Znaleziono 32 wyniki

autor: Zarkan
środa, 4 lut 2015, 21:42
Forum: Przepisy na Piwo Domowe
Temat: Domowa Wytwórnia Dębowa - gr000by warzy
Odpowiedzi: 41
Odsłony: 28980

Re: Domowa Wytwórnia Dębowa - gr000by warzy

Jak Ja widzę twoje specjały to tym bardziej muszę nawiedzić Cię na akademiku gr000by ;). Ja niestety dopiero 1 piwko zabutelkowane a drugie pracuje :D. Ale nie od razu Rzym zbudowano.
autor: Zarkan
poniedziałek, 19 sty 2015, 09:56
Forum: Bimbrownia
Temat: Alcohol Spirit Kits - Whisky Prohibition
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3940

Re: Alcohol Spirit Kits - Whisky Prohibition

https://www.youtube.com/watch?v=ET4BxmtYq_M

To bardziej przypomina nasza cukrówkę sklarowaną węglem i żelatyną a następnie dodanie zaprawki.
autor: Zarkan
środa, 7 sty 2015, 07:31
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: termometr radiowy
Odpowiedzi: 43
Odsłony: 15071

Re: termometr radiowy

Niestety ta płytka jest dostosowana pod termometry DS18B20 więc co dla niektórych dokładność rzędu 0,1 może być za mała. Tak naprawdę jedynie dobrym i w miarę rozwiązaniem będzie znaleźć osobę, która coś takiego wykona.
autor: Zarkan
środa, 31 gru 2014, 18:40
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Wino-nastaw zakończył swoją fermentację - co dalej?
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 5084

Re: Wino-nastaw zakończył swoją fermentację - co dalej?

Powiem tak. Dużo za dużo cukru. Taka prawda. Dla małej butli było 360+g/l + zawartość cukru z owoców. Takie ilości to przeżrą jedynie g-995. Chodź tak naprawdę to wygląda niczym przepis na dobrą cukrówkę gdzie ludzie używają podobne ilości cukru, ale na 100l nastawu. Wino to powinno mieć te 14-15%, ...
autor: Zarkan
czwartek, 25 gru 2014, 21:07
Forum: Bimbrownia
Temat: Zaskoczyło mnie...
Odpowiedzi: 12
Odsłony: 7157

Re: Zaskoczyło mnie...

Tak naprawdę daleko nie musimy szukać. Na przykład nie tak dawno temu sprawa u naszych sąsiadów z podrobionym alkoholem.
Przykleić banderole problemem nie jest.
autor: Zarkan
środa, 24 gru 2014, 13:13
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Długość życia drożdży
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 6316

Re: Długość życia drożdży

Pomijając to co powiedział kolega @Wald to w moim przypadku przy wiśniowym przez bardzo długi okres po skończonej pracy było czuć drożdże. Daj im trochę czasu a miło się odwzajemnią dobrym winem wiśniowym które według mnie jest bardzo przyjemne zwłaszcza grzane ;).
autor: Zarkan
sobota, 13 gru 2014, 12:55
Forum: Nastawy owocowe
Temat: Złoty środek na owocówkę?
Odpowiedzi: 196
Odsłony: 96241

Re: Złoty środek na owocówkę?

Poprzez szybszy odbiór możesz regulować moc destylatu. Przy szybkim odbiorze zauważysz skok temperatury.
autor: Zarkan
środa, 10 gru 2014, 20:55
Forum: Aspekty Estetyczne
Temat: Sposoby na drukowanie etykiet...
Odpowiedzi: 28
Odsłony: 35509

Re: Sposoby na drukowanie etykiet...

Najlepsze co może być to papier samoprzylepny etykietowy. Dobiera się rozmiar pod Siebie, tworzy etykietę i drukuje na domowej drukarce. Klej trzyma znakomicie a po skończeniu butelki aby odkleić starą etykietę wystarczy namoczyć z 3-4 minuty i delikatnie za pomocą nożyka schodzi w ciągu 10 sekund.
autor: Zarkan
środa, 3 gru 2014, 10:59
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 935371

Re: Aktualne ceny cukru

Gdyby ktoś był zainteresowany to cukier trzcinowy 1kg - 7,35 z vat w Selgrosie do 14 grudnai.
autor: Zarkan
wtorek, 4 lis 2014, 07:51
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Nastaw 1000L na T48
Odpowiedzi: 79
Odsłony: 31038

Re: Nastaw 1000L na T48

Powiem dość ciekawy eksperyment. Chociaż bałbym się tego ugotowania. Mnie przy obecnych temperaturach potrafi się podnieść temperatura i to dość znacznie. Z drugiej strony przy takim powiększeniu na jedną paczkę i tylko pożywce w stylu przecier może okazać się, że nie będą tak chętnie cukru przerabi...
autor: Zarkan
środa, 8 paź 2014, 22:40
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY
Odpowiedzi: 1224
Odsłony: 616006

Re: DOMOWA WHISKY - PRZEPISY

Sam osobiście nie dawno zakończyłem destylacje zacieru na JD. Co prawda prawie nie doszła ona skutku ze względu na mocne zniechęcenie filtrowaniem, które zajęło mi prawie 4 dni. Co do samego wyniku, co prawda spodziewałem się całkiem innego zapachu, ale może on się zmieni z czasem (póki co słyszałem...
autor: Zarkan
sobota, 4 paź 2014, 23:03
Forum: Pierwsze Kroki
Temat: syrop cukrowy - maksymalnie zagęszczony?
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 11697

Re: syrop cukrowy - maksymalnie zagęszczony?

Syrop cukrowy robi się właśnie z 1kg cukru na 0,5 l wody. I to jest maksymalne chyba stężenie :).
autor: Zarkan
sobota, 4 paź 2014, 16:11
Forum: Alkoholowe Zbiory
Temat: to moje zbiory - tomanio27
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 9941

Re: to moje zbiory - tomanio27

Muszę przyznać że dość spora kolekcja. Jednakże najlepiej w niej wyglądają te beczki. Czy jesteś w stanie zdradzić jakiego typu whisky znajduje się w nich?
autor: Zarkan
sobota, 4 paź 2014, 13:47
Forum: Nastaw na Rum
Temat: Rum - produkcja metodą dundrową
Odpowiedzi: 822
Odsłony: 249401

Re: Rum - produkcja metodą dundrową

Z tego co mi wiadomo nastaw z melasy nigdzie nie zejdzie do 0 blg gdyż w nastawie jest sporo innych rzeczy np. trójcukry które nasi koledzy nie jedzą o czym było wielokrotnie pisane.
autor: Zarkan
poniedziałek, 7 lip 2014, 21:45
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: [test]Turbo Double Snake C24 a powiększony nastaw
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7587

[test]Turbo Double Snake C24 a powiększony nastaw

Witam. Jako że postanowiłem zakupić beczkę, to postanowiłem i również sprawdzić jak te drożdże poradzą sobie z około 5 krotnie powiększonym nastawem a że chciałem być oszczędny to użyłem pojedynczej paczki drożdży. Producent przewiduje pojedyncza paczkę na 6 kg cukru uzupełnione 21 litrami wody, co ...
autor: Zarkan
środa, 2 lip 2014, 13:37
Forum: Bimbrownia
Temat: Palcohol - alkohol w proszku
Odpowiedzi: 24
Odsłony: 15826

Re: Palcohol - alkohol w proszku

Coś takiego mnie nie przekonuje. Chociaż swego czasu u rosjan dało się kupić vódka w tubce w postaci żelu.
autor: Zarkan
wtorek, 24 cze 2014, 13:25
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Czy moje wino "zdechło"?
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 2850

Re: Czy moje wino "zdechło"?

Mało informacji ale z tego co widzę cukru mogło też nie być mało. Cukier z owoców + ciemny + miód. Jakie to były drożdze? Może nie wytrzymały ilości cukru.
autor: Zarkan
środa, 21 maja 2014, 14:40
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Młoda kukurydza na zacier
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 11394

Re: Młoda kukurydza na zacier

O ile skrobia prawdopodobnie jest, to pytanie ile. Jak kolega gr000by zwrócił największą wydajność energetyczną ma dojrzala kukurydza. Jednakże może okazać się iż w takiej młodej może być 80% tego co w dojrzałej a może mieć całkiem ciekawy i niepowtarzalny smak. Jednakże są to tylko domysły więc nic...
autor: Zarkan
piątek, 2 maja 2014, 09:27
Forum: Po Godzinach
Temat: Kliknij "Lubie to" czyli pomoc dla znajomego
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 1295

Kliknij "Lubie to" czyli pomoc dla znajomego

Witam. Może mały wstęp. Znajomy chce zabrać Matkę do teatru Roma. Niestety cena biletów jest praktycznie nieosiągalna dla osoby pracującej na pół etatu gdyż za pojedynczy wynosi 190zł. Jednakże jest możliwość wygranie podwójnego zaproszenia poprzez "mały" konkurs zdjęciowy. I tu się pojawi...
autor: Zarkan
niedziela, 13 kwie 2014, 12:06
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 935371

Re: Aktualne ceny cukru

@pokrec Myślę że nie znajdzie. Też tak myślałem i obdzwoniłem po kilkudziesięciu hurtowniach oraz producentów. I przy ilościach tirowych czyli 24 tony cena wyższa niż dyskontowa. Prawdopodobnie gdybym był odbiorcą masowym typu N tirów miesięcznie toby się opłacało ze względu na rabat. Inaczej nie. C...
autor: Zarkan
czwartek, 3 kwie 2014, 09:54
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 935371

Re: Aktualne ceny cukru

W Tesco Gliwice cukier 1.89 i bez limitu :)
autor: Zarkan
poniedziałek, 3 mar 2014, 08:55
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Aktualne ceny cukru
Odpowiedzi: 2948
Odsłony: 935371

Re: Aktualne ceny cukru

A w eurocash nie da się kupować tylko na firmę? Bo jeżeli da się detalicznie to faktycznie warto gdyż w Brazylii spalił się główny terminal cukrowy obsługujący 1/5 handlu światowego ze 180 tyś ton cukru a więc ceny mogą trochę iść w górę.
autor: Zarkan
niedziela, 23 lut 2014, 14:53
Forum: Kotły
Temat: Co to właściwie jest - kana na mleko?
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 9127

Re: Co to właściwie jest - kana na mleko?

Dla mnie jest blacha ocynkowana. Choć nie jestem na 100% pewny bo zdjęcia nie są idealne. Jaką strukturę ma blacha? Mimo wszystko przez rdzę nie użyłbym jej gdziekolwiek.
autor: Zarkan
niedziela, 2 lut 2014, 17:11
Forum: Projekty aparatur
Temat: Full automat destylacyjny
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 8919

Re: Full automat

Osobiście sam pracuje w wolnych chwilach nad podobnym projektem ale mnie osobiście 2 wejścia AI zajęły 2 czujniki temperatury PT100. Dodatkowo cena elektrozaworów ze stali nierdzewnej jest masakrycznie wysoka, dlatego nie ma możliwości aby wystarczyło Ci na to 1000 zł + nie wysterujesz ich bezpośred...
autor: Zarkan
poniedziałek, 13 sty 2014, 17:40
Forum: Kotły
Temat: Mój nowy kocioł z płaszczem z kega.
Odpowiedzi: 37
Odsłony: 15379

Re: Mój nowy kocioł z płaszczem z kega.

Nieźle to wygląda. Teraz można spokojnie psocić, nie martwiąc się przypalaniem czegokolwiek :)
autor: Zarkan
czwartek, 2 sty 2014, 22:01
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Psocenie w bloku
Odpowiedzi: 91
Odsłony: 33248

Re: Psocenie w bloku

Mimo wszystko, jeżeli wyrwało drzwi to wybuch musiał być całkiem niezły. Dobrze, że sprawdziłem najpierw szczelność kolumny na wodzie. Aby nie było offtop. U mnie w bloku nic nie czuć gdy psociłem. Jedynie delikatnie czuć, gdy wylewam resztki i na samym początku przed stabilizacją, gdy podniesie się...
autor: Zarkan
niedziela, 15 gru 2013, 23:37
Forum: Przepisy na Nalewki i Likiery
Temat: Nalewka z wiórek kokosowych i jej konsystencja.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 3910

Re: Nalewka z wiórek kokosowych i jej konsystencja.

Taką jak ja piłem nalewkę z wiórek kokosowych robiło się właśnie na skondensowanym mleku niskosłodzonym, wódce a nie spirytusie oraz kokos który po jakiś miesiącu się wyciska i wywala. Nie ma co się dziwić że kokos nasiąkł. A mieszając wszystko naraz wszystko ładnie przesiąka aromatem i smakiem koko...
autor: Zarkan
niedziela, 8 gru 2013, 16:07
Forum: Wina Gronowe
Temat: Drożdże nie przerobiły cukru
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 9302

Re: Drożdże nie przerobiły cukru

Wygląda na to że drożdże już zdychają z ilości %. Bo wyszło mi ogólnie że przerobiły 34 blg cukru czyli 18 % ok. (Nie mam tabeli pod ręką). Jeżeli chcesz totalnie to zatrzymać użyj siarki (nie polecam) albo poczekaj jeszcze aż totalnie zdechną.
autor: Zarkan
niedziela, 1 gru 2013, 12:26
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Fermentacja w niskiej temperaturze
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7725

Re: Fermentacja w niskiej temperaturze

Skąd takie informacje? Z opakowania 1kg drożdży. Jest na nim napisane, iż pracują one od 6 stopni i właśnie najlepiej, czyli z jak najmniejszą ilością niechcianych związków uzyskuje się przy 12 stopniach, a nie że najszybciej. Trochę źle to napisałem.
autor: Zarkan
sobota, 30 lis 2013, 22:44
Forum: Wytwarzanie Wina
Temat: Fermentacja w niskiej temperaturze
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7725

Re: Fermentacja w niskiej temperaturze

Nie koniecznie. Baynusy g995 najlepiej czują się z tego co wiem w umiarkowanej temperaturze ok 12 stopni. A pracują już od 6.
autor: Zarkan
sobota, 30 lis 2013, 22:38
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Projekt pierwszego sprzętu do psocenia.
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3488

Re: Projekt pierwszego sprzętu do psocenia.

Po pewnych przemyśleniach i wyliczeniach wysokości, wychodzi na to, że mam około 120 cm wysokości do wykorzystania, więc faktycznie aabratek będzie idealny. Czy faktycznie muszę wykorzystać aż taką grubą rurę? Nigdzie nie mogę takiej znaleźć z odbiorem w okolicy (chodź jak dla mnie może to wynikać z...
autor: Zarkan
środa, 27 lis 2013, 14:59
Forum: Aparatury kompletne
Temat: Projekt pierwszego sprzętu do psocenia.
Odpowiedzi: 4
Odsłony: 3488

Projekt pierwszego sprzętu do psocenia.

Witam. Początkowym moim zamiarem była budowa mini stilla według Radiusa. Jednak ciut zniechęcony o konieczności częstego czyszczenia miedzi postanowiłem zbudować go ze stali nierdzewnej. Jednak jak wiadomo nie wszystkie elementy S/S mają idealne odpowiedniki z miedzi i na odwrót. Drugim mankamentem ...

Wyszukiwanie zaawansowane