Zbiornik z kany

Co można używać do budowy aparatury, a czego unikać.
Awatar użytkownika

robert4you
950
Posty: 951
Rejestracja: środa, 30 mar 2016, 18:43
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podziękowanie: 134 razy

Post autor: robert4you »

Kombinujesz jak Żyd na gestapo. Załóż do tego szybkowaru potstilla z rurki cu 35 lub 28 mm z dodatkowym refleksem.
http://alkohole-domowe.com/forum/miedzi ... 0miedziany
Zamiast grzałki i regulatora kup taką kuchenkę indukcyjną http://allegro.pl/kuchenka-plyta-indukc ... 41166.html
Zestaw sprawdzony w praniu, dający fajne efekty.
************************************************************************
alembiki

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Zbiornik z kany

Post autor: Zbynek80 »

Ale kolego kombinujesz, kombinujesz. Narobisz się a nie wiem czy to da wymierne efekty. Daj ten cylinder jako deflegmator i chłodnicę i odpuść sobie już te zimne palce i termometry.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Zbiornik z kany

Post autor: boxer1981228 »

Umiesz lutować miedź?

Autor tematu
kolin09
5
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 14 kwie 2015, 14:49
Re: Zbiornik z kany

Post autor: kolin09 »

Na miękko raczej polutuje.Dostałem od brata rurkę 2,5m fi 54 Cu.Myślałem żeby rozwiercić dwa otwory które są w szybkowarze do 28mm i dać dwie rurki które podłączę do tej dużej.
kolumienka.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

boxer1981228
1000
Posty: 1029
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 256 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Zbiornik z kany

Post autor: boxer1981228 »

No to Ty się jeszcze zastanawiasz co zrobić? Masz chłopie 2,5 m rury fi 54 a to wystarczy na pełnowartościową kolumnę. Bez problemu z tego zrobisz kolumnę typu "bokakob" na forum i w necie pełno gotowych schematów, tu masz jeden poglądowy jak ma być zrobiona głowica http://www.screencast.com/t/ODMxYThm . Ja też od takiej samej zaczynałem, i to bez żadnego doświadczenia z lutowaniem i kolumna wyszła pierwsza klasa. Do tego dokupujesz kega 50l a do rury przylutowujesz nypel i masz gotowe połączenie kega z kolumna. Tak naprawdę 2h roboty i masz gotową kolumnę.

Szlumf
2000
Posty: 2379
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 629 razy
Otrzymał podziękowanie: 583 razy
Re: Zbiornik z kany

Post autor: Szlumf »

kolin09 pisze:Myślałem żeby rozwiercić dwa otwory które są w szybkowarze do 28mm i dać dwie rurki które podłączę do tej dużej. kolumienka.png
Nic nie musisz rozwiercać. Wykręć z szybkowara zawór bezpieczeństwa i ten dzyndzel roboczy i w jedną dziurę wsadź wężyk silikonowy o odpowiedniej średnicy jako odbiór a w drugiej zrób "korek" z wężyków i będziesz miał port termometru w kotle. Do rury wsadź korek silikonowy z powiększoną dziurą, podwieś ją nad kuchenką i możesz gonić. Sam tak na początku działałem. Jak zechcesz większy kocioł to żonie oddasz kompletny szybkowar i jeszcze Ci podziekuje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały”