Strona 1 z 1

[Problem]Wino z białych winogron

: piątek, 21 lis 2014, 13:29
autor: blackhorde
Witam serdecznie. Jakieś 3 miesiące temu nastawiłem balon z winem z białych winogron pochodzących z działki. Owoce były zdobyczne, nie spodziewałem się ich, ale szybko musiałem coś z nimi zrobić. Akurat nie miałem drożdży szlachetnych, a że było późno to z kupnem czekałem do dnia następnego. Następnego dnia wino już pracowało na dzikich drożdżach, więc tak już zostawiłem i pozwoliłem przebiegać procesowy na tych dzikich. Jeszcze ok miesiąc temu, kiedy wino juz nie pracowało wygladało jakby wszystko z nim było w porządku aż do dziś. Powstał nalot, całość jest mętna, a na powierzchni są wielkie bąble powietrza. Balon jest cały czas zatkany rurką z wodą. Poniżej wrzucam zdjęcia, może ktoś już to przerabiał przy swoim winie gronowym i jest w stanie coś zasugerować ?
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Re: [Problem]Wino z białych winogron

: piątek, 21 lis 2014, 14:18
autor: gr000by
Za dużo wolnego miejsca w balonie. Nastaw masz zainfekowany drożdżami kożuchującymi, na wino toto się już nie nadaje. Możesz to przedestylować, albo zasilić tym białego mumina.

Re: [Problem]Wino z białych winogron

: piątek, 21 lis 2014, 14:24
autor: blackhorde
Dziękuję Ci za odpowiedź. Co to jest biały mumin ? A co do destylacji to aparatury nie mam, mieszkam na bloku i gdybym miał to pewnie bym nasmrodził tak, że długo bym nie podziałał :-)

Re: [Problem]Wino z białych winogron

: piątek, 21 lis 2014, 15:23
autor: gr000by
Biały mumin = kibel.

Re: [Problem]Wino z białych winogron

: piątek, 21 lis 2014, 17:46
autor: Lootzek
blackhorde pisze:mieszkam na bloku i gdybym miał to pewnie bym nasmrodził tak, że długo bym nie podziałał :-)
Iiii tam.. Wielu z nas koncertuje w blokach (w tym ja) i jakoś sąsiedzi nie walą w ściany że za "głośno" :P Zmajstruj sobie choć prostego potsilla, jak Ci się poszczęści na pobliskim złomowisku, to zamkniesz się dosłownie w parudziesięciu zł a jak winko znów nie wyjdzie (czego nie życzę), będziesz miał jak je "uduchowić" ;).

Re: [Problem]Wino z białych winogron

: piątek, 21 lis 2014, 18:08
autor: HomoChemicus
Do samego wina to i nawet szybkowar+szkło się nada.

Re: [Problem]Wino z białych winogron

: sobota, 22 lis 2014, 00:00
autor: Lootzek
Właśnie potstill miałem na myśli :) Garnek, kawałek rury Cu na deflegmator, kilka metrów rurki na chłodnicę i gotowe. Można się nawet pokusić o spiral still, obędzie się wtedy nawet bez wody do chłodzenia.