Znaleziono 20 wyników

autor: kkrrystian
wtorek, 29 maja 2018, 16:38
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z Czereśni i Kawy
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 2823

Wino z Czereśni i Kawy

Witam. Jest to moje drugie Wino w życiu które robię. Pierwsze było z Czerwonego Winogrona i wyszło bardzo smaczne, ale mniejsza z tym. To winko robię z własnych czereśni i kawy czarnej parzonej. Miałem około 22l czereśni z czego po wydrylowaniu i rozgnieceniu wyszło mi około 12l moszczu, do tego dod...
autor: kkrrystian
niedziela, 22 paź 2017, 13:37
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Czy można zostawić wino bez opieki?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6069

Re: Czy można zostawić wino bez opieki?

Wino jest z winogron. Teraz może za dwa lub trzy tygodnie bede już ściągał pierwszy raz z nad osadu, bo już się uzbierało troszkę. Oraz będę chciał dosłodzić do smaku.
autor: kkrrystian
środa, 11 paź 2017, 13:44
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Pomoc przy pierwszym winie
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5440

Re: Pomoc przy pierwszym winie

Dzisiaj odciskam, a winko siarkowac? Bo czytalem dużo i pisze na różnych stronach aby ustabilizowac winko poprzez siarkowanie.
autor: kkrrystian
niedziela, 8 paź 2017, 18:29
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Pomoc przy pierwszym winie
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5440

Re: Pomoc przy pierwszym winie

Teraz mam kolejne pytanie. Dodalem syrop cukrowy składający się z 0,75 litra wody i 1,25 kilograma cukru. Teraz mierzyłem Blg i wynosi 6. Wino bulka już słabiutko. Podpowiedzcie mi czy jeszcze czekać aby blg zeszło jeszcze niżej puki bulka? Czy to już znak że mam odlać winko od owoców?
autor: kkrrystian
piątek, 6 paź 2017, 17:00
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Pomoc przy pierwszym winie
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5440

Pomoc przy pierwszym winie

Witam. Dzisiaj mija 9 dzień fermentacji mojego wina, które robie z około 17 kilogramów winogron. Z tych owoców wyszlo mi około 15 litrów moszczu. Dodałem za pierwszym razem 2 kilogramy cukru i 2 litry wody. Blg wynosiło wtedy 24. Po upływie 5 dni Blg wynosiło 1 i dodałem syrop cukrowy składający się...
autor: kkrrystian
poniedziałek, 2 paź 2017, 00:05
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Czy można zostawić wino bez opieki?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6069

Re: Czy można zostawić wino bez opieki?

Pożywkę dodałem, syrop cukrowy dolałem, a BLG wyszło mi ok 9. Czyli bede musiał dodać jeszcze syropu cukrowego. A jak próbowałem już tego winka to % już czuć pomału, ale też czuć że jest kwaskowate to wino. Co mam zrobić z tym problemem ?
autor: kkrrystian
niedziela, 1 paź 2017, 21:51
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Czy można zostawić wino bez opieki?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6069

Re: Czy można zostawić wino bez opieki?

Wróciłem z weekendu :) Wino bąbluje ledwo co BLG wynosi 1 :) i teraz rozrabiam syrop cukrowy 1,75kg i 1,75l wody. Doleję zmierzę BLG zakorkuje znowu:) A powiedzcie mi czy teraz też muszę dawać pożywkę do drożdży?
autor: kkrrystian
czwartek, 28 wrz 2017, 18:56
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Czy można zostawić wino bez opieki?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6069

Re: Pomoc;)

Kupilem rurkę fermentacyjną plastikową, ona jest większa i wsadzilem taka zatyczke od dlugopisu na koniec, że nie wychlapuje wody ale normalnie co2 ucieka;)
autor: kkrrystian
czwartek, 28 wrz 2017, 18:44
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Czy można zostawić wino bez opieki?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6069

Re: Pomoc;)

Miejsce jest;) a powiedzcie mi jak przestanie bulkać to sprawdzić ile blg i dodać drugą porcję syropu cukrowego i znowu czekac aż skończy fermentować? Pożywkę też jakąś dodać do drugiej porcji syropu?
autor: kkrrystian
czwartek, 28 wrz 2017, 18:02
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Czy można zostawić wino bez opieki?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 6069

Czy można zostawić wino bez opieki?

Koledzy, takie pytanko mam do was. Wino zaczelo bulkac dziś w nocy i to naprawde ostro;). Tylko mam mały problem. Jutro popołudniu wyjeżdżam na weekend i wracam w niedzielę wieczorem. Moge zostawic to tak bez opieki na te 2 - 3 dni?
autor: kkrrystian
środa, 27 wrz 2017, 21:33
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino nie startuje
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5343

Re: Wino nie startuje

Kurcze no na opakowaniu piro pisało było napisane 1g na 5l. Ale kurcze nowe drożdże zrobiłem ale wlałem tak samo jak poprzednio tylko wymieszalem ten moszcz. A pierwsze drożdże wlałem po 3 godzinach od wsypania piro.
autor: kkrrystian
środa, 27 wrz 2017, 18:52
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino nie startuje
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5343

Re: Wino nie startuje

Kurcze możliwe ze byla woda troszke za chlodna do drożdży, juz mam kupione nowe, a pożywkę rownież dodać? I jak wyglada ten restart?
autor: kkrrystian
środa, 27 wrz 2017, 11:18
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino nie startuje
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 5343

Wino nie startuje

Drodzy Koledzy, mam taki problemik, robię pierwsze swoje wino z Winogrona, wypłukałem dymion 25l pirosiarczynem z ok 17kg owoców wyszło mi ok 15l miazgi która miała 15 BLG, dodałem do tego syrop cukrowy z 2l wody i 2kg cukru i BLG wynosiło 24. Zsiarkowałem ten moszcz niecałymi 3g pirosiarczynu tak j...
autor: kkrrystian
wtorek, 26 wrz 2017, 16:20
Forum: Wina Gronowe
Temat: Pierwsze Wino Czerwone :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6607

Re: Pierwsze Wino Czerwone :)

Nie wiem czy to problem czy nie, ale już mineło 12 godzin. A w rurce jeszcze nic nie bulka. Powiedzcie mi martwic się? Czy czekać jeszcze?
autor: kkrrystian
wtorek, 26 wrz 2017, 00:28
Forum: Wina Gronowe
Temat: Pierwsze Wino Czerwone :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6607

Re: Pierwsze Wino Czerwone :)

A więc tak. Z około 17kg owoców wyszlo mi okolo 15l zmiażdżonego moszczu. Zmierzyłem blg i wyszlo mi ok. 15. Zrobiłem syrop cukrowy 2l wody i 2kg cukru. Dolałem cały, wymieszalem i zasiarkowalem zgodnie z instrukcją producenta. Po ponownym pomiarze blg wyszlo mi okolo 24. Drozdze dodalem oraz pożywk...
autor: kkrrystian
poniedziałek, 25 wrz 2017, 20:01
Forum: Wina Gronowe
Temat: Pierwsze Wino Czerwone :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6607

Re: Pierwsze Wino Czerwone :)

A wiec tak, wymylem dymion prosiarczyn potasu. Teraz myje owoce obieram i bede robil moszcz. Mam dymion 25l owocow mam ogolnie 17kg to mysle ze 15 mi zostanie po sorcie. I powoedzcie mi co dalej, jak zrobie moszcz dodawac tez prosiarczyn aby zabic totalnie dzikie drozdze i czekac z 2 godziny na doda...
autor: kkrrystian
poniedziałek, 25 wrz 2017, 16:14
Forum: Wina Gronowe
Temat: Pierwsze Wino Czerwone :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6607

Re: Pierwsze Wino Czerwone :)

Dziś byłem w sklepie i zakupiłem prosiarczan potasu, pożywke do drożdzy z BROWIN i drożdże ENOVINI BAYA też z browin niby że do 18 %. Tylko mam pytanko bo będę robił to wino w baniaku bo nie mam tego wiadra, a na wiadro przyjdzie pora kiedyś a jak będę to robił w baniaku to owoców tzn tego moszczu m...
autor: kkrrystian
poniedziałek, 25 wrz 2017, 14:45
Forum: Wina Gronowe
Temat: Pierwsze Wino Czerwone :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6607

Re: Pierwsze Wino Czerwone :)

A więc tak, winogrono to jest z działki, było przycinane co roku, a w smaku jest słodkie a niektóre kwaśne zależy jak się trafi :) Doszedłem do wniosku że zrobię to winko jednak na drożdżach lecz chciałbym aby było mocniutkie :) ok 18% jak by siadło :) Tylko sprawa jest taka że posiadam tylko dymion...
autor: kkrrystian
poniedziałek, 25 wrz 2017, 10:04
Forum: Wina Gronowe
Temat: Pierwsze Wino Czerwone :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6607

Re: Pierwsze Wino Czerwone :)

kmarian to jak to z tym rozcieńczaniem ? mam dodawać wody aż nie będzie kwaśne czy jak ?
autor: kkrrystian
poniedziałek, 25 wrz 2017, 01:22
Forum: Wina Gronowe
Temat: Pierwsze Wino Czerwone :)
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 6607

Pierwsze Wino Czerwone :)

Drodzy Koledzy i Koleżanki :) Na początku chciałem się Przywitać :) I mam do was parę pytań :) Mianowicie w tym tygodniu idę na działkę zrywać owoce ciemnego winogrona i będę chciał zrobić wino z tych owoców. Posiadam dymion 25l i w nim chciał bym stworzyć swój pierwszy Napój :) Chciałbym spróbować ...

Wyszukiwanie zaawansowane