Żel antybakteryjny na bazie przedgonów i pogonów?

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Duch Wina
250
Posty: 277
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 22:21
Ulubiony Alkohol: na razie wino bo w produkcję innych dopiero wchodzę
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: oklice W-wy
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy

Post autor: Duch Wina »

Tlen i światło to zabójcza kombinacja, do tego czynnik wysychania. Tak na prawdę wirus jest aktywny bardzo krótko jeśli nie trafi na żywiciele czyli żywą komórkę w naszym przypadku komórkę śluzówki gardła, nosa, spojówki. Co innego to kwestia jego żywotności w płynach ustrojowych czyli np. "glucie". A jak jeszcze tego gluta wsadzisz do lodówki to ma szansę pożyć dłużej.
A poza tym...
:idea: :idea: :idea:
" Łukaszenka dosyć precyzyjnie określił jaką dawkę wódki stosować. – Ja jestem człowiekiem niepijącym, ale ostatnio żartobliwie mówię, że wódką trzeba myć nie tylko ręce, ale chyba też truć nią tego wirusa – dowcipkował prezydent. – W przeliczeniu na czysty spirytus 40-50 gramów dziennie. Ale nie w pracy! – dodał.
Zapewne chodziło, aby zrobić to przed pracą. Oprócz tego z zaleceń wymienić częste mycie rąk, jedzenie śniadań, obiadów i kolacji o stałych porach oraz suchą saunę, ponieważ przy 60 stopniach koronawirus ma ginąć. Przypomniał przy tym raz jeszcze, aby wódkę pić codziennie.
" :punk: :klaszcze:

Pozdrawiam,
Duch Wina
promocja
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Żel antybakteryjny na bazie przedgonów i pogonów?

Post autor: psotamt »

I jeszcze jedna ciekawostka: e-papieros ;)
Spostrzeżenia moich wielu kolegów którzy przeszli ze zwykłych fajek na e-palenie są takie, że po przejściu znacznie rzadziej dopadają ich wszelkie infekcje. Bez wątpienia coś w tym jest, sam po sobie też to obserwuję od ponad 10 lat. Nie pamiętam już kiedy coś kapało mi z nosa lub miałem jakiś kaszel. A to najprawdopodobniej zasługa glikolu propylenowego który jest główną bazą do e-liquidów.
To tylko taka luźna dygresja, nie kanon, by ktoś nie pomyślał, że czas wziąć się za wapowanie. Ale jeśli ktoś jest namiętnym palaczem zwykłych fajek to może warto zastanowić się. W końcu wirus infekuje przez drogi oddechowe, a potraktowany zatomizowaną chmurką alkoholu - glikolu propylenowego, nie spirytusu - długo nie przetrwa.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

meleństwo
30
Posty: 45
Rejestracja: poniedziałek, 16 lut 2015, 12:27
Krótko o sobie: szczupły blondyn ;)
Ulubiony Alkohol: wódka
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Lokalizacja: SH
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 4 razy
Re: Żel antybakteryjny na bazie przedgonów i pogonów?

Post autor: meleństwo »

Ja wykorzystałem lepszą cześć przedgonów z kolumny aabratek (ostatnie 200 ml z każdego procesu gdzie odrzucam 900ml przedgonów). 230 ml przedgonów "de lux" oraz 70 ml żelu aloesowego. Nie śmierdzi, ma ponad 70% więc musi działać.
Życie jest krótkie, a pić się chce

zaradek
250
Posty: 257
Rejestracja: sobota, 16 wrz 2017, 21:39
Podziękował: 16 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Żel antybakteryjny na bazie przedgonów i pogonów?

Post autor: zaradek »

@psotamt: uwierz mi, że e-papierosy to gorszy syf, w porównaniu ze zwykłymi. Na meblach w pokoju takiego palacza zostawiają tłusty nalot - to co musi dziać się w płucach...?
Ponoć dobrą alternatywą do palenia papierosów jest IQOS (niby jest 95% substancji smolistych mniej, niż w przypadku zwykłych papierosów).
A najlepiej, w ogóle nie palić - i to bez względu na koronawirusa. Mi się udało rzucić ten syf, czego i Wam palacze życzę.
Co do tematu - sam zastanawiałem się nad użyciem przedgonów / pogonów, ale finalnie użyłem niecałe 0,5l serca i jeszcze sporo tego płynu mi zostało (używam tylko wsiadając do auta, po przyjściu do domu (a potem myję ręce) i w pracy (czasem pójdę)). Lepiej nie ryzykować z przedgonami (no i tak nie śmierdzi ;-))
Chciałem w objęcia Morfeusza, ale Dionizos był szybszy.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Żel antybakteryjny na bazie przedgonów i pogonów?

Post autor: psotamt »

zaradek pisze:@psotamt: uwierz mi, że e-papierosy to gorszy syf, w porównaniu ze zwykłymi.
Fakt nie miejsce na dyskusję o tym co gorsze, ale uwierz mi, wiedzę na ten temat mam bardzo dużą. By wypowiadać się w takim temacie należy poprzeć swoje opinie konkretami, dostępnymi badaniami. Czytanie Onetu czy innych niefachowych portali prowadzi do niewiedzy lub donikąd. Na początek zapoznaj się z TYM BLOGIEM lub z TYM, to są autorytety w odróżnieniu od ctr-c ctr-v na popularnych portalach. Jeśli Ci się nie chce, to nie stawiaj tak bzdurnej tezy jakby była pewnikiem.
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7334
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1695 razy
Re: Żel antybakteryjny na bazie przedgonów i pogonów?

Post autor: radius »

psotamt pisze: Czytanie Onetu czy innych niefachowych portali prowadzi do niewiedzy lub donikąd.
Hmm... Nie neguję twojej wiedzy, ale - https://zdrowie.pap.pl/uzaleznienia/tok ... -papierosy
https://niespalajsie.wum.edu.pl/node/79
Ja nie palę od 20 lat, a paliłem pod koniec do 2 paczek dziennie i każdemu palaczowi życzę aby do tego doszedł :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1185
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Żel antybakteryjny na bazie przedgonów i pogonów?

Post autor: psotamt »

radius pisze: Ja nie palę od 20 lat...
Gratuluję, ale ja nie potrafiłem i od 11 lat jestem na e-. A co do artykułu to:
Jego badania częściowo sfinansowano z funduszy amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA)
Reszty sponsorów nie podali :mrgreen:
A sam dobrze wiesz jakie źródła finansowania akceptowane są w FDA, choćby wracając do Twojego tematu o Monsanto :D
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.
Awatar użytkownika

Duch Wina
250
Posty: 277
Rejestracja: wtorek, 15 paź 2013, 22:21
Ulubiony Alkohol: na razie wino bo w produkcję innych dopiero wchodzę
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: oklice W-wy
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Żel antybakteryjny na bazie przedgonów i pogonów?

Post autor: Duch Wina »

meleństwo pisze:... Nie śmierdzi, ma ponad 70% więc musi działać.
:problem:
Uważaj stężenie ma duże znaczenie - 62-71% jest najbardziej skuteczne. Spirytus 95% będzie dużo gorszy od spirytusu nalewkowego 70%.
To stężenie spirytusu salicylowego nie zostało dobrane przypadkowo i nie z oszczędności :)
Pozdrawiam,
Duch Wina
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”