Strona 1 z 1

Barek do przechowywania alkoholu

: niedziela, 3 sty 2016, 11:21
autor: dawid15c
Witam kolegów.
Właśnie mamy wprowadzać się do nowego domu , aktualnie go dekorujemy i zabrakło mi i mojej żonie pomysłu jak komponować w salon jakiś kąt na nasze alkohole :) Chciałbym zrobić jakiś barek lub kąt na moje zbiory lecz brakuje pomysłu. Może koledzy mają jakieś ciekawe rozwiązania i chcieli by się nimi podzielić . Czekam na odpowiedzi i zdjęcia. :)
Pozdrawiam :)

Re: Barek

: niedziela, 3 sty 2016, 14:54
autor: boxer1981228
To jest mój odwieczny faworyt na podręczny barek w salonie :)

https://www.google.ie/search?q=barek+w+ ... 31&dpr=0.9

Re: Barek

: niedziela, 3 sty 2016, 20:18
autor: karus955
Witam wpisz w google "barek z beczki" moze Ci sie spodoba

Re: Barek

: niedziela, 3 sty 2016, 23:18
autor: kochanek Kranei
Barek z beczki, pod warunkiem, że to będzie naprawdę ze starej beczki, jest z pewnością lepszym pomysłem, niż kitajski globus tłuczony w setkach tysięcy, taki sam, toczka w toczkę jak cała seria. Sorry boxer, nie gniewaj się. Widziałem taki na bazarze, cena wywowawcza 50€. Ale jak znowu zobaczę, to dam Ci znać. Mam nawet kuriera do Polski. David, wiesz jak drzewiej mówiono na pomieszczenie w którym ochmistrzynie przechowywały trunki? Apteczka. Stoi jak byk w słowniku staropolskim. Nie wiem, jak zamożnym jesteś psotnikiem i nie wiem, jak to wygląda między Odrą a Bugiem ale ja sam kupuję stare butelki apteczne z lokalnych ogłoszeń. Czasami można kupić stare apteczne szafy, regały i lady. Gdybym ja nie wiedział co robić z pieniędzmi, to rozglądałbym się za czymś takim. Miałbyś coś jak psotnik-niespodziankę: coś praktycznego, antycznego i z jajem. Był jeszcze jeden staropolski termin na barek ale zastrzel mnie, nie pamiętam.

Re: Barek

: poniedziałek, 4 sty 2016, 00:06
autor: Kamal

Re: Barek

: poniedziałek, 4 sty 2016, 09:31
autor: radius
kochanek Kranei pisze:...jak drzewiej mówiono na pomieszczenie w którym ochmistrzynie przechowywały trunki? Apteczka.
Apteczka zawierała nie tylko trunki. Posłużę się cytatem;
apteczka ściśle wkomponowana była w codzienne potrzeby dworku szlacheckiego, bowiem zawierała różne specjały kuchenne, lekarstwa, wódki, wina, piwo wraz ze słodyczami i korzeniami. Stosowano znane zioła, takie jak kwiat lipowy, miętę, rumianek, sadła zwierząt, driakwie z węży, pierniki ( do piwka), liczne nalewki - chlubę pani domu. Apteczka mogła być szafką, osobnym pomieszczeniem, jej zawartością opiekowała się właścicielka dworu bądź specjalna „panna apteczna”. Dla domowych apteczek właścicielki smażyły róże, skórki cytrynowe, pomarańczowe, ziele tatarskie w cukrze, owoce w miodzie, ze śliw powidła, przyprawiały wódkę dla potrzeb kosmetycznych tj. toalety stosując wedle przepisu szpikanard, lawendę, róże, izop, cyprys. Oczywiście wódeczka, piwko i wino służyły, jako napitki dla domowych i gości. Szlachcianki uczyły się prowadzić apteczkę od swych matek, babek, sąsiadek, z przepisów w kalendarzach i broszurach.
W apteczkach nie powinno zabraknąć wody marcowej ze stopionego śniegu dla urody dobrej cery oraz wody różanej, którą skrapiano podłogi. Używano także sadeł do leków: sadło wilcze, lisie, borsucze, niedźwiedzie, zajęcze, oraz octów domowej roboty, a mianowicie malinowych, fiołkowych, porzeczkowych, berberysowch by wymienić najpowszechniejsze. W apteczce wieszano wianki grzybów, w szufladach gromadzono wanilię, szafran, liście bobkowe, gałkę muszkatałową, imbir. I wiele innych rzeczy potrzebnych w chorobie i zdrowiu, z trunkami na czele.

Re: Barek

: środa, 6 sty 2016, 10:14
autor: rozrywek
W ostatnim linku sklepu z postu Kamala znalazłem równiez coś takiego:
http://www.luxuryproducts.pl/s,ekskluzy ... ,2007.html
Naprawdę niezły sklep.

Re: Barek

: czwartek, 7 sty 2016, 00:44
autor: david81z
Właśnie, zacznijmy od tego ile kasy chcesz na to przeznaczyć, ile miejsca i fajnie by było jak byś wrzucił foty w jakim klimacie jest reszta otoczenia.

Re: Barek

: sobota, 16 sty 2016, 12:07
autor: exodus
Znajomy ma taki sprzęcik. No i takim pojazdem można kierować po kielichu :odlot:

Obrazek

Re: Barek

: piątek, 22 sty 2016, 17:12
autor: spiduniu
Ja w mieszkaniu zrobiłem sobie taki barek.

Re: Barek

: piątek, 22 sty 2016, 20:27
autor: radius
A co masz za ścianą tego barku? 8-)

Re: Barek

: piątek, 22 sty 2016, 20:31
autor: Pretender
Bimbrofornię, piękne Elfki :-) (lub inne dzierlatki) produkują ambrozję, naklejają etykiety i napełniają butle....

Re: Barek

: niedziela, 24 sty 2016, 00:03
autor: spiduniu
Za prawym jest sypialnia a za lewym toaleta. Oba są schowane w szafach i obudowane tak, że dostęp jest tylko z pokoju.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Re: Barek

: niedziela, 24 sty 2016, 09:22
autor: radius
Pomysł niebanalny :klaszcze:

Re: Barek

: niedziela, 31 lip 2016, 21:37
autor: grzegorzgyurkovich
ciekawy pomysł na barek domowy w kształci beczki - polecam http://barekdomowy.wordpress.com/