Zmieszanie nastawu

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
wlazik
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 2 lut 2023, 21:05

Post autor: wlazik »

Witam, mam dużo przedebionego alkoholu 40%
Planowałem rozcieńczyć go do 20% i zmieszać z resztka wyklarowanego nastawu ( nastawu jest około 15l)
Czy można to wszystko zmieszać, wlać do zbiornika i przedestylowac jak normalna cukrówe?

Sprzed mam od akasa
Bufor, olm, zbiornik 60l
promocja

wawaldek11
2500
Posty: 2917
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Zmieszanie nastawu

Post autor: wawaldek11 »

Jeżeli jedynym mankamentem trunku jest jego przedębienie, to może użyj go jako zaprawki do czystej. Zrób czysty spirytusik i próbuj na małych ilościach.
Jak dalej nie będzie smakować, to na rurki jak planujesz.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
wlazik
5
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 2 lut 2023, 21:05
Re: Zmieszanie nastawu

Post autor: wlazik »

Bardzo chętnie bym tak zrobił, jednak jak spróbowałem jaki destylat wychodzi na moim sprzęcie, to nie chce pic nic innego niż ze swojej aparatury.
Oczywiście bardzo szanuję to rzemiosło jak i innych psotników.
Jednak gdy dostałem destylat od kogoś innego, to nigdy nie był tak bezwonny i lekki w smaku jak mój. Dlatego biorąc destylat od kogoś, próbowałem dodawać płatków dębowych, aby zgubić nieprzyjemne aromaty.

Szczerze powiem, że u mnie przedgony ładniej pachną niż niekiedy destylat od ludzi

Mod.: Nie cytuj poprzedniego posta w całości.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 maja 2023, 12:10 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3847
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Zmieszanie nastawu

Post autor: Doody »

Przedębienie oznacza zwykle zbyt krótkie leżakowanie w beczce. Przelej trunek do naczynia w którym nie będzie miał kontaktu z dębem i zostaw go na kilka/kilkanaście miesięcy. Z czasem przedębienie przechodzi w fajne smaki.
Pozdrawiam
Darek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”