DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

peryhelion
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2015, 02:01
Podziękował: 3 razy

Post autor: peryhelion »

Witam, jestem nowy zarówno na forum jak i w temacie destylacji :) ale tak się składa że przymierzałem się do zakupu tego samego destylatora, do którego link na Allegro podał użytkownik POS RUTEK w pierwszym poście. I całe szczęście że trafiłem na to forum przed zakupem tego. :) Kilka osób napisało tutaj, że lepiej kupić u p. Zygmunta. Niestety nie wiem kto to Pan Zygmunt i gdzie mogę kupić oferowany przez niego sprzęt, chyba że chodzi o podaną stronę destylatorymiedziane.pl. Jeśli tak, to doradźcie proszę czy czy warto zainwestować w tą kolumnę Thor Elite LM/OVM. Czy ktoś już może tego używa i może coś na ten temat więcej powiedzieć? Chciałbym zamówić to razem ze zbiornkiem 50l i sterownikiem (jako laik jakoś wolę zaufać automatowi). ;) Dodam, że mi specjalnie na wyglądzie nie zależy, bardziej na jakości produktu końcowego :))))
alembiki
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7341
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: radius »

peryhelion pisze:Kilka osób napisało tutaj, że lepiej kupić u p. Zygmunta. Niestety nie wiem kto to Pan Zygmunt i gdzie mogę kupić oferowany przez niego sprzęt, chyba że chodzi o podaną stronę destylatorymiedziane.pl.
http://alkohole-domowe.com/forum/zygmunt-u566/

W sprawie sprzętu, kontaktuj się bezpośrednio :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Lootzek »

Witaj :)
Tak, chodzi o sklep destylatorymiedziane.pl, to są produkcje Zygmunta. Wart zakupu jest każdy z jego sprzętów - ważne by odpowiadał twoim potrzebom.
Co do automatyki, nikt Ci nie broni, ale uwierz że odbierzesz sobie większość radości z destylacji zdając się na automat. Co do jego działania i skuteczności się nie wypowiem, nie miałem przyjemności pracy na nim, ale jeśli boisz się że sobie nie poradzisz sam, manualnie, to odpowiem Ci tylko tyle: Jeśli potrafisz obsłużyć dwa jakże trudne urządzenia w domu - kran i termometr, to i z kolumną sobie poradzisz ;) Tu też tylko kręcisz czasem zaworkiem i pilnujesz temperatury :D Tym bardziej że zaplecze informacyjne na forum masz gigantyczne i wystarczy poświęcić dosłownie jeden wieczór na lekturę. Tematy kluczowe: rektyfikacja, stabilizacja, odbiór przedgonu. Mając tę wiedzę i dosłownie jeden, rozruchowy proces za sobą, ukapiesz z kolumny dobrą psotkę.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: aronia »

peryhelion pisze:Kilka osób napisało tutaj, że lepiej kupić u p. Zygmunta. Niestety nie wiem kto to Pan Zygmunt i gdzie mogę kupić oferowany przez niego sprzęt, chyba że chodzi o podaną stronę destylatorymiedziane.pl.
Na przyszłość - nie wiesz dlatego, że nie czytasz dokładnie i/lub nie otwierasz linków znajdujących się w postach. Gdybyś otwierał dowiedziałbyś się nie tylko kto to Zygmunt i gdzie można kupić/zamówić sprzęty od niego, ale też poznał innych polecanych konstruktorów(przeglądnij posty na poprzedniej stronie).
peryhelion pisze:i sterownikiem (jako laik jakoś wolę zaufać automatowi). ;)
Automat fajna sprawa, ale jak to jest powtarzane wielokrotnie na forum - podstaw lepiej nauczyć się na manual-u, żeby później wiedzieć co poszło nie tak przy automacie.
Awatar użytkownika

HomoChemicus
400
Posty: 447
Rejestracja: niedziela, 12 sty 2014, 18:21
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 77 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: HomoChemicus »

Z linku od aronii
Trener pisze: Zygmunt http://destylatorymiedziane.pl/pl
"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota.
Co do tej pierwszej są jednak pewne wątpliwości."

A. Einstein
Awatar użytkownika

Dave
150
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 6 mar 2015, 23:30
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Dave »

Zygmunt pewnie zaproponuje Ci SKN Boleckiego ale to nie jest automatyczny sterownik.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7341
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: radius »

peryhelion pisze:Chciałbym zamówić to razem ze [...] sterownikiem (jako laik jakoś wolę zaufać automatowi).
Zrobisz duży błąd. Właśnie jako laik, powinieneś zaczynać od sterowania kolumną manualnie, a nie rzucać się od razu na głęboką wodę. Poza tym, wbrew pozorom, ręczne sterowanie jest naprawdę proste i sprowadza się tylko do obserwowania termometrów i "kręcenia" zaworkiem. Automat, automatem, ale i tak podczas procesu trzeba być przy sprzęcie i obserwować jak pracuje i czy wszystko przebiega zgodnie z ustawieniami. A przede wszystkim zacznij studiować forum i czytać, czytać i jeszcze raz czytać :czytaj:
Ja, osobiście nie zamontowałbym automatyki do swojego sprzętu, a po kilku latach praktyki, całe sterowanie kolumną (ręczne) stało się śmiesznie proste i powtarzalne w każdym procesie. Wszystkie te sterowniki, elektrozaworki itd. mogą zawieść, moje oko - nie. No, chyba że będę widział powdójnie :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

peryhelion
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2015, 02:01
Podziękował: 3 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: peryhelion »

Dziękuję za rady, oczywiście wiem że muszę poczytać i dzisiaj jeszcze zacznę. :) To był mój pierwszy post tutaj, chwilę wcześniej rejestracja, a jeszcze chwilę wcześniej odszukanie tego forum w sieci, więc nie było nawet czasu poczytać. Po prostu zajrzałem tu aby dowiedzieć się coś na ten temat i od razu trafiłem na post osoby która chciała kupić dokładnie to samo urządzenie na Allegro co ja, przeczytałem komentarze pod jej linkami i to mnie zmotywowało żeby się zarejestrować. Super, że jest tu tak spora grupa ludzi którzy znają się na temacie i cieszę się że się nie pospieszyłem z zakupem :))) Zauważyłem że Pan Zygmunt ma też swoje destylatory na Allegro wystawione, jeszcze dzisiaj napiszę do niego żeby mi coś doradził. Z góry dzięki wszystkim za pomoc!

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: aronia »

Żeby jeszcze bardziej namieszać w głowie użytkownikowi peryhelion odniosę się do tych słów:
radius pisze:Ja, osobiście nie zamontowałbym automatyki do swojego sprzętu, a po kilku latach praktyki, całe sterowanie kolumną (ręczne) stało się śmiesznie proste i powtarzalne w każdym procesie. Wszystkie te sterowniki, elektrozaworki itd. mogą zawieść, moje oko - nie. No, chyba że będę widział powdójnie :mrgreen:
A ja z premedytacją powiem, że po poznaniu podstaw na manual-u jakąś automatykę(np. E-Arc) jak najbardziej można zamontować i przy spirytusie z niej korzystać - szczególnie przy małych średnicach kolumn, przy których proces trwa bardzo długo.
Dla wyjaśnienia: robienie "spirytusu" według tych samych proporcji na tym samym aparacie z czasem stanie się czymś powtarzalnym(o czym już napisał radius), ale może się też wydawać nudne i niektóre czynności można sobie uprościć z dobrymi rezultatami(patrz wyniki użytkownika Kula). Aczkolwiek przy smakówkach na razie sobie nie wyobrażam automatyzacji - ale nie mówię kategorycznego nie :P
P.S. radius Twoje oko to jedno, a co z Twoją ręką? Już o całej aparaturze i jej jakimś dziwnym zachowaniu nie wspominając - np. zaworek powie basta i przestanie Cię słuchać. Niestety - jak coś się może zepsuć to kiedyś się to stanie i nie ważne czy jest to elektronika czy zwykły zawór. Przykład: zwykła kosę ręczną przypadkowo udało mi się zepsuć na tyle różnych sposobów, że w to, że się coś się nie zepsuje jakoś ciężko mi uwierzyć.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7341
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: radius »

aronia pisze: Niestety - jak coś się może zepsuć to kiedyś się to stanie i nie ważne czy jest to elektronika czy zwykły zawór. Przykład: zwykła kosę ręczną przypadkowo udało mi się zepsuć na tyle różnych sposobów...
Nie żartuj, młotek też potrafisz zepsuć? :D
SPIRITUS FLAT UBI VULT

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: aronia »

A nigdy Ci nie spadła główka z trzonka, bo klin wyskoczył? Jeszcze przy małym to nic groźnego, ale jak młot ma już z 2,5 albo 5kg to już jest zagrożenie... Jak coś trzeba zepsuć albo wskazać ewentualne słabe punkty to "wal jak w dym" :D .

peryhelion
2
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 22 cze 2015, 02:01
Podziękował: 3 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: peryhelion »

Mam już odpowiedź od Zygmunta, wysłał mi z Allegro obszerne wyjaśnie na co jeszcze nie zdążyłem odpowiedzieć, ale już teraz wiem że wybiorę kolumnę Thor Elite ze zbiornikiem 50L, buforem i sterownikiem SKN (jednak wolę mieć ten sterownik; zawsze mogę się uczyć manualnie obsługi, ale sterownik już wolę mieć na przyszłość). :) Teraz pozostaje kwestia tego jak powinienem zacząć, jak się przygotować, na co zwrócić uwagę etc. Wolę mieć wszystko jasne zanim to zamówię i przyjdzie paczka :) Na razie przygotowuję miejsce do ustawienia całej aparatury. Co powinienem jeszcze domówić? Jakie dodatkowe rekwizyty etc? Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady, ewentualnie jakiś link do miejsca na forum o gdzie tym poczytam. Pozdrawiam wszystkich!
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: Lootzek »

W zasadzie od Zygmunta dostaniesz kompletny zestaw, więc jedynie co pozostanie, to ocieplić keg i kolumnę :)

A jakie rekwizyty? Fermentator(y), rurki fermentacyjne, wężyk do spuszczania nastawu, cukromierz, i alkoholomierz, drożdże, pożywki, pirosiarczyn, no i cukier, zboża, owoce, melasę, słody, zależnie co chcesz spsocić na początek ;)
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: DESTYLATOR MIEDZIANY KOLUMNA ALEMBIC POT-STILL KEG

Post autor: rozrywek »

peryhelion pisze: Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie rady, ewentualnie jakiś link do miejsca na forum o gdzie tym poczytam. Pozdrawiam wszystkich!
I to jest właśnie zdrowe podejście. Nie dajcie gotowy przepis, a dajcie wędkę to nauczę się łowić ryby.
Jesteś nowy, zapalony i entuzjastycznie nastawiony do tematu, jak nie raz pisałem, takim osobom pomaga się z prawdziwą przyjemnością. A to że milion spraw spartolisz, nie dopilnujesz, zrobisz źle, to co?
Najpierw płotki, okonie, sumiki, a potem sandacze i dalekomorskie tuńczyki. Pozdrawiam.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”