Znaleziono 19 wyników

autor: zibo27
środa, 14 kwie 2021, 20:50
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Mój przebieg procesu na kolumnie półkowej 4" by Zibo27
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5259

Re: Mój przebieg procesu na kolumnie półkowej 4" by Zibo27

Dzięki Gacek za sugestię odpędu. Na pewno też tak spróbuje tylko surówkę muszę pozyskać. To dopiero drugi raz :D ..... Co do 330ml do mumina to wg mnie sporo. Uważam, że powinieneś dzielić przedgony i pogony w mniejsze pojemności. Po pewnym czasie nauczysz się i poznasz już mniej więcej podczas proc...
autor: zibo27
wtorek, 13 kwie 2021, 20:36
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Mój przebieg procesu na kolumnie półkowej 4" by Zibo27
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5259

Re: Mój przebieg procesu na kolumnie półkowej 4" by Zibo27

Cześć Jestem po drugim koncercie. Tym razem surowcem było 30 litrów wina z ciemnego winogronu. W smaku bardzo dobre. Towar od wujka. A więc w kegu wylądowało 30 litrów i grzałka na 3,5kW. Gdy temperatura w kegu przekroczyła 72stC odkręciłem na maxa wodę w SG i tak grzało przez 45 min do 88,12 stC w ...
autor: zibo27
poniedziałek, 15 mar 2021, 12:24
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Mój przebieg procesu na kolumnie półkowej 4" by Zibo27
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5259

Re: Mój przebieg procesu na kolumnie półkowej 4" by Zibo27

@jpiwek Dziękuję Ci za pouczenie, ale był to pierwszy start sprzętu, w prawdzie całość umyłem po procesie produkcyjnym, ale ta cukrówka to jako test była puszczona i nie oczekiwałem z niej Lux spirytu, lecz urobek do użytku technicznego. Dodatkowo chciałem troszkę poznać zachowanie sprzętu, więc na ...
autor: zibo27
niedziela, 14 mar 2021, 14:30
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Mój przebieg procesu na kolumnie półkowej 4" by Zibo27
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 5259

Mój przebieg procesu na kolumnie półkowej 4" by Zibo27

Pierwsze uruchomienie kolumny i pierwsze mega problemy w trakcie procesu. Swój sprzęt opisałem w wątku https://alkohole-domowe.com/forum/post245149.html#top Na pierwszy przebieg przygotowałem nastaw z 7kg cukru + 21 litrów wody, + drożdże T48. BLG początkowe 25, końcowe -4. Dodałem także środek do w...
autor: zibo27
środa, 10 mar 2021, 19:48
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8189

Re: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27

przyjechały ostatnie elementy orkiestry - zawory :)
dodatkowo zaopatrzyłem się w takie rozgałęźniki do zasilania / powrotu wody do chłodnicy pionowej i deflegmatora

nastaw 25l cukrówki gotowy na test a więc weekendzie przybywaj :twisted: :twisted: :twisted:
autor: zibo27
środa, 3 mar 2021, 16:54
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8189

Re: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27

Dość mocno trzeba pociągnąć, aby wyciągnąć wężyk z króćca także jest szczelnie i solidnie. Opaska pewnie dodatkowo to zabezpieczy, w praktyce wyjdzie. Jak przetestuje to dam znać czy jest wymagana czy nie. Mimo to dzięki za uwagę, będę obserwował wężyk podczas koncertu.
autor: zibo27
niedziela, 21 lut 2021, 16:38
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8189

Re: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27

A to jeszcze dzisiejsza zabawa w skalowanie płynowskazu. Z pojemnika 1 litrowego wlewałem wodę do zbiornika i odmierzałem co litr od momentu pojawienia wody do końca płynowskazu. Grzałki zakrywa przy 8 litrach, pierwsza woda na wysokości 11 litrów (10 litr jest równo z końcówką nypla) ostatnia kresk...
autor: zibo27
sobota, 20 lut 2021, 21:02
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8189

Re: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27

Zbiornik oklejony armaflex 13mm. Starałem się zrobić to ładnie, ale wyszło troszkę nie estetycznie przy górnym kolanku płynowskazu oraz przy zaworze spustu. Ten armaflex to bardzo delikatny materiał, kto oklejał to wie jak to jest. Myślałem, że jest bardziej trwały. Można go jakoś zabezpieczyć ? np ...
autor: zibo27
piątek, 19 lut 2021, 23:25
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8189

Re: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27

dzisiejsze wykonanie płynowskazu. Wężyk siliconowy 11/8 na kolankach 1/4" z nyplami 1/4" 9mm
autor: zibo27
wtorek, 2 lut 2021, 10:06
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8189

Re: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27

W sumie nazywam ten odcinek rury "katalizatorem" bo ten kawałek mogę użyć równie dobrze jako aromatyzer umieszczając to nad deflegmatorem, albo dodatkową półkę bez wziernika. Spotkałem się z opisami, że miedzi nigdy nie za wiele, ale to w kolumnach zasypowych z KO było. W takiej kolumnie t...
autor: zibo27
poniedziałek, 1 lut 2021, 19:50
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8189

Re: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27

Dziś jeszcze zrobiłem podtrzymuję do katalizatora.
Hmm z czego by tu zrobić krążek teraz :?: pociąć zmywak :?:
autor: zibo27
czwartek, 28 sty 2021, 18:03
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8189

Re: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27

....można zamówić u Ciebie coś takiego? Niestety nie. Projekt robiłem dla siebie i zajęło mi to rok, szukając różnych możliwości i znajomości. W dodatku bazowałem się na wiadomościach przeczytanych na forach. Nie mam doświadczenia w budowie takich sprzętów i sam jestem bardzo ciekaw jak to coś będz...
autor: zibo27
środa, 27 sty 2021, 20:45
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 8189

Kolumna półkowa - sitowa 4" miedziana by Zibo27

Od roku buduje swoją kolumnę. Ostatnio trochę prace ruszyły do przodu. :D Krótki opis - zbiornik Keg50 l z grzałką 2kw+1,5kw+1kw pod 230V. przyłącze 4", od góry termowell długości 350 mm pod czujnik temperatury w zbiorniku, zawór spustowy DN32 PN30, do zrobienia jeszcze płynowskaz i okleić zbio...
autor: zibo27
niedziela, 24 sty 2021, 16:56
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Czyszczenie spawów KO
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 13718

Re: Czyszczenie spawów KO

Efekt wyszedł lux :ok: ile minut był nałożony ten preparat na element ze stali? Jak czyściłeś później to kolanko? Szmatką, papier czy może pod bieżącą wodą? Po nałożeniu 10-20 min wg instrukcji, ale zakręciłem się to tu to tam i 40 minęło. Później pod bieżącą ciepłą wodą zmyłem całość. Dodatkowo ca...
autor: zibo27
sobota, 23 sty 2021, 11:09
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Czyszczenie spawów KO
Odpowiedzi: 49
Odsłony: 13718

Re: Czyszczenie spawów KO

Ja do wytrawienia spawów użyłem LOT S GEL. Efekt wczorajszej zabawy możecie ocenić sami. Ewentualnie można oddać na trawienie zanurzeniowe jak ktoś ma w okolicy taką usługę, wtedy spawy w środku zostaną wytrawione bez problemu. Później elektropolerowanie i kobieta może nakładać makijaż przy głowicy :)
autor: zibo27
środa, 4 lis 2020, 20:43
Forum: Problemy i pytania
Temat: Budowa OLM
Odpowiedzi: 18
Odsłony: 7472

Re: Budowa OLM

MastaMari pisze:
na forum kiedy znalazłem plik EXEL gdzie można wyliczyć wielkość OLM bufora i innych przydatnych rzeczy
czy o to chodziło ?
autor: zibo27
sobota, 3 paź 2020, 21:29
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Medi_83
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1710

Re: Medi_83

Na pewno znajdziesz dużo ciekawych i przydatnych informacji. Powodzenia
autor: zibo27
sobota, 3 paź 2020, 13:08
Forum: Przywitaj Się!
Temat: zibo27
Odpowiedzi: 1
Odsłony: 1483

zibo27

Cześć wszystkim:) Jestem z zawodu mgr inż. Informatyk. Interesuje się sportami siłowymi, startowałem w zawodach wyciskania sztangi leżąc, biceps 42cm. Haha. Dietetyka, bilansowanie posiłków, jazda na rowerze. Przejechałem na rowerze Polskę wzdłuż trzech granic oprócz wschodniej części. Od dwóch lat ...

Wyszukiwanie zaawansowane