Gdzie kupić? - Хлібний Дар (Chlebny Dar)

Dział o wrażeniach smakowo-zapachowych. Dyskusje i opinie na tematy trunków.
Awatar użytkownika

Autor tematu
gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy

Post autor: gr000by »

Mam pytanie do znawców alkoholi ukraińskich. Chciałem zakosztować wszystkich rodzajów wódki хлібний дар (Chlebny Dar), ale jest ich sporo i musiałbym długo, długo jeździć na Ukrainę i z powrotem, żeby zakupić po 0,5l każdej (koszt 0,5l to około 30-40 hrywien - jak za taką wódkę to grosze, bardzo mi zasmakowała) i postawić później butelkę na szafce do kolekcji. Aszan (Auchan) w King Cross Leopolis miał ich w swojej ofercie (z dnia 31.08.2013) 6 rodzajów, jako jedyny oferując coś innego niż "Klasyczna" w przeciwieństwie do lokalnych sklepików we Lwowie. Fakt, zapomniałem o jednym sporym sklepie alkoholowym w centrum Lwowa i nie zaglądnąłem do niego (żałuję strasznie, bo mieli pół roku temu mnóstwo ciekawych wódek, które tylko tam widziałem), ale tam wrócę dopiero w przyszłym roku, a nie chciałbym czekać w nieskończoność. Nie wiecie gdzie można znaleźć możliwie jak najwięcej rodzajów tej wódki? Czy orientuje się ktoś czy jest możliwość sprowadzenia wódki do Polski wysyłkowo?

Rodzaje (pogrubione - mam/próbowałem; podkreślone - są dostępne w Aszanie):

«Хлібний Дар» На пророщеному зерні
«Хлібний Дар» Златна
«Хлібний Дар» Класична
«Хлібний Дар» Пшенична
«Хлібний Дар» Українська
«Хлібний Дар» Озима
«Хлібний Дар» Житня Люкс
«Хлібний Дар» Відбірна
«Хлібний Дар» Ячмінна
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
alembiki
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Gdzie kupić? - Хлібний Дар (Chlebny Dar)

Post autor: Pretender »

Już wróciłeś ? Polecam skosztować kwaau chlebowego, producenta nie pamiętam. To nie alkohol ale naprawdę warto, miód w gębie ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Gdzie kupić? - Хлібний Дар (Chlebny Dar)

Post autor: gr000by »

Kwas chlebowy zawsze przywożę, tak samo jak chałwę słonecznikową i "коровки", ichnią wersję krówek w czekoladzie. Na miejscu też kupuję kwaszone ogórki w sklepikach, smakują niby podobnie, a całkiem inaczej. No i ten klimat sprzed kilkudziestu/kilkunastu (?) lat też jest charakterystyczny.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Degustatornia”