Zmywaki jako wypełniacz.

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...
Awatar użytkownika

jurek1978
700
Posty: 713
Rejestracja: wtorek, 17 sty 2012, 16:25
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky, Bimber :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 232 razy
Otrzymał podziękowanie: 53 razy

Post autor: jurek1978 »

Przy tych cenach alkoholu i tego co oszczędzamy na 1 czy na 2 procesach to wydatek na sprężynki szybko się zwraca.
Ale można cudować z różnymi wypełnieniami kolumny. Ale to wszystko także kosztuje. No i czas. Sprężynki z KO są wieczne. Co do miedzianych mam niestety troszkę mieszane odczucie. Ale próbowałem gotować bez nich i wyczuwałem różnicę in minus.
Ale reasumując skoro Ci smakuje na zmywakach to nie mam nic przeciwko.
Pozdrawiam koleżko.

lesu.pl
100
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 7 lut 2015, 11:33
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: pigwóweczka, smorodinówka i dereniówka
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: lesu.pl »

Moje eksperymenty wymuszał czas. zawsze wchodziło coś nowego, lepszego. Na żwirku robiliśmy z w Kluczach na Kamczatce wśród Ewenków bo nic innego nie było. Naszych było tam kilku: Korzeniowski, Popławski. Potomkowie po powstaniu warszawskim z 18 wieku. Jak nie wypiłeś to za obcego cię mieli. Osiem miesięcy tam byłem. Jak dowiedzieli się żem Polak to paszport mi ukryli. Do jedzenia tylko renifery, łososie, kawior i jagody. I z jagód się robiło i z mąki. Kurna 8 tysięcy kilometrów za darmo przejechałem. Pracowałem tam też żeby nie było, że tylko piłem. Daleko mi do nich, głowę mam słabą. Teraz w nalewkach spuściłem z 60 na 25 -30 %. W Moskwie miałem midżeta od Gubera, potem Aromę w Petersburgu. Aroma to prawdziwe dzieło sztuki. Zjednało mi wielu przyjaciół. A czy na zmywakach mi smakuje? Jak się na razie niema to się kasę odkłada i się będzie mieć i sprężynki. Na wielu sprzętach w życiu się pracowało i z różnych kieliszków piło. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: jatylkonachwile »

Witam wszem i wobec, odświeżę trochę temat.
Ja do swojego Aabratka zastosowałem zmywaki z marketu Tesco, opakowanie wygląda tak:
Obrazek
Próbowałem je torturować na różne sposoby, nawet moczyłem je w roztworze al'a Pirania. Nie straciły na blasku, zapachu metalu nie przenoszą i nie czernieją w kolumnie.
Tak się zachowują u mnie.
Awatar użytkownika

psotnikpiotr
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 17:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Staram się żyć zgodnie z naturą. Stawiam na to co swoje, bo swoje to lepsze i zdrowsze.
Ulubiony Alkohol: Oczywiście, że własny (piwo, wino i co ino)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Kraina karpia (Dolny Śląsk)
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: psotnikpiotr »

Witam. Koledzy odświeżam temat zmywaków. Jestem właśnie w trakcie testowania zmywaków z firmy Stella zakupione w Dino. Pierwsza próba w woda+sól wyszła ok, woda lekko zabarwiona na brązowo. Po wypłukaniu pod ciepłą wodą nie zauważyłem żadnych oznaków rdzy i metaliczny zapach też znikł. Druga próba woda+soda oczyszcona+ocet(gejzer i sprzątanie kuchni :crazy: ) :smiech: po wszystkim zmywaki zostały powtórnie zanurzone w roztworze. Zobaczy jutro co z tego wyjdzie.

Pozdrawiam.
,, Bimber przyczyną ślepoty'' a co tam swoje w życiu widziałem :freak: :odlot:
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: jatylkonachwile »

Test z solą nic nie daje, bo w kolumnie nie mamy solanki, test z octem i sodą też nic nie daje bo nie mamy kwasu w kolumnie, najlepszy test to wsadzenie zmywaków do kolumny.
Zmieniając trochę kierunek, nie opłaca się wkładać zmywaków, dają mało półek, cenowo jakiejś rewelacji nie ma zwłaszcza jak trzeba kupić kilka różnych firm i testować.
1m zmywaków da przy dobrych wiatrach 10-16 półek, a 1m sprężynek od Plipka da 40-60 półek.
Awatar użytkownika

psotnikpiotr
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 17:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Staram się żyć zgodnie z naturą. Stawiam na to co swoje, bo swoje to lepsze i zdrowsze.
Ulubiony Alkohol: Oczywiście, że własny (piwo, wino i co ino)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Kraina karpia (Dolny Śląsk)
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: psotnikpiotr »

Kolego oczywiście się z tobą zgadzam w 100% :), ale póki co nie posiadam kolumny. Mam jedynie deflegmator szklany z wypełnieniem szklanym. Chciałbym te rurki szklane wymienić na nierdzewne zmywaki i porównać różnicę.
,, Bimber przyczyną ślepoty'' a co tam swoje w życiu widziałem :freak: :odlot:
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: jatylkonachwile »

Skoro jest szklany to pewnie ma ok 0,5m albo mniej. Wg mnie skórka za wyprawkę.
Awatar użytkownika

psotnikpiotr
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 17:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Staram się żyć zgodnie z naturą. Stawiam na to co swoje, bo swoje to lepsze i zdrowsze.
Ulubiony Alkohol: Oczywiście, że własny (piwo, wino i co ino)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Kraina karpia (Dolny Śląsk)
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: psotnikpiotr »

Myślisz, że jak dorzucę jeszcze trochę miedzi do tego, to nie będzie żadnej poprawy? Może chociaż zapachu jaja nie będzie...
,, Bimber przyczyną ślepoty'' a co tam swoje w życiu widziałem :freak: :odlot:
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
550
Posty: 595
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: jatylkonachwile »

Miedź owszem zablokuje zapach jaja, ale jak chcesz modernizować sprzęt to nie na szkle (bo to raczej do laboratorium się nadaje) a na miedzi lub na nierdzewce. Ale to nie ten temat żeby tłumaczyć jak zrobić sprzęt.
Awatar użytkownika

masterpaw2
1650
Posty: 1654
Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2016, 20:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), no chyba, że ktoś mi na odcisk nadepnie....
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 66 razy
Otrzymał podziękowanie: 203 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: masterpaw2 »

@psotnikpiotr, jak napisał jatylkonachwile, gra nie warta świeczki. Oblicz pojemność swojej rury i kup sprężynki (zakładam, że 0,5l Ci wystarczy), nie zginą, z czasem je wykorzystasz do kolumny (bo taki finał przewiduję ;) )
Gdy coś robię, zawsze staram się robić to najlepiej, choć nie zawsze mi to wychodzi......;)
Awatar użytkownika

psotnikpiotr
150
Posty: 192
Rejestracja: niedziela, 18 lis 2018, 17:06
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:) Staram się żyć zgodnie z naturą. Stawiam na to co swoje, bo swoje to lepsze i zdrowsze.
Ulubiony Alkohol: Oczywiście, że własny (piwo, wino i co ino)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Kraina karpia (Dolny Śląsk)
Podziękował: 26 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Zmywaki jako wypełniacz.

Post autor: psotnikpiotr »

Koledzy jak najbardziej się z wami zgadzam. W przyszłości planuję zrobić mini pott stilla z płaszczem wodnym. Nie potrzebuję mega kolumny na kegu. Szybkowar 15l w zupełności mi wystarcza. Dziękuję bardzo za pomoc.

Pozdrawiam
,, Bimber przyczyną ślepoty'' a co tam swoje w życiu widziałem :freak: :odlot:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”