Strona 1 z 1

Czy będzie z tego alembik?

: środa, 28 paź 2015, 13:57
autor: pawgin
Witam, trafiłem ostatnio na zlomowisku na dwa zbiorniki miedziane, plan jest taki aby połączyć jeden na drugi i zrobić taki ala'alembik. Ma ta sens czy raczej dać sobie spokój? Zbiorniki mają pojemność ok 10l. Dla poglądu słoik 3l Obrazek

Piwko i bimber to prawdziwe hobby ;-)

Re: Czy będzie z tego alembik?

: środa, 28 paź 2015, 19:16
autor: ramzol
Jeżeli będziesz chciał się jednego pozbyć to z miłą chęcią przygarnę za odpowiednią sumkę.
Ja zamocowałbym to na kegu 50 na jakiejś szerokiej rurce a na górę dorobił kawałek może fi 50 z płaszczem i wyjściem na kaczą (łabędziej nie dam rady styrać) szyje. Myślę że się nada jak najbardziej.

Re: Czy będzie z tego alembik?

: środa, 28 paź 2015, 19:45
autor: pawgin
Ramzol jutro wyślę Ci jakieś konkretne foty. Sam myślałem żeby wykorzystać tylko jeden zbiornik a drugiego się "pozbyć€"

Piwko i bimber to prawdziwe hobby ;-)

Re: Czy będzie z tego alembik?

: środa, 28 paź 2015, 19:47
autor: ramzol
Zamawiam

Re: Czy będzie z tego alembik?

: środa, 28 paź 2015, 20:22
autor: radius
@ramzol, jakbyś czasem dzielił ten zbiorniczek na połowę, to piszę się na tę drugą 8-)

Re: Czy będzie z tego alembik?

: niedziela, 1 lis 2015, 19:57
autor: ramzol
Jak na razie skupiam się na miedzianych wazonikach. Wyszukuje ich wszędzie i dziś trafiłem jeden w kwiaciarni tylko nie wiem czy będą chcieli sprzedać. Radius jak będę dzielił to na pewno się odezwę.

Re: Czy będzie z tego alembik?

: niedziela, 1 lis 2015, 22:40
autor: Aquila
Witam,
pawgin pisze:Witam, trafiłem ostatnio na zlomowisku na dwa zbiorniki miedziane, plan jest taki aby połączyć jeden na drugi i zrobić taki ala'alembik. Ma ta sens czy raczej dać sobie spokój?
Ma sens, jak najbardziej ma sens :D Trzeba będzie włożyć troszkę pracy i trochę miedzi ale warto. Z podobnego zbiorniczka a w zasadzie tylko z jego jednej połowy udało mi się zrobić taką krzyżówkę PS-a z Alembikiem. Do tego dorobiłem deflegmator soczewkowy i chłodniczkę Liebiga. Wyjście co prawda miało być gięte ale nie miałem czym ładnie wygiąć rury fi 28mm. Zrobione na kształtkach też dobrze działa tyle, że nie wygląda niestety tak jak chciałem. Całość połączona ze zbiornikiem na wcisk. Wszystkie uszczelnienia na silikonach z foremek do pieczenia, spisują się doskonale, są trwałe i nie mają obcych zapachów. Na ile to jest PS a na ile alembik oceńcie sami ;)
PSAlembik 03.jpg
Pozdrowienia

Aquila

Re: Czy będzie z tego alembik?

: poniedziałek, 2 lis 2015, 01:13
autor: boxer1981228
No w końcu pokazałeś to cudo :ok:

Re: Czy będzie z tego alembik?

: poniedziałek, 2 lis 2015, 19:17
autor: ramzol
Czy ten talerzyk "ufo" to płaszcz chłodzący?? Pogratulować :D :respect: i pozazdrościć :?

Re: Czy będzie z tego alembik?

: wtorek, 3 lis 2015, 00:46
autor: Aquila
Witam,
ramzol pisze:Czy ten talerzyk "ufo" to płaszcz chłodzący?? Pogratulować :D :respect: i pozazdrościć :?
To deflegmator soczewkowy, z wymuszonym chłodzeniem (albo i bez jak nie podłączę wody). Z założenia miał być przestrzenny w środku i bez zakamarków gdzie mogłyby się zbierać pozostałości przedgonów. Wewnętrzna soczewka-skraplacz studzona wodą. Zimna woda chłodzi najpierw górną powierzchnię skraplacza a następnie dół. Podłączenie na szybkozłączkach pneumatycznych. Troszkę brakuje precyzji w wykonaniu talerzy miedzianych ale wyklepane były na kolanie :oops:.

A z bliska wygląda to tak:
Soczewka-deflegmator 1.jpg
Soczewka-deflegmator 2.jpg
Soczewka-deflegmator 3.jpg
Soczewka-deflegmator 4.jpg
Pozdrowienia

Aquila