Etanol czy metanol? Podgrzewanie

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...
Awatar użytkownika

Emiel Regis
1700
Posty: 1723
Rejestracja: niedziela, 6 maja 2012, 10:18
Ulubiony Alkohol: własne nalewki, czerwone wytrawne
Lokalizacja: Picardie (Oise) Francja, Żywiec
Podziękował: 81 razy
Otrzymał podziękowanie: 253 razy

Post autor: Emiel Regis »

andpol pisze:OK. To tylko 3-y
A przy tym forum też jest sklep. Co mam kupić? Pomocy rodacy
No i właśnie te trzy są ok, w forumowym sklepie trochę inna półka cenowa, musisz się zastanowić co do potrzeb i budżetu.
http://www.youtube.com/watch?v=xZb3jJE8pYM
promocja
Awatar użytkownika

Teroon
150
Posty: 188
Rejestracja: wtorek, 16 mar 2010, 12:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: GIN
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Trójmiasto
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: Etanol czy metanol? Podgrzewanie

Post autor: Teroon »

Andpol

Zamiast kupować proponuję zbudować samemu, a ewentualnie trudniejsze części zlecić komuś z forum do wykonania. Ja w swoim projekcie miałem problem z głowicą - mam mizerny warsztat źle przyciołem, i poprosiłem o pomoc kolegę z forum.

Kolega akurat buduje także nową aparatuję, sprzedaje części starej więc możliwe że byś się z nim dobrze dogadał - ja obecnie jestem dobrze już umówiony na parę rzeczy.

Pomyśl. Zerknij w ten temat: http://alkohole-domowe.com/forum/moja-p ... t6770.html
I skontaktuj się z kolegą jarek12341. Może uda wam się coś wspólnie ustalić.

pozdrawiam,

akszar28
30
Posty: 36
Rejestracja: środa, 9 paź 2013, 14:41
Re: Etanol czy metanol? Podgrzewanie

Post autor: akszar28 »

Witam, wiem ze temat umarł dawno temu ale mam pytanie czy jest możliwość przebadania alkoholu którego pochodzenie jest nie wiadome w jakimś profesjonalnym laboratorium oczywiście nie za darmo. Czy wiecie coś może na ten temat? Wyprzedzając odpowiedzi wiem ze lepiej zrobić swój spirytus albo kupić w sklepie itp itd. ale potrzebuje sprawdzić własnie ten pod względem jakości a nie wiem gdzie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”