Alembik 5 litrowy z ebaya jak kazan

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
OdSercaTylkoSwoje
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 sty 2015, 12:38
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: OdSercaTylkoSwoje »

Witam Wszystkich!!!
Jestem nowy na forum, to mój pierwszy post, choć już od jakiegoś czasu sporo czytałem postów zamieszczonych tutaj i podzielam pasję zarówno własnego wyrobu win (około 10 lat doświadczenia),
jak i chcę rozpocząć mocniejsze akcje (świeżak) :)
Mam pytanie do wszystkich, kupował ktoś może taki alembik na ebayu?
Ten różni się trochę, od niektórych alembików sprzedawanych tu w sklepie, np. od Alembika Miedzianego Riveted Union, ma ciekawy kształt (chyba że ktoś spłaszczył zdjęcie), bo wygląda bardziej jak typowe kazany, kocioł bardziej płaski, choć defelgmator bardziej w kulę. Jeszcze ma dziwne połączenie szyi z chłodnicą :) Ten jest 5-litrowy i wołają sobie, jak dobrze zrozumiałem, 49 Euro za niego. Jestem ciekaw ile kosztuje taki 10-litrowy, czy 20-litrowy i większe, kto to produkuje, albo raczej skąd ten sprzedający to ma. Bo sprzęt sprzedawany z Niemiec. Orientujecie się może w tym temacie, proszę o odpowiedzi, bo niedługo planuję coś kupić w granicach 10-20 litrów, w zależności od ceny, bo jak wiadomo różne są typy, a bardziej szedł bym w owocowe nastawy.
Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

Na ebayu można go znaleźć pod takim hasłem:
Destille für BASTLER: Alambic Classico, 5 Liter, hartverlötet - Alambicco
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5381
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Alembik 5 litrowy z ebaya jak kazan

Post autor: Zygmunt »

Zwróć uwagę na opis, są pogięte, pogniecione i sprzedawane jako dekoracja. Sprzedawca pisze, że trzeba wzmocnić wszystkie luty, a sprzęt nie jest szczelny. Więc na półkę- jak najbardziej, do destylacji się raczej nie nada, chyba, że jako baza do budowy.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
OdSercaTylkoSwoje
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 sty 2015, 12:38
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Alembik 5 litrowy z ebaya jak kazan

Post autor: OdSercaTylkoSwoje »

Dzięki za odpowiedź Zygmunt, dlatego pytałem, bo tam nitów nie było widać żadnych, typowo lutowany, kształt nawet ciekawy i faktycznie, jakby tego nie wzmocnił, to bomba doskonała :) Trzeba będzie zainwestować w alembik Riveted Union :)
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Alembik 5 litrowy z ebaya jak kazan

Post autor: klodek4 »


Autor tematu
OdSercaTylkoSwoje
10
Posty: 13
Rejestracja: niedziela, 4 sty 2015, 12:38
Podziękował: 20 razy
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Alembik 5 litrowy z ebaya jak kazan

Post autor: OdSercaTylkoSwoje »

Dzięki klodek4 za ten link, widziałem już wcześniej te alembiki, jak czytałem inne posty, tylko zastanawia mnie, czy to się obliguje, koszty dostawy, robić konto, żeby euro przesłać, jak mnie interesuje góra 20 litrów, bo więcej bym niż 10 l nastawu nie chciał pchać na raz. Chyba, że z kimś na spółę zamówić dwa lub więcej. Myślałem i nad alquitar i nad łabędzią. Zdecydowałem, że raczej łabędzia, choć nie ma sita przy deflegmatorze, jak przy alquitar, co wydłuża nieco proces destylacji i mniej syfów przechodzi, ale raczej bym stałego obiegu wody w chłodnicy nie stosował. Przy alquitar mogłaby się szybciej grzać chłodnica i trzeba by się cały czas bawić ze zmianą wody, to raczej prosty sprzęt z wiadrem na boku bardziej wskazany :)

Nitro666
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: piątek, 27 kwie 2012, 03:54
Re: Alembik 5 litrowy z ebaya jak kazan

Post autor: Nitro666 »

Bez przesady z tym pogięciem. Na aukcji jest wyraźnie zaznaczone, że puściły luty i alembik może posiadać delikatne obicia, choć nie musi. Sam chętnie bym zamówił, choć przesyłka trochę droga.

Nitro666
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: piątek, 27 kwie 2012, 03:54
Re: Alembik 5 litrowy z ebaya jak kazan

Post autor: Nitro666 »

Ktoś już w Polsce nimi handluje z niezłą marżą http://allegro.pl/destylator-miedziany- ... tabsAnchor


Edyta.
Zakupiłem jedną sztukę. Uszczelnię, wyklepię, i będę się cieszył alembikiem za niecałe 3 stówki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”