Znaleziono 14 wyników

autor: shift26
piątek, 20 maja 2011, 09:46
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278464

Re: Cydr z soku z kartonika

Witam po dłuższej przerwie.
Cydr z pierwszego tłoczenia się dawno skończył, więc czas na nowy. :) Tylko tym razem z modyfikacjami, a mianowicie z imbirem :) i tu pojawia się moje pytanie: kiedy, jak, ile tego imbiru dać? :) Baniak eksperymentalny 5l. :)
autor: shift26
niedziela, 17 kwie 2011, 11:09
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Cytrynówka
Odpowiedzi: 165
Odsłony: 123900

Re: Cytrynówka

Ok, wielkie dzięki za pomoc.
autor: shift26
sobota, 16 kwie 2011, 21:54
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Cytrynówka
Odpowiedzi: 165
Odsłony: 123900

Re: Cytrynówka

Nie pamiętam już teraz dokładnie ale troche to trwało. Ale da radę jakoś to odratować?? Czy na straty...
autor: shift26
sobota, 16 kwie 2011, 20:46
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z hibiskusa
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 70570

Re: Hibiskus

Witam po dłuższej nieobecności :) I od razu chwalę się udanym eksperymentem z hibiskusem :D Winko wyszło pyszne :D W smaku jakby owocowe :) Nie było jeszcze osoby której by nie smakowało a ma dopiero kilkanaście dni. Ciekawe co będzie jak poleży troszkę :D Niestety nie mam żadnych fotek z procesu pr...
autor: shift26
sobota, 16 kwie 2011, 20:34
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Cytrynówka
Odpowiedzi: 165
Odsłony: 123900

Re: Cytrynówka

Witam, jakiś czas temu przygotowałem cytrynówkę z tego przepisu: - 0,5 l psoty - 0,5 l wody - skórki z 4 cytryn Cytryny opłukać wrzątkiem i obrać. Ciąc ostrym nożem tak, aby do wódki trafiły skórki bez białego miąższu (bo jest gorzki). Jednak coś chyba poszło nie tak :/ a mianowicie wyszło gorzko, o...
autor: shift26
czwartek, 24 lut 2011, 09:44
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z hibiskusa
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 70570

Re: Hibiskus

Hibskus już zamówiony na alledrogo.pl, bo wątpię żebym znalazł gdzieś u mnie w mieście. Koszt 5 zł z przesyłką. lech14-u Ja drożdże kupuje w spożywczaku, popytaj i u siebie, tylko to musi być spożywczy naprawdę porządny, z prawdziwego zdarzenia. arek.d1 Efektami eksperymentu na pewno się podzielę, j...
autor: shift26
środa, 23 lut 2011, 23:58
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z hibiskusa
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 70570

Re: Hibiskus

Nie wiem dlaczego ale w tej chwili jakoś do mnie nie przemawia mniszek lekarski, może to sie zmieni na wiosnę :) Ale jakoś nie znalazłem za dużo info na temat winka z mniszka, a może nie szukałem za dobrze ;) A co do cydru to tyle sie o nim naczytałem że w końcu uległem (miało być bananowe) i nastaw...
autor: shift26
środa, 23 lut 2011, 22:51
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z hibiskusa
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 70570

Re: Hibiskus

Jestem początkujący, mam za sobą wino z ryżu już zabutelkowane /podobno niezłe/ i obecnie szykuje się do zlewania cydru, i dlatego szukam czegoś nowego do wstawienia bo pusty balon mnie z lekka drażni. A ze względu na porę roku owoców brak także szukam jakiejś alternatywy. Wracając do tematu na inny...
autor: shift26
środa, 23 lut 2011, 19:28
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z hibiskusa
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 70570

Re: Hibiskus

Stronki nie zapisałem sobie i teraz ciężko mi znaleźć ale spisałem sobie recepture. Składniki na 5l: Hibiskus - 50g Cukier - 750g + 250g Pożywka - 3g Woda - 3l + 1,4l Hibiskus kilkakrotnie zaparzyć, powstały płyn zlać i rozpuścić w nim cukier. Gdy przestygnie przelać do baniaka, dodać MD i pożywkę. ...
autor: shift26
środa, 23 lut 2011, 11:59
Forum: Wina Różne
Temat: Wino z hibiskusa
Odpowiedzi: 132
Odsłony: 70570

Wino z hibiskusa

Witam, jestem początkującym "producentem" win i winopodobnych. Znalazłem gdzieś na necie opis winka z hibiskusa. Chciałem dowiedzieć się czegoś więcej o nim, bo zainteresowało mnie ono dość mocno. Jednak na forum nic nie mogłem znaleźć. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tego rodzaju produ...
autor: shift26
środa, 23 lut 2011, 11:53
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278464

Re: Cydr z soku z kartonika

Moje obawy co do mętności okazują się być bezpodstawne ponieważ dzisiaj już wygląda dużo lepiej niż wczoraj. :) Tak jak mówiłem poczekam do końca tygodnia i zlewam. Jak mówiłem/pisałem, tak zrobiłem, zlałem mój pierwszy cydr, ale na pewno nie ostatni.:) Dzięki bardziej doświadczonym (którym dziękuje...
autor: shift26
wtorek, 22 lut 2011, 14:59
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278464

Re: Cydr z soku z kartonika

Słodzik dodawałeś bezpośrednio do butelek i mieszałeś czy w jakimś innym naczyniu przeprowadzałeś badania testowo-smakowe?? Ja lubię raczej słodkawe także dodam może troszkę więcej tego słodzika, ale to jeszcze zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Motyw z tymi próbkami w plastikach ciekawy, napewno też t...
autor: shift26
wtorek, 22 lut 2011, 13:27
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278464

Re: Cydr z soku z kartonika

Cukru dodałem troszkę, w 1/3 szklanki wody kilka łyżeczek cukru. Planowałem dodać na dogazowanie i może jeszcze słodzika "na słodkość" :] Poczekam do końca tygodnia i wezmę się za butelkowanie.
autor: shift26
wtorek, 22 lut 2011, 11:49
Forum: Cydr
Temat: Cydr z soku z kartonika
Odpowiedzi: 678
Odsłony: 278464

Re: Cydr z soku z kartonika

Witam, zachęcony tym co tutaj zobaczyłem postanowiłem popełnić cydr. Zakupiłem identyczny sok jak autor poradnika, MD przygotowana z drożdży, jeśli się nie mylę, Tokay. Wszystko już po paru godzinach zaczeło ładnie pracować. 7 dnia dodałem troszkę cukru dla mocy, Blg przed dodaniem cukru wahało sie ...

Wyszukiwanie zaawansowane