Aparat destylacyjny 500 litrów

Dział dla tych, co lubią zrobić nieco więcej...

meleństwo
30
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2015, 12:27
Krótko o sobie: szczupły blondyn ;)
Ulubiony Alkohol: wódka
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: SH
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy

Post autor: meleństwo »

Gratulacje - a taka maszynę bym przygarnął do domu - to nic że strop bym przebijał - to nic, że stara żona by krzyczała - bo bym nową sprowadził :D
Życie jest krótkie, a pić się chce
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Aparat destylacyjny 500 litrów

Post autor: jajek12 »

Flaszki piękne, ale........................ tło też niczego sobie :klaszcze:
Pozdrawiam. jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates
Awatar użytkownika

pulse86
30
Posty: 38
Rejestracja: środa, 5 lis 2014, 21:16
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Aparat destylacyjny 500 litrów

Post autor: pulse86 »

33cezary pisze:Witam.


Dla mikro gorzelni zwłaszcza europejskich muszą być spełnione pewne wymagania – dodatkowo z racji pracy w środowisku szczególnie narażonym na eksplozje (samozapłon) urządzenia w pełni legalne muszą posiadać certyfikat ATEX. Jesteśmy na końcowym etapie dokumentacyjnym (nawet nie wyobrażacie sobie ile dokumentów trzeba stworzyć – dokumentacja liczy ponad 520 stron) dla dwóch aparatów destylacyjnych opartych na zbiorniku 250 litrów i 500 litrów.
Ok dla mikro gorzelni jest wymagany Atex. A jak ma się sprawa w przypadku mniejszych kolumn, które sam produkujesz na Polski i zagraniczny rynek ?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Kolumny rektyfikacyjne: https://allegro.pl/uzytkownik/pulse86?bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-uni-1-1-0205
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: Aparat destylacyjny 500 litrów

Post autor: 33cezary »

Kolego @ministill - a raczej powinienem napisać Walkman86 czy też Pulse86.

Nie rozumiem Twojego pytania. Czy mam Ci podać kroki z certyfikatami i dokumentacją dla sprzedaży własnych wyrobów? To znaczy że nie posiadasz obecnie dla swoich wyrobów seryjnych żadnych dokumentów?

Przecież jesteś producentem - to chyba Wiesz co jest potrzebne.
Jeżeli oczekujesz że znowu rozwiązania będą Ci podstawione pod nos - a Ty tylko zerżniesz - to się rozczarujesz.
Przepraszam za tak szorstki język - ale patrzą na nasze wcześniejsze rozmowy i twoje zachowania, to jesteś jedyną osobą z którą nie mam ochoty rozmawiać a tym bardziej pomagać.
Nie może być tak że jeden ponosi nakłady, zatrudnia wykwalifikowanych specjalistów w danej dziedzinie, płaci podatki i inne obciążenia pracuje w 100% legalnie, a inny "ślizga" się kopiując rozwiązania w celu osiągania korzyści (rozumiem hobbystów).

Jedynie mogę Ci zagwarantować że jeżeli budujesz sprzęty elektryczne z kontaktem do żywności i puszczasz to bez żadnych "papierów" - a jest to produkcja seryjna - nie jednostkowa - jeden kontrolowany zakup, przez pewne instytucje (a tych mamy w naszym kraju bez liku), lub donos od "zadowolonego" klienta - i leżysz.

Piszę tak ostro - ponieważ z doświadczenia z @ministill lub Walkman86 czy też Pulse86 wiem że jeżeli o coś pyta to tylko aby to wykorzystać do celów komercyjnych a nie wiedzy hobbistycznej - ponieważ swojej wiedzy (mimo barwnych opowieści na forum) nie posiada (stwierdzam to po kilku rozmowach osobistych które przeprowadziłem będąc ciekawym kto zżyna rozwiązania).

Cezary

michwo1
50
Posty: 75
Rejestracja: środa, 3 kwie 2013, 10:42
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Aparat destylacyjny 500 litrów

Post autor: michwo1 »

:klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze: Gratuluje :klaszcze: :klaszcze: :klaszcze:
Ten sprzęt a zwłaszcza kocioł 500l netto robi wrażenie (śnić będzie mi się po nocach), mam tylko pytanie czy posiada płaszcz wodny i jaką ma poj. jeżeli to nie jest tajemnica.
Pzdr.
Awatar użytkownika

Autor tematu
33cezary
250
Posty: 282
Rejestracja: środa, 18 lut 2009, 13:24
Krótko o sobie: Normalny zjadacz chleba.
Ulubiony Alkohol: własny wyrób
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Wschodnia Polska
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Kontakt:
Re: Aparat destylacyjny 500 litrów

Post autor: 33cezary »

Witam.

Parametry sprzętów nie są żadną tajemnicą. DTR-ka od aparatu odpowiedziała by Ci na te pytania. Nie - nie posiada płaszcza grzewczego. Aparat skierowany jest na odzysk spirytusu z "odpadów" już po odpędzie prostym na trochę większej maszynie (na zbiorniku 1500 l.), lub destylacjach prostych z wsadu uzyskanego w fermentatorze - już tam następuje klarowanie - a klienci wykonują w 95% nastawy zbożowe, czyli wsad do obróbki już jest sklarowany do pracy z grzaniem bezpośrednim.

C.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Galeria urządzeń do destylacji masowej”