DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
POS RUTEK PL
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2015, 22:02
Podziękował: 16 razy

Post autor: POS RUTEK PL »

http://www.allegromat.pl/aukcja174517

Witam wszystkich jestem nowy na forum a potrzebuje fachowej opinii odnośnie aparatury którą chciałbym sobie sprawić konkretnie chodzi o ten egzemplarz czy jest warty tych pieniędzy czy może polecicie coś innego z góry dziękuje i pozdrawiam

jpiwek
300
Posty: 312
Rejestracja: środa, 19 mar 2014, 12:43
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: jpiwek »

Przekombinowany CM trochę. Wypełnienie drogie ale kiepskie Radius liczył że 13cm ma miedziana sprężyna HETP więc to sprzęt nie do spirytusu. Jak chcesz miedzianą, to wal do Zygmunta.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: HomoChemicus »

Jak chcesz coś miedzianego, to najlepiej tu: http://destylatorymiedziane.pl/pl/
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Dave »

Dla mnie to ma tylko wartość zlomową.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: HomoChemicus »

Moim zdaniem raczej ma wartość ozdobną np. dla sklepu.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: rozrywek »

Nie tylko dla idiotów. Opis do dupy, sprzedawca się rozpisał jak starożytni to robili... Widać że ten producent stawia na sprzedaż a nie na poprawność zbudowania sprzętu zgodnego z obecną naszą wiedzą i technologią. Kocioł wielkością nie powala, jedynie średnica kolumny działa na plus, poza tym nie jest to prawdziwa kolumna, tylko destylator.
Wciskanie kitu o osiągach rzędu 96%, a także sugerowanie pędzenia tylko raz świadczy o nieprofesjonaliźmie konstruktora i jego doświadczeniach w destylacji. O rektyfikacji nie wspomnę.............
Wal jak w dym do Zygmunta, przy jego najbardziej wypasionym sprzęcie, nie dość że będziesz masę szmalu do przodu,to jeszcze dostaniesz sprzęt z którego naprawdę poleci konkretny procent.
Dobrze że zapytałeś zanim kupiłeś. Pozdrawiam
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

inblue
350
Posty: 389
Rejestracja: środa, 2 kwie 2014, 08:19
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Lokalizacja: Warszawa/Praga Płd.
Podziękował: 14 razy
Otrzymał podziękowanie: 307 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: inblue »

@POS RUTEK PL - Daruj sobie i zamów u sprawdzonych u Nas forumowiczów.
Uwierz mi lub nie - za tę kwotę możesz mieć coś więcej niż "takie coś z takim czymś bez takiego czegoś"
do którego link zapodałeś.
Prawdziwi twardziele piją naftę.

https://stop447.info/
#NieDlaRoszczeń
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Lootzek »

A jakieś uzasadnienie tych opinii?
Poza opisem który można określić tylko jednym słowem: propaganda, jest to zupełnie przyzwoity CM.

eldier
750
Posty: 751
Rejestracja: wtorek, 29 kwie 2014, 23:12
Podziękował: 114 razy
Otrzymał podziękowanie: 158 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: eldier »

@Lootzek a widziałeś cenę? Chyba że przez przypadek trafiła tam 3 z przodu. Ja wiem z miedź jest droższym materiałem niż KO no ale bez przesady.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Lootzek »

Widziałem :) Chodziło mi głównie o opinię Dave'a. Cena akurat jest kwestią drugorzędną, dlaczego? Po pierwsze, towar jest wart tyle ile klient jest skłonny za niego zapłacić. Mają zbyt - taką dyktują. Po drugie, miedź jest droższa niż stal, racja i to sporo. Rura kolumny jest sporej średnicy, pewnie swoje kosztuje, zbiornik w całości z miedzi - kupa kasy.

Nie bronię tego sprzętu, za taką mogliby dać choć "normalną" głowicę. I ten opis z d..y wyjęty Jak koledzy dobrze piszą, u Zygmunta w tych pieniążkach dostaniesz lepszy sprzęt.

Dziwi mnie tylko opinia o złomowatości - to co powiedzieć o alembikach? Choćby Aqua Lent, o zbliżonej pojemności, też na złom? A to dopiero jest sprzęt na którym starożytni pędzili! ;)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: rozrywek »

Rutek
Jak już się zorientowałeś po wypowiedziach, sprzęt z linku to zwyczajna porażka, Ktoś napisał "całkiem przyzwoity sprzęt". Owszem zgoda, przyzwoity, ale na litość boską nie za tę cenę!!!
Stąd takie ożywienie w temacie. Odnośnie mojej propozycji odwiedzin sklepu destylatory miedziane - Zauważ że Zygmunt subtelnie sie nie wypowiedział i wątpię aby chciał zająć stanowisko w tej sprawie( może dlatego że sprzęt z twojego linku zwyczajnie konkurencją nie jest przy jego konstrukcjach :D )
Zresztą wejdziesz na stronę i wystarczy że poczytasz jak się profesjonalnie opisuje i zachwala własny produkt, bez pier....a o jednokrotnej destylacji i przepisach aby rozcieńczyć i pić.

Następna sprawa to alembik, jakże często nadużywane słowo przez konstruktorów i sprzedawców.
Każdy alembik jest destylatorem miedzianym, każdy alembik jest potstillem, nie każdy kocioł kegiem, a alembik kolumną z pewnością nie jest.
Chodzi oczywiście o jak najwięcej słów kluczowych aby wyszukiwarka pozycjonowała tę stronę częściej.
Trzeba być skończonym durniem aby reklamować.....masło maślane, śmietankowe, kostka, osełka z mleka od krowy. A wystarczy samo masło.

Dobra wrzuciłeś linka, a nawet nie określiłeś swoich oczekiwań odnośnie sprzętu.
Teraz aby uciąć podejrzenia osianie kliki i propagandy, konstruktorów tu na tym forum jest wielu, i kwasowych i miedzianych, poczytaj na spokojnie, zapoznaj się z tematem i wybierz sam.

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję że to nie ty to cudo lutowałeś a tu szukasz opinioznawców.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Dave »

@Lootzek już sam tytuł wprowadza w błąd bo nie jest to alembik i nigdy nie bedzie a do kolumny temu czemuś równie daleko, będę dalej upierał się przy tym, że ten wytwór wart jest jedynie materiału z jakiego powstał.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Lootzek »

Powsadzam jeszcze nieco kij w mrowisko ;)
Tu się zgodzę że nie alembik - istny bełkot marketingowy, ale czemu nie kolumna? :) Jaka więc wg Ciebie jest definicja kolumny?
Tak jak napisałem: CM i to w miarę porządny, bo zdecydowanie odstaje in plus od wieszaków z allegro. Nic więcej i nic mniej.
Po przeniesieniu termometru w odpowiednie miejsce dało by się na tym uzyskać przyzwoity alkohol, tyle że wymagałoby to dobrego poznania tego sprzętu i w miarę doświadczonego operatora, vide opis aronii o uzyskiwaniu spirytusu na ZP.
Cena jest wysoka, za jej połowę można poskładać w pełni wyposażoną kolumnę LM/ OVM ze stali, ale jeśli ktoś chce dopłacać za bajer w postaci destylatora od stóp do głów miedzianego, to już jego sprawa. Tyle że jak pisałem, nie ogarniam czemu nie dali choć najprostszego LM. Chyba tylko dlatego że w masowej świadomości destylator musi mieć chłodnicę i basta! ;)
Swoją drogą, bawi mnie fiksacja autora tekstu z aukcji na punkcie wzmiankowanej miedzi. Opis jest tak naładowany emocjami, że chyba naprawdę sam w to wierzy i ukuł z tego całą ideologię :D

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: aronia »

Lootzek pisze: Chyba tylko dlatego że w masowej świadomości destylator musi mieć chłodnicę i basta! ;)
A do tego jeszcze przydałby się odstojnik(albo 2), bo przecież to poprawia jakość.
Napiszmy to wprost - dla kogoś kto zatrzymał się z wiedzą na poziomie pot-stilla, odstojników, ZP itd pojawienie się w opisie producenta 95-96 powoduje, że reszta opisu staje się mało istotna. Jeżeli do tego dorobi się dobrą ideologie to klient uwierzy w każde słowo, a dopiero jak zacznie używać i okaże się, że nie wszystko jest zgodne z opisem producenta to zacznie szukać.
Osoby które wypowiedziały się w tym temacie już mają taką wiedzę, która pozwala im na szybkie oszacowanie tej konstrukcji - co zresztą zrobiły.
A teraz do rzeczy: ktoś chce całe miedziane - może kupować, stać go na wydanie takiej kwoty - niech bierze(oczywiście można wydać te zł lepiej - ale kto bogatemu zabroni)
Tylko 1 uwaga: przed zakupem warto dowiedzieć się jak to coś się obsługuje - nie tylko z opisu producenta - czyli po naszemu trzeba POCZYTAĆ!!!

Autor tematu
POS RUTEK PL
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 15 cze 2015, 22:02
Podziękował: 16 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: POS RUTEK PL »

Witam panowie dziękuje za wyczerpujące informacje i uwagi odnośnie tego sprzętu oczywiście nie jestem konstruktorem tego destylatora po prostu szukam czegoś. Widziałem na stronie destylatory miedziane sprzęt pana Zygmunta, lecz muszę powiedzieć, że oczywiście nie wątpię, że są dobrymi destylatorami lecz mi brakuje trochę wykończenia. Na przykład śrubki powinny być niedziane z podkładkami końcówki rurek dobrze by było jakoś po fachowemu zakończyć, znormalizować jak widać tylko zasilanie wody jest tak zrobione a reszta nie. Ja jako klient oglądający na stronie ten sprzęt mam takie odczucie jak by kto to robił po cichu, w garażu, w czasach PRL a nie dzisiaj. Czasy się zmieniają i ludzie kupują sprzęt, który dobrze i poprawnie działa jak i wygląda. Dlatego ten destylator z allegro jak dla mnie jest staranniej wykonany lecz nie wiedziałem czy też dobrze działa dlatego chciałem poznać waszą opinie, za która dziękuje. Oczywiście pisałem z panem Zygmuntem wyjaśnił mi parę rzeczy i nie wykluczone, że się zobaczymy przy kupnie jego dzieła czas pokarze. Pozdrawiam

Pisz starannie. Kasuj podwójne spacje, częściej używaj kropek - MANOWAR

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: aronia »

No jeśli dla Ciebie liczy się wygląd to polecam dokładnie obejrzeć 3 i ostatnie zdjęcie w galerii tego co wstawiłeś - jeżeli według Ciebie to "wygląda" i jak to opisał w aukcji autor
No i jeszcze jedno ... ROBI WRAŻENIE
to niestety chyba czas na okulary. Ja wolałbym, żeby po pierwsze to dobrze działało i dawało mi łatwo produkt którego oczekuje, a ewentualny wygląd może być dodatkowym plusem. Porozmawiaj z Zygmunt-em, że chcesz wersje, która wygląda to Ci jeszcze polakieruje całość: https://www.facebook.com/destylatorymie ... tos_stream (3 zdjęcie). A jeżeli nie musi być koniecznie miedziane to obejrzyj też sprzęty z KO wymienionych tutaj producentów: http://alkohole-domowe.com/forum/post10 ... ml#p108861 - niektóre są tak "dopieszczone", że głowa mała np. wężyki w oplocie, szlifowanie i polerowanie całości(jak ma wyglądać to chyba wszystko trzeba przemyśleć).
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: HomoChemicus »

Odmienną sprawą jest to, że zarówno zbiornik, jak i kolumnę TRZEBA ocieplić.
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Szlumf »

HomoChemicus pisze:........ jak i kolumnę TRZEBA ocieplić.
A ja z uporem maniaka powtarzam, że najlepiej sprawdzić czy warto ocieplać kolumnę (kocioł na pewno tak). Otulina do rur stosowana najczęściej jako ocieplenie jest tak tania, że każdy może zaryzykować jej zakup i sprawdzić pracę swojego sprzętu przy ocieplonej i gołej kolumnie. Zrobić po 3 rektyfikacje w każdej konfiguracji i porównać przebieg procesu, otrzymany %, zapach i smak. Eksperyment szczególnie polecam posiadaczom krótkich kolumn.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Lootzek »

Szlumf, dobrze kombinuję że chodzi Ci o to że nieocieplona kolumna szybciej oddaje temperaturę, więcej par skrapla się na wypełnieniu i ściankach, zwiększając powierzchnię wymiany para-ciecz? :)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7341
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: radius »

Tutaj zgodzę się z przed "piśćcami". Przy krótkiej kolumnie, nieocieplone ścianki kolumny, zwłaszcza miedzianej, oddając ciepło i tym samym powodując dodatkowe skraplanie destylatu na swoich ściankach, dadzą nam dodatkowe półki. Nie wiem ile, może kilka, może kilkanaście, ale nie jest to bez znaczenia przy wysokości zasypu 70-80 cm. Vide - mini still :)
@Szlumf - brawo za zwrócenie uwagi na tą tą kwestię :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

peryhelion
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2015, 02:01
Podziękował: 3 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: peryhelion »

Witam, jestem nowy zarówno na forum jak i w temacie destylacji :) ale tak się składa że przymierzałem się do zakupu tego samego destylatora, do którego link na Allegro podał użytkownik POS RUTEK w pierwszym poście. I całe szczęście że trafiłem na to forum przed zakupem tego. :) Kilka osób napisało tutaj, że lepiej kupić u p. Zygmunta. Niestety nie wiem kto to Pan Zygmunt i gdzie mogę kupić oferowany przez niego sprzęt, chyba że chodzi o podaną stronę destylatorymiedziane.pl. Jeśli tak, to doradźcie proszę czy czy warto zainwestować w tą kolumnę Thor Elite LM/OVM. Czy ktoś już może tego używa i może coś na ten temat więcej powiedzieć? Chciałbym zamówić to razem ze zbiornkiem 50l i sterownikiem (jako laik jakoś wolę zaufać automatowi). ;) Dodam, że mi specjalnie na wyglądzie nie zależy, bardziej na jakości produktu końcowego :))))
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7341
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: radius »

peryhelion pisze:Kilka osób napisało tutaj, że lepiej kupić u p. Zygmunta. Niestety nie wiem kto to Pan Zygmunt i gdzie mogę kupić oferowany przez niego sprzęt, chyba że chodzi o podaną stronę destylatorymiedziane.pl.
http://alkohole-domowe.com/forum/zygmunt-u566/

W sprawie sprzętu, kontaktuj się bezpośrednio :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Lootzek »

Witaj :)
Tak, chodzi o sklep destylatorymiedziane.pl, to są produkcje Zygmunta. Wart zakupu jest każdy z jego sprzętów - ważne by odpowiadał twoim potrzebom.
Co do automatyki, nikt Ci nie broni, ale uwierz że odbierzesz sobie większość radości z destylacji zdając się na automat. Co do jego działania i skuteczności się nie wypowiem, nie miałem przyjemności pracy na nim, ale jeśli boisz się że sobie nie poradzisz sam, manualnie, to odpowiem Ci tylko tyle: Jeśli potrafisz obsłużyć dwa jakże trudne urządzenia w domu - kran i termometr, to i z kolumną sobie poradzisz ;) Tu też tylko kręcisz czasem zaworkiem i pilnujesz temperatury :D Tym bardziej że zaplecze informacyjne na forum masz gigantyczne i wystarczy poświęcić dosłownie jeden wieczór na lekturę. Tematy kluczowe: rektyfikacja, stabilizacja, odbiór przedgonu. Mając tę wiedzę i dosłownie jeden, rozruchowy proces za sobą, ukapiesz z kolumny dobrą psotkę.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: aronia »

peryhelion pisze:Kilka osób napisało tutaj, że lepiej kupić u p. Zygmunta. Niestety nie wiem kto to Pan Zygmunt i gdzie mogę kupić oferowany przez niego sprzęt, chyba że chodzi o podaną stronę destylatorymiedziane.pl.
Na przyszłość - nie wiesz dlatego, że nie czytasz dokładnie i/lub nie otwierasz linków znajdujących się w postach. Gdybyś otwierał dowiedziałbyś się nie tylko kto to Zygmunt i gdzie można kupić/zamówić sprzęty od niego, ale też poznał innych polecanych konstruktorów(przeglądnij posty na poprzedniej stronie).
peryhelion pisze:i sterownikiem (jako laik jakoś wolę zaufać automatowi). ;)
Automat fajna sprawa, ale jak to jest powtarzane wielokrotnie na forum - podstaw lepiej nauczyć się na manual-u, żeby później wiedzieć co poszło nie tak przy automacie.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: HomoChemicus »

Z linku od aronii
Trener pisze: Zygmunt http://destylatorymiedziane.pl/pl
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Dave »

Zygmunt pewnie zaproponuje Ci SKN Boleckiego ale to nie jest automatyczny sterownik.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7341
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: radius »

peryhelion pisze:Chciałbym zamówić to razem ze [...] sterownikiem (jako laik jakoś wolę zaufać automatowi).
Zrobisz duży błąd. Właśnie jako laik, powinieneś zaczynać od sterowania kolumną manualnie, a nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Poza tym, wbrew pozorom, ręczne sterowanie jest naprawdę proste i sprowadza się tylko do obserwowania termometrów i "kręcenia" zaworkiem. Automat, automatem, ale i tak podczas procesu trzeba być przy sprzęcie i obserwować jak pracuje i czy wszystko przebiega zgodnie z ustawieniami. A przede wszystkim zacznij studiować forum i czytać, czytać i jeszcze raz czytać :czytaj:
Ja, osobiście nie zamontowałbym automatyki do swojego sprzętu, a po kilku latach praktyki, całe sterowanie kolumną (ręczne) stało się śmiesznie proste i powtarzalne w każdym procesie. Wszystkie te sterowniki, elektrozaworki itd. mogą zawieść, moje oko - nie. No, chyba że będę widział powdójnie :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

peryhelion
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2015, 02:01
Podziękował: 3 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: peryhelion »

Dziękuję za rady, oczywiście wiem że muszę poczytać i dzisiaj jeszcze zacznę. :) To był mój pierwszy post tutaj, chwilę wcześniej rejestracja, a jeszcze chwilę wcześniej odszukanie tego forum w sieci, więc nie było nawet czasu poczytać. Po prostu zajrzałem tu aby dowiedzieć się coś na ten temat i od razu trafiłem na post osoby która chciała kupić dokładnie to samo urządzenie na Allegro co ja, przeczytałem komentarze pod jej linkami i to mnie zmotywowało żeby się zarejestrować. Super, że jest tu tak spora grupa ludzi którzy znają się na temacie i cieszę się że się nie pospieszyłem z zakupem :))) Zauważyłem że Pan Zygmunt ma też swoje destylatory na Allegro wystawione, jeszcze dzisiaj napiszę do niego żeby mi coś doradził. Z góry dzięki wszystkim za pomoc!

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: aronia »

Żeby jeszcze bardziej namieszać w głowie użytkownikowi peryhelion odniosę się do tych słów:
radius pisze:Ja, osobiście nie zamontowałbym automatyki do swojego sprzętu, a po kilku latach praktyki, całe sterowanie kolumną (ręczne) stało się śmiesznie proste i powtarzalne w każdym procesie. Wszystkie te sterowniki, elektrozaworki itd. mogą zawieść, moje oko - nie. No, chyba że będę widział powdójnie :mrgreen:
A ja z premedytacją powiem, że po poznaniu podstaw na manual-u jakąś automatykę(np. E-Arc) jak najbardziej można zamontować i przy spirytusie z niej korzystać - szczególnie przy małych średnicach kolumn, przy których proces trwa bardzo długo.
Dla wyjaśnienia: robienie "spirytusu" według tych samych proporcji na tym samym aparacie z czasem stanie się czymś powtarzalnym(o czym już napisał radius), ale może się też wydawać nudne i niektóre czynności można sobie uprościć z dobrymi rezultatami(patrz wyniki użytkownika Kula). Aczkolwiek przy smakówkach na razie sobie nie wyobrażam automatyzacji - ale nie mówię kategorycznego nie :P
P.S. radius Twoje oko to jedno, a co z Twoją ręką? Już o całej aparaturze i jej jakimś dziwnym zachowaniu nie wspominając - np. zaworek powie basta i przestanie Cię słuchać. Niestety - jak coś się może zepsuć to kiedyś się to stanie i nie ważne czy jest to elektronika czy zwykły zawór. Przykład: zwykła kosę ręczną przypadkowo udało mi się zepsuć na tyle różnych sposobów, że w to, że się coś się nie zepsuje jakoś ciężko mi uwierzyć.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7341
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: radius »

aronia pisze: Niestety - jak coś się może zepsuć to kiedyś się to stanie i nie ważne czy jest to elektronika czy zwykły zawór. Przykład: zwykła kosę ręczną przypadkowo udało mi się zepsuć na tyle różnych sposobów...
Nie żartuj, młotek też potrafisz zepsuć? :D
SPIRITUS FLAT UBI VULT

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: aronia »

A nigdy Ci nie spadła główka z trzonka, bo klin wyskoczył? Jeszcze przy małym to nic groźnego, ale jak młot ma już z 2,5 albo 5kg to już jest zagrożenie... Jak coś trzeba zepsuć albo wskazać ewentualne słabe punkty to "wal jak w dym" :D .

peryhelion
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2015, 02:01
Podziękował: 3 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: peryhelion »

Mam już odpowiedź od Zygmunta, wysłał mi z Allegro obszerne wyjaśnie na co jeszcze nie zdążyłem odpowiedzieć, ale już teraz wiem że wybiorę kolumnę Thor Elite ze zbiornikiem 50L, buforem i sterownikiem SKN (jednak wolę mieć ten sterownik; zawsze mogę się uczyć manualnie obsługi, ale sterownik już wolę mieć na przyszłość). :) Teraz pozostaje kwestia tego jak powinienem zacząć, jak się przygotować, na co zwrócić uwagę etc. Wolę mieć wszystko jasne zanim to zamówię i przyjdzie paczka :) Na razie przygotowuję miejsce do ustawienia całej aparatury. Co powinienem jeszcze domówić? Jakie dodatkowe rekwizyty etc? Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady, ewentualnie jakiś link do miejsca na forum o gdzie tym poczytam. Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Lootzek »

W zasadzie od Zygmunta dostaniesz kompletny zestaw, więc jedynie co pozostanie, to ocieplić keg i kolumnę :)

A jakie rekwizyty? Fermentator(y), rurki fermentacyjne, wężyk do spuszczania nastawu, cukromierz, i alkoholomierz, drożdże, pożywki, pirosiarczyn, no i cukier, zboża, owoce, melasę, słody, zależnie co chcesz spsocić na początek ;)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: rozrywek »

peryhelion pisze: Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady, ewentualnie jakiś link do miejsca na forum o gdzie tym poczytam. Pozdrawiam wszystkich!
I to jest właśnie zdrowe podejście. Nie dajcie gotowy przepis, a dajcie wędkę to nauczę się łowić ryby.
Jesteś nowy, zapalony i entuzjastycznie nastawiony do tematu, jak nie raz pisałem, takim osobom pomaga się z prawdziwą przyjemnością. A to że milion spraw spartolisz, nie dopilnujesz, zrobisz źle, to co?
Najpierw płotki, okonie, sumiki, a potem sandacze i dalekomorskie tuńczyki. Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”