Strona 1 z 1

koncentrat soku jabłkowego do wyrobu Calvadosa

: wtorek, 19 sie 2014, 11:17
autor: Vranicki
Witam forumowiczów,
pytanie jest proste, czy ktoś kupował koncentrat soku jabłkowego, :help: :help: do wyrobu Calvadosa,jakie są obecnie ceny tego towaru, czy łatwo go dostać i najważniejsze jaki był produkt finalny. Robienie soku sokowirówką jest szalenie czasochłonne jeśli się nie ma do dyspozycji profesjonalnej sokowirówki, o wydajności co najmniej 100- 200 litrów na dobę.

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: sobota, 25 paź 2014, 22:16
autor: Vranicki
SZOK !!!! 407 wyświetleń i nikt nigdy nie robił prób z gotowym koncentratem soku od producenta.

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: niedziela, 26 paź 2014, 08:27
autor: gr000by
Z koncentratu jabłkowego robiłem cydr i napój do picia w lecie, nie zdążyłem zrobić nastawu do destylacji, bo koncentratu zabrakło :(.

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: niedziela, 26 paź 2014, 08:51
autor: olo 69
A po co z koncentratu jak jabłka w tym roku tanie jak barszcz? Na pewno więcej zabawy, ale efekt bez porównania.
Choć destylat z jabłek trzeba lubić. Ja go nie cierpię. Próbowałem robione calvadosy, którymi koledzy się zachwycali, a dla mnie to destylat nie do picia.
Lubię wszystkie inne destylaty owocowe, ale destylatu z jabłek już nawet nie chcę próbować. Nie mój smak i koniec.

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: niedziela, 26 paź 2014, 11:35
autor: radius
olo 69 pisze:Próbowałem robione calvadosy, którymi koledzy się zachwycali, a dla mnie to destylat nie do picia[...] destylatu z jabłek już nawet nie chcę próbować.
Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki :mrgreen: Nie próbowałeś jeszcze mojego, zobaczymy co powiesz w przyszłym roku :odlot:

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: niedziela, 26 paź 2014, 11:40
autor: lesgo58
I mojego... :D
Już gdzieś wspominałem, że jabłka są niewdzięcznym tematem. Dużo zależy od sposobu fermentacji i nie przeciągania serca. Mnie jak na razie z mnóstwa prób z jabłkami udały się w miarę tylko dwa. Reszta to po prostu wyszło mydło. Ale za to jaki później wyszedł spirytus... :odlot:

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: niedziela, 26 paź 2014, 19:02
autor: olo 69
Jabłuszko na siłę wypiję, ale żeby ze smakiem to raczej nie. Chyba, że macie jakiś cud miód w zanadrzu :mrgreen:

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: poniedziałek, 27 paź 2014, 12:01
autor: krzychux
Bez sensu kupować koncentrat żeby zrobić z tego calvadosa - zetrzyj kilka jabłek, dodaj cukru i będzie taniej i bardziej naturalnie.

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: poniedziałek, 27 paź 2014, 23:48
autor: wiking
@ krzychux, jak masz dawać takie rady, to już nic nie pisz :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: środa, 29 paź 2014, 10:23
autor: Vranicki
Do kolegi gr000by. Jak wyglądało to cenowo i gdzie nabyłeś koncentrat. Pytanie obecnie jest czysto akademickie, bo u mnie już po sezonie i koniec z jabłkami jest.

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: środa, 29 paź 2014, 17:25
autor: gr000by
Koncentrat zakupił dla mnie sokaar, pod koniec sezonu przerobowego (grudzień/styczeń), w cenie 10zł za litr. W litrze takiego koncentratu było ~930g cukrów, w tym ~900g cukrów fermentowalnych - testy przeprowadzałem osobiście. W tym roku zakup nie doszedł do skutku, mimo usilnej chęci zainteresowanych (ja i sokaar) na zakup takiego koncentratu :(.

Re: koncentrat soku jabłkowego.

: poniedziałek, 24 lis 2014, 00:02
autor: sokaar
Odświeżam wątek... Jest możliwość nabycia koncentratu 8zł/litr rocznik 2008.
Osobiście robiłem z tego destylat i jak dla mnie cud malina.