
autor: zbynio
herbata666 pisze: ... że jest to wyrównanie-oddanie "Janosikowego".
Ewidentnie patogenna sytuacja. I myślę tu o "janosikowym" jak i o sposobie jego pozyskiwania.
Najlepiej wygnać policję na ulicę, żeby tłukli mandaty czyli "darmowa" kasa wyrwana po raz kolejny z kieszeni i tak już obdartego z grosza podatnika.

Re: GMINA GMINĘ WSPIERA ....... ?

: piątek, 18 mar 2016, 00:26
autor: mshpl
A nie jest to czasem wpłacanie na jeden urząd na całą Polskę i później z tego urzędu dzielą jakoś odpowiednio? Bo wdawało mi się że to coś takiego.

Re: GMINA GMINĘ WSPIERA ....... ?

: piątek, 18 mar 2016, 06:55
autor: radius
mshpl pisze:A nie jest to czasem wpłacanie na jeden urząd na całą Polskę...
Chyba nie, bo ja miałem wystawiony na Urząd Marszałkowski w Katowicach ;)

Re: GMINA GMINĘ WSPIERA ....... ?

: piątek, 18 mar 2016, 07:28
autor: gary1966
Serwus,
ze strony w/w urzędu skarbowego:

Na podstawie delegacji ustawowej zawartej w art. 100 § 13 ustawy z dnia 24 sierpnia 2001 r. – Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia (Dz. U. z 2013 r. poz. 395, z późn. zm.), Minister Finansów wyznaczył w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości naczelnika urzędu skarbowego uprawnionego do poboru należności z terenu całego kraju, wynikających z grzywien nałożonych w drodze mandatu karnego, stanowiących dochód budżetu państwa.