Teraz trzeba to tylko poskładać ale LM VM CM ??

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy

Post autor: spawacz »

Witam serdecznie. Jak w temacie ale mam pewien problem. Zbudować kolumnę ale z jakim systemem? Do tej pory psociłem na pot stilu własnej roboty, ale przyszedł czas na zbudowanie sobie kolumny. Chciałbym zbudować sobie kolumnę max 230 cm wysokości. do dyspozycji mam to co na zdjęciach. Kociołek napędzany prądem 3x 1000W 25 L, rurę KO fi 50 3 mb, zawory 1/2 cala wraz z rurką i redukcją na fi 12, 3/4 cala z redukcją na fi 12 zaworki do odbioru, jeden 1/4 cala i 3 inne. Chłodzenie to wężownica CU fi 10 42cm, mam też wziernik 10 cm, kilka złącz sms fi 50. Na jednym ze zdjęć widać moją konfigurację, wydaje mi się że była to by kolumna LM, mógłbym również dołożyć boczny odbiór przez któryś z zaworów calowych. Nie chciał bym zbudować czegoś co nie umiał bym obsługiwać :-) Bardzo chętnie poznał bym opinie doświadczonych konstruktorów i początkujących użytkowników kolumn. Święta tuż tuż brat w drodze i 40l cukrówki na rodzynkach powoli dochodzi :-)
.....tymczasem w blaszaku :?
promocja
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Teraz trzeba to tylko poskładać ale LM VM CM ??

Post autor: Lootzek »

Moim zdaniem z tego co masz polep sobie aabratka (skośna sekcja skraplacza) LM+OVM, rysunków na forum masz multum. Zrób najwyższego jaki Ci wejdzie do pomieszczenia, możesz go podzielić na części za pomocą sms-ów, raz że łatwiej go potem przechować rozmontowanego, dwa, gdy napadnie Cię chęć na smakówki będziesz mógł poeksperymentować z konfiguracjami długości kolumny. Do tego dorób sobie odejście OVM. Nie musisz z niego teraz korzystać, ale lepiej mieć i nie potrzebować niż odwrotnie ;).
Edycja: Acha, nie wiem czy skraplacz w takiej formie wydoli. Zaczął bym się już rozglądać za 2-3 metrami rurki karbowanej.
Awatar użytkownika

Autor tematu
spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Teraz trzeba to tylko poskładać ale LM VM CM ??

Post autor: spawacz »

Dziękuje za opinię. A gdybym zrobił tak. Skoro myślisz, że skraplacz może nie wydolić to co by było gdybym dołożył jeszcze jeden. Aabratek z podwójnym skraplaczem, taka głowica jak młot Thora ale nie pozioma? Mam dwie takie wężownice CU.
.....tymczasem w blaszaku :?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”