Pierwsza destylacja Kolumna ! Pomoc potrzebna od zaraz !

Metody destylacji i teoria niezbędna do pędzenia bimbru w sposób profesjonalny...

Greg_55
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 1 kwie 2012, 21:32
Podziękował: 1 raz

Post autor: Greg_55 »

A ja tam dobrze wspominam zimne palce 5szt. 50mm/140cm - 95/96 % bez problemu do końca i wszystko stabilnie nie musiałem nawet kontrolować procesu , więc nie wiem skąd taka zajadłość na tego typu wynalazki. Teraz za namową innych mam Abratka i na kolumnie 140cm trochę ciężko uzyskać to samo co wcześniej, muszę dołożyć do wysokości jakieś 30-40cm + wypełnienie i wtedy powinno zagrać jak trzeba.
promocja

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Pierwsza destylacja Kolumna ! Pomoc potrzebna od zaraz !

Post autor: aronia »

To samo czyli co? Zajadłość nie jest sama w sobie na ZP(ogólnie CM-y), bo z takich wiele osób korzysta, tylko na niezaktualizowane konstrukcje: odstojniki, termometry tarczowe i inne dziwne wynalazki, które przy obecnej wiedzy o procesie jeżeli już mają rację bytu to tylko w określonych przypadkach.
A co do utrzymania jakości w porównaniu do starego sprzętu to jak zmieniły się inne parametry kolumny: średnica, zastosowane wypełnienie oraz umiejscowienie termometrów?

Greg_55
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 1 kwie 2012, 21:32
Podziękował: 1 raz
Re: Pierwsza destylacja Kolumna ! Pomoc potrzebna od zaraz !

Post autor: Greg_55 »

Rura 60mm/140cm + głowica, wypełnienie miedź (20cm) + 2,25l sprężynki pr. + reszta zmywaki Ko 304, 1 termometr w głowicy , 2 na 3/4 wys. kolumny (szpilkowe z podziałką 0,1 i odświeżaniem co 1s). Dopiero jak dokupiłem zaworek precyzyjny % poszedł w górę do 96- 97. Regulacja odbioru jest jednak bardzo ważna.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Pierwsza destylacja Kolumna ! Pomoc potrzebna od zaraz !

Post autor: aronia »

Chciałeś odbiór regulować na kulowym?

PETER29
850
Posty: 897
Rejestracja: piątek, 18 lut 2011, 16:28
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta i browar
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: ŚLĄSKIE
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Pierwsza destylacja Kolumna ! Pomoc potrzebna od zaraz !

Post autor: PETER29 »

Greg_55 pisze:Rura 60mm/140cm + głowica, wypełnienie miedź (20cm) + 2,25l sprężynki pr. + reszta zmywaki Ko 304, 1 termometr w głowicy , 2 na 3/4 wys. kolumny (szpilkowe z podziałką 0,1 i odświeżaniem co 1s). Dopiero jak dokupiłem zaworek precyzyjny % poszedł w górę do 96- 97. Regulacja odbioru jest jednak bardzo ważna.
Trochę mało tych sprężynek jak na taką wysokość. Żeby było jeszcze lepiej powinieneś mieć jeszcze jeden termometr na 10 półce. Można też dołożyć OVM lub OLM. Wtedy zobaczysz potencjał jaki drzemie w Aabratku i raczej już nie będziesz mówił że na ZP zrobiłeś lepszy spiryt.
_______________________________________________________________________________
Pozdrawiam KRZYSZTOF
Awatar użytkownika

Lukaski
30
Posty: 39
Rejestracja: niedziela, 20 paź 2013, 14:12
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Pierwsza destylacja Kolumna ! Pomoc potrzebna od zaraz !

Post autor: Lukaski »

Trzeba być cholernym ignorantem, żeby kupć w ciemno sprzęt i eksperymentować bez jakiegokolwiek podparcia się bogatą wiedzą na tym czy innym forum.
Ja nawet nie ośmieliłem się dotąd zadać nawet pytania chociaż jestem obserwatorem i czytelnikiem tego forum od miesięcy......
Z całym szacunkiem ale pytania w stylu: "Kupiłem sprzet i jak się to odpala???" to po prostu brak szacunku dla ludzi z wiedzą z tego forum...
Just my 2 cents....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja i Rektyfikacja”