Strona 1 z 1

Termometr do kega

: sobota, 3 maja 2014, 22:39
autor: ufik666
Witam, znalazłem taki oto termometr http://www.angela.pl/p9807,termometr-lc ... -g1-4.html chem go wstawić do kega , ale tak by nie wspawywać w niego mufy tylko w mufie do spuszczania cieczy wstawię trójnik i tam bym go umieścił. Pytanie tylko czy on ma normalny gwint żebym mógł dać teflon i skręcić?

[Mod: staramy się pisać po polsku. Nawet, jesli wzorujemy się na mowie naszych byłych prezydentów, to i tak powinniśmy to pisac poprawnie: CHCEM a nie chem. :-) A powinno byc wg. wariantu słownikowego: "chcę"]

Re: Termometr do kega

: sobota, 3 maja 2014, 23:50
autor: Szlumf
Moim zdaniem będzie przekłamywał bo ma za krótką sondę. Już lepiej kup w Pamelu http://www.pamel.biz/sklep4/index.php?c ... 9569808adb ten za 49,90zł lub uzbieraj jeszcze trochę kasy na 4-ro kanałowy z jedną sondą dłuższą.
Możesz też dużo taniej kupić szpilkowy do żywności i przez korek silikonowy włożyć go w trójnik. Niestety większość ma samoczynne wyłączanie po jakimś czasie i jest to trochę męczące.

Re: Termometr do kega

: sobota, 3 maja 2014, 23:54
autor: Lootzek
"Ale, jak rzekła młodziutka Cerro do króla Vridanka na ich pierwszej schadzce: "Niebrzydka rzecz, ale czy ma jakieś zastosowanie praktyczne?"" cytując za mistrzem Sapkowskim.
Po pierwsze, nie wiadomo z opisu jaki ma zakres pomiaru. Może się okazać że jest np. jedynie do 70 stopni.
Po drugie, nawet jeśli jest do 99,9*C (bo na tyle maksymalnie wskazywała by ilość pól na wyświetlaczu) może się to okazać zbyt niską wartością, jako że temp. w kegu może wzrosnąć ponad 100 stopni pod koniec procesu.
Po trzecie, nie ma żadnej informacji o dokładności tego urządzenia. Zakładam że +/- 1*C bo to zwykły "chińczyk" z odbajerzonym wyświetlaczem. W kegu częstotliwość próbkowania ma mniejsze znaczenie.
Po czwarte, za tą cenę masz sprawdzone przez wielu użytkowników termometry, może nie takie śliczne, ale pewne ;).

Re: Odp: Termometr do kega

: niedziela, 4 maja 2014, 00:21
autor: klodek4
A może tak pytanko po co Ci termometr, w kegu????,

Re: Termometr do kega

: niedziela, 4 maja 2014, 00:35
autor: Lootzek
Z poprzednich postów wynika że kolega psoci raczej na zestawie prostym, nie kolumnie a tu już wskaźnik może się przydać :). Nie jest niezbędny, ale wiele osób posiada i używa ;).

Re: Termometr do kega

: niedziela, 4 maja 2014, 10:14
autor: Pretender
Bardzo drogo jak za chińczyka. Pasować będzie, tylko musiałbyś zastosować redukcję, bo odpływ 1/4 cala to troszkę za mało.

Re: Termometr do kega

: niedziela, 4 maja 2014, 17:04
autor: ufik666
klodek4 pisze:A może tak pytanko po co Ci termometr, w kegu????,
Potrzebny mi jest po to, by wiedzieć ile jeszcze mam alkoholu w kegu, psocę na kolumnie.

Re: Termometr do kega

: niedziela, 4 maja 2014, 18:36
autor: Pretender
Poszukaj tańszego. I będzie dobrze.

Re: Termometr do kega

: niedziela, 4 maja 2014, 18:51
autor: radius
@ufik666, a po co ci taki "bajerancki" termometr do kega? Za tą cenę możesz mieć cztery inne równie dobre :) i jeszcze na piwo ci zostanie :ok:
http://www.allegromat.pl/aukcja159140

Re: Termometr do kega

: niedziela, 4 maja 2014, 19:39
autor: ufik666
Taki mam w kolumnie :shock:

Re: Termometr do kega

: poniedziałek, 5 maja 2014, 05:43
autor: Lootzek
Ja bym z tymi najtańszymi uważał. Ostatnio sprawdzałem mój który miał iść do kociołka przy potstillu i dla wrzącej wody zaniża pomiar, o ponad 6*C :P

Re: Termometr do kega

: niedziela, 21 gru 2014, 03:05
autor: boxer1981228
Witam ,

Czy może ktoś podpowiedzieć jaki termometr kupić do pot stilla. Mam w tej chwili termometr szpilkowy zamontowany w pokrywce szybkowara
12 l . Ale przekłamuje o 4 stopnie. Według niego woda wrze w tem. 104 stopnie. Czy można kupić coś dokładniejszego ze szpilką ???

Re: Termometr do kega

: niedziela, 21 gru 2014, 03:16
autor: ramzol
Weź poprawkę gotując, wiekszośc szpilkowych przekłamuje. zobacz cały temat na pewno coś znajdziesz
http://alkohole-domowe.com/forum/czy-ta ... 90#p109142 i idź spac co byś jutro kumaty był :D

Re: Termometr do kega

: niedziela, 21 gru 2014, 07:14
autor: arbaletnik
Zależy jaki szpilkowy , mój np. nie przekłamuje, no i sprawdź czy termometr w pokrywie szybkowara na pewno mierzy płyn czy może opary.

Re: Termometr do kega

: niedziela, 21 gru 2014, 10:19
autor: ramzol
@arbaaletnik Podaj namiar w temacie z postu wyżej do tego termometru. Ja mam takie dwa i obydwa oszukują. Wiem jaki termometr ma @boxer1981228 mam trzeci w Mini stillu i też przekłamuje. Stabilizacje pokazuje na 77,4-77.7. Tylko wydaje mi się ze znając błąd pomiarowy, możemy takiego termometru używać

Re: Termometr do kega

: poniedziałek, 22 gru 2014, 20:55
autor: arbaletnik
Ok. Nie doczytałem postu wyżej. Mam Termometr z Biowinu, jestem z niego zadowolony. Temp. stabilizacji pokazuje na 78,2 78,3 st.Woda wrze w temp. 100 st. a pod pachą 36,6. Może zależy wszystko od egzemplarza jaki się trafi. U mnie jest ok. Polecam.
pub-uploads-foto-145709-png-191-288.png

Re: Termometr do kega

: sobota, 4 kwie 2015, 22:07
autor: darek748

Re: Termometr do kega

: niedziela, 5 kwie 2015, 09:51
autor: Pretender
arbaletnik pisze:Ok. Nie doczytałem postu wyżej. Mam Termometr z Biowinu, jestem z niego zadowolony. Temp. stabilizacji pokazuje na 78,2 78,3 st.Woda wrze w temp. 100 st. a pod pachą 36,6. Może zależy wszystko od egzemplarza jaki się trafi. U mnie jest ok. Polecam.
pub-uploads-foto-145709-png-191-288.png
Dokładnie tak jest. Kupowałem trzy ale miałem możliwość sprawdzenia czy pokazują tą samą temperaturę. Niestety ale wskazania były minimalnie różne, nie dało się znaleźć 3 takich samych.

Re: Termometr do kega

: niedziela, 5 kwie 2015, 10:47
autor: Zygmunt
Termometr 20 funtów, 4 sondy 10 i razem mamy 30. Za 160zł kupisz znacznie fajniejsze termometry, chyba, że chodzi Ci o zakup lokalny za granicą.

Re: Termometr do kega

: niedziela, 5 kwie 2015, 10:51
autor: jurek1978
Czy w kegu musi być termometr ? Moim zdaniem nie jest on niezbędny. Ale miło jak jest - ułatwia on nam określenie ile jeszcze alkoholu zostało w keg-u. Moim zdaniem nie musi być on super dokładny. Wiadomo najlepiej jak sonda będzie zanurzona w cieczy a to nie takie proste jeśli się da go od góry bo w miarę gotowania tej cieczy mamy tam coraz mniej.

Re: Termometr do kega

: niedziela, 5 kwie 2015, 10:57
autor: Zygmunt
Dokładnie tak. Nie jest konieczny, ale- jak każdy dodatkowy punkt pomiarowy- jest przydatny. Przy montażu od góry lepiej stosować termometry z długą sondą, wtedy mierzą temperaturę cieczy. Przy krótkich sondach i umiejętnym odczytywaniu podstawowych wykresów też można dać sobie radę:)

Re: Termometr do kega

: niedziela, 5 kwie 2015, 12:23
autor: aronia
jurek1978 oczywiście można robić spirytus na 1 termometrze w dole kolumny, ale moim zdaniem jeżeli dany pomiar w czymś nam pomaga/ułatwia/umiemy go wykorzystać to warto go mieć(znajomemu poskładałem aparat tylko z termometrem w dole kolumny i to mu wystarczało, a nawet był zadowolony z "prostoty", ale apetyt rośnie w miarę jedzenia...). W kwestii portu "zanurzeniowego" to przy termometrach z sondą na przewodzie nie widzę większego problemu - port termometru z mufki 1/2", a w korek wspawujesz zaślepioną rurkę odpowiedniej długości do której wpuszczasz tą sondę. Taką samą rurkę można umieść w przypadku posiadania dodatkowego wlewu o odpowiedniej średnicy - takie 2 w 1. A przed zakupem kilku podstawowych termometrów(po np. 20-30 zł za sztukę) warto zastanowić się czy nie lepiej złożyć/kupić jakiegoś kilku kanałowego, który zazwyczaj ma jakieś dodatkowe funkcjonalności za niewiele wyższą cenę w porównaniu do tych kilku pojedynczych.

Re: Termometr do kega

: środa, 20 maja 2015, 20:27
autor: marcek10
aronia pisze: A przed zakupem kilku podstawowych termometrów(po np. 20-30 zł za sztukę) warto zastanowić się czy nie lepiej złożyć/kupić jakiegoś kilku kanałowego, który zazwyczaj ma jakieś dodatkowe funkcjonalności za niewiele wyższą cenę w porównaniu do tych kilku pojedynczych.
No właśnie też tak pomyślałem ,że jak mam kupić jakieś "G" za 15zł szt i będzie każdy z niech pokazywał inaczej to lepiej dołożyć i wziąć np. 4 kanałowy. Plus takiego termometru jak dla mnie jest taki ,że baterii nie trzeba a zasilania można podłączyć podczas pracy a po zakończeniu wyłączyć. :D
Macie jakieś sprawdzone modele czy to co można znaleźć na allegro jest warte zakupu?