Głowica LM\VL z dostepnych obecnie materialow - jakies usprawnienia?

Pomysły na destylatory - do konsultacji.

Autor tematu
babette
5
Posty: 9
Rejestracja: środa, 20 cze 2012, 09:06

Post autor: babette »

Witam
Poszperałem po necie i stworzyłem projekcik głowicy oraz chłodnicy LM/VM który można zbudować z łatwo dostępnych obecnie materiałów.
Chciałem prosić o opnie czy czegoś nie dało by się usprawnić lub zoptymalizować (również kosztów). Może ponadto kogoś zainspiruje lub pozwoli unikną błędów.

Opis:
Zacznę o wziernika. Składa się on z:
-783 / 5171 Cylinder szklany do latarek, 70x60x5, 250 °C, 10 bar DN50 (z Heco)
-Wywijek Nr 80 60.3x2.0
-Uszczelek silikonowych
-Całość skręcona na śruby + dodatkowo na górze uszczelnione\wzmocnione silikonem
(na dole raczej bez silikonu żeby głowice dało się łatwo rozdzielić)

Taki wziernik, IMHO, jest bardziej widny niż ten z bocznym odejściem i szybką oraz łatwiejszy do wykonania

Kolejny element: chłodnica
Elementy składowe:
- redukcja symetryczna DIN2616 NR73 33,7x21,3, dł.50, ścianka 2 (w HECO ok 10zł)
- nyple 2 szt. do połączenia z zaworem
- zawór 2 częściowy gw. wew. Nr51 3/4" (ECONOMIC) (ok 40zł)
- łuk 3/4"
- dospawana rura DIN11850 matowa 18.0 x 1.5 (20zł/mb)
- płaszcz: rura DIN11850 matowa 34.0x1.5 (30zł/mb)
- komora chłodnicy czyli połączenie rur zewnętrznej i wewnętrznej myślę ze uda mi się ostać podkładkę pasującą średnicą do rury mniejszej i po spawaniu spiłować wystające krawędzie - jak nie będzie trzeba wyciąć samemu z blachy.
- w p.13 powinien byś śrubunek - jest on wymagany do prawidłowej pracy chłodnicy? - najchętniej bym go nie użył.

Wątpliwości:
Zgodnie ze sztuką odejście chłodnicy powinno dla rur 2" powinno mieć 1" - tu jest trochę więcej - za to wejście par jest bardziej wystopniowane za sprawą stożkowego kształtu - Czy to jest ok?
Rura mniejsza fi 18 i kolanko łuku fi3/4" - ich średnice są zbliżone. Czy te elementy da się zespawać bezpośrednio?

Dziękują z góry za opinie.
Pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”