Zagęszczony syrop owocowy, a fermentacja.

...na wszystkim da się nastawić "zacier".

Autor tematu
Pawellos999
50
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 2 paź 2012, 20:10
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's Gentleman i inne odmiany Whisky poza domowymi oczywiście tego się nie da podrobić :D
Status Alkoholowy: Producent Domowy

Post autor: Pawellos999 »

Podobno wino można zrobić z wszystkiego :) czego przykładem mogą być wina z soków kartonikowych ale czy dało by się przefermentować zagęszczone syropy owocowe?
Może nie tyle na wino co pod kątem destylacji. Przykładem mogła by być cukrówka z sokiem malinowym, teoretycznie.
Może wyszły by z tego ciekawe smaki.
Syrop zawiera spore ilości cukru i jakieś smaki, tylko czy w ogóle to się nadaje do takich celów 8-) ?
Może już ktoś coś na tym próbował?

Zapraszam do wypowiedzi na ten temat ;) piszcie co o tym sądzicie :mrgreen:
promocja
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Zagęszczony syrop owocowy, a fermentacja.

Post autor: Zygmunt »

Teraz idź i przeczytaj skład takiego soku- w malinowym przeważa syrop glukozo-fruktozowy, sok z czarnej marchwi i jakiś ułamek procenta soku z malin. Jako, że syrop g-f można zrobić w domu (kwaśna hydroliza cukru białego), to szkoda za niego przepłacać 10x:P
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Pawellos999
50
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 2 paź 2012, 20:10
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's Gentleman i inne odmiany Whisky poza domowymi oczywiście tego się nie da podrobić :D
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Zagęszczony syrop owocowy, a fermentacja.

Post autor: Pawellos999 »

Podejrzewałem odpowiedzi tego typu :mrgreen:
Też się nie mogę przekonać nawet do picia tego z wodą ale w robocie widzę jak koledzy się tym opijają średnio butelka na 2-3 dni stosują to również jako dodatek do piwa fe :womit:
Stąd ten dziwny pomysł pogdybania co by było gdyby...
Zastanawiałem się też czy ktoś pękł i próbował to fermentować :lol:
Domyślam się, że jest w tym sporo dodatków nie koniecznie naturalnych jednak ciekawość u mnie nie przezwyciężyła rozsądku i nie odważyłem się tego przerabiać :odlot:
I chyba się nie odważę :hahaha: nawet na próby jednak nie znaczy to, że nie myślał o tym ktoś inny :)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5377
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 667 razy
Kontakt:
Re: Zagęszczony syrop owocowy, a fermentacja.

Post autor: Zygmunt »

To jest fermentowalne, ale kompletnie nieopłacalne- ekonomicznie i smakowo.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
Pawellos999
50
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 2 paź 2012, 20:10
Ulubiony Alkohol: Jack Daniel's Gentleman i inne odmiany Whisky poza domowymi oczywiście tego się nie da podrobić :D
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: Zagęszczony syrop owocowy, a fermentacja.

Post autor: Pawellos999 »

Przyszło mi to do głowy głównie z powodu mieszkania w mieście i spotykania się z dużymi ilościami tego w pracy, tak na dobrą sprawę to nawet nie całkiem mój pomysł co kumpla z maszyny, "mógłbyś zrobić wino z soczków".
On pije owe soczki częściej niż ja jakiekolwiek inne płyny :hahaha: , bez jaj ;/ !
Myślałem, że mogło by być alternatywą na okres zimowy kiedy nie mamy dostępu do zasobów "wolno rosnących" (dziko).
Sam jednak również doszedłem do wniosku, że lepiej zainwestować w tanie owoce ze sklepu lub na przykład ryż i fermentować na tym 8-)
Temat poddałem pod dyskusję, a może jednak komuś to na rękę będzie :?:
Może ktoś pracuje w takiej wytwórni i wynosi dla wszystkich znajomych :roll: to i pod ferment może sobie bierze ;)
To poznalibyśmy opinie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i nastawy z różnych rzeczy”