Strona 1 z 1

Grey_Wolf

: czwartek, 24 kwie 2014, 16:11
autor: Grey_Wolf
Witam :D

Na imię mi Mateusz. Jestem studentem Polibudy Poznańskiej ;) Pochodzę z Sierakowa (zachód WLKP.). Domowymi alkoholami zainteresowałem się od nie dawna, a dokładniej od kiedy kupowanie "cytrynówki" i innych specyfików robionych bez należytego szacunku wnerwiło mnie ;) . Z tego względu mam zamiar samodzielnie zaopatrywać się w takowe produkty. I nawet teraz mam już do was pytanie (szkoda tematu ;) ) Nie jestem pewien czy wszystko rozumiem.

Zaczynamy od nastawu/zacieru - ja wybrałem zwykły nastaw cukrowy 1410

Oczywiście fermentacja ;)

Następnie czas zacząć destylacje. Pierwsze ok. 100 ml przedgonu należy odlać następnie otrzymujemy nasz samogon do 30%, a pozostał pogon mieszamy z przedgonem.
Sprzęt potrzebny do destylacji to kolba 5l, chłodnica, deflagmator.

O czym zapomniałem czego nie wiem albo co powinienem przeczytać

Pozdrawiam z Pyrlandii Mateusz ;)

Re: Grey_Wolf

: czwartek, 24 kwie 2014, 17:34
autor: woytek..hun
Witamy na forum Mateusz. Czytaj forum a obiecuję ci, że nauka nie pójdzie w las. Po pierwsze sam sobie musisz zadać pytanie co chcesz uzyskać. Jeśli zwykły bimberek to dobrze kombinujesz lecz jeśli twoją ambicją jest uzyskanie klasowego spirytusu to poczytaj o kolumnach np Aabratek, Bokakob

Re: Odp: Grey_Wolf

: czwartek, 24 kwie 2014, 21:55
autor: kamil.ww
Siemka ;-) Czytaj czytaj i jeszcze raz czyta!

Wysyłane z mojego GT-S5830i za pomocą Tapatalk 2

Re: Grey_Wolf

: czwartek, 24 kwie 2014, 23:44
autor: Pretender
Witaj, chęci są, to bardzo dobrze, ale zacznij od czytania. Przynajmniej podstawowych tematów. Jak na razie brak podstaw, ale nie przejmuj się i dużo czytaj. W jakim celu chcesz wymieszać przedgon i pogon?

Re: Grey_Wolf

: czwartek, 24 kwie 2014, 23:51
autor: Grey_Wolf
Kolejna destylacja? :mrgreen:

Re: Grey_Wolf

: piątek, 25 kwie 2014, 00:51
autor: Trener
Witam krajanina :) Wielkopolska zaczyna rosnąć w siłę :ok:
Jeśli zależy Ci na spirytusie do nalewek, zacznij od tego tematu http://alkohole-domowe.com/forum/kolumn ... t9284.html
Na prostym sprzęcie który opisałeś, czystego spirytusu niestety nie uzyskasz.