Znaleziono 105 wyników

autor: zebazdan
wtorek, 15 gru 2015, 19:59
Forum: Projekty aparatur
Temat: Nowy aabratek
Odpowiedzi: 103
Odsłony: 37528

Re: Nowy aabratek

lesgo58 pisze:Obojętnie, który bufor masz na myśli - to użycie miedzi jako wypełnienie jest możliwe ale nie wskazane.
No to roz.......e mi system, jak to nie wskazane?

Pekelo czy ty ten sprzęt już masz zbudowany? i czy OLM trzyma się na rurce 12mm?
autor: zebazdan
wtorek, 15 gru 2015, 19:38
Forum: Galeria urządzeń do destylacji masowej
Temat: Aparat destylacyjny 500 litrów
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 16731

Re: Aparat destylacyjny 500 litrów

no graty:) włąśnie takie coś mi się kiedyś sniło po nocach a teraz to 76,1mm:)
Pozdrawiam
autor: zebazdan
poniedziałek, 14 gru 2015, 18:59
Forum: Projekty aparatur
Temat: Monstrum
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 6116

Re: Monstrum

Ojezuuu dobrze że wznowiłem obecność na forum bo bym babola zrobił:( naprawdę za długo mnie nie było. Zszokowany jestem tymi cudami psotniczymi, ma ktoś namiar na schemat takiego cuda OLM na rurze 76,1 mm? Byłbym wdzięczny i może ktoś podeśle jakiś dobry temat do przeczytania bo postów jest tu duuuż...
autor: zebazdan
środa, 9 gru 2015, 09:34
Forum: Projekty aparatur
Temat: Monstrum
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 6116

Re: Monstrum

Witam wszystkich po długiej nieobecności na forum:) , aż musiałem hasło restartować. Monstrum nie zostało zbudowane, psociłem kilka lat na kolumience 2,1 m (łącznie z głowicą) wysokości, z wypełnieniem ekonomicznym (zmywaki). Przyszedł czas na zmiany i jestem w trakcie budowy kolejnej rury, ale tym ...
autor: zebazdan
czwartek, 19 lip 2012, 07:55
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z soku wiśniowego
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 17736

Re: Wino z soku wiśniowego

Więc na 25 litrów wydrylowanej wiśni dałem 4 kg cukru, rozpuszczonego we wrzącej wodzie, szczyptę pożywki i 7g drożdża bayanus G.
Mam pytanie odnośnie kwasku cytrynowego, czy biorąc pod uwagę dużą zawartość kwasów dodać???????
autor: zebazdan
środa, 18 lip 2012, 10:15
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z soku wiśniowego
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 17736

Re: Wino z soku wiśniowego

Witaj Regisie,
posiada wszystko co niezbędne, nawet rurę z wypełnieniem jak by co nie wyszło :D
autor: zebazdan
środa, 18 lip 2012, 09:29
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino z soku wiśniowego
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 17736

Wino z soku wiśniowego

Witam, na głównej stronie przeczytałem, że wino robimy takim sposobem: Wino wiśniowe stołowe o mocy 14% moszcz z wiśni - 10,0 l cukier - 2900 g, czyli 1,82 l woda - 5,68 l Razem doprawiony moszcz 17,5 l Niestety na forum jest tyle postów które niczego nie wnoszą, że nadal nic nie wiem. A wino które ...
autor: zebazdan
niedziela, 15 kwie 2012, 23:05
Forum: Węgiel aktywny
Temat: węgiel drzewny klonowy
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 17698

Re: węgiel drzewny klonowy

Witam,
drewno musi być pozbawione kory i łyka przed wypaleniem - KONIECZNIE. Przy średnicy wałka około 15 cm, około 1 cm to kora i łyko (ciemniejsza część zewnętrzna).
Pozdrawiam
autor: zebazdan
piątek, 13 kwie 2012, 22:26
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 567151

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Witam po długiej nieobecności, Panowie ja mam calvadosa z jabłka typu malinowego. Całość po drugim gonieniu wsadziłem do nowej beczki 50l zakupionej w Pawłowiance - gorąco polecam. Zalanie miało miejsce 22.12.2011 roku. W dniu dzisiejszym odlałem 0,6l 60% trunku, dodałem troszkę H20 i do obecnej chw...
autor: zebazdan
piątek, 8 kwie 2011, 11:00
Forum: Przepisy smakowe
Temat: ABSYNT
Odpowiedzi: 92
Odsłony: 107220

Re: ABSYNT

Witam po dojściu do siebie :D Przepis zwiększyłem czterokrotnie odnośnie piołunu w pierwszej fazie maceracji. Efekt po wczorajszej degustacji był oszałamiający, nie dużo pamiętam. Wypiłem ze szwagrem 400 ml, dostałem po pysku od żony. Z siostrzeńcem walczyłem w łazience na posadzce i wróciłem na maj...
autor: zebazdan
wtorek, 5 kwie 2011, 22:04
Forum: Fun Forum
Temat: Kawały
Odpowiedzi: 597
Odsłony: 214001

Re: Kawały

W Przechowie żył pewien facet który zawsze marzył o motorze HD. Zbierał wpierw na motór, później na żonę. Po kilkunastu latach oszczędzania kupił HD - electra. Koleś do tego stopnia dbał o maszynę, że zawsze jak padał deszcz, wychodził z wazeliną i smarował całego HD, siodełko, silnik, opony, wszyst...
autor: zebazdan
czwartek, 24 mar 2011, 21:54
Forum: Przepisy smakowe
Temat: ABSYNT
Odpowiedzi: 92
Odsłony: 107220

Re: ABSYNT

Dzisiaj zalałem zioła caladosem i czekam. Panowie o tym mowa o tamtym mowa a o tym do jakiego stężenia rozcieńczyć przed destylacją ani słowa :D Chyba, że mam destylować 60%
autor: zebazdan
niedziela, 20 mar 2011, 22:36
Forum: Wypełnienie kolumny
Temat: Pierścienie Białeckiego
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6301

Re: Pierścienie Białeckiego

A wiesz kolego, że ja się pierwszy raz na nie natknąłem w twoim poście. Ciekawe, bardzo ciekawe.
autor: zebazdan
niedziela, 20 mar 2011, 21:49
Forum: Projekty aparatur
Temat: Monstrum
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 6116

Re: Monstrum

:D chyba,że masz 40 beczek dębowych po 200 literków produkcji angielskiej :D Wprowadzę trochę zamieszania i wbuduję coś w rodzaju elektrycznego przejmowania zanieczyszczeń tłoczonej pary :D
Pozdrawiam
Sebastian
autor: zebazdan
niedziela, 20 mar 2011, 17:17
Forum: Projekty aparatur
Temat: Monstrum
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 6116

Re: Monstrum

Witam, mam kilka pomp także całość będzie zautomatyzowana. Mam też już zbiornik fermentacyjny 1 m3 z blachy ocynkowanej (myślę, że będzie ok) całość właśnie rysuję co przedstawię w późniejszych postach. Ale pytanie do bractwa. Czy zastosować jedną rurę i głowicę czy np. 2, 3 o mniejszych średnicach ...
autor: zebazdan
sobota, 19 mar 2011, 23:21
Forum: Projekty aparatur
Temat: Monstrum
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 6116

Monstrum

Witam, postanowiłem zbudować aparat gigantycznych rozmiarów domowych. Zbiornik zalewowy będzie miał 250l pojemności, zatopiony lekko w posadzce. Rura główna 3x76mm ze względu na ilości przerabianego materiału :D (ile mam tyle rur podłączę) a skłoniła mnie do tego ekonomia. Wysokość wypełnienia 240 c...
autor: zebazdan
sobota, 19 mar 2011, 20:55
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kolumna z miedzi
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 24958

Re: Kolumna z miedzi

Panowie szlak mnie dzisiaj :bardzo_zly: trafił jak mój zaworek iglicowy za 380 zeta szlak trafił. Broń Cię Bóg kupować zawór Ham-Let. Piękny zewnętrznie ale po gotowaniu 380 l nastawu jabłkowego padł. Uszczelnienie pod wpływem temperatury zalało iglicę, spiekł się więc próbowałem dziada ratować. Nie...
autor: zebazdan
sobota, 19 mar 2011, 20:47
Forum: Kotły
Temat: Budowa aparatury od podstaw ;)
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4332

Re: Budowa aparatury od podstaw ;)

Możesz zastosować taboret. Ja sugerował bym grzałki ze względu na większą kontrolę procesu. Możesz wspawać kołnierz o większej średnicy co ułatwi czyszczenie w przyszłości :mrgreen: a pozwoli wmontować grzałki. Mogą być dwie po 1,4KW a dziurki ładnie wyglądają, na jednej montujesz regulator droga be...
autor: zebazdan
piątek, 18 mar 2011, 22:14
Forum: Kotły
Temat: Budowa aparatury od podstaw ;)
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4332

Re: Budowa aparatury od podstaw ;)

http://multisort.pl/product/5675.Panelo ... 150;C.html na allegro taniej
zamontować w 2/3 wys. kolumny i w głowicy
w kotle możesz mieć zwykły ter. tablicowy
autor: zebazdan
piątek, 18 mar 2011, 22:12
Forum: Kotły
Temat: Budowa aparatury od podstaw ;)
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 4332

Re: Budowa aparatury od podstaw ;)

W sieci znalazłem taką:
http://abc-hurt.bazarek.pl/opis/656845/ ... -wody.html
minimum dwie
regulator ma zygmunt
autor: zebazdan
piątek, 18 mar 2011, 20:40
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Operowanie kolumną - problemy początkujących.
Odpowiedzi: 65
Odsłony: 20462

Re: Operowanie kolumną - problemy początkujących.

Temp. skacze jak coć nie gra w parze :) Ściślej jak zrobiłeś zonka w nastawie masz mniej gonu i temp. rośnie. Dzisiaj mam przed ostatni dzień rurowania nastawu calvadosowego. Ktoś wcześniej napisał, że nie klaruje owocówek. Ja od dzisiaj będę klarował :D Dlaczego: 1. na ilości 43l nastawu stratę uzy...
autor: zebazdan
środa, 16 mar 2011, 23:19
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Wygieta kolumna
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11700

Re: Wygieta kolumna

Gobo nie do końca przekonany jestem o umiejscowieniu wygięcia przy kotle. Coś zawsze będzie spływało i możliwe, że będzie wzrastało ciśnienie w kotle i w początkowej fazie tłoczenia pary w górę co może destabilizować proces.
Pozdrawiam
autor: zebazdan
środa, 16 mar 2011, 21:12
Forum: Galeria destylatorów Reflux
Temat: Powoli, ale naprzód LM/VM
Odpowiedzi: 42
Odsłony: 15201

Re: Powoli, ale naprzód LM/VM

Witam,
czekam na efekt wziernika a dokłądniej na sposób mocowania. Też mnie strasznie zakręciło na wziernik :D
autor: zebazdan
środa, 16 mar 2011, 20:50
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Pomocy !!!
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5424

Re: Pomocy !!!

Są kiepskie ale ja na nich zaczynałem i dodałem duuuużo za dużo, cztery razy puszczone w rurkach i wyszło cudo jęczmienno-kukurydziane :D Da się na nich popracować z braku laku :mrgreen:
autor: zebazdan
środa, 16 mar 2011, 20:40
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Mini destylator z wiatraczkiem
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 6336

Re: Mini destylator z wiatraczkiem

Witam, za 450 zł dostaniesz na allegro coś lepszego, mały tuning i działasz :mrgreen: . Ja nie polecam, bez urazy ale nawet skandynawowie mnie nie przekonali :D
autor: zebazdan
środa, 16 mar 2011, 20:31
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Pomocy !!!
Odpowiedzi: 16
Odsłony: 5424

Re: Pomocy !!!

A jaka temperatura jest na strychu? Czy drożdże rozpuściłeś przed dodaniem? Dostępu powietrza być nie powinno.
autor: zebazdan
środa, 16 mar 2011, 15:42
Forum: Przepisy smakowe
Temat: ABSYNT
Odpowiedzi: 92
Odsłony: 107220

Re: ABSYNT

Witam,
kolego Wojtas, ile dodać wesołego dymu na 2,4 l nastawu i ile na drugi etap? Pisałeś o piołunie, że powinien być świeży. Niestety nie mam takowego ale również pisałeś, iż musi być podsuszony więc to prawie to samo co zeszłoroczny :D jak zwiększysz proporcję 2,5X.
Pozdrawiam
Sebastian
autor: zebazdan
wtorek, 15 mar 2011, 23:27
Forum: Śmietnik
Temat: Skasowane posty
Odpowiedzi: 38
Odsłony: 9047

Re: Operowanie systemem refluksowym - wykład.

Nie no wymiękam :help: , kolega naprawdę sobie gwiazdki zdobywa. Z forum zrobiło się gadu gadu, kolega allegro nie czyta bądź czyta z niezrozumieniem. Nie wiem co mam napisać, nie wiem.
Pozdrawiam
i zachęcam do wnikliwego przestudiowania forum a odpowiedzi same się znajdą
autor: zebazdan
wtorek, 15 mar 2011, 23:22
Forum: Projekty aparatur
Temat: Kolumna z miedzi
Odpowiedzi: 44
Odsłony: 24958

Re: Kolumna z miedzi

Nie wiem dlaczego nie ma mojego postu w miejscu gdzie być powinien. Kupiłem termometr TER 14 http://multisort.pl/product/5675.Panelowy;termometr;z;czujnikiem;zewn.;od;50;C;do;150;C.html. Helena pracuje przy 78,2 - 78,3 st C. mogę ustabilizować w tych temperaturach. Strasznym błędem obarczeni są &quo...
autor: zebazdan
wtorek, 15 mar 2011, 20:51
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 567151

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

:D a w zasadzie to nie wiem czy na LM zmarnowane zostaną, Helena czyni cuda :D A zawsze mogę puścić na VM. A teraz pomyślałem, że zrobię dla porównania trochę na LM trochę na VM. A mnie się jeszcze nie udało zrobić za pierwszym razem czegoś do czego nie miałbym uwag :mrgreen: Z racji moich duuużych ...
autor: zebazdan
poniedziałek, 14 mar 2011, 21:28
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Destylat czuć jak by kukurydzą
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6213

Re: Destylat czuć jak by kukurydzą

Ja myślę, że kolega allegro pisze bo pisze "dla gwiazdek" bo nie widzę innego wytłumaczenia :D
autor: zebazdan
poniedziałek, 14 mar 2011, 15:19
Forum: Chemiczne poprawianie destylatów między operacjami
Temat: Otrzymywanie czystego spirytusu.
Odpowiedzi: 101
Odsłony: 85436

Re: Otrzymywanie czystego spirytusu.

Wiem Lothar jestem częściowo chemikiem po szkole średniej i częściowo wyższym technologiem drewna. Dlatego mam NaOh w granulkach i rozpuszczał będę w destylacie. W zeszłym tygodniu dostałem perhydrol i zostawiłem w ukryciu ale mam dwa psy które wszystko znajdą i wywlokły słoik 1,5 l i zostało 50 ml ...
autor: zebazdan
poniedziałek, 14 mar 2011, 15:14
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Ziarno bez zacierania
Odpowiedzi: 580
Odsłony: 232424

Re: Ziarno bez zacierania

Cukier w biedronce jest oszukany :( Ale cóż, z 45 kg otrzymałem 12 l gonu 94%, 4l pogonu i przegon (nie wiem ile :D ) Część jest po pierwszym gotowaniu część po drugim. Ale chyba bez chemii się nie obejdzie (mój nos czuje złe zapachy bimbrowe) Nie ma dużej różnicy zapachowej między 1 i 2 destylacją....
autor: zebazdan
poniedziałek, 14 mar 2011, 15:02
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Owocowe brandy dla początkujących.
Odpowiedzi: 1371
Odsłony: 567151

Re: Owocowe brandy dla początkujących.

Witam, po pierwszym gotowaniu na VM otrzymałem 0,45 l przegonu i 5l jak myślę gonu i 0,8 l pogonu (niestety pojawił się maly problem z temp. w końcowej fazie i trudno było wyłapać pogon który znalazł się w gonie). Całość już teraz ładnie pachnie i zastanawiam się czy to oczyszczać. Czytałem wcześnie...
autor: zebazdan
poniedziałek, 14 mar 2011, 10:27
Forum: Chemiczne poprawianie destylatów między operacjami
Temat: Otrzymywanie czystego spirytusu.
Odpowiedzi: 101
Odsłony: 85436

Re: Otrzymywanie czystego spirytusu.

Witam,
koledzy rozumiem, że pisząc o NaOH i KmnO4 ruzumiecie 100% stężenie zawartości poszczególnych związków chemicznych. Związek chemiczny perhydrol to 30% stężenie. Zamawiam właśnie NaOH i zastanawiam się nad stężeniem. Proszę o szybką reakcję.
autor: zebazdan
niedziela, 13 mar 2011, 09:48
Forum: Przepisy smakowe
Temat: ABSYNT
Odpowiedzi: 92
Odsłony: 107220

Re: ABSYNT

Koledzy, zastanawiam się nad gatunkiem spirytusu jaki użyć na absynt. Mam otrzymany z żyta według przepisu Calyxa i lada moment będę miał spirytus a'la calvados. Jak myślicie który wybrać?
autor: zebazdan
sobota, 12 mar 2011, 21:25
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Wódka z kaktusa
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 8454

Wódka z kaktusa

Kiedyś powiedział mi przyjaciel o wyprawie do meksyku. Trwała trzy tygodnie, pierszego dnia przewodnik serwuje drinka z pewnego kaktusa i film się zrywa. Każdy osobnik otrzymuje osła i śpiwór. Nalewką z kaktusa przewodnik raczy raz dziennie delikwenta. Nie jest to historia z palca wyssana, oferowana...
autor: zebazdan
sobota, 12 mar 2011, 20:37
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Zacier z marchwi.
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 13154

Re: Zacier z marchwi.

A no po soczkach mam niezbyt ciekawe doznania siedzące :D Cóż,jutro cisnę soki na witaminizer :odlot:
autor: zebazdan
sobota, 12 mar 2011, 20:35
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Zawartość cukru w cukrze, czyli jaki cukier wybrać?
Odpowiedzi: 109
Odsłony: 82433

Re: Zawartość cukru w cukrze, czyli jaki cukier wybrać?

Koledzy wiem, że w większości już wiecie ale... Cukier słodka łyżeczka jest zabarwiony zbyt małą ilością cukru w cukrze :D No chyba, że G. Martins nie wie, że w jego sklepach dosypują kredy :D Jak pisał Witkacy na grobie przyjaciela "nie zależy mi na tym co włożysz, liczy się dla mnie cukier&qu...
autor: zebazdan
sobota, 12 mar 2011, 20:29
Forum: Projekty aparatur
Temat: JASIEK Kolumna projekt do oceny
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 9228

Re: JASIEK Kolumna projekt do oceny

Kolego ty masz maybacha w rodzinie mercedesa :D A z racji mojej wiedzy praktycznej, wolę mercedesa :mrgreen:

Wyszukiwanie zaawansowane