Znaleziono 5 wyników

autor: zGlowaWDenaturacie
poniedziałek, 16 sie 2021, 14:37
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Namnażanie drożdży Turbo, oraz wzbogacanie ich pożywką w celu ponownego użycia
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 2843

Namnażanie drożdży Turbo, oraz wzbogacanie ich pożywką w celu ponownego użycia

Hej, kupiłem drożdże T48, jedną paczkę oraz pożywkę dla drożdży winiarskich browinu, czy jeżeli rozpocznę fermentację T48 w 25 litrowym naczyniu fermentacyjnym a następnie przeleje do drugiego naczynia 60 litrowego np. 1 litr zacieru z 25 litrów po czasie takim żeby drożdże w 25 l były już namnożone...
autor: zGlowaWDenaturacie
czwartek, 22 paź 2020, 21:00
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Zmiana smaku psoty
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3821

Re: Zmiana smaku psoty

@defacto Cześć, cały proces wygląda tak: Rozpuszczam bodaj 6kg cukru w 25l wody dodaje do wiadra fermentacyjnego drożdże Vodka T-star czekam od tygodnia do dwóch (w tym wypadku dwa albo nawet trzy, dokładnie nie pamiętam) dodaje środek do klarowania win browinu w ilości adekwatnej do ilości zacieru ...
autor: zGlowaWDenaturacie
środa, 21 paź 2020, 22:53
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: Zmiana smaku psoty
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3821

Zmiana smaku psoty

Cześć, Psota z cukrówki po 1,5 msc zmieniła smak z łagodnego zbliżonego do wody, na raczej wyraźny może lekko owocowy, jest o wiele gęstszy i może ma lekko metaliczny posmak. Wie ktoś jaka może być przyczyna? Bo metaliczność może pochodzić z zakrętki butelki, ale co do tej gęstości nie mam pewności,...
autor: zGlowaWDenaturacie
niedziela, 23 lut 2020, 17:46
Forum: Nastaw na Rum
Temat: Rum z soku trzcinowego
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7378

Re: Rum z soku trzcinowego

@Krzysztof63 Tak biorę od oleandra, ale mimo wszystko z tego co wiem powinno odbić za rok z tych pędów, więc to jednorazowa inwestycja. Będzie trzeba zobaczyć w Auchanie, dzięki :) @Kamal Będę próbować bez tunelu bo niestety nie mam miejsca, zobaczymy, jak się nie uda to mam jeszcze kilka pomysłów n...
autor: zGlowaWDenaturacie
piątek, 21 lut 2020, 19:33
Forum: Nastaw na Rum
Temat: Rum z soku trzcinowego
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7378

Rum z soku trzcinowego

Cześć, w tym sezonie będę eksperymentalnie sadzić trzcinę cukrową, wiele wskazuje na to że może wyrosnąć w Polsce, aczkolwiek w mniejszym rozmiarze niż w cieplejszych regionach. Jeśli wyjdzie spróbuje zrobić rum, który wydaje mi się że ze względu na surowiec będzie można nazwać szlachetniejszym. Z m...

Wyszukiwanie zaawansowane