Destylator By Jaro

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

Autor tematu
jaro021
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:18

Post autor: jaro021 »

Witam

O to moja maszyna do produkcji bimberku. Troche ewoluowała. Na początku był 12l gar z nierdzewki i sama chłodnica. Dzięki forum zastosowałem dwa deflagmentatory. Garnek zamieniłem na Keg 50l bo męczyło mnie zbyt częste opróżnianie i ponowne grzanie zacieru. Przy 50l okazało się że bardzo długo się rozgrzewał. Musiałem keg ocieplić. Z 3,5h zszedłem do 2h.
Chłodzenie wody działa w obiegu zamknietym. Chłodnica z poloneza + pompka akwarystyczna. W planach mam wyrzucić ten gar i dać mniejszy pojemnik na wodę, do chłodnicy zrobię jakiś stojak bo narazie partyzantka :) Bimberek zawsze puszczam 2 razy. Średnio osiągam 78-80%.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Destylator By Jaro

Post autor: Zygmunt »

Drugi deflegmator pracuje jako odstojnik.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
jaro021
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 4 wrz 2010, 22:18
Re: Destylator By Jaro

Post autor: jaro021 »

Wprowadziłem małe zmiany w podłączeniu deflegmatorów. Teraz połączone są tak jak powinny. Po dorzuceniu jeszcze jednego takiego zestawu równolegle czas destylacji skrócił sie o 40%. Mój destylator już osiągnął granice swoich możliwości. Uzyskane po drugiej destylacji 83% (średnia po zmieszaniu wszystkie) jest jak na moje 2 letnie destylowanie najlepszym wynikiem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”