Znaleziono 11 wyników

autor: zoanaan
środa, 28 paź 2020, 10:51
Forum: Alembiki
Temat: Alembik: zielono-niebieski nalot w destylacie
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 836

Re: Alembik: zielono-niebieski nalot w destylacie

W moim przypadku destylat nie zabarwił się na niebiesko. Był tylko leciutko mętny, a zanieczyszczenia pływały po powierzchni, przylepiając się przy brzegach naczynia. Wspomniane przepuszczenie przez filtr do kawy zrobiło robotę na medal. Ludzie w kranach nie mają tak czystej wody :) Dołączam fotki d...
wtorek, 27 paź 2020, 23:00

Jestem naprawdę pod wrażeniem tego forum, które autentycznie żyje. Nie piszę tego kurtuazyjnie bo wiem, że takie stare miśki jak Wy na sztuczny miód raczej się nie skuszą ;) Także szczerze. Podzielę się z wami co ja zrobiłem. Przepuściłem dwukrotnie (choć jeden raz z pewnością też by wystarczył) des...
wtorek, 27 paź 2020, 14:38

OK, kupię dziś zapas kwasku i przepłuczę przed drugą destylacją. W ogóle jak często czyścicie alembiki kwaskiem? Dopytuję, bo mój sprzęt jest praktycznie nowy. (a może właśnie to jest przyczyną... jeszcze się wypłukuje... albo co... tak sobie tylko myślę) Zrobiłem w nim wcześniej tylko jedną destyla...
wtorek, 27 paź 2020, 11:04

Alembik: zielono-niebieski nalot w destylacie

Kochani, Destylowałem w miedzianym 30 litrowym alembiku nastaw z soku z jabłek. Planowałem zrobić dwie destylacje. Pierwsza "do końca", druga z podziałem. Podczas pierwszej destylacji, już pod sam jej koniec, kiedy kapało już w okolicach 15%, zauważyłem że na powierzchni destylatu pojawił ...
wtorek, 20 paź 2020, 21:24
Forum: Grzanie
Temat: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 1394

Re: Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

@drgranatt Na część z tych pytań znam już odpowiedź, gdyż kuchenkę zakupiłem i jestem po pierwszej destylacji, co zresztą opisałem kilka postów wcześniej. Płyta ceramiczna ma pole podzielone na dwie części: środek i obwód, a sterownik pozwala włączyć każde z nich oddzielnie, oraz oba razem (czyli tr...
wtorek, 20 paź 2020, 18:30

Rzeczywiście, rozmiar załącznika był za duży - teraz powinno być dobrze.
Moderator niczemu nie był winny ;)

@defacto,
zdradzisz dlaczego pytałeś o to czy pulsuje?
poniedziałek, 19 paź 2020, 19:55

@Góral bagienny Moja logika podpowiada, że jak coś dmucha, to trzeba szukać co wlatuje po drugiej stronie. A tam wlatują pary z "kociołka". Oczywiście piszę to z pokorą nowicjusza.. @defacto Ciekawe pytanie zadałeś, a jeszcze bardziej ciekawi mnie co kombinujesz :) Dmuchanie ma charakter p...
poniedziałek, 19 paź 2020, 18:40

U mnie podobnie, cztery zwoje. Woda na wylocie ze zbiornika 21 stopni, a z rurki tam gdzie kapać powinno samo dobre, to dmucha w nos jakby ktoś w drugiej strony w trąbkę dął... skręcenie kuchenki pomogło. Jak to nie są nieskroplone opary, to co to może być innego? stąd mój prosty wniosek: za mała ch...
poniedziałek, 19 paź 2020, 17:13

OK, już po pierwszej destylacji przy użyciu tej kuchenki. Wrażenia: - Mocowo (3200W) jest ona wystarczająca do sprawnego ogrzania alembika 30 litrów. - Kuchenka jest sterowana ustawieniem mocy, a nie termostatem - to ułatwia destylację, bo proces jest stabilny. - Wytrzymałości płyty na nacisk do koń...
poniedziałek, 28 wrz 2020, 15:40

Dziękuję za wszystkie porady. @Defacto Kontaktowałem się z producentem. Zapewnił mnie mailowo, że kuchenka wytrzyma obciążenie alembika. Na pytanie o rodzaj sterowania odpowiedzi już nie uzyskałem. @W_TG Rzeczywiście szkoda mi alembika, aby wiercić w nim dziury. To jest tak ładne ustrojstwo, że nawe...
sobota, 19 wrz 2020, 20:41

Kuchenka ceramiczna Browin 3200W - czy to ma sens?

Dobry wieczór, Najserdeczniej wszystkich pozdrawiam, gdyż jest to mój pierwszy post na forum, które od kilku tygodni regularnie odwiedzam. Zainspirowany lekturą postanowiłem, że i ja spróbuje. Zakupiłem alembik miedziany 30 Litrów i docelowo chciałbym się skupić na Calvadosie i Whisky, bo to moje dw...

Wyszukiwanie zaawansowane