Perhydrol i soda oczyszczona


arkadiuszcz
50
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 1 mar 2012, 23:55
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: arkadiuszcz »

Spróbowałem dzisiaj oczyszczania destylatu sodą i perhydrolem, i zastanawiam się co z tego wyjdzie :womit:. Zaraz po dosypaniu sody zapach drożdży zniknął, ale później zaczęło walić chemią, taki zapach proszku do pieczenia, czy jak ktoś to nazwał-apteki, w tej chwili, wolałbym jednak tradycyjny, lekki bimbrowy posmak, niż to coś. Po drugiej destylacji zapach pozostał, i jak na razie, według mnie, nie nadaje się to do picia :bardzo_zly: Dodałem 3 łyżeczki sody, i 20ml perhydrolu na 6,5l surówki 65%, po drugiej destylacji mam 4,5l "apteczanki" o mocy 75%, i tu też jest problem, bo zawsze po trzeciej destylacji miałem +-5l 80%, więc procenty też gdzieś giną :x
Właśnie destyluje trzeci raz, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie, ale mam jakieś złe przeczucie...

Andrzej77
50
Posty: 73
Rejestracja: piątek, 3 cze 2011, 08:04
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Perhydrol i soda oczyszczona

Post autor: Andrzej77 »

Jeśli dodawałeś w tej kolejności, co piszesz - efekt może być nieprzewidziany. To jak z mnożeniem i dzieleniem: 8*5 i 5*8 to tyle samo. Ale już 8/5 a 5/8 robi różnicę...
Poza tym zastosowane proporcje świadczą o obawie przed dodaniem czegokolwiek. No cóż? Gotuj do skutku! Powodzenia
Dobrze i tanio nie będzie szybko.
Dobrze i szybko nie będzie tanio.
Szybko i tanio nie będzie dobrze.

gos1978
20
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 7 lut 2013, 11:58
Re: Perhydrol i soda oczyszczona

Post autor: gos1978 »

Witam panowie,0 ja tez zaczynam z chemią.
Z tego co czytam, to muszę zrobić tak:
=surówkę 95% rozcieńczyć do 50/60%,
-dodać 2 łyżeczki sody rozpuszczonej w wodzie na 5 l,
-odczekać 24 godz i dodać 10-20 ml perhydrolu,
poczekać kolejne 24 godziny, dalej na rurki i węgiel.
Proszę poprawcie mnie, bo chciałbym to dziś zrobić.
Dzięki.
Ostatnio zmieniony środa, 22 sty 2014, 19:00 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Kropki, przecinki, spacje, literówki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Chemiczne poprawianie destylatów między operacjami”