Znikajace posty

Informacje o rozbudowie i zmianach na forum. Możecie tu także zgłaszać swoje problemy z tym forum, postaramy się je szybko rozwiązać. Mile widziane pomysły i ciekawe propozycje :)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7333
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy

Post autor: radius »

Co niektórym dla przypomnienia, zwłaszcza punkty 3, 4, 6, 7, 14 :czytaj:
Regulamin Forum
1. Forum dyskusyjne Portalu Alkohole-Domowe.com jest forum publicznym, więc każdy kto chce może wyrazić na nim swoje zdanie poprzez pisanie postów oraz zakładanie stosownych tematów.
2. Każdy użytkownik jest odpowiedzialny za swoje wypowiedzi. Zastanów się 3 razy zanim coś napiszesz.
3. Na forum obowiązują podstawowe zasady dobrego wychowania, ale przede wszystkim, nie będzie tolerowane używanie słów ogólnie przyjętych jako obraźliwe.
4. Nie można obrażać kogokolwiek na forum. Wszelkie nieporozumienia, proszę załatwiać w Swoim gronie (na PMie), a nie narażać innych użytkowników na zbędne nieprzyjemności.
5. Znajdujecie się na forum i jako takie proszę je traktować, nie będą tolerowane niepotrzebne wypowiedzi, jeśli chcecie sobie poczatować - zapraszamy na czat.
6. Forum istnieje dla użytkowników portalu aby mogli prowadzić dyskusje we własnym gronie, prosimy zatem trzymać się danego tematu i nie pisać o wielu różnych rzeczach w jednym wątku, gdyż prowadzi to do bałaganu i przysparza moderatorom zbędnej pracy.
7. Na forum Alkohole-Domowe.com - obowiązuje język POLSKI i w takim języku prosimy pisać wszystkie posty oraz zakładać tematy. Prosimy o minimum staranności podczas pisania, prosimy pamiętać o ogonkach, polskich znakach i polskich literkach. Jeżeli masz problemy z polską gramatyką albo chorujesz na dysgrafię to zainstaluj sobie w przeglądarce automatyczny sprawdzacz tekstu i korzystaj z niego często! Pamiętaj że kładziemy spory nacisk na czytelność Naszego forum!
8. Uprasza się wszystkich użytkowników o używanie opcji "Edytuj Post". Służy ona nie tylko do poprawienia jakiegoś błędu, który wdarł się do postu, ale także do dopisania czegoś, o czym się zapomniało. Nie może być sytuacji, żeby nastąpiły po sobie 2 posty jednego użytkownika - takie wypowiedzi będą poprawiane przez moderatora z odpowiednią adnotacją.
9. Prosimy zapoznać się również z tematem : [INFO] - Przeczytaj zanim napiszesz posta! - jest zbiór podstawowych informacji "jak pisać" Posty.
10. Dla nowych użytkowników forum - pierwsze 30 postów podlega akceptacji przez moderatorów. Zastrzega się jednak, że każdemu użytkownikowi niezależnie od ilości napisanych postów może zostać wprowadzona ponownie konieczność "akceptacji postów", gdy nie stosuje się do regulaminu forum, w szczególności: pisze niedorzeczności bądź powoduje kłótnie.
11.Każdy użytkownik ma prawo do zachowania anonimowości na forum! - sam decyduje jakie dane chce upublicznić.
12. Każdy użytkownik ma prawo do usunięcia jego danych/konta z Bazy Danych Portalu Alkohole Domowe. Jeżeli chcesz usunąć konto i dane z naszej bazy napisz tylko i wyłącznie Prywatną Wiadomość do administratora forum. Nie honorujemy próśb wysłanych na maila.
13. Posiadanie multikonta (więcej niż jednego konta) jest zabronione bez zgody administratora!
14. Za łamanie regulaminu grożą ostrzeżenia oraz w następstwie zbanowanie stałe lub tymczasowe!
15. Wszystkie zastrzeżenia co do działania forum Alkohole-Domowe.com, lub do zaistniałej sytuacji, należy zgłaszać do moderatorów lub administratorów forum.
16. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu i zasady użytkowania w każdej chwili.

Jeśli byłeś autorem tematu lub wypowiedzi, które zostały usunięte - bądź pewien, że był on niezgodny z tym regulaminem - przeczytaj sobie go jeszcze raz, a na 100% znajdziesz odpowiedź na pytanie "dlaczego?".

Moderatorzy oraz administratorzy nie mają obowiązku tłumaczyć się ze swoich decyzji. Nie mają też obowiązku odpisywać na Wasze żale i skargi!
SPIRITUS FLAT UBI VULT
promocja
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2581
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 235 razy
Otrzymał podziękowanie: 453 razy
Re: Znikajace posty

Post autor: jakis1234 »

No i " Roma locuta, causa finita" :)
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Góral bagienny
2500
Posty: 2918
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Znikajace posty

Post autor: Góral bagienny »

jakis1234 pisze:No i " Roma locuta, causa finita" :)
No i post do wywalenia ;) bo niezgodny z pkt. 7 regulaminu ;)
Choć tylko proszą nie nakazują :scratch:
Czyli mod może ale nie musi skasować, zależy czy kogoś lubi czy nie :hahaha:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Znikajace posty

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Moderatorzy robią tu świetną robotę. Za damski cha sprawdzają po godzinach nasze wypociny. Ani razu nie zdążyło mi się, aby mój post.byl usunięty bez powodu.
Mniej postów niż palców na jednej ręce zostały usunięte z mojego powodu. Najczęściej z uwagi na fakt, że dotyczyły rozmowy niezwiązanej z tematem.
Piszcie ludzie na temat lub po prostu mniej się przejmujcie liczbą postów przy Waszym nicku. Wtedy ich kasowanie nie będzie Was boleć.
Bo mam wrażenie, że to jest główny powód tego płacz-tematu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 kwie 2021, 14:07 przez MASaKrA_Domingo, łącznie zmieniany 1 raz.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

Autor tematu
Góral bagienny
2500
Posty: 2918
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: Znikajace posty

Post autor: Góral bagienny »

MASaKrA_Domingo pisze:
Piszcie ludzie na temat lub po prostu mniej się przejmujcie liczbą postów przy Waszym nicku. Wtedy ich kasowanie nie będzie Was boleć.
Bo mam wrażenie, że to jest główny powód tego płacz-tematu.
:scratch: Chętnie Ci oddam połowę moich postów skoro myślisz że o ilość tutaj chodzi :angry:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Znikajace posty

Post autor: Wojtek5 »

Właśnie w taki sposób wymusza się zmianę regulaminu lub doprecyzowanie jego zapisów ;)
Jeśli chodzi o znikające posty to mnie to nie przeszkadza i nie dopatruje się w tym jakiejś głębszej ideologii. Demokracja - tu nie ma demokracji i jej być nie powinno. Gdyby była to, to forum już dawno by nie istniało lub nikogo by tu nie było, bo być nie byłoby warto.

Weźmy taki post jak: czas w domu podczas COVID czy jakoś tak - z początku fajny, potem już każdy wylewał swoje frustracje, były starcia różnych poglądów, charakterów - w pewnym momencie było to dobre, bo można było się pozbyć pewnych negatywnych emocji, wygadać, wykrzyczeć i tyle. Temat spełnił w jakimś okresie swoje zadanie i potem po co on? całkowicie zbędny, nic nie wnoszący w nic.

Post od którego zaczęła się moja tu obecność:
https://alkohole-domowe.com/forum/beczk ... t4699.html
59 stron, wtedy było to 54 strony pitolenia o niczym. Z początku fajny, potem totalna telenowela z przebłyskiem akcji, potem długo, długo telenowela. Przebrnięcie przez niego zajęło mi 3-4 dni i na końcu mądrzejszy wcale nie nie byłem niż to co przeczytałem na początkowych stronach. Gdyby go skrócić to treści właściwej to nie wiem czy zostałyby 4 strony.

Wzorowe forum:
Zawsze za wzór podaje forum bmw-klub-lodz.pl
Jakieś 12-14 lat temu było to chyba jedno z najprężniej rozwijających się for. Co było tam takiego szczególnego: reżim, uporządkowanie
Ktoś zadawał problem, ktoś odpisywał, porada mogła być nie trafiona, ale musiała być na temat. Za napisanie posta nie związanego z tematem było ostrzeżenie, potem ban czasowy itd. Z czasem z jakiś powodów się to zmieniło i teraz to już jest kibel jakich wiele i już się nie znajdzie dobrej porady tylko tekst w stylu: podjedź do mnie to Ci to zrobię. Znajomo brzmi?

Czepiacie się, a przecież większość z tego wątku (w tym i ja) sama robiła wiele razy kibel w różnych postach pisząc totalnie nie na temat (po części to normalne i naturalne na forach, ale nie jeśli dyskusja znacząco odbiega od pierwotnego tematu i ciągnie się przez kilka stron - to już patologia), więc czy to nawrócenie czy czysta hipokryzja?

Mając możliwość zaproponowania czegoś, to proponowałbym:
Tematu długowieczne - te mniej ścisłe, wiele stron - blokowanie i przenoszenie do archiwum - czasem jest lepiej zadać nowe pytanie niż ciągnąc coś przez kilka lat.
Tematy nowe - jeśli w ciągu 2 tyg nikt nie napisze, temat nie wykaże zainteresowania - kasowanie
Tematy stare - w których nikt nie pisał od 6m-cy - blokowanie, archiwum
Tematy: hmm, nie wiem jak to ująć, ale - tematy w których pada pytanie, a odpowiedzi brak i wile różnych wywodów nie na temat - kasowanie
Tematy po godzinach: Polityczne, z duża dawką emocji - kasowanie po sezonie 1
Oczywiście widełki i kryteria można przyjąć dowolnie inne
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 5 kwie 2021, 19:18 przez Wojtek5, łącznie zmieniany 5 razy.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprawy Techniczne”