Pierwszy destylator - pomoc w zakupie

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
pabllo86
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 11 lis 2016, 21:52
Podziękował: 1 raz

Post autor: pabllo86 »

Witam doświadczonych forumowiczów
Mam do Was pytanko poniewaź chciałbym dokonać zakupu pierwszego w swoim życiu destylatoru i chciałbym was prosić o pomoc tzn. Co myślicie na temat tego :
http://allegro.pl/destylator-keg-50-l-e ... ml#thumb/1

Oraz do niego chciałbym dokupić filtr i dołożyć filtracje weglem aktywnym oraz w środek kolumny chciałem dokupić sprężynki miedziane. Myślałem jeszcze nad zamówieniem jednego elementu kolumny w sensie żeby ją wydłużyćo 60 cm myślicie czy to dobry pomysł? Oraz mam pytanie ponieważ wacham sie nad wersja gazowa czy elektryczna ? Wiadomo elektryczna bezpieczniejsza ale czy koszta nie za duże poboru prądu ? Oraz co myślicie nad automatyką czy kupować? Dodam że głównie zależy mi na destylacji czystego spirytusu oraz wódki smakowej.
Z góry dzięki za pomoc i czekam na wasze opinie :)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

zzibii
250
Posty: 295
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 12:48
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 34 razy
Re: Pierwszy destylator - pomoc w zakupie

Post autor: zzibii »

Nie kupuj tego "wieszaka". Zimne palce, do tego odstojniki, to było dobre 10 lat temu. Za 1500 zł można mieć zestaw uniwersalnego aabratka. Możesz kupić używany sprzęt, często jest sprzedawany w dobrej cenie. Używany nie oznaczą że gorszy, to nie samochód, to nie ma się co zużyć. Jak kupisz aabratka to filtr węglowy nie będzie potrzebny. Co do automatyki, to polecam zacząć przygodę bez automatyki, poznasz lepiej proces destylacji. Wybór sposobu grzania, to już Twoja decyzja, grzanie prądem bezpieczniejsze, a koszty podobne. Chyba że pracujesz w branży gazowniczej i masz tani gaz.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Pierwszy destylator - pomoc w zakupie

Post autor: aronia »

Odpuść ten sprzęt, a podobne konstrukcje(zestaw ZP z odstojnikami) omijaj z daleka.
Koszt grzania prądem nie jest wcale wyższy od grzania gazem propan-butan.
Zamiast myśleć o filtrach węglowych, automatyzacji i dodatkowych odcinkach poszukaj sprzętu który będzie miał odpowiednio umieszczone termometry i będzie posiadał możliwie najlepsze wypełnienie w zakresie budżetu, który chcesz przeznaczyć na ten zakup - jeżeli oczekujesz czystego spirytusu to potrzebujesz kolumny(na niej spokojnie zrobisz też destylat smakowy).

Autor tematu
pabllo86
2
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 11 lis 2016, 21:52
Podziękował: 1 raz
Re: Pierwszy destylator - pomoc w zakupie

Post autor: pabllo86 »

Dzieki Panowie za informacje bardzo sie przydaly

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Pierwszy destylator - pomoc w zakupie

Post autor: aronia »

Nie ma sprawy - jak znajdziesz następny to wrzuć link - na pewno coś doradzimy(a przeglądając ostatnie tematy to raczej odradzimy, bo ostatnio raczej tak sie kończy).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze Kroki”