Zakup gotowego zestawu....

Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

Autor tematu
babylonx
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2015, 18:03

Post autor: babylonx »

Jako że to mój pierwszy post na tym forum , witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu "wieśniaczeję".
Zacząłem od własnej szklarni i pomidorów.
Jakiś rok temu , naszło mnie na wędzarnię, efektem czego są pyszne wędzone makrele, dorsze i pstrągi ( mieszkam w Norwegii ).

Od dwóch miesięcy chodzi mi intensywnie po głowie destylator.
Przyznam się bez bicia że nie mam zielonego pojęcia jaki.
WIEM jaki efekt chciałbym uzyskać , i wiem czego za wszelką cenę uniknąć.
Uniknąć chciałbym efektu końcowego , którego zapach i smak kojarzyć miałby mi się jednoznacznie z garażową produkcją przysłowiowego pana "Miecia". Jeśli jakiś forumowicz ma na imię Mieczysław i poczuł się urażony, to z góry przepraszam.
Zależy mi na produkcie który będzie można nazwać wódką , bez wytężania silnej woli. Czyli żeby nie śmierdziało , i nie odrzucało zapachem.
Drugie co to pożądany byłby również spirytus na nalewki.

Chciałem samodzielnie zgłębić temat czytając Wasze forum i nie zadawać 45631213 pytania na temat zakupu , ale im dalej w las tym więcej drzew, więc się poddałem i pytanie stawiam.

Przewidziany budżet to około 3000 zł,zle nie jest to "sztywne". Jeśli można uzyskać poważny skok jakościowy dopłacając np 500zł, to ok, a z drugiej strony jestem wrogiem przepłacania, więc wolałbym uniknąć dopłat za bajery z dupy, które nie wnoszą żadnej rzeczywistej wartości do produktu.

Nie ma ograniczeń co do gabarytów, ani problemów z dostępem do bieżącej wody.
Dobrze by było by sprzęt był możliwie bezobsługowy i prosty w obsłudze , chociaż nie myślę o kupowaniu automatów za 8000-10000zł.
Ideałem byłby dla mnie sprzęt który działałby zgodnie z zasadą "Easy to learn, hard to master"

Z góry dziękuję za pomoc, i pozdrawiam.
alembiki
Awatar użytkownika

k.kolumb
150
Posty: 194
Rejestracja: sobota, 21 cze 2014, 00:39
Krótko o sobie: Jak się do czegoś dorwę to muszę to dokładnie poznać. Np. Ameryka
Ulubiony Alkohol: Talisker
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 14 razy
Re: Zakup gotowego zestawu....

Post autor: k.kolumb »

Masz tu : http://alkohole-domowe.com/forum/kolumn ... 13227.html
Nic lepszego nie trzeba o ile nie zakładasz fabryki.
Piszę starannie po Polsku. O ile daję radę.

Zbynek80
750
Posty: 779
Rejestracja: środa, 26 gru 2012, 03:09
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 62 razy
Re: Zakup gotowego zestawu....

Post autor: Zbynek80 »

Za 3000 zł to już można kupić na prawdę super sprzęt, nie chce mi się opisywać jaki bo właśnie taki widnieje w linku powyżej, ma to : "2,7 metra, rura fi 63mm, bufor, OLM, zasyp sprężynkami od Plipka" wykonany w kwietniu b.r. Sprzęt i producent z pierwszej ligi więc nie ma co zbytnio szukać czego innego. Ciekawe czemu marek w ogóle to sprzedaje.
Osobiście tylko odpiąłbym tę chłodnicę na OLM, no chyba, że ktoś chce pić na bieżąco przy destylacji.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Aparatury kompletne”