zlotydolar

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
zlotydolar
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 5 kwie 2020, 08:03
Podziękował: 3 razy

Post autor: zlotydolar »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów!!
Mam na imię Emil i jestem świeżakiem psotnikiem ;) aczkolwiek nie jestem typem "najpierw rób potem myśl" ;)
Zasadniczo moje prace skupią się na rumie. Zakochałem się w tym cudnym trunku na karaibach kilka lat temu. Plany na psocenie kręciły mi się po głowie od zeszłego roku, ale "dzięki" koronawirusowi przyszedł wreszcie czas. Właśnie jestem po pierwszym psoceniu, wyszło delikatnie ponad 5 l 40% towaru z 2kg melasy i 4kg cukru trzcinowego. BLG początkowe 22, końcowe -2. Jak na pierwszy raz prawdopodobnie spaprałem klarowanie, ale to nic ;) przefiltrowałem przez papier i nie było źle. Aromaty dość intensywne, ale o dziwo nie drożdżowe. Sprzęt amatorski domowej roboty odkopany w piwnicy u rodziców ;) Obecnie leżakuje sobie w słoikach z różnymi płatkami dębowymi. Wrzucę na koniec jakieś foty. Generalnie bardzo zasmakowały mi rumy SPICED. Wiadomo Capitan Morgan rządzi ;) Ale teraz ciekawostka. Może nie wszyscy wiedzą Ale Morgan Spiced made in USA jest zupełnie z innej ligi niż europejski. Gdybym to wiedział przed powrotem to bym przywiózł więcej ;) Zapewne spowodowane jest to tym, że amerykański to rum karaibski z przyprawami a europejski to napój spirytusowy z rumem i przyprawami... W związku z tym bardzo chętnie przygarnę przepisy na infuzję. Na podróbkę Morgana wykopałem, ale wspomniany był też Kraken, ale nie dokopałem się do przepisu.
Trochę się rozpisałem ;)
Pozdrawiam Wszystkich!! i miłego psocenia!!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 kwie 2020, 10:19 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3779
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 457 razy
Re: zlotydolar

Post autor: Doody »

Witaj Emilu i powodzenia :ok:
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 kwie 2020, 10:29 przez Doody, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: zlotydolar

Post autor: .Gacek »

Witamy na forum :mrgreen:
Sprzęt masz dobry do rozbudowy, na pewno znajdziesz tutaj dużo wskazówek :ok:
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
zlotydolar
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 5 kwie 2020, 08:03
Podziękował: 3 razy
Re: zlotydolar

Post autor: zlotydolar »

.Gacek pisze:Witamy na forum :mrgreen:
Sprzęt masz dobry do rozbudowy, na pewno znajdziesz tutaj dużo wskazówek :ok:
Już trochę przerobiłem :) nie było żadnego termometru, teraz są 2. i kranik spustowy dołożyłem, bo wieko jest na stałe zespawane a przez otwór ręka wchodzi mi tylko do łokcia ;) na koniec stwierdziłem, że raczej szkoda kasy na dalsze kombinacje. Zobaczymy co z czasem uda się z tego wyciągnąć. chociaż kto wie co czas przyniesie ;) może jakiś pomysł mi przyjdzie do głowy ;)
Pozdrowienia!!
Ostatnio zmieniony niedziela, 5 kwie 2020, 12:32 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”