Zrobić nastaw owocowy, czy naprawić cukrówke?

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.

Autor tematu
Rafal12336
50
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 31 paź 2017, 12:52

Post autor: Rafal12336 »

Panowie tak jak w temacie, bawić się w robienie nastawu owocowego (więcej kosztów i roboty) czy zrobić zwykłą cukrówke i potem ją zaprawic np kupnym aromatem, lub sokiem z owoców? Jakie macie doświadczenia w tym temacie i co byście polecieli?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3805
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 459 razy
Re: Zrobić nastaw owocowy, czy naprawić cukrówke?

Post autor: Doody »

Nic nie zastąpi dobrego destylatu owocowego, a już na pewno nie kupna zaprawka ;) Ewentualnie można ze spirytusu zrobić dobrą nalewkę, ale to zawsze będzie nalewka a nie destylat owocowy.
Pozdrawiam
Darek

ogurek
100
Posty: 111
Rejestracja: niedziela, 29 paź 2017, 19:49
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Wlkp
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zrobić nastaw owocowy, czy naprawić cukrówke?

Post autor: ogurek »

Dwie caaaałkiem różne sprawy
Żeby odpędzić złe sny, pociągnęła solidny łyk z butelki pachnącej jabłkami i radosną śmiercią mózgu.

gadaka
350
Posty: 351
Rejestracja: sobota, 8 wrz 2012, 23:21
Podziękował: 46 razy
Otrzymał podziękowanie: 22 razy
Re: Zrobić nastaw owocowy, czy naprawić cukrówke?

Post autor: gadaka »

Destylat owocowy to klasa sama w sobie, jeśli masz możliwość to próbuj - w najgorszym wypadku zaprawisz wódkę kupnym aromatem.

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Zrobić nastaw owocowy, czy naprawić cukrówke?

Post autor: kwik44 »

Zależy - na sponiewieranie nadaje się cokolwiek co zrobisz. Jeśli chcesz się napić ze smakiem kieliszek, a do tego poczęstować gości, którzy też smakują w dobrych destylatach i widzieć ich zadowolenie, etc. trzeba się napracować... Dobre owoce, wolna fermentacja, cierpliwie przedestylować, dać się destylatowi dojrzeć i potem wspominasz smak latami. Takie pół butelki dobrej owocówki z 20kg owoców jest więcej warte dla mnie niż jakikolwiek spirytus. Wybór oczywiście należy do ciebie ;)

Autor tematu
Rafal12336
50
Posty: 97
Rejestracja: wtorek, 31 paź 2017, 12:52
Re: Zrobić nastaw owocowy, czy naprawić cukrówke?

Post autor: Rafal12336 »

Tak, wiem ze nic nie zastąpi destylatu z owocow, bo już takie robiłem. Jednak z braku czasu no i też owoców pomyślałem o zaprawieniu cukrowki np suszonymi jablkami czy pomaranczami, bez kupnej chemii. Próbowaliście? Co o tym myślicie, może być smak zbliżony do owocówki?

kwik44
1250
Posty: 1259
Rejestracja: niedziela, 29 wrz 2013, 11:17
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podziękowanie: 240 razy
Re: Zrobić nastaw owocowy, czy naprawić cukrówke?

Post autor: kwik44 »

To już lepiej nastaw nalewkę. Był gdzieś na forum przepis na w miarę szybką nalewkę z suszonych owoców. Może ktoś pamięta to poda bezpośredni link.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”