Znaleziono 24 wyniki

autor: Zosiaa
piątek, 4 gru 2015, 17:11
Forum: Cydr
Temat: Cydr z antonówek
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5167

Re: Cydr z antonówek

Bo ksylitol ma przecież miętowy posmak :) Siostra ostatnio robiła z nim piernik i smakował tak, jakby do niego dodała gumę do żucia - profanacja :) Dlatego też ciekawi mnie, czy z alkoholem nie stanie się to samo...
autor: Zosiaa
piątek, 4 gru 2015, 17:09
Forum: KAC
Temat: Najlepsze na kaca jest...
Odpowiedzi: 198
Odsłony: 96670

Re: Najlepsze na kaca jest...

Myślę, że cherlaczek obejdzie się taniej tam, gdzie przechwałki zwalistego niedźwiedzia wymagają większych zakupów. Pzdr. Cherlaczkowi to czasem i jedno piwo wystarczy, i to babskie! :) chociaż, jak to ująłeś, widziałam też "niedźwiadki", którym też niewiele było trzeba :) A na zagrychę t...
autor: Zosiaa
piątek, 4 gru 2015, 17:06
Forum: Akcje Specjalne
Temat: Moje Nietypowe Przygody Alkoholowe - zabawa literacka
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 51100

Re: Moje Nietypowe Przygody Alkoholowe - zabawa literacka

Co tam cebula, zobacz to: http://alkohole-domowe.com/forum/bimber-z-niespotykanych-materialow-t1774.html Przepraszam Forumowiczów, że zbaczam z tematu jeszcze raz, chcę tylko szybko odpowiedzieć Waldowi :) Zatem: czy ten wątek, który mi wskazałeś, jest na serio? :D Ja wiem, że nie za bardzo się zna...
autor: Zosiaa
piątek, 27 lis 2015, 16:39
Forum: Akcje Specjalne
Temat: Moje Nietypowe Przygody Alkoholowe - zabawa literacka
Odpowiedzi: 113
Odsłony: 51100

Re: Moje Nietypowe Przygody Alkoholowe - zabawa literacka

zielonka pisze:A swoją drogą ciekawe czy można z cebuli bimber zrobić ?
O matko, z cebuli?! Nie wiem, czy chciałabym tego próbować :))
autor: Zosiaa
piątek, 27 lis 2015, 16:35
Forum: Cydr
Temat: Cydr z antonówek
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5167

Re: Cydr z antonówek

radius pisze: ksylitol jest OK :ok:
A ksylitol nie nada miętowego posmaku?
autor: Zosiaa
piątek, 27 lis 2015, 16:32
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Mięta z pigwą - szybki sposób na orzeźwienie
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4451

Re: Mięta z pigwą - szybki sposób na orzeźwienie

9kaczor6, dzięki :) Ja tam jestem niecierpliwa, więc pewnie skorzystam z przepisu :) Nie widzę nic złego w pójściu od czasu do czasu na łatwiznę :)
Tylko wydaje mi się, że to propozycja raczej na lato, teraz to taka pora na bardziej korzenne smaki - przynajmniej u mnie.
autor: Zosiaa
piątek, 27 lis 2015, 16:28
Forum: Po Godzinach
Temat: Korzeń imbiru
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5283

Re: Korzeń imbiru

Wald, widzę, że mój wcześniejszy post wstawił się "podwójnie" - miałam właśnie problemy z jego zapisaniem, stąd taki psikus. Złośliwość rzeczy martwych :) A wracając do tematu - Pidi, pięknie dziękuję za informacje! Przyznam szczerze, że do tej pory nie myślałam o uprawie własnego imbiru, ...
autor: Zosiaa
piątek, 20 lis 2015, 17:01
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Mięta z pigwą - szybki sposób na orzeźwienie
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 4451

Re: Mięta z pigwą - szybki sposób na orzeźwienie

Ale te cukierki to masz na myśli landrynki (kruszyłeś je, topiłeś?) czy takie oblane czekoladą? Pytanie może i głupie, ale dałoby się zrobić coś z tych drugich?
autor: Zosiaa
piątek, 20 lis 2015, 16:54
Forum: Po Godzinach
Temat: Korzeń imbiru
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5283

Re: Korzeń imbiru

Pidi, a jak długo trzeba było czekać? Wyczytałam, że korzenie są gotowe do zbioru po około pół roku. I powiedz, czy są tak samo intensywne w smaku i aromatyczne jak te kupowane w sklepach? A jak długo musiałeś czekać na zbiory? Wyczytałam, że korzenie są gotowe do wyrwania dopiero po około pół roku....
autor: Zosiaa
piątek, 20 lis 2015, 16:43
Forum: Cydr
Temat: Cydr z antonówek
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5167

Re: Cydr z antonówek

najwyżej możesz zawsze dosłodzić słodzikiem. Ojj nie, nie znoszę jego smaku... A jest opcja posłodzenia czym innym? Może głupio się pytam, ale ten temat jest mi jak na razie obcy :( silvio2007 napisał(a): Polecam także brandy na antonówkach A czy mógłbyś podzielić się przepisem? Bo brzmi co najmnie...
autor: Zosiaa
poniedziałek, 16 lis 2015, 12:14
Forum: Cydr
Temat: Cydr z antonówek
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5167

Cydr z antonówek

Piliście może takowy? Jak wrażenia smakowe? Nie przepadam ogólnie za kwaśnymi smakami, ale może cydr z antonówek jest smaczny...
autor: Zosiaa
poniedziałek, 16 lis 2015, 12:09
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Brzoskwiniówka Grodziska
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4923

Re: Brzoskwiniówka Grodziska

Można też spróbować dodać kilka migdałów obranych ze skórki albo kilka goździków :)
autor: Zosiaa
poniedziałek, 16 lis 2015, 12:06
Forum: Po Godzinach
Temat: Korzeń imbiru
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 5283

Re: Korzeń imbiru

Jak myślicie, dałoby się to wyhodować w naszym klimacie? :) Próbował ktoś? imbir.jpg Można spróbować uprawy doniczkowej, ale szalonych plonów, to bym się nie spodziewała :) wtedy najlepiej podzielić korzeń na w miarę małe kawałki i posadzić je w dość szerokim pojemniku w ziemi będącej mieszanką tor...
autor: Zosiaa
poniedziałek, 16 lis 2015, 11:56
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Mioduszka
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 7581

Re: Mioduszka

Ja na miodówkę znam taki przepis:
- 1 l miodu
- 2 cytryny
- kilka plasterków korzenia imbiru
- 1 l wódki
- 1/2 l spirytusu

Można jej też używać do zalania kwiatów lipy, czeremchy czy jaśminu.
autor: Zosiaa
poniedziałek, 16 lis 2015, 11:48
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Nalewka z orzechów włoskich w stylu Soplicy
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 11723

Re: Nalewka z orzechów włoskich w stylu Soplicy

radius pisze: Oj, to chyba nigdy nie piłaś dobrego Nocino ;)
Jejku, nie piłam! Naprawdę... w takim razie, czy mógłbyś się podzielić sprawdzonym przepisem? :) I wrażeniami smakowymi? Jeśli istnieje jakaś dobra wersja orzechówki, to jestem ją w stanie wypróbować :)
autor: Zosiaa
poniedziałek, 16 lis 2015, 11:44
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka na kurdybanku
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 12102

Re: Nalewka na kurdybanku

Czy nalew robi się z kwiatu czy z rośliny? Mój syn ma częste infekcje górnych dróg oddechowych może by pomógł. Właśnie z tego samego powodu, spytałam, czy ktoś już wypróbowywał - też mam wieloletnie problemy... A co do Twojego pytania - w znalezionym przepisie podane, że chodzi konkretnie o listki....
autor: Zosiaa
piątek, 6 lis 2015, 17:03
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka na kurdybanku
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 12102

Nalewka na kurdybanku

Mam nadzieję, że nie powtarzam tematu :) Czy ktoś wypróbowywał nalewkę z bluszczyka kurdybanka? To taki bardzo popularny bluszcz ogrodowy o małych fioletowych kwiatach przypominających fiołki - podobno ma silne właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne i jest w stanie pomóc w walce z astmą, gór...
autor: Zosiaa
piątek, 6 lis 2015, 16:46
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Nalewka z orzechów włoskich w stylu Soplicy
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 11723

Re: Nalewka z orzechów włoskich w stylu Soplicy

Zgadzam się, orzechówka to najlepsze lekarstwo na problemy żołądkowe! Mnie zawsze pomaga, choć tak szczerze, to jej nie znoszę - jak dla mnie smak jest okropny, ale wiadomo, co kto lubi :) ja zdecydowanie bardziej preferuję nalewkę na orzeszkach ziemnych.
autor: Zosiaa
piątek, 6 lis 2015, 16:37
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Łzy konika polnego
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7088

Re: Łzy konika polnego

Witaj Zosiaa. Wygląda na ciekawą nalewkę,czy możesz napisać jak długo musi odstać? Myślę,że będzie miała ciekawy smak-na pewno :D W tym przepisie, który wygrzebałam, piszą, żeby trzymać ją co najmniej tydzień. I smak też wydaje mi się ciekawy - akurat na takie zimne dni, jak napisał 9kaczor6 :) Z n...
autor: Zosiaa
piątek, 6 lis 2015, 16:30
Forum: KAC
Temat: Najlepsze na kaca jest...
Odpowiedzi: 198
Odsłony: 96670

Re: Najlepsze na kaca jest...

Jesteś, Zosiuu, w mylnym błędzie. Lepiej jest być malutkim cherlaczkiem, któremu wystarcza naparsteczek wódeczki. O cytryńcu nic nie wiem, ale bo i po co, jeśli był tylko naparsteczek? :) Znam niejedną malutką osobę, która jest w stanie znieść naprawdę wiele i nic jej nie dolega :) A tak poza tym t...
autor: Zosiaa
piątek, 30 paź 2015, 16:55
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Łzy konika polnego
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 7088

Łzy konika polnego

Znalazłam przepis na litewską nalewkę o tej tajemniczo brzmiącej nazwie i zastanawiam się, czy mieliście z nią może do czynienia? Jeśli tak, to jakie wrażenia? Składniki: - 2 l wódki - szklanka miodu - szklanka cukru - szklanka wody - kawałek korzenia imbiru - 1/4 gałki muszkatołowej - kilka goździk...
autor: Zosiaa
piątek, 30 paź 2015, 16:35
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Wódka chrzanowa
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 21024

Re: Wódka chrzanowa

Co myślicie o takim przepisie, sam imbir i gałka są bardzo mocno aromatyczne może wyjść coś ciekawego ???? Ja znam nieco inaczej brzmiący przepis (bez wspomnianych przez Ciebie aromatycznych składników) i smak jest calkiem intensywny: - ok. 20 dag korzenia chrzanu (najlepiej taki wczesnojesienny, w...
autor: Zosiaa
piątek, 30 paź 2015, 16:15
Forum: KAC
Temat: Najlepsze na kaca jest...
Odpowiedzi: 198
Odsłony: 96670

Re: Najlepsze na kaca jest...

Czyli wychodzi na to, że najlepiej być dużym, ciężkim, sporo zjeść i siedzieć na najwyższym piętrze wieżowca (co niekoniecznie może być bezpieczne, gdy ktoś dostanie wspomnianych przez Ciebie gumowych nóg :D ) - brzmi średnio zdrowo :D A tak a propos ciśnienia i samopoczucia - słyszałam, że nalewka ...
autor: Zosiaa
piątek, 23 paź 2015, 16:04
Forum: KAC
Temat: Najlepsze na kaca jest...
Odpowiedzi: 198
Odsłony: 96670

Re: Najlepsze na kaca jest...

Nie mieszać, ale tylko dla tego, żeby mieć kontrolę ile czystego alkoholu wlaliśmy w siebie. Jak zaczynamy mieszać, ciężko jest przeliczyć ile tego było. Dobra, to moje pytanie będzie może trochę naiwne, ale czy to nie jest tak, że nie powinniśmy mieszać alkoholi tylko w taki sposób, że pijemy najp...

Wyszukiwanie zaawansowane