Zatrzymanie fermentacji w "winie" truskawkowym

Jabłka, wiśnie, czereśnie, porzeczki czerwone i czarne, gruszki, śliwki, truskawki ...

Autor tematu
Shruikan
30
Posty: 48
Rejestracja: sobota, 1 gru 2018, 21:10
Podziękował: 2 razy

Post autor: Shruikan »

Witam. W dniu 19 czerwca nastawiłem wino truskawkowe w ilości 2x~20 litrów. BLG początkowe około 16. Drożdże na początku nie chciały ruszyc (użyłem drozdży przeznaczonych dla takiego wina) i wtedy przyszedł mi do głowy pomysł, żeby jednak cydr z tego zrobić. Kupiłem drożdże Ciderini do cydru słodkiego/pol słodkiego. Zaszczepiłem nastaw, na początku cisza, potem ruszyło jak oddzieliłem pulpe od soku (użyłem worka filtracyjnego i odcisnąłem możliwie jak najwięcej soku). Po jakims czasie zeżarły caly cukier, ale w smaku prawie jak kompot. Dosłodziłem 3kg cukru rozpuszczonymi w około 3 litrach wody. Objętościowo wyszło wtedy około 24 litrów, a BLG wynosiło 16. Znowu zeżarły cały cukier i teraz czuć juz alkohol, którego już jest wystarczająco dużo i teraz pytanie. Jak zatrzymac dalszą fermentacje? Dosype cukru, to znowu mi wpierdziela cukier i wino się zrobi.

PierwszyWolnyLogin
350
Posty: 392
Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2019, 07:58
Status Alkoholowy: Drinker
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Zatrzymanie fermentacji w "winie" truskawkowym

Post autor: PierwszyWolnyLogin »

Zostaw ten cukier, chyba ze drzem robisz zamiast wina :)

https://allegro.pl/listing?string=stope ... l-1-2-0619

PWL
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: Zatrzymanie fermentacji w "winie" truskawkowym

Post autor: .Gacek »

Spiritferm bloker fermentacji, ewentualnie pirisiarczyn potasu w końskie j dawce... 150%. Szczerze uprzedzam, że u mnie siara nie chciała działać tak jak powinna...
Pozdrawiam Gacek.

wawaldek11
2500
Posty: 2916
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Zatrzymanie fermentacji w "winie" truskawkowym

Post autor: wawaldek11 »

Pasteryzacja? Ale to chyba zmienia trochę smak :bezradny:
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
Shruikan
30
Posty: 48
Rejestracja: sobota, 1 gru 2018, 21:10
Podziękował: 2 razy
Re: Zatrzymanie fermentacji w "winie" truskawkowym

Post autor: Shruikan »

Chwilowo zlalem znad osadu, dosypalem po 4g pirosiarczynu i dodałem kilo cukru na próbę czy ruszy. Zobaczymy jak to sie potoczy. W jednym BLG wynosi około 6, a w drugim 8.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wina Owocowe”