Strona 1 z 1

ksiazemarek

: piątek, 2 paź 2015, 20:05
autor: ksiazemarek
Witajcie! Czytam to forum od jakiegoś czasu, lecz nareszcie przyszła pora na przedstawienie się i napisanie kilka słów od siebie :)
Kiedyś nie myślałem nawet o robieniu własnych trunków, lecz niedawno odnalazłem stary zeszyt z przepisami taty i po kilku latach degustacji trunków kolegów i znajomych postanowiłem spróbować własnych sił w tej dziedzinie.
Mam sprzęt i możliwości więc będę korzystał.
Na moim koncie jest już kilka cukrówek i jedna powiedzmy coś na wzór śliwowicy. Mówię, tak ponieważ prawdziwej chyba nigdy nie piłem, więc nie mam porównania.
Oczywiście nie będzie to moja ostatnia destylacja, więc liczę na dobre rady i podpowiedzi z waszej strony.
Pozdrawiam wszystkich!

Re: ksiazemarek

: piątek, 2 paź 2015, 21:09
autor: Lootzek
Witaj serdecznie, szperaj po forum, na 99% nurtujących Cię pytań znajdziesz tu odpowiedź. No i powodzenia w wytwarzaniu coraz to lepszych trunków! :D

Re: ksiazemarek

: piątek, 2 paź 2015, 21:59
autor: marcek10
Do niedawna na samo słowo bimber miałem odruch :womit: ale za sprawą kolegów stopniowo kieliszek po kieliszku przyswoiłem płyn. A teraz no cóż nawet mój ojciec nie wierzy, że sam zabrałem się za wytwarzanie :D Witam i życzę dobrych wyników :)

Re: ksiazemarek

: sobota, 3 paź 2015, 13:41
autor: ksiazemarek
Dziękuję za miłe powitanie :) Wyniki mam myślę niezłe już na początku, bo nikt nie :womit: po wypiciu moich trunków, ale kazali jeszcze potrenować, poeksperymentować, aż dojdę po pewnej wprawy.
Moce, jakie wyciągam na swojej aparaturze wahają się w granicach 93%, ale to dzięki usprawnieniom, które podpatrzyłem na forum.
Co do zapachu i smaku muszę potrenować, ale jak na sam początek zabawy to koledzy powiedzieli, że wyniki mam bardzo dobre.
Czyli teraz tylko dopracować to, co już opanowałem.

Re: ksiazemarek

: piątek, 15 sty 2016, 17:35
autor: Adam Śliwiński
Hej z tej strony Adam, również postanowiłem napisać trochę na swój temat z racji tego, że nikt mnie tutaj nie zna, ponieważ jestem nowy. Mam 23 lata i jestem towarzyskim człowiekiem i lubię poznawać nowych ludzi. Jestem ogromnym fanem zespołu Metallica i ciągle ich słucham. Interesuję się grą na gitarze oraz pisaniem tekstów. Staram się czerpać z życia jak najwięcej i to co najlepsze dlatego uwielbiam mocne alkohole :)

Re: ksiazemarek

: piątek, 15 sty 2016, 22:32
autor: Pretender
ksiazemarek pisze:Witajcie! Czytam to forum od jakiegoś czasu, lecz nareszcie przyszła pora na przedstawienie się i napisanie kilka słów od siebie :)
Kiedyś nie myślałem nawet o robieniu własnych trunków, lecz niedawno odnalazłem stary zeszyt z przepisami taty i po kilku latach degustacji trunków kolegów i znajomych postanowiłem spróbować własnych sił w tej dziedzinie.
Mam sprzęt i możliwości więc będę korzystał.
Na moim koncie jest już kilka cukrówek i jedna powiedzmy coś na wzór śliwowicy. Mówię, tak ponieważ prawdziwej chyba nigdy nie piłem, więc nie mam porównania.
Oczywiście nie będzie to moja ostatnia destylacja, więc liczę na dobre rady i podpowiedzi z waszej strony.
Pozdrawiam wszystkich!
Czytaj i korzystaj z wiedzy, tego nie zabraknie. A jak bedzie problem to pytaj.
Witamy na forum.

Ps
Jakieś ciekawe przepisy w zeszycie znalazłeś może? 8-)

Re: ksiazemarek

: sobota, 16 sty 2016, 07:12
autor: Kamal
Witaj ;)
Co do smak, zapachu to poczytaj temat o węglu aktywnym. :-)
K.