Znaleziono 982 wyniki

autor: zielonka
poniedziałek, 15 kwie 2024, 19:16
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Lekki bimberek
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 1333

Re: Lekki bimberek

Może jednak winogrona - jest film instruktażowy https://www.youtube.com/watch?v=4Lb4OjvgWwQ Pewnie system nada się do każdego owocu- Tylko 3 chłodnice szklane trzeba rozumieć jak trzy punkty odbioru i jest mega :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D JO tu możesz dopi...
autor: zielonka
sobota, 13 kwie 2024, 12:46
Forum: Alkohol a zdrowie
Temat: Jak pić alkohol z cukrzycą?
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 15000

Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

No to czarno się widzę przez to WHO - 10,5 litra na rok ? Jak ja prawie co weekend od piątku do poniedzialku 0,7 niechby razy 50 to mam 35 litrów- Panie kimkolwiek jesteś miej mnie w opiece bo majówka coraz bliżej.
autor: zielonka
piątek, 12 kwie 2024, 12:43
Forum: Alkohol a zdrowie
Temat: Jak pić alkohol z cukrzycą?
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 15000

Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Czyli musiałoby to działać wstecz - trochę pogmatwane bo skoro pamięta że przestał pić i że ktoś przybył to moment urwania filmu nastał po tym jak sięgnął po drugą. Jeśli było to działanie wstecz to rzeczywiste odcięcie nastąpiło po lub w trakcie tej drugiej dawki ? Wnioskuję zatem że kolega skir od...
autor: zielonka
piątek, 12 kwie 2024, 10:03
Forum: Alkohol a zdrowie
Temat: Jak pić alkohol z cukrzycą?
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 15000

Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Trochę późno bo prawie po dwóch latach piszę ale nie dziw się, że miałeś luki w pamięci po 0,7! Tyle że kolega skir nie pamiętał już po 0,35 - doczytaj ze zrozumieniem. https://www.freestyle.abbott/pl-pl/refundacja.html Po więcej informacji można sięgnąć na stronie a dodatkowo zadzwonić i wszystko ...
autor: zielonka
piątek, 12 kwie 2024, 09:24
Forum: Alkohol a zdrowie
Temat: Jak pić alkohol z cukrzycą?
Odpowiedzi: 67
Odsłony: 15000

Re: Jak pić alkohol z cukrzycą?

Wracam do tematu czujnika - od 2024 tego jest refundacja dla cukrzyków typ 2 którzy muszą często brać insulinę -czujnik na dwa tygodnie kosztuje teraz 75 zł tak więc na miesiąc trochę ponad 150 zł. Jest aplikacja na telefon ale oprócz tego jest apka do zdalnego odczytu dla tych co chcą mieć kontrolę...
autor: zielonka
wtorek, 9 kwie 2024, 20:19
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Góral bagienny pisze: wtorek, 9 kwie 2024, 19:58 Krzysiu to Ty jeszcze w krótkich spodenkach chodzisz skoro nie dorosłeś do miedzi :hahaha:
Zgadza się i dobrze mi z tym - dorosłość to same problemy a jak już coś fajnego się trafi to trza wracać do domu :) :)
autor: zielonka
wtorek, 9 kwie 2024, 18:52
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

I tyle milionów postów trza było aby wreszcie ktoś wyjaśnił towarzystwo ? To co powyżej to dokładnie to o czym od lat klepię tu te posty - do miedzi trzeba dorosnąć i na cholerę to komu dopóki ma stal .
autor: zielonka
poniedziałek, 8 kwie 2024, 22:53
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Wypełenienie katalityczne ze srebra
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 724

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

No powiem wam Wikipedia opisuje cuda wianki o katalitycznych zastosowaniach srebra ale tu i ówdzie są wtrącenia o podatności na erozję i wchłanianiu tlenu myślę że bez testów porównawczych nie damy rady sprawdzić czy to usuwa te same zapachy czy może inne - no a co do trwałości to czas pokaże ale ja...
autor: zielonka
poniedziałek, 8 kwie 2024, 20:24
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Wypełenienie katalityczne ze srebra
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 724

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

bo jakie warunki panują w jamie ustnej (jaki jest skład śliny), a jakie w kolumnie (skład w najgorszym przypadku nastawu/zacieru). No właśnie jakie są te warunki ? Chciałem kolegę rozrywka prosić o ten test aby sie wypowiedział co mysli o tym tfu- jeśli nie ma odwagi to trudno. Zbadajmy co też wara...
autor: zielonka
poniedziałek, 8 kwie 2024, 20:17
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Wypełenienie katalityczne ze srebra
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 724

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Pisałem Ci już że ja uważam iż srebro jestt za miękkie ale chyba przegapiłeś.
Nie jestem producentem sprężynek ale widząc że stalowe wyypełnienie potrafi się po pewnym czasie rozsypać byłbym sceptyczny .
autor: zielonka
poniedziałek, 8 kwie 2024, 13:17
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

rastro pisze: poniedziałek, 8 kwie 2024, 12:25 I co ma dowieść to doświadczenie?
Zrób opisz bedziesz wiedział co poeta miał na myśli. Psia kupa nie jest materiałem na kolumny ale możesz użyć dla porównania w drugim teście.
autor: zielonka
poniedziałek, 8 kwie 2024, 11:54
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

rozrywek pisze: poniedziałek, 8 kwie 2024, 05:24 Daj już spokój z tym tfu.
Dam, jeśli zrobisz dla mnie proste doświadczenie - spiłuj jakąś rurkę miedzianą czy inny kawałek tego półszlachetnego! metalu, pozbieraj opiłki i potrzymaj w ustach kilka minut, potem zapal papierosa i napisz mi pierwsze słowo jakie wypowiesz.
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 21:23
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Ooo no fajnie ale słyszałem że dzisiejsze absynty to juz jakieś oskalpowane i nie mają tego czegoś. A to zielone to z tych tfu aparatów zapewne ? :)
I wszystko jasne dlaczego tfu metal- chodziło o dodatkowe efekty halucynne część z grynszpanu część z łopianu :D :D :D :D :D
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 20:15
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Smakówki - kompendium
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 2280

Re: Smakówki - kompendium

Jednak niektóre z tych sposobów faktycznie można by omówić - więc jako żem wspomniał niedawno o tej pustej rurze to wyjaśnie - zrobienie alkoholu smakowego wymaga ograniczenia możliwości rektyfikacyjnych kolumny - najprostszym sposobem na to jest wysypanie zasypu z kolumny stąd -PUSTA RURA- Dla leni...
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 19:59
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

JanOkowita pisze: niedziela, 7 kwie 2024, 19:55 Może działa jak absynt?
O widzisz i to dałoby się od biedy przedyskutować - wypowiedzą się medycy chemicy pijacy i innni jacyś tacy. W sumie jak działa absynt bom jeszcze nie próbował ?
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 19:56
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Nie potrafisz dostrzec lekkiej autoironii i dowcipu w maskowaniu twarzy "miedzianym" kolorem ? Nie rób z siebie stetryczałego "dziadka" 8-) Bawiło mnie samo zestawienie osobnika na tle tej czekoladowej jak się okazało aparatury natomiast nie omawiam samego osobnika gdyż skoro je...
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 19:42
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

określenie "tfu metal" , mówi wiele o sposobie myślenia o użytkownikach takiego sprzętu. OOOO tu kolega za daleko poszedł - ja mówię o sprzęcie i tylko o sprzęcie - ludzi z takimi aparatami znam wielu i w większości bardzo ich lubię i szanuję a niektórzy jak np Ty dzielą się zrobionymi ty...
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 19:37
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Jeśli nie mam racji przekonaj mnie a jeśli mam to dlaczego mnie bijesz ? Podobno Jezus tak do oprawców swoich rzekł. Jakieś merytoryczne odniesienie by się przydało coś np że - Ja Jan Oko uważm iż w czerwonym metalu jest więcej smaku bo grynszpan dodaje tego czegoś co sprawia że..... i tu jakieś tam...
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 18:49
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Na siłę nie będę nikogo doszkalał z wiedzy podstawowej w naszym hobby :shock: Muszę się odnieść jeszcze do tego zdania - otóż najwięcej mi zawsze daje czytanie wymiany zdań pomiędzy osobnikami o przeciwnych stanowiskach -nie dość że poszerzam wiedzę to jeszcze mogę sobie wyrobić własne zdanie na da...
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 18:35
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

Tutaj, niestety pudło :D To autentyczne zdjęcia z "Festiwalu słodkości i smaku", który miał miejsce przez cały ten weekend u nas na rynku :love: Sądziłem raczej że na tę konstrukcję naniosłeś tfu kolor a potem faceta ale nieudane maskowanie twarzy tego jegomościa też nie świadczy o talenc...
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 17:08
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: #Ankieta Czy stosujesz miedz przy rektyfikacji cukrówki?
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 1247

Re: #Ankieta Czy stosujesz miedz przy rektyfikacji cukrówki?

NIE NIGDY .
Zastanawia mnie natomiast że niektórzy czują tę siarkę po cukrówce - byłaby to wina wody ?
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 17:02
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!

@zielonka , co ty na to :D Rozśmieszyłeś mnie to fakt - w fotoszopa jeszcze musisz jednak potrenować ciekawe tylko czemu mój post który pisałem pod Twoim poprzednim wpisem zginął a potem temat zablokowano ,teraz tu z kolei cudakujecie z tym tfu metalem. Dla mnie to po prostu zabytki sprzed epoki br...
autor: zielonka
niedziela, 7 kwie 2024, 16:49
Forum: Problemy i pytania
Temat: Aparatura do 2 metrów wysokości
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 3846

Re: Aparatura do 2 metrów wysokości

Wcale nie są przereklamowane. Może źle się wyraziłem -są po prostu za drogie -jednak uważam że każdy powinien włąśnie takie montować jeśli nie chce mieć efektów kawitacyjnych w zbiorniku -łączenie szeregowo równoległe jest po prostu tańszym sposobem uzyskania podobnego efektu. Możliwe że już niewie...
autor: zielonka
sobota, 6 kwie 2024, 13:45
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9185

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Niewielki pobór nie zmusza do szukania pomocy - na cholerę komuś mającemu rachunek 200 zł inwestycja 50 cio tysięczna ? Za te pieniądze ma pradu na ponad 20 lat. Jenak skoro ja mam pobór 20 0000 kWh rocznie i musiałbym za to płacić rocznie ponad 20 tysięcy to wydatek rzędu 40tysięcy ( PV +pompa ciep...
autor: zielonka
sobota, 6 kwie 2024, 01:42
Forum: Problemy i pytania
Temat: Aparatura do 2 metrów wysokości
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 3846

Re: Aparatura do 2 metrów wysokości

Po części masz racje. Po części masz rację ale jak chcesz przyłożyć 4 kw dobierz taką ilość grzałek jaka potrzebna aby z centymetra uzyskać tyle ilre trzeba - może być że tyle ile trzeba nie musi kosztować wiele -jest do wyobrażenia też opcja montazu w kilku miejscach aby uzyskać właściwą odległość...
autor: zielonka
piątek, 5 kwie 2024, 23:28
Forum: Problemy i pytania
Temat: Aparatura do 2 metrów wysokości
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 3846

Re: Aparatura do 2 metrów wysokości

P.S. Dlaczego modułowy ? Bo wtedy smakówkę zrobisz samym katalizotorem i głowicą - sprajt na pełnym zestawie z zasypem a destylaty jak sobie chcesz albo na pełnym odbiorze albo na pustej rurze - ba katalizator możesz wykorzystać jako aromatyzer . Z takim zestawem jesteś bardzo bardzo uniwersalny a k...
autor: zielonka
piątek, 5 kwie 2024, 23:14
Forum: Problemy i pytania
Temat: Aparatura do 2 metrów wysokości
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 3846

Re: Aparatura do 2 metrów wysokości

Mam 198 cm pomieszczenie więc sie wypowiem - warto zbiornik zrobić minimum 50 l jednak połozyć keg w poziomie zamiast spawać nowy - sprżet ma być modułowy czyli osobno katalizator osobno rura osobno moduł OLM i osobno głowica . Jest możliwość dolepienia bufora ale nie spinałbym się na to mocno - pop...
autor: zielonka
piątek, 5 kwie 2024, 21:46
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9185

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Tak naprawdę to na ceny dynamiczne wystarczy jaki taki magazyn nawet bez PV o ile zużycie nie jest jakies megaogromne - są już dostepne algorytmy i urządzenia gotowe do pracy z tymi taryfami i dałoby się pobierać tylko w zalożonych widełkach cenowych albo z magazynu albo z sieci.
autor: zielonka
wtorek, 2 kwie 2024, 14:58
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9185

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

P.S . Jest jeszcze opcja zakupu drugiego typu off grid ale bez choćby małej baterii to i tak nieciekawie. Jak się okaże że ten system będzie całkiem do dupy to na okresy przejściowe odepnę jeden string i zacznę nim bezpośrednio grzać wodę w buforach - 2000l to już jaki taki magazyn jest. Do tej pory...
autor: zielonka
wtorek, 2 kwie 2024, 14:56
Forum: Po Godzinach
Temat: Ceny prądu od Lipca 2024
Odpowiedzi: 149
Odsłony: 9185

Re: Ceny prądu od Lipca 2024

Mam przełącznik odcinający dom od sieci elektrycznej. Czy wówczas da się korzystać jedynie z prądu z paneli w ciągu dnia? Jeśli nie masz falownika hybrydowego to niestety dupa - jak nie dostarczysz zasilania z sieci falownik się odłączy. Możesz próbować zasilić go jakimś generatorem po odłączeniu o...
autor: zielonka
wtorek, 2 kwie 2024, 13:38
Forum: Po Godzinach
Temat: Informatyk (Internet) potrzebny
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 2261

Re: Informatyk (Internet) potrzebny

Ewentualnie przypomnij mi się jutro na PW to może znajde mojego starego s10, to się dogadamy Dzięki za ofertę - własnie pojawił się w zasięgu s10 od kolegi to chyba już jakoś ogarnę - jakby jednak cos poszło nie tak to oczywiście się przypomnę. Dodam jeszcze info dla cukrzyków i ich rodzin że Libre...
autor: zielonka
sobota, 30 mar 2024, 17:06
Forum: Po Godzinach
Temat: Informatyk (Internet) potrzebny
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 2261

Re: Informatyk (Internet) potrzebny

Potrzebuję obsługiwać czujniki do pomiaru glukozy Libre 2 i aplikacja startuje od androida 8 a ja mam 7 ke w telefonie ktory ewentualnie mógłbym na ten cel przeznaczyć czyli s6. To byłby główny czytnik na potrzeby mamy którą w te czujnik zaopatrzę . Rozpoznaję na razie temat więc sytuacja jest dynam...
autor: zielonka
środa, 27 mar 2024, 22:40
Forum: Po Godzinach
Temat: Informatyk (Internet) potrzebny
Odpowiedzi: 40
Odsłony: 2261

Re: Informatyk (Internet) potrzebny

Jak już cybermasters to mam zapytanie - potrzebuję w samsungu s6 wymienić androida na minimum 8 maximum 12 - ktoś wie jak to się robi ?
autor: zielonka
poniedziałek, 25 mar 2024, 20:40
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka?

EEh aż szkoda rozmawiać - jest spory skład i co najmniej kilka z tych jak to prawisz pomijalnych składników ma prawo się denaturować poza tym wyraziłem tylko przypuszczenie jaka mogla byc przyczyna unikania zbyt wysokich stężeń - oficjalnie legenda głosi że chodzi o to iż wyższy niż 80 vol procent n...
autor: zielonka
poniedziałek, 25 mar 2024, 19:22
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka?

składowe drewna to Skład chemiczny drewna dzieli się na dwie podstawowe grupy – związki organiczne oraz związki nieorganiczne. W skład związków organicznych wchodzą cztery podstawowe pierwiastki. Większość czyli ok. 49% stanowi węgiel. Na drugim miejscu znajduje się tlen stanowiący ok. 44% a dalej w...
autor: zielonka
poniedziałek, 25 mar 2024, 19:16
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka?

Powiedziałbym doczytaj wzorem pewnego Stefana ale mogę ciut pogóóglać żeby jakiegoś babola nie strzelić Denaturacja to zmiana właściwości lub struktury związku chemicznego lub białka pod wpływem czynników zewnętrznych. Na stronie Ekologia.pl znajdziesz definicję, Denaturacja związku chemicznego lub ...
autor: zielonka
poniedziałek, 25 mar 2024, 18:40
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka?

P.S.
I dlatego wybieram KO :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
autor: zielonka
poniedziałek, 25 mar 2024, 18:38
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka?

Doszkol się trochę, bo znowu piszesz bzdury. White Dog, nigdy beczki nie widział :smiech: No fakt dałem dupy zwiedziony opisom o głębokim aromacie i wspomnieniu o starce - w takim razie jeśli to czysty destylat to tyczy się do niego to samo co do pozostałych -nawet apteczna ilość jaką dla mnie jest...
autor: zielonka
poniedziałek, 25 mar 2024, 17:06
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka?

destylat kukurydziany o mocy 60 kilku procent, uzyskany z 80 procentowej "surówki" po podwójnej destylacji a nie ze spirytusu 95% ;) By np ciągnac wyżej nie nałapać za dużo pogonu bo choć podobno to on jest nośnikiem smaku jednak w zbyt dużej ilości alko pijalne byłoby za sto a nie za 10 ...
autor: zielonka
poniedziałek, 25 mar 2024, 12:00
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: AAbratek. Miedź czy nierdzewka? Tfu metal?!
Odpowiedzi: 84
Odsłony: 4653

Re: AAbratek. Miedź czy nierdzewka?

Dodam, że woda przechowywana w miedzianym naczyniu nie psuje się przez 2 tygodnie. Taa a warzywa juz wcale - wniosek ? Tfu metal nie jest obojętny - stal jest . Co do walorów smakowych to robotę w tej waszej ulubionej rudej robi Hiszpania Portugalia i USA swoimi beczkami po sherry maderze i z różny...

Wyszukiwanie zaawansowane