Posty z tematu walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Moderator: amator

Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mtx
1400
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:

Post autor: mtx »

szpuk a możesz coś kolego więcej i dokładniej opisać?
Np. jakie otrzymujesz wyniki, jakie ilości w jakim czasie (wydajność),
jaka jest jakość produktu itd.?
zabawa z psoceniem na pewno spełni oczekiwania i da sporo satysfakcji.
Mnie osobiście więcej satysfakcji daje to, że całą aparaturę w 95% zrobiłem sam
wydając xxx zł i nie poszedłem na łatwiznę kupując "gotową" za xxxx zł a oczekiwania
spełnia na 96+% ;)
alembiki
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: wiking »

@mtx1985, podejrzewam że każdy miałby niesamowitą satysfakcję, gdyby mógł sam sobie złożyć sprzęt, ale niestety nie wszyscy mogą się tak bawić. Jednym z przykładów jestem ja, nie mam możliwości zdobycia materiału i spawania,choć teraz to z palcem w d... bym zrobił taki sprzęt, gdybym tylko mógł. :ok:
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1925
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: drgranatt »

Kolego wiking,
Nie przejmuj się - wszystko przed tobą. Przecież lutownicę już masz ;) Jeszcze chwila i będziesz trzepał kolumny jak się patrzy. 8-)
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html

walkman86
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: walkman86 »

To nie takie proste jak się niektórym wydaje. Trzeba masę godzin poświęcić na zdobywanie wiedzy. Następnie ominąć wiele problemów warsztatowych. Pozyskać odpowiednie materiały. Wydawało by się że jest prostą rzeczą. Nic bardziej mylnego.
Kupujący nie podejmuje takiego ryzyka jak sprzedający.
Kupujesz gotowy wyrób.
Inaczej się mówi gdy kupimy gotowy sprzęt, a inaczej gdy nastawiamy się na budowanie samemu. Często samemu wychodzi to rożnie. Wiem bo też byłem zielony.
Dziękuje tutaj za słowa uznania. :D
Cieszę się że są na forum ludzie którzy doceniają moje zaangażowanie.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mtx
1400
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: mtx »

walkman86 pisze:To nie takie proste jak się niektórym wydaje. Trzeba masę godzin poświęcić na zdobywanie wiedzy. Następnie ominąć wiele problemów warsztatowych. Pozyskać odpowiednie materiały. Wydawało by się że jest prostą rzeczą. Nic bardziej mylnego.
walkman86 a o jakich problemach warsztatowych piszesz? Bo chyba nie chodzi Ci o posiadanie flexa,
tarcz do stali inox, wiertarki i nawet prostej spawarki łukowej, czy prostego palnika na wymienne
kartusze do lutowania miedzi? To są jakieś wielkie problemy warsztatowe?
To, że trzeba masę godzin poświęcić na zdobycie wiedzy zgodzę się ale
tu na forum jest wszystko tak dokładnie opisane, że trzeba mieć naprawdę "talent", żeby tego nie
zrozumieć... Idźmy dalej :arrow: odnośnie materiałów to chyba nie myślisz, że któś uwierzy, że
w XXI wieku problemem jest kupno rury nierdzewnej czy miedzianej, kega (którego na każdym
złomie kupisz), węży do wody i innych pierdółek które znajdziesz na allegro tak jak i Ty znalazłeś...
I nie pisz, że by się wydawało, że jest to proste - bo dla większości z nas to jest proste a dodatkowo
o wiele przyjemniejsze niż kupienie "gotowca" za ponad 3koła papieru...
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: Zygmunt »

Z doświadczenia mogę powiedzieć, że zbudowanie pierwszej kolumny pochłania przynajmniej drugie tyle w sprzęcie, co w materiałach. Do tego dochodzi fakt, że nie wszyscy maja ochotę, miejsce i umiejętności.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

walkman86
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: walkman86 »

Kolego mtx1985 piszesz tylko tak bo siedzisz w branży i masz pojęcie.
Niestety nie wszyscy z tym sobie radzą i jest to normalne bo każdy jest dobry w danym kierunku. Nie każdemu się chce i nie każdy ma do tego sprzęt i ochotę.
Za 3 koła jak będziesz robił dokładnie taki sprzęt to zostawisz konkurencję daleko w tyle.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mtx
1400
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: mtx »

Ja swoją kolumnę zrobiłem z użyciem flexa, wiertarki, palnika za 39zł (lutowałem miedź) i kilku
innych pierdółek (frez do stali, wiertła tytanowe "rukko", 1mm tarcze do stali inox, punktak,
rysik do stali i takie tam drobiazgi) które są u mnie w warsztacie przy domu,
koledze robiłem z nierdzewki i użyłem podobnego "zestawu" sprzętu tyle, że do spawania
użyłem migomatu. "Majstrowaniem" z wszystkim interesuję się od "dziecka" więc jakieś
tam doświadczenie mam i budowa nie była dla mnie bardzo trudna a napewno nie tak
trudna jak to opisuje kolega wyżej... A jaka zajawka podczas takiej pracy... Coś nie do
opisania... :)

Ps.
siedzisz w branży i masz pojęcie.
Pojęcie mam to fakt ale w jakiej branży siedzę - bo nie rozumiem? To, że dłubie z wszyskim
co się da, robie prawie wszystko co da się zrobić samemu to jest siedzenie w branży?
Kolego nie rozpędzaj się tak bo ja nie klepie kolumn na handel żeby na tym zarabiać,
robie to bo lubie i jak narazie nie zarobiłem na tym nawet złotówki i nie mam zamiaru na tym
zarabiać bo to moje hobby (jedno z wielu) a na hobby się nie zarabia...
Chodzi mi tylko o to, że poprostu ludzie się troszkę rozleniwiają - bo przecież można kupić gotowe
a Ty kolego jeszcze ułatwiasz im podjęcie decyzjii o kupnie gotowca pisząc swoje teksty, że jak
to jest trudno kupić materiały, jakie jest to skomplikowane do ogarnięcia i jaką to technologie
trzeba posiadać - prawie jak w NASA - a wcale nie bo naprawdę w miarę lekkim kosztem możesz
to zrobić i będzie działać na 96+%
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: Lothar von Luene »

Palnik kosztuje 39zł. A ile kosztuje wiertło tytanowe "rukko"? :)
Ja mam nawet dwie spawarki w warsztacie 8-) Niestety nie potrafię spawać :(
Pozdrawiam Bimbrowników Niemajsterkowiczów! :)
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant

walkman86
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: walkman86 »

Kolego mtx1985 jeśli spawasz kolumny migomatem nie mam więcej pytań :lol:

Do spawania kolumn polecam taki sprzęt: http://allegro.pl/spawarka-lincoln-inve ... 97444.html


Porządny zestaw wierteł do kwasówki kosztuje w granicach 300zł.


Tak jak piszesz mtx jest to takie proste że nie opłaca się kupować.
Technologia z NASA? Chyba daleko zagalopowałeś.
Wszakże może być inaczej niż Ty twierdzisz, ale ja nie będę tej Twojej tezy obalał. Masz w końcu własne zdanie.
A jakie jest skomplikowane to dowie się ten kto kupi materiał i go zepsuje.
Jeśli ktoś nie ma warsztatu, ani narzędzi będzie szukał tzw "FACHOWCA" i powierzy mu zadanie wykonania sprzętu. Oby trafił na takiego co umie to robić.
Tak jak piszę Zygmunt trzeba mieć też umiejętności.
Bo poprawiania po kimś spartaczonej roboty zajmuje więcej czasu niż budowa od zera.
Twierdzisz że jestem handlarzem próbującym tylko zarobić.
Czy robienie przyjemnego z pożytecznym dla Ciebie to złe?
Od kogo wolałbyś kupić kolumnę, od kogoś co się tym interesuje, czy od kogoś co trzaska kolumny, a podstaw nie umie wytłumaczyć?
Na forum piszę wszystko. To fakt. Niestety wciąż jest dużo osób którzy mylą pojęcia.
I tak naprawdę nie wiedzą jak się do czego zabrać.
Awatar użytkownika

drgranatt
1900
Posty: 1925
Rejestracja: poniedziałek, 13 lip 2009, 11:04
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Nemiroff Smorodina
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: 3-city
Podziękował: 127 razy
Otrzymał podziękowanie: 208 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: drgranatt »

Koledzy @walkman86 i @mtx1985, nie zapędzajcie się tak daleko.
Każdy z Was ma rację ale niestety większa jest po stronie walkmana. Nie ma co tu deliberować czy ktoś ma taką czy inną wiedzę ale jeśli nigdy w życiu nie miał flexa w ręku, nie spawał zwykłej stali elektrycznie bądź gazowo, nie lutował żadnych elementów to jak można radzić mu aby zrobił sobie kolumnę z miedzi nie mówiąc o spawaniu kwasówki :shock:
I tu kolega Zygmunt ma rację. Zakup narzędzi do zrobienia jednej kolumny mija się z celem.
Pozdrawiam wszystkich gorąco :)
"最不喜欢的粗鲁所持的以及各种各样的虚伪的混蛋。"
http://alkohole-domowe.com/forum/regulatory-drgranatta-t6000.html
Awatar użytkownika

Autor tematu
mtx
1400
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: mtx »

No to jedziemy...
walkman86 pisze:Kolego mtx1985 jeśli spawasz kolumny migomatem nie mam więcej pytań
A przepraszam co za rózniaca tigiem, migomatem, czy nawet spawarką łukową? Może Ty nie
potrafisz niczym innym niż tig no ale wybacz ja np nawet zwykłą elektrodą do nierdzewki
kolumnę pospawam... A spawy i tak się trawi kwasem, antoxem etc.
Porządny zestaw wierteł do kwasówki kosztuje w granicach 300zł
chyba na alledrogo tam gdzie Ty wszystko kupujesz i sprzedajesz... Ja mam wiertła
które jadą w kwasówce bez problemu, kupiłem je w niemczech jakieś 5lat temu za bodajrze 30euro.
Od kogo wolałbyś kupić kolumnę, od kogoś co się tym interesuje, czy od kogoś co trzaska kolumny, a podstaw nie umie wytłumaczyć?
A mam zacytować opinie z allegro odnośnie "Twojego" sprzętu i tłumaczenia podstaw jego działania?
Albo Twoje wpisy jako, że "Ty jesteś tylko wykonawcą a głównym pomysłodawcą jest jeden z kolegów
z tego forum i do niego proszę kierować pytania odnośnie działania itp"? Nie będę nawet głębiej wspominał
o Twoich wynalazkach z alledrogo ze skośnymi chłodnicami, odstojnikami i innym sprzęcie "pierwszej klasy"
który kiedyś tak zawźięcie chwaliłeś i, żeby nie kolega sverige2 to do dziś siedział byś głeboko w :dupa:
i polecał swoje "wynalazki".
Tak jak piszę Zygmunt trzeba mieć też umiejętności.
Tak zgodzę się ale chyba większość z nas hobbystów takie umiejętności posiada...
Od kogo wolałbyś kupić kolumnę,
Jak mam być szczery to od kolegi 33cezary on przynajmniej faktycznie ma doświadczenie, pojęcie
a i potrafi wszystko przejrzyście wytłumaczyć, nie wspominając o tym ile przeprowadził eksperymentów,
doświadczeń i ile wniósł do forum...
Lothar von Luene pisze:Palnik kosztuje 39zł. A ile kosztuje wiertło tytanowe "rukko"?
Już Ci kolego odpowiadam:

http://www.ceneo.pl/Wiertla;0020-30-0-0 ... -42682.htm
Pod tym linkiem znajdziesz nie tylko ruko ale też metabo i inne dobre wiertełka, ceny które tam podali
są bardzo ok.

Pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika

Lothar von Luene
350
Posty: 379
Rejestracja: środa, 22 lip 2009, 16:51
Podziękował: 3 razy
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: Lothar von Luene »

mtx1985 pisze:
Lothar von Luene pisze:Palnik kosztuje 39zł. A ile kosztuje wiertło tytanowe "rukko"?
Już Ci kolego odpowiadam:

http://www.ceneo.pl/Wiertla;0020-30-0-0 ... -42682.htm
Pod tym linkiem znajdziesz nie tylko ruko ale też metabo i inne dobre wiertełka, ceny które tam podali
są bardzo ok.

Pozdrawiam :piwo:
http://www.ceneo.pl/4537129 :) :piwo:
" Do pewnych informacji dochodzi się logiką...." ,
napisał Partyzant

walkman86
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: walkman86 »

Odpowiem po kolei:

Dlaczego Tigiem? Ze względu na estetykę wykonania spawów. Przyjrzyj się moim i porównaj do Twoich.

Odnośnie wierteł nie kupiłem na allegro tylko w control proces.
A ceny z przed 5 lat wybacz ale się diametralnie zmieniają.

Pozwól że Cię wyręczę i odpowiem jak to w rzeczywistości wygląda.

"Niestety sprzedawca świadomie podaje nieprawdziwe informacje o kolumnie destylacyjnej. Podawane parametry destylatu są fizycznie niemożliwe. Przedstawia różne nieprawdziwe/fałszywe/cudze badania, których nigdy nie wykonał. W kontakcie - wulgarny typ!"

Odnośnie tego komentarza odpowiem tak. Po pierwsze 96% dla tego Pana było nie możliwe do uzyskania od początku do końca. (więc każdy sprzedawca piszę kłamstwo)
Gdy mu podałem linka do badań chromatograficznych prowadzonych przez radiusa a destylat do badań u psocił wiking na kolumnie robionej przez mnie uznał to za oszustwo.
Ja sam nie muszę mieć takich badań bo destylacja w Polsce rzecz jasna jest nie legalna.
Takie badania posiada tylko firma V.S.O.P ale wiadomo że oni działają wyżej w przemyśle więc im są potrzebne.
Dalej szukał atestów PZH. I na końcu skończyło się groźbami.
Nie było nawet mowy o procesie destylacji nie doszliśmy do tego.
Gdy mnie gość wkurzył napisałem mu co myślę.
W odwecie kupił kolumnę i wystawił ten nieprawdziwy komentarz.
Czy trafiłem na wariata czy na konkurencję trudno mi tu powiedzieć.
W każdym bądź razie klienci którzy mają sprzęt realnie a nie wirtualnie są zadowoleni i w razie jakichkolwiek problemów dzwonią a ja służę pomocą i tłumaczę.
Po tym zdarzeniu skontaktowałem się z prawnikiem. On mi wszystko naświetlił jak sprawa wygląda i jak mam postąpić. W każdym razie teraz robię papierki.

Odnośnie mojej wiedzy gdy zaczynałem byłem zielony to jest fakt. Prawdą jest taka iż spędziłem dziesiątki godzin na forum w warsztacie i kontaktując się z sverige2 (Panem Jarosławem) zdobyłem dużo wiedzy. Ja też się uczyłem a Ty mi to wypominasz że nie od razu byłem taki mądry.
Odnośnie tego sprzętu jak byś wiedział to nie była kolumna rektyfikacyjna tylko prosty pot still.

Źle mnie zrozumiałeś mi nie chodziło żeby nie kupować od któregoś sprzedającego, który angażuje się w to czy sąsiednie forum.Tylko od kogoś kto tylko trzaska kolumny byle szły.
Od Pana Cezarego też troszkę podpatrzyłem.
Bo jak on zaczął robić kolumny troszkę mi się zazdrość zrobiła i chciałem mieć lepszy sprzęt.
Faktem jest iż on zaczął tą gonitwę. I tak to się kręci...

Czy większość czytająca to forum ma warsztat i potrafi spawać? Tu potrzebna jest sonda. Można taką zrobić.

Kończąc napisz jakie są błędy konstrukcyjne w moim sprzęcie jeśli twierdzisz że to bubel?
Jestem ciekawy jakie przedstawisz argumenty.
To że doszkalał mnie Pan Jarosław to chyba nic złego skoro każdemu proponował pomoc przy budowie kolumn. Wystarczyło tylko chcieć.

I te wiertła jednak nie są tak tanie jak pisałeś bo kolega Lothar von Luene pokazał ile na prawdę kosztuje taki zestaw. :ok:
Awatar użytkownika

Autor tematu
mtx
1400
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: mtx »

Dlaczego Tigiem? Ze względu na estetykę wykonania spawów. Przyjrzyj się moim i porównaj do Twoich
Z estetyką się zgodzę ale co dalej? Jest jeszcze coś czy tylko o estetykę chodzi?
Ja spawając migomatem też mogę się pochwalić ładnymi spawami wkońcu prawie 12lat
już tak spawam i wprawy troszkę mam... Ale napiszę Ci szczerze kolego, iż myślałem,
że tig jest lepszy jeszcze z innych powodów...
A ceny z przed 5 lat wybacz ale się diametralnie zmieniają.
U nas w kraju tak - to się zgadza i masz rację tyle, że ja kupowałem poza naszym krajem
i wydaje mi się, że aż ponad 100% podwyżki nie mieli przez ten czas.
W odwecie kupił kolumnę i wystawił ten nieprawdziwy komentarz.
Ty naprawdę myślisz, że facet wydał tyle kasy tylko po to, żeby Cię na allegro obsmarować?
Ja też się uczyłem a Ty mi to wypominasz że nie od razu byłem taki mądry.
Kolego ja Ci niczego nie wypominam tylko zwróciłem uwagę na Twoje zachowanie i styl w jakim
się wypowiadasz o swojej aparaturze - troszkę pokory...
Czy większość czytająca to forum ma warsztat i potrafi spawać?
Jakbyś śledził forum to byś widział ile osób pisze o tym, że chce samemu zrobić
pytają co i jak, co użyć a co nie jak rozwiązać jakieś tam problemy.
Dlatego myślę, że jest dużo osób które to potrafią zrobić wystarczy ich ukierunkować
i pomóc, a nie pisać, że jaka to jest potrzebna technologia jak ciężko zdobyć materiały
i jakie to w ogóle jest strasznie trudne i skomplikowane.
Kończąc napisz jakie są błędy konstrukcyjne w moim sprzęcie jeśli twierdzisz że to bubel?
Jestem ciekawy jakie przedstawisz argumenty.
1. Pokaż w którym miejscu napisałem, że to bubel?
2. Nie przedstawię Ci argumentów ponieważ nie pracowałem na Twoim sprzęcie i obojętnie
co napiszę będzie to nie profesjonalne z mojej strony.
I te wiertła jednak nie są tak tanie jak pisałeś bo kolega Lothar von Luene pokazał ile na prawdę kosztuje taki zestaw.
Wiesz jak się uprzesz to i za 500zł znajdziesz - tylko pytanie po co Ci cała kaseta z 25szt?
Ja np wolę kupować na sztuki takie jakie potrzebuje i jakich używam najczęściej...
Dlatego uważam, że spokojnie można taniej niż za 300zł zrobić dobry komplet.
Widziałeś jak cenowo się rozkładają poszczególne sztuki, więc to chyba mówi samo za siebie...

Pozdrawiam :piwo:

Ps.
http://www.ceneo.pl/4537131 - da się?
Ostatnio zmieniony wtorek, 29 maja 2012, 01:03 przez mtx, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: wiking »

I po co skaczecie sobie do gardeł. @mtx1985 ma swój świat i ty walkman masz swój. Ja pracuję na twoim sprzęcie i wiem co na nim uzyskuję, za czym idzie ile jest wart. Kolumny spawane przez domorosłych spawaczy też widziałem i pomimo że działają to aż się serce kraje jak się na to patrzy. Niech kolega @mtx1985 pochwali się swoimi spawami, jakieś fotki czy coś :hmm:. Ja pokażę wtedy fotki twoich spawów, jak wyglądają w środku kolumny, zobaczymy wtedy czy migiem można tak samo dobrze pospawać :pije: . Na temat kolumny Cezarego wolę się już nie wypowiadać bo znów narobię sobie wrogów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
mtx
1400
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: mtx »

wiking - nikt sobie do gardeł nie skacze, nie chodzi tu (bynajmniej mnie) o spawy
tylko o to co pisze walkman, że jest to strasznie skomplikowane, że potrzeba nie wiadomo
jakiej technologi i że w dzisiejszych czasach tak strasznie trudno jest kupić materiały...
I naprawdę uwierz, że nie jeden domorosły spawacz spawa lepiej niż "fachowiec".
Odnosnie zdjęć to jak tylko będę miał okazję to porobie foty i wrzucę tutaj i to nie tylko
kolumn które spawałem ale nawet chłodni z kwasówki do przechowywania towaru na
statku którą też spawałem migomatem i wtedy się faktycznie okaże czy spawać
potrafię czy nie i czy kolega walkman ze swoim tigiem by się podjął takiej pracy - szczerze wątpie...
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: Roger »

mtx1985 pisze: Odnosnie zdjęć to jak tylko będę miał okazję to porobie foty i wrzucę tutaj i to nie tylko
kolumn które spawałem ale nawet chłodni z kwasówki do przechowywania towaru na
statku którą też spawałem migomatem i wtedy się faktycznie okaże czy spawać
potrafię czy nie i czy kolega walkman ze swoim tigiem by się podjął takiej pracy - szczerze wątpie...


Chyba niepotrzebna dyskusja Panowie :( ale parę słów napiszę
@mtx1985 skoro spawasz tyle lat to powinienes jednak wiedzieć, że do stali nierdzewnej urządzeniem dedykowanym jest TIG nie MIG :( piszesz że spawasz MIG-iem ale nie piszesz w osłonie jakiego gazu. Jasne, że da się pospawać nierdzewkę i MIG-iem i spawarką inwertorową (odpowiednią elektrodą) ale jakość takiego spawania, przetopienie, estetyka, czystość ma się jak wrota od stodołu do salonu niestety :(
Ja mam duży szacunek do ludzi, którzy potrafią coś zrobić sami natomiast zawsze wychodziłem z załozenia, że jak już coś robimy to starajmy się to robić najlepiej jak potrafimy i "ZGODNIE ZE SZTUKĄ" ...
I jeszcze dwa słowa odnośnie innych narzędzi otóż wiertła do stali nierdzewnych mają oprócz innego składu materiałowego inna geometrie ostrzy a inne narzędzia typu szczotki druciane, pilniki, brzeszczoty, tarcze ścierne i polerskie nie powinny wcześniej służyć do obróbki stali czarnej i to wie każdy kto troszkę w tym pracował ;)
Popieram zdanie Zygmunta moim zdaniem kupno narzędzi w celu zbudowania dla siebie kolumny mija się z celem i jest "ekonomiczną wywrotką na plecy" ... :(
Wielokrotnie tu pisano - dobry sprzęt nie może być tani i tani nie jest. Robiąc dużą ilość relatywnie tanią można zrobić sprzęt "przyzwoity - poprawny" (nie wstawię tu linków bo już są w paru miejscach na forum) ale nie jest to taki sprzęt jak Walkmana, Plipka czy Cezarego i nigdy nie będzie ;)
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(

walkman86
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: walkman86 »

Odnośnie tego: "Ty naprawdę myślisz, że facet wydał tyle kasy tylko po to, żeby Cię na allegro obsmarować?"

Nie wydał ani złotówki. A o co chodziło to dobrze wiem. Tylko nie wiem kto.

Tigiem nie podjął bym się spawania kontenera w tym miejscu MIG jest wygodniejszy.
Nie napisałem Ci też że nie umiesz spawać.
To że umiesz dobrze spawać nie znaczy że drugi weźmie spawarkę i to samo zrobi.
Masz 12 lat praktyki to samo mówi za siebie.
Jesteś w branży i wiesz czym się różni spawanie od klejenia.

Mi nie chodzi o to żeby sobie koledzy sami sprzętu nie robili bo, już kilkunastu pomogłem a wcale sprzętu u mnie nie kupowali.

Forum chyba jest po to by nawzajem sobie pomagać.
Ja też przecież dzięki forum poznałem ludzi zdobyłem wiedzę i doświadczenie.

Troszkę z tematu zrobił się bałagan.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: radius »

Troszkę z tematu zrobił się bałagan.
Kończymy więc niemerytoryczną dyskusję i słowne przepychanki :x Każdy następny post z osobistymi wycieczkami będzie lądował w koszu. :roll:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Autor tematu
mtx
1400
Posty: 1416
Rejestracja: poniedziałek, 2 sty 2012, 02:50
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Władysławowo woj.pomorskie
Podziękował: 523 razy
Otrzymał podziękowanie: 125 razy
Kontakt:
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: mtx »

Z góry informuję, że chcę tylko odpowiedzieć na "pytania" mi postawione.
Roger pisze:piszesz że spawasz MIG-iem ale nie piszesz w osłonie jakiego gazu
Do nierdzewki argon albo mieszanka argonu z helem a do stali czarnej Co2
narzędzia typu szczotki druciane, pilniki, brzeszczoty, tarcze ścierne i polerskie nie powinny wcześniej służyć do obróbki stali czarnej i to wie każdy kto troszkę w tym pracował
Myślałem, że to dość oczywiste dlatego o tym nie wspomniałem, dodam też, że szczotki druciane, brzeszczoty, tarcze
można kupić też dedykowane do nierdzewki.
moim zdaniem kupno narzędzi w celu zbudowania dla siebie kolumny mija się z celem
Z tym się jak najbardziej zgodzę ale chyba ktoś kto się interesuje majsterkowaniem
to posiada większość potrzebnych narzędzi (no może poza spawarką) więc nie musi
ich kupować a bez spawarki też może zbudować kolumnę - np. miedzianą.

Pozdrawiam :piwo:
Awatar użytkownika

Roger
250
Posty: 253
Rejestracja: środa, 14 wrz 2011, 12:14
Krótko o sobie: ... to co mnie interesuje to ŻYCIE... i wszystko co z nim związane aby było lepsze i przyjemniejsze ;)
Ulubiony Alkohol: no troszkę ich jest ... :> ;)
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: W-wa & Lubuskie
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 42 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: Roger »

mtx1985 pisze:... ale chyba ktoś kto się interesuje majsterkowaniem
to posiada większość potrzebnych narzędzi (no może poza spawarką) więc nie musi
ich kupować a bez spawarki też może zbudować kolumnę - np. miedzianą.
;) no to musi być naprawdę dużo majsterkujący - majsterkowicz ;)

Jak napisałem wcześniej wszystko można ... tylko trzeba chcieć, mieć czym i wiedzieć jak ;)

"... dajcie mi dźwignię i punkt podparcia a ziemię podniosę ... "
Pozdrawiam

Robert ;)
-----------------------------------
˙˙˙˙˙˙ ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ ǝz ɐpoʞzs ˙˙˙˙˙˙˙ ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ
oj ciężko jest lekko żyć :(
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: walkman86 vs LM/VM-E-ARC

Post autor: lesgo58 »

AMEN !!!
Proponuję przenieść te dywagacje o zabarwieniu filozoficznym do działu do tego przeznaczonego.
Tutaj robi się śmietnik.
P.S. @Roger - nie warto wdawać się w jałowe dyskusje.Szkoda czasu.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”