Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny

Zaprezentujcie tu wasze pomysły na destylator i nie tylko. Może własne zbiory lub inne dzieła sztuki które warto pokazać światu...

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy

Post autor: Zbynek80 »

Ogólnie poprawny prosty pot-stil
Co do tej chłodnicy to ja też na początku zrobiłem podobną i po kilku destylacjach stwierdziłem, że szkoda było się męczyć z pcv i miedzią zamiast kupić od razu z k.o lub wstawić sprężynę z k.o. Jak tylko nie wsadziłem miedzi do deflegmatora to siara pożarła mi wężownicę w środku i leciały i czarne paprochy. I nie tylko mnie się to przytrafiło. Ogólnie na takich sprzętach można spokojnie pędzić bez termometru.
Myślę, że mógłbyś uciągnąć tego serca troszkę więcej. Ja cukrówki ciągnąłem przy 1 pędzeniu do 40% a przy 2 do 45-50%.
Tak poza tematem to u siebie w bloku możesz mieć podłączony okap do wentylacji ? U nas nie wolno tak robić. A i faktycznie wentylacja pomieszczenia przez okap jest chyba troszkę utrudniona.
koncentraty wina

Autor tematu
stacho79
10
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 30 maja 2014, 12:06
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny

Post autor: stacho79 »

Kol. Zbynek80
Tak jak pisałem odbieram bo mi taki pasuje. Na początku faktycznie serca było wiecej ale jakoś mi osobiście zapach nie odpowiadał. Teraz mnie strasznie mierzi rozrobić po pierwszym przerobie i zostawić niech się ostoi. Ma bardzo przyjemny zapach. Raczej to hobby i chęć pochwalenia się niż sposób na pozyskanie alkoholu.
Co do wentylacji odpowiadam. U nas też nie można ale to jedna z niewielu rzeczy która mnie pozytywnie zaskoczyła przy remoncie. Wyciągi są dwa. Na zdjęciu nie widać ale po lewej stronie komina jest drugi kanał wentylacyjny i tam mam kratkę. Otwór rewizyjny robi za trzeci wyciąg w punkcie odbioru cieczy.
Awatar użytkownika

szerszen2222
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2016, 10:57
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny

Post autor: szerszen2222 »

Podepnę sie do tematu prosze o opinie nowej kolumny zaczynam nowe hobby i chciałbym wiedziec czy jestem na dobrej drodze
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

karola44-81
100
Posty: 139
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2015, 09:30
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny

Post autor: karola44-81 »

jaka średnica i wysokość tej kolumny?
Wypełniona czymś?
Trzy zimne palce to raczej mało - przynajmniej patrzac na proporcje ze zdjęcia.
Zamysł ok.
Co lubisz? Bimberek, czy czysta wodka bardziej podchodzi?

Nie podoba mi się ten kawał rury na odejście pod termometr.
Czy tam nie będą się gromadzić przedgony i nie będą paskudzić całego urobku?
Kilka kropel skondensowanych przedgonów i caly urobek będzie nie do spożycia.
Ogólnie fajna koncepcja. Ale w takich rurkach ważne jest mieć bardzo wydajny skraplacz na refluksie. Te 3 palce beda pochlaniac sporo wody.
Płaszcz wodny, albo pionowa rurka w środku byla by wydajniejsza.
Masz na szczycie piekne kolanko, az się prosi o wykozystanie go celem zrobienia aabratka. Refluks można zrobić zewnętrzny.
Awatar użytkownika

szerszen2222
2
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 18 wrz 2016, 10:57
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Pierwsze początki nowego hobby i sprzęt do oceny

Post autor: szerszen2222 »

Wysokość to 1.2 m a średnica 42 wypełniona czyścikami miedzianymi. a co byś powiedział jak bym w ten kawał rury wstawił odstojnik ? Wodę pobierał będę z studni pompą i boje się że mogę mieć za duże ciśnienie, rurkę mam na chłodnicy to o to chodzi??
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galerie destylatorów”